Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή τη ρομ Έχω βάλει . καταρχήν είναι 100% port από το g3 και όχι σαν τις Άλλες 2 που κυκλοφορούν. Επίσης το κινητό είναι πιο γρήγορο σε απόκριση ταχύτητα μπαταρία και κάνει καλύτερη Διαχείριση ραμ. Δεν κολλάει δεν έχει Ούτε ενα reboot. Δοκιμάστε τη. Έχει κάνει τρελή δουλειά. Κ νομίζω βγήκε Ή έκδοση 1.5 χτες αλλά Δεν την πέρασα ακόμα. Του optimus δεν είχε καλή Διαχείριση ραμ. Του cloudy λίγο η μπαταρία λίγο κάτι σκαλωματα δεν ήταν τόσο σταθερή. Αυτός εδώ έχει περάσει όλα τα features από το g3
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω δοκιμάσει και CloudyG3 και Optimus (που έχω ακόμα) και κατά την προσωπική μου άποψη σε θέμα Lag, διαχείριση μνήμης και γενικά ταχύτητας, καμία δεν είναι καλύτερη από την Stock. Το μόνο που με κρατάει ακόμα στην Optimus είναι η εμφάνιση του (μηνύματα, επαφές κτλ).
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

την cyanogen snapshot m8 απο philz recovery μπορούμε να την φλασάρουμε?

Ναι κανονικά. Μη ξεχάσεις να φλασαρεις στα καπάκια τα gapps

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά. Μη ξεχάσεις να φλασαρεις στα καπάκια τα gapps

ποιο από αυτά βάζουμε, το τρίτο?

https://goo.im/gapps/

thanks:)

είμαι με mahdi εδώ και 2 εβδομάδες και θέλω να δω τις διαφορές

..και από ότι είδα το thread της lamhoang g3 closed...

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

ποιο από αυτά βάζουμε, το τρίτο?

https://goo.im/gapps/

thanks:)

είμαι με mahdi εδώ και 2 εβδομάδες και θέλω να δω τις διαφορές

..και από ότι είδα το thread της lamhoang g3 closed...

Εγώ είχα κατεβάσει της paranoid τα micro. Αλλά κ αυτό που λες πρέπει να κανει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά. Μη ξεχάσεις να φλασαρεις στα καπάκια τα gapps

 

μερικοι devs λενε πρωτα install rom να το αφηνουμε να κανει boot κανονικα και μετα να μπαινουμε παλι recovery και να τα βαζουμε ξεχωριστα

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

μερικοι devs λενε πρωτα install rom να το αφηνουμε να κανει boot κανονικα και μετα να μπαινουμε παλι recovery και να τα βαζουμε ξεχωριστα

Δεν Έχεις πρόβλημα να τα βάλεις στο καπάκι. Και εγώ έτσι έκανα πάντα. Ίσως μερικά χρειάζονται reboot και γι'αυτό να το λένε. Στην περίπτωση εδώ όμως δεν χρειάζεται

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη ρομ Έχω βάλει . καταρχήν είναι 100% port από το g3 και όχι σαν τις Άλλες 2 που κυκλοφορούν. Επίσης το κινητό είναι πιο γρήγορο σε απόκριση ταχύτητα μπαταρία και κάνει καλύτερη Διαχείριση ραμ. Δεν κολλάει δεν έχει Ούτε ενα reboot. Δοκιμάστε τη. Έχει κάνει τρελή δουλειά. Κ νομίζω βγήκε Ή έκδοση 1.5 χτες αλλά Δεν την πέρασα ακόμα. Του optimus δεν είχε καλή Διαχείριση ραμ. Του cloudy λίγο η μπαταρία λίγο κάτι σκαλωματα δεν ήταν τόσο σταθερή. Αυτός εδώ έχει περάσει όλα τα features από το g3

 

υπαρχει και αλλη rom στυλ G3?δεν το ηξερα!μου βαζεις ιδεες τωρα να την δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Όντως για ποια ρομ μιλάτε; έβαλα σήμερα τη cloudyg3 και είμαι ικανοποιημένος δεν βλέπω να λείπει κανα feature του g3 ούτε αστάθειες. Εννοείται καλύτερη από στοκ 4.4.2 σε ολα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι αυτή η rom; Δώστε ένα link

 

Όντως για ποια ρομ μιλάτε; έβαλα σήμερα τη cloudyg3 και είμαι ικανοποιημένος δεν βλέπω να λείπει κανα feature του g3 ούτε αστάθειες. Εννοείται καλύτερη από στοκ 4.4.2 σε ολα

 

αυτην παιδες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2771110.μολις την περασα και το στηνω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σε όλλους!Έβαλα να δοκιμάσω την Rom g3 του Κινέζου dev και φαίνεται αρκετά καλή αρχικά.Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να φτιάξουμε το 4g να μένει μόνιμα και να μην φεύγει μετα από λίγο;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με cloudyG3 έχω καλύτερους χρόνους από στοκ σε μπαταρία. Δεν έχω κανένα απολύτως lab(runtime ART), ούτε reboot, ούτε SoD και γενικά όλα δουλεύουν τέλεια.

Φυσικά δεν χρησιμοποιώ xposed.

 

Κοίταξα και την G3 lam hoang αλλά είδα ότι έκλεισε το θέμα στο XDA!!!!

 

 

 

 

Κανονικά με την εφαρμογή screen off.

 

Αυτό δεν είναι xposed? Αν ναι δεν μου κάνει. Δεν θέλω καμία λύση με xposed

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με cloudyG3 έχω καλύτερους χρόνους από στοκ σε μπαταρία. Δεν έχω κανένα απολύτως lab(runtime ART), ούτε reboot, ούτε SoD και γενικά όλα δουλεύουν τέλεια.

Φυσικά δεν χρησιμοποιώ xposed.

 

Κοίταξα και την G3 lam hoang αλλά είδα ότι έκλεισε το θέμα στο XDA!!!!

 

 

 

 

 

 

Αυτό δεν είναι xposed? Αν ναι δεν μου κάνει. Δεν θέλω καμία λύση με xposed

Όχι Κώστα. Είναι εφαρμογή στο play. Δουλεύει με nova.

 

Με Ποια εφαρμογή κάνετε sms & call logs backup?

Edited by tsagod123

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σε cloudy g3 ποιος κερνελ θεωρείται βάση εμπειρίας κάνει καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας ο στοκ της Rom Ή ο dorimanx?
Link to comment
Share on other sites

Όχι Κώστα. Είναι εφαρμογή στο play. Δουλεύει με nova.

 

Με Ποια εφαρμογή κάνετε sms & call logs backup?

 

Εγώ με το Call Log Backup και το SMS backup(στο οποίο μάλιστα είναι το μόνο που μου διατηρεί και τις ημερομηνίες και δεν βγάζει ως ημερομηνία σε όλα αυτήν της ανάκτησης)

 

Παίδες σε cloudy g3 ποιος κερνελ θεωρείται βάση εμπειρίας κάνει καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας ο στοκ της Rom Ή ο dorimanx?

 

Εμένα ο stock βγάζει φοβερούς χρόνους!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έκλεισε το thread του Κινέζου? Που θα βρίσκουμε τα updates τώρα;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο update πρέπει να υπάρχει ακόμα. Φυσικά τα άλλα 2 port δεν είναι 100% εκτός κ αν δεν ξέρετε τι έχει το g3
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καμια περιπτωση να μπορεσω να βαλω την camera που ειχαμε στις G3 roms σε aosp?

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2771110 τη LAMHOANG G3 την κατεβασα το πρωι και φαινεται καλυτερη απο τις αλλες δυο G3.Θα δουμε.

 

και εγω σαν πρωτη εντυπωση πολλη καλη!και στην μπαταρια την βλεπω πιο καλη....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε @prioxxx με την rom του κινεζου (G3 1.5 lamhoang) μπορω να βαλω του dorimanx τον kernel ;;;

Μπορείς Ναι. Την 1.5 δεν την έβαλα ακόμα να την δω. Ελπίζω να ειναι το ίδιο καλή με την 1.4

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς Ναι. Την 1.5 δεν την έβαλα ακόμα να την δω. Ελπίζω να ειναι το ίδιο καλή με την 1.4

Πριν λιγο την εβαλα και ειναι παρα πολυ καλη....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...