Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τελευταίο ποστ με την φωτο είναι δικό μου,με 400dpi δεν σου βγάζει εσένα αυτά τα μαύρα κενά ανάμεσα στις καρτέλες ;

 

όχι δεν έχω αυτό το πρόβλημα.....

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χρησιμοποιώ τον stock launcher του g3 (που έχει το cloudy 1.2) στα 400dpi (που το άλλαξα από rom toolbox pro).

επισης χρησιμοποιώ το blue theme που έχει μέσα, και έχει transparent τον καιρό

 

να ρωτήσω και εγώ.... πως δείχνει στο status bar σου την θερμοκρασία?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχω αυτό το πρόβλημα.....

 

Φίλος μου τώρα το έβαλα κ γω.. Αλλά η μισή φωτογραφία προς τα πανω κρύβεται απο την πράσινη μπάρα εισερχόμενης κλήσης κ το όνομα του καλούντου

Εσύ πως το έκανες??? ΣΤα 400 έβαλα κ γω....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να προσθέσουμε γραμματοσειρά.στην cloudy g3.. Και πως γινετε αυτο???

Εκτός απο αυτές που έχει μέσα η Ρομ...

Μπορούμε. Κάπου εδώ μέσα υπάρχει και τρόπος αλλά ψάχνω μισή μέρα και δεν μπορώ να το βρω. Εγώ θα ήθελα την γνωστή roboto.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου τώρα το έβαλα κ γω.. Αλλά η μισή φωτογραφία προς τα πανω κρύβεται απο την πράσινη μπάρα εισερχόμενης κλήσης κ το όνομα του καλούντου

Εσύ πως το έκανες??? ΣΤα 400 έβαλα κ γω....

Αυτό που λέει 380-400 dpi είναι για ρομ με 400 dpi έτσι;; δεν πιστεύω να το έβαλες σε στοκ dpi; κι εγώ την ρομ την έχω στα 400 dpi και έβαλα αυτό που είναι για 400 dpi και λειτουργεί κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Ωχ... Σε στοκ την έχω... ..χαχαχαα..να βάλω το πρωτο λες τώρα?? Δεν θέλω να αλλάξω dpi... Εσύ τι λες??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ... Σε στοκ την έχω... ..χαχαχαα..να βάλω το πρωτο λες τώρα?? Δεν θέλω να αλλάξω dpi... Εσύ τι λες??

Ναι, να βάλεις το άλλο mod που είναι για Stock dpi, θα το περάσει από πάνω και θα είσαι μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, υπάρχει άλλος τρόπος εκτός απο αλλαγή ROM να γίνει μαύρο το θέμα του κινητού παντού, δηλ στα μενού, στις επαφές, στο dialpad κ.ο.κ? Είμαι root με 4.4.2.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, υπάρχει άλλος τρόπος εκτός απο αλλαγή ROM να γίνει μαύρο το θέμα του κινητού παντού, δηλ στα μενού, στις επαφές, στο dialpad κ.ο.κ? Είμαι root με 4.4.2.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Σορυ τωρα ειδα οτι δεν θες να αλλάξεις rom.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ τον stock launcher του g3 (που έχει το cloudy 1.2) στα 400dpi (που το άλλαξα από rom toolbox pro).

επισης χρησιμοποιώ το blue theme που έχει μέσα, και έχει transparent τον καιρό

 

να ρωτήσω και εγώ.... πως δείχνει στο status bar σου την θερμοκρασία?

 

Κι εγώ το ίδιο set up έχω με το ίδιο theme,περίεργο.

Τεσπα πήγα μέσω του app settings και έβαλα το dpi 480 στο τηλέφωνο και ήρθε στα ίσα του.

Στο άλλο που ρωτάς είναι αυτή η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handmark.expressweather&hl=el

Edited by antonis_kiriazis
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω ρε παιδια να ξανααποκτησω δικαιωματα super user??

μετα απο το τελευταιο mod για την ειικονα που εβαλα λαθος dpi αλλα το επανεφερα χαθηκε το ροοτ.. εχω το εικονιδιο superSu αλλα δεν μπορει να εκτελεστει λεει γιατι δεν εχω δικαιωματα... τι κουλά ειναι αυτα παλι...??? πρεπει χειροκινητα να ξανααποκτησω δικαιωματα...πως γινετε παλι αυτο??

με G3 ειμαι... μπορει να βοηθησει κανεις??

 

http://s21.postimg.org/ci2gl13sz/Screenshot_2014_07_14_22_34_58.jpg

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω ρε παιδια να ξανααποκτησω δικαιωματα super user??

μετα απο το τελευταιο mod για την ειικονα που εβαλα λαθος dpi αλλα το επανεφερα χαθηκε το ροοτ.. εχω το εικονιδιο superSu αλλα δεν μπορει να εκτελεστει λεει γιατι δεν εχω δικαιωματα... τι κουλά ειναι αυτα παλι...??? πρεπει χειροκινητα να ξανααποκτησω δικαιωματα...πως γινετε παλι αυτο??

με G3 ειμαι... μπορει να βοηθησει κανεις??

Φλάσαρε αυτό και είσαι εντάξει..

 

http://download.chainfire.eu/451/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.01.zip

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω ρε παιδια να ξανααποκτησω δικαιωματα super user??

μετα απο το τελευταιο mod για την ειικονα που εβαλα λαθος dpi αλλα το επανεφερα χαθηκε το ροοτ.. εχω το εικονιδιο superSu αλλα δεν μπορει να εκτελεστει λεει γιατι δεν εχω δικαιωματα... τι κουλά ειναι αυτα παλι...??? πρεπει χειροκινητα να ξανααποκτησω δικαιωματα...πως γινετε παλι αυτο??

με G3 ειμαι... μπορει να βοηθησει κανεις??

Τα ιδια μου εκανε και μενα και ξενερωσα και ξαναγυρισα στο backup μου στην cloudystock.....

Πολυ θα ηθελα να μαθω και 'γω τη λυση γιατι θα μας χρειαστει σιγουρα καποια στιγμη.

Edit: μετα ειδα την απαντηση του φιλου.....,

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε αυτό και είσαι εντάξει..

 

http://download.chainfire.eu/451/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.01.zip

Φίλος μου το κατέβασα το φλασαρα κ παλι το ίδιο πράγμα βγάζει.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

download.chainfire.eu/446/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v1.99r3.zip

 

Κατέβασα τελικά αυτό εδώ ...το φλασαρα... Έγινε ενημέρωση απο το play κ αμέσως άνοιξε το su... Για τον φιλο που έπαθε τα ίδια....

Παει το λυσαμε κ αυτό.......

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φοράω την CloudyG3 1.2 και έχω μια απορία,

Δεν έχει το μενού του κάπου επιλογή για 4G/3G/2G να επιλέγουμε;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φοράω την CloudyG3 1.2 και έχω μια απορία,

Δεν έχει το μενού του κάπου επιλογή για 4G/3G/2G να επιλέγουμε;

Έχει κανονικά στις ρυθμίσεις του δικτύου

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδιά, κάτοχος του G2 από χτες το βράδυ και έχω αρχίσει να το ψάχνω σιγά-σιγά...

 

Πρώτο πρόβλημα ... δεν μου αναγνωρίζει τη συσκευή με το LG PC SUITE. Το συνδέω κανονικά στο usb και επιλέγω "Σύνδεση ως συσκευή πολυμέσεων (ΜΤP)", αλλά τίποτα.

 

Καμιά ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανά αναφερθεί αν δεν κάνω λάθος. Διάβασε μερικές σελίδες. Και ρωτά φυσικά και στο θέμα της κάμερας!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια φοραω την lamhoang 1.4 και πριν την CloudyG3 1.2.Και στις δυο rom αλλαζει εικονιδιο το menou key και καποια στιγμη ξαναγινεται οπως πριν.Υπαρχει καποια ρυθμιση η μπαινει σε καποια λειτουργεια το κινητο?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα! Είμαι σε open europe 4.2.2 rooted (αγορασμένο με Τ-mobile) και θέλω να περάσω Τ-mobile kitkat. Ακολουθώ τα βήματα όπως τα λέει στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4954802#post4954802 στο How to unroot (έκδοση 4.2.2 JELLY BEAN!) αλλά όταν επιλέγω το kzd που θα φορτώσει και ανοιγει το support tool, κολλάει στο 2% και βγάζει το εξής. Το δοκίμασα 3 φορές αλλά τίποτα..

 

http://s25.postimg.org/4jbyup1kv/561.png

 

Δοκίμασα και τις δύο μεθόδους για το ''Πως να περάσουμε χειροκίνητα Stock Firmware ή/και να κάνουμε downgrade απο 4.4.2 σε 4.2.2'' αλλά τζίφος. Κολλάει στο 2% και βγάζει το μήνυμα που φαίνεται στην φώτο που παρέθεσα.

Ξέρει κανείς τί παίζει;

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να επανέλθω σε official;

''Κι αν εξεράθη το κλαρί, πάντα χλωρή είν’ η ρίζα.''

Α.Β

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια φοραω την lamhoang 1.4 και πριν την CloudyG3 1.2.Και στις δυο rom αλλαζει εικονιδιο το menou key και καποια στιγμη ξαναγινεται οπως πριν.Υπαρχει καποια ρυθμιση η μπαινει σε καποια λειτουργεια το κινητο?

Αδερφέ πως έκανες διάφανο το widget καιρού???

Στην gloudy 1.2 γίνετε???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς το bluetooth Sony Shb 52? Γιατί μου κάνει συνέχεια disconect και μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Δεν ξέρω αν παίζει η ρομ ρόλο .έχω την cloudy G3 1.2.
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ πως έκανες διάφανο το widget καιρού???

Στην gloudy 1.2 γίνετε???

Στο θεμα BLUE ειναι διαφανο το widget.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα BLUE ειναι διαφανο το widget.

 

 

Ευχαριστώ !!!!

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...