Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμενα ο ενσωματωμένος κερνελ μου φανηκε πολυ καλος. Απλα ο dorimanx με μερικες αλλαγες μου φανηκε ακομα καλυτερος σε μπαταρία. Οπότε καλυτερα αφηστε τον εναν λιγο, δοκιμάστε και τον αλλο και αποφασιστε..

 

συμφωνω απολυτως

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αρα το titanium backup τι χρειάζεται αφου με το full backup του twrp μπορείς να τα έχεις όλα backup...?

 

Ρωτάω για το titanium γιατί όλοι το εκθειάζουν και πολλοί μάλιστα το αγοράζουν κιόλας.

 

Σε περίπτωση που αρχίσεις να δοκιμάζεις/αλλάζεις διάφορες custom rom, τότε θα καταλάβεις την αξία και την χρησιμότητα του titanium.. :)

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει την rom του g3 θα ήθελα να μου πείτε τι bugs έχει εφόσον έχει βέβαια. Θέλω να την περάσω αλλά δεν είμαι και από αυτούς που αλλάζουν rom κάθε μέρα οπότε θέλω να ακούσω για τα τυχόν προβλήματα που έχει ώστε να ξέρω αν αξίζει να την περάσω τώρα ή να περιμένω τις βελτιώσεις πρώτα.

 

Σχετικά με την ερώτηση μου εκτός από μία απάντηση που με παρέπεμπε σε ένα παλιό ποστ που όμως ίσως είναι πριν κυκλοφορήσει η τελευταία έκδοση δεν έχω πάρει κάποια άλλη απάντηση. Είναι τελικά χωρίς σοβαρά bugs η τελευταία έκδοση ή δεν έχετε παρατηρήσει τίποτα? Βέβαια σχετικό το τι είναι σοβαρό και τι όχι. Για παράδειγμα είχα διαβάσει για την quickwindow που λειτουργούσε με κύκλο όπως η θήκη του g3 που για περισσότερους είναι ασήμαντο ενώ για μένα πολύ σημαντικό καθώς έχω βολευτεί αφάνταστα με την συγκεκριμένη θήκη στη παραλία. Βλέπω επίσης ο ίδιος ο claudy έχει addons gpro2 cam και fmradio. Για πιο λόγο ?

Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει την κάμερα του G2 σε G3 rom κατεβάζει από εδώ και φλασάρει..

 

Από moto

 

https://www.dropbox.com/s/mqgpbg5zcmhrvw1/G2_Camera_G3_Rom.zip

Edited by Goofy00
Link to comment
Share on other sites

Με το titanium κρατας τις εφαρμογές, οχι ολη τη ρομ. Βαζεις μια αλλη ρομ και επαναφερεις ολες ή οσες θες απο τις εφαρμογές που ειχες στην προηγ ρομ

 

Σε περίπτωση που αρχίσεις να δοκιμάζεις/αλλάζεις διάφορες custom rom, τότε θα καταλάβεις την αξία και την χρησιμότητα του titanium.. :)

 

Απίστευτα χρήσιμο ειδικά για data μερικών εφαρμογών. Εγώ το δουλεύω χρόνια τώρα το προ. Έχω καταλήξει πάντως ότι καλό είναι να μην κάνεις ανάκτηση από TB τα πάντα.

Κανείς κανονικό restore των εφαρμογών από play store. (εμένα σε 15 λεπτά έχει κατεβάσει και τις ~80 εφαρμογές μου) και μετά με ΤΒ απλώς restore κάποια δεδομένα μόνο σε κάποιες εφαρμογές όπως παιχνίδια.

Αλλιώς μερικές φορές η επαναφορά όλης της εφαρμογής μπορεί να δημιουργήσει μερικά conflicts ειδικά αν είναι από άλλη έκδοση

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για την καμερα δεν ειμαι ψηρας, ας γραψει κανενας αλλος. Εχει την ποιο απλη καμερα του g3 που εμενα μια χαρα μου φαινεται. Εχω διαβασει οτι παιρνει και την καμερα του g2 παντως κλπ. Αλλα δεν εχω ασχοληθεί. Απο bug δε βλεπω κατι τουλαχιστον σε οτι χρησιμοποιω. Για εμενα βαζεις και tweaksbox g3 και αλλαζεις και οτι γουσταρεις και είναι υπερτελια.

Βασικα την εβαλα για τα μενου, multitasking ,ui κλπ που ειναι πολυ ομορφοτερα απο τα αντιστοιχα του g2. Δεν τρελαίνομαι για το launcher και τις εφαρμογες της lg τα οποια παντα αλλάζω. Ετσι και αλλιως και με nova το κανω ολοιδιο αμα θελω, και ειναι και ποιο smooth.

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-07-08-14-45-30_zpsr3lrornp.png

 

Ποια εφαρμογή εορτών και γενεθλίων είναι αυτή στην αρχική οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή εορτών και γενεθλίων είναι αυτή στην αρχική οθόνη;

Πηγα να τη βρω στο market για να σου δωσω το link και διαπίστωσα οτι καταργήθηκε :lol:

Εγω την ειχα απο backup του titanium, δεν ειχα πάρει χαμπαρι..

Τελος παντων ψαχνοντας, διαπίστωσα οτι ο developer εχει βγαλει αλλη που ειναι σχεδον ολοιδια. Απλα εκει που βλεπεις πρασινο κυκλακι το εκανε κοκκινο σταυρό.

Ευκαιρία να βαλω και εγω τη νεα.. Ειναι αυτη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duk3r.eortologio

Link to comment
Share on other sites

@sosimple γράφεις όσον αφορά το στήσιμο μαν, είσαι καλόγουστο ς σαν εμένα :-)
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

@sosimple γράφεις όσον αφορά το στήσιμο μαν, είσαι καλόγουστο ς σαν εμένα :-)

Χαχα.. Ποιο κινητο τελικα εχεις τωρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι έχετε βάλει και είστε με cloudy g3 1.2 το ράδιο σας δουλεύει ;;;

Εμενα μια χαρα δουλευει. Απλα δεν το δουλεψα πολλές ωρες, γιατι διαβασα κατι περιεργα οτι σε καποιους κλεινει.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα.. Ποιο κινητο τελικα εχεις τωρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα μια χαρα δουλευει. Απλα δεν το δουλεψα πολλές ωρες, γιατι διαβασα κατι περιεργα οτι σε καποιους κλεινει.

 

Έτσι όπως τα λέτε παίδες.Την έβαλα και δεν μου έπαιζε το ράδιο Και πήγα σε optimus 1.2 .Μέχρι στιγμής ούτε Ένα πρόβλημα,και νομίζω πιο smooth από του cloudy που δοκίμασα.Παρά πολυ Καλή βελτίωση,Θα δούμε και την μπαταρία και βλέπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να τη βρω στο market για να σου δωσω το link και διαπίστωσα οτι καταργήθηκε :lol:

Εγω την ειχα απο backup του titanium, δεν ειχα πάρει χαμπαρι..

Τελος παντων ψαχνοντας, διαπίστωσα οτι ο developer εχει βγαλει αλλη που ειναι σχεδον ολοιδια. Απλα εκει που βλεπεις πρασινο κυκλακι το εκανε κοκκινο σταυρό.

Ευκαιρία να βαλω και εγω τη νεα.. Ειναι αυτη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duk3r.eortologio

 

Α καλά,κι εγώ την είχα παλαιότερα αλλά δεν είχα πάρει μυρωδιά ότι είχε γραφικό στοιχείο :lol:

Ακριβώς ίδια είναι και στην τελευταία έκδοση,πράσινο κυκλάκι έχει,τον κόκκινο σταυρό τον βγάζει πριν επιλέξεις το γραφικό στοιχείο στην αρχική σελίδα :p

Link to comment
Share on other sites

Α καλά,κι εγώ την είχα παλαιότερα αλλά δεν είχα πάρει μυρωδιά ότι είχε γραφικό στοιχείο :lol:

Ακριβώς ίδια είναι και στην τελευταία έκδοση,πράσινο κυκλάκι έχει,τον κόκκινο σταυρό τον βγάζει πριν επιλέξεις το γραφικό στοιχείο στην αρχική σελίδα :p

Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Εμενα το βγάζει ετσι..

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-07-13-17-53-12_zpslivg61zj.png

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει και είστε με cloudy g3 1.2 το ράδιο σας δουλεύει ;;;

 

Σε μένα δούλεψε το ράδιο που έχει να φλασάρεις ως πρόσθετο στο νήμα της rom.

Είναι το ράδιο του g2 & το δουλεύω από τη μέρα που βγήκε η rom χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Εμενα το βγάζει ετσι..

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-07-13-17-53-12_zpslivg61zj.png

 

Εμένα έτσι

 

http://i57.photobucket.com/albums/g231/Antonis_Kiriazis/Screenshot_2014-07-13-18-35-50_zps3892a352.png

 

Μόνο άμα πατήσει το 2ο ή 3ο κυκλάκι γίνεται κόκκινος σταυρός :worry:

 

Επίσης πως το χώρεσες σε όλο το πλάτος της οθόνης,έχεις άλλο launcher να υποθέσω;

Και το λογότυπο του παρόχου πως το έχεις καταφέρει να το εμφανίζει όλο,κι όχι κουτσουρεμένο όπως το δικό μου;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις θέμα παιδιά με την κάμερα στην cloudy 1.1.?

Τώρα σήμερα το κατάλαβα όταν εκανα ζουμ πανω απο το 1.7 κ μόλις πατησα το φακό για να βγάλω φωτογραφία μου έβγαλε μήνυμα η κάμερα οτι δεν μπορεσε να ολοκληρωθεί κ έσβησε. Πήγε στην αρχική οθόνη κ η φωτογραφία δεν τραβήχτηκε.. Ενω οσες φωτογραφιες έβγαλαν χωρίς ζουμ έβγαιναν κανονικά....

Έχουμε κάτι για αυτό???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έτσι

 

http://i57.photobucket.com/albums/g231/Antonis_Kiriazis/Screenshot_2014-07-13-18-35-50_zps3892a352.png

 

Μόνο άμα πατήσει το 2ο ή 3ο κυκλάκι γίνεται κόκκινος σταυρός :worry:

 

Επίσης πως το χώρεσες σε όλο το πλάτος της οθόνης,έχεις άλλο launcher να υποθέσω;

Και το λογότυπο του παρόχου πως το έχεις καταφέρει να το εμφανίζει όλο,κι όχι κουτσουρεμένο όπως το δικό μου;

 

Το κυκλάκι ίσως έχει να κάνει με την ύπαρξη επαφής σου ότι έχει γενέθλια εκείνη την μέρα.

Άμα πατήσεις πάνω του παρατεταμένα μετά την τοποθέτηση στις αρχικές σελίδες, σου δίνει την δυνατότηα να επιλέξεις πόσο χώρο θα πιάνει το widget. Πάντα γινόταν αυτό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έτσι

 

http://i57.photobucket.com/albums/g231/Antonis_Kiriazis/Screenshot_2014-07-13-18-35-50_zps3892a352.png

 

Μόνο άμα πατήσει το 2ο ή 3ο κυκλάκι γίνεται κόκκινος σταυρός :worry:

 

Επίσης πως το χώρεσες σε όλο το πλάτος της οθόνης,έχεις άλλο launcher να υποθέσω;

Και το λογότυπο του παρόχου πως το έχεις καταφέρει να το εμφανίζει όλο,κι όχι κουτσουρεμένο όπως το δικό μου;

Το widget της accuweather πως το χεις αδιαφανο;απο οτι είχα ψάξει δεν το βρισκα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το κυκλάκι ίσως έχει να κάνει με την ύπαρξη επαφής σου ότι έχει γενέθλια εκείνη την μέρα.

Άμα πατήσεις πάνω του παρατεταμένα μετά την τοποθέτηση στις αρχικές σελίδες, σου δίνει την δυνατότηα να επιλέξεις πόσο χώρο θα πιάνει το widget. Πάντα γινόταν αυτό.

 

Πριν προσθέσω την επαφή νμε τα γενέθλεια ήταν έτσι....anyway

Με το παρατεταμένο πάτημα δεν γίνεται να αλλάξει μέγεθος.

 

Το widget της accuweather πως το χεις αδιαφανο;απο οτι είχα ψάξει δεν το βρισκα

Νομίζω έτσι ήταν,αλλά δεν είμαι και σίγουρος.Το πρωί την πέρασα cloudyG3 1.2 και ακόμα το στήνω,να το ψάξω λίγο.

Edited by antonis_kiriazis
Link to comment
Share on other sites

Το widget της accuweather πως το χεις αδιαφανο;απο οτι είχα ψάξει δεν το βρισκα

Ειναι στο θεμα BLUE στην CloudyG3 1.2.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα και εγώ την cloudyg3 1.2 .Από ταχύτητα δεν εντυπωσιάστηκα την βρίσκω ίδια με την cloudypro που είχα .έβαλα και την κάμερα του g2 γιατί η άλλη είναι τραγικια. Αυτό παρατήρησα είναι ότι το κιν ζεσταίνεται πολύ περισσότερο από ότι πριν . το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ;
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Το κυκλάκι ίσως έχει να κάνει με την ύπαρξη επαφής σου ότι έχει γενέθλια εκείνη την μέρα.

Άμα πατήσεις πάνω του παρατεταμένα μετά την τοποθέτηση στις αρχικές σελίδες, σου δίνει την δυνατότηα να επιλέξεις πόσο χώρο θα πιάνει το widget. Πάντα γινόταν αυτό.

Οντως γι αυτο ειναι πρασινο επειδή έχει γενέθλια.. Αλλιως ειναι κόκκινος σταυρός.

Εχω nova οποτε τα widget τα τραβαω οσο θελω. Προφανώς στον original launcher δε θα γίνεται.. Επισης μεσω xposed/app settings αλλαζω τα dpi του widget για να κανω ποιο μικρά τα γράμματα. Στο προηγ εορτολόγιο ειχε επιλογή γι αυτο, αλλα στο updated δεν εχει οποτε ειναι η μονη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρησει παραπανω θερμοκρασια απο οτι συνηθως και κατα 70% το χρησιμοποιω γυμνο.

 

Με ART εχω την εντυπωση οτι αρκετες εφαρμογες (κυριως του συστηματος) ανοιγουν ακαριαια.Μου αρεσει πολυ που κυριαρχουν τα φωτεινα χρωματα, ισως για να καλυψουν την χαμηλη φωτεινοτητα της οθονης του G3, αλλα επειδη βαριεμαι να κλεινω και να παγωνω δεν ξερω και εγω ποσα processes της LG, της Google και της Qualcom σημερα θα βαλω την CM και ας ειναι μαυρη και άραχνη.

 

Υ.Γ. ξερει κανεις αν μπορω στη CM να βαλω μια δυο εφαρμογες της LG οπως το τηλεκοντρολ ;

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις θέμα παιδιά με την κάμερα στην cloudy 1.1.?

Τώρα σήμερα το κατάλαβα όταν εκανα ζουμ πανω απο το 1.7 κ μόλις πατησα το φακό για να βγάλω φωτογραφία μου έβγαλε μήνυμα η κάμερα οτι δεν μπορεσε να ολοκληρωθεί κ έσβησε. Πήγε στην αρχική οθόνη κ η φωτογραφία δεν τραβήχτηκε.. Ενω οσες φωτογραφιες έβγαλαν χωρίς ζουμ έβγαιναν κανονικά....

Έχουμε κάτι για αυτό???

 

Το διάβασε κανεις??? Να μου πει?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασε κανεις??? Να μου πει?

Αν θέλεις βάλε την κάμερα από το g2 για να μην έχεις πρόβλημα ,έβαλε εν παιδί το link λίγα ποστ πιο πίσω

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...