Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος παιζει με aosp να δοκιμάσει την cyanogen m8. Πιο γρήγορο κινητό δεν έχετε πιασει! Κ έχω δοκιμάσει τα παντα απο Ρομ. Εξαιρετική απόκριση ,σταθεροτατη και εξαιρετική μπαταρία.

 

φιλε ποσες ωρες screen on?

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον έκλεισα το κινητό, και το άνοιξα κρατόντας πατημένο το VOL- και πάλι το ίδιο...

 

Φιλαράκι για να μπεις σε download mode πατάς volume + ενώ ταυτόχρονα το συνδεεις στο pc,με κλειστό κινητό εννοείται

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και για όποιον δεν το έχει δοκιμάσει το flashtool 2014 από xda δουλεύει άψογα !!!Δοκιμασμένο και στο δικό μου g2 και σε ένα g εν ως φίλου!Όλα τα άλλα τα παλιά,την ταλαιπωρία την ίδια με host file κτλ,τα πετάμε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, χωρο εχω.

Το system δεν το κανει ουτε μονο του backup ενω ολα τα αλλα τα κανει.

 

Να βαλω τωρα απο πανω την Cloudy ή θα βγαλει κανενα σφαλμα και θα τρεχω μετα;

 

Φίλε και σε εμένα το έκανε όταν την είχα την 7.3 και έκανα το backup τμηματικά γιατί αλλιώς δεν γινόταν.Μάλλον είναι πρόβλημα της 7.3

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι για να μπεις σε download mode πατάς volume + ενώ ταυτόχρονα το συνδεεις στο pc,με κλειστό κινητό εννοείται

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και για όποιον δεν το έχει δοκιμάσει το flashtool 2014 από xda δουλεύει άψογα !!!Δοκιμασμένο και στο δικό μου g2 και σε ένα g εν ως φίλου!Όλα τα άλλα τα παλιά,την ταλαιπωρία την ίδια με host file κτλ,τα πετάμε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φίλε και σε εμένα το έκανε όταν την είχα την 7.3 και έκανα το backup τμηματικά γιατί αλλιώς δεν γινόταν.Μάλλον είναι πρόβλημα της 7.3

Ευχαριστω!!

 

Εβαλα τελικα CloudyG3 1.2 και το γυρισα σε ART, αντε να δω πως ειναι η μπαταρια με ART.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!

 

Εβαλα τελικα CloudyG3 1.2 και το γυρισα σε ART, αντε να δω πως ειναι η μπαταρια με ART.

Πως το γυρνάς σε art? Από τις ρυθμίσεις προγραμματιστή? Από συμβατότητα οι εφαρμογές πως ειναι?

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Πως το γυρνάς σε art? Από τις ρυθμίσεις προγραμματιστή? Από συμβατότητα οι εφαρμογές πως ειναι?

Αμα βαλεις art δε δουλευει το xposed που δεν ειναι συμβατο ακομα. Ενω και η μπαταρια λενε οτι ειναι χειρότερη..

Link to comment
Share on other sites

Πως το γυρνάς σε art? Από τις ρυθμίσεις προγραμματιστή? Από συμβατότητα οι εφαρμογές πως ειναι?

 

Δεν έχει θέμα αρκεί να μην έχεις xposed

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Μόλις περνάω το Recovery TWRP δεν λειτουργεί το Knock On. Δύο φορές το έχω δοκιμάσει και έχω το ίδιο πρόβλημα.

(Έχω την Stock Rom, 4.4.2)

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Μόλις περνάω το Recovery TWRP δεν λειτουργεί το Knock On. Δύο φορές το έχω δοκιμάσει και έχω το ίδιο πρόβλημα.

(Έχω την Stock Rom, 4.4.2)

 

Secret menu -> Settings -> Update touch firmware. Παγώνει η οθόνη για κανά 10'' και λογικά μετά λειτουργεί κανονικά. Γνωστό το θέμα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Secret menu -> Settings -> Update touch firmware. Παγώνει η οθόνη για κανά 10'' και λογικά μετά λειτουργεί κανονικά. Γνωστό το θέμα

 

Οκ κομπλέ τώρα. Σε ευχαριστώ.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε αποτέσματα μπαταρίας γιατί είμαι φαν της aosp γενικά

 

 

 

Του dorimanx είναι το ίδιο με αυτό που βάζουμε και στις G2 roms?

Με μικτή χρήση καιβχωρις να προσέχω το σήμα. Πολλές φορες wifi ίσα που επιανα. Πρωτη φόρτιση.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με μικτή χρήση καιβχωρις να προσέχω το σήμα. Πολλές φορες wifi ίσα που επιανα. Πρωτη φόρτιση.

 

Πάρα πολύ καλά αποτελέσματα... μμμμμ με βλέπω σύντομα με CM

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να γράψω οτι δουλεύει και το ράδιο με τo spirit2 κάτι που με mahdi δεν ηταν εφικτό! Το θέμα βέβαια είναι όλη η εμπειρία χρήσης που σου δίνει αυτή η Ρομ, Απίστευτη .
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητο έχει κολήσει και δεν ξεκολάει

 

όταν συνδέω το USB βγάζει

 

[890] Fastboot mode started

[940] udc_start()

[1190] -- reset --

[1200] -- portcharge --

[1250] fastboot: proccessing commands

 

όταν απλά το ανοίγω, χωρις USB συνδεδεμένο

 

[890] Fastboot mode started

[940]udc_start()

 

 

αν κρατήσω το VOL+ και συνδέσω το USB

 

[1080] Fastboot mode started

[1130] udc_start()

[1390] -- reset --

[1400] -- portcharge --

[1460] fastboot: proccessing commands

 

Διαβάζοντας κάπου βρήκα τρόπο να περάσω recovery twrp με fastboot με τις ακόλουθες εντολές....

και μου εμφάνησε τα εξής....

C:\adb>fastboot flash recovery recovery.img

target reported max download size of 1862270976 bytes

sending 'recovery' (8662 KB)...

OKAY [ 0.438s]

writing 'recovery'...

OKAY [ 0.672s]

finished. total time: 1.110s

 

Το ίδιο αποτέλεσμα τίποτα!

Διαβάζοντας κάπου αλλου πρέπει να κάνω το εξής

fastboot erase laf

fastboot flash laf laf.img

 

Αλλά δεν βρίσκω το laf.img για το D802 32GB

 

καμια ιδέα καμιά βοήθεια!?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να γράψω οτι δουλεύει και το ράδιο με τo spirit2 κάτι που με mahdi δεν ηταν εφικτό! Το θέμα βέβαια είναι όλη η εμπειρία χρήσης που σου δίνει αυτή η Ρομ, Απίστευτη .

 

Φιλε απο cloydyG3 1.2 πως περναμε αυτην που λες;Ειναι μπερδεμα να την περασουμε;Και μια δευτερη ερωτηση:εχει αυτα που εχει η cloudyg3;Δεν εχω καταλαβει τις aosp...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητο έχει κολήσει και δεν ξεκολάει

 

όταν συνδέω το USB βγάζει

 

[890] Fastboot mode started

[940] udc_start()

[1190] -- reset --

[1200] -- portcharge --

[1250] fastboot: proccessing commands

 

όταν απλά το ανοίγω, χωρις USB συνδεδεμένο

 

[890] Fastboot mode started

[940]udc_start()

 

 

αν κρατήσω το VOL+ και συνδέσω το USB

 

[1080] Fastboot mode started

[1130] udc_start()

[1390] -- reset --

[1400] -- portcharge --

[1460] fastboot: proccessing commands

 

Διαβάζοντας κάπου βρήκα τρόπο να περάσω recovery twrp με fastboot με τις ακόλουθες εντολές....

και μου εμφάνησε τα εξής....

C:\adb>fastboot flash recovery recovery.img

target reported max download size of 1862270976 bytes

sending 'recovery' (8662 KB)...

OKAY [ 0.438s]

writing 'recovery'...

OKAY [ 0.672s]

finished. total time: 1.110s

 

Το ίδιο αποτέλεσμα τίποτα!

Διαβάζοντας κάπου αλλου πρέπει να κάνω το εξής

fastboot erase laf

fastboot flash laf laf.img

 

Αλλά δεν βρίσκω το laf.img για το D802 32GB

 

καμια ιδέα καμιά βοήθεια!?

Στο XDA ρωτήσεις για κάποια λύση?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε απο cloydyG3 1.2 πως περναμε αυτην που λες;Ειναι μπερδεμα να την περασουμε;Και μια δευτερη ερωτηση:εχει αυτα που εχει η cloudyg3;Δεν εχω καταλαβει τις aosp...

Φιλε αυτές οι Ρομ είναι google edition.σαν να εχεις nexus. Οπότε χαρακτηριστικά όπως λες δεν τα έχει. Είναι άλλης φάσης . Κατεβάζεις την Ρομ και τα gapps και φλασαρεις. Δεν κάνεις κάτι άλλο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτές οι Ρομ είναι google edition.σαν να εχεις nexus. Οπότε χαρακτηριστικά όπως λες δεν τα έχει. Είναι άλλης φάσης . Κατεβάζεις την Ρομ και τα gapps και φλασαρεις. Δεν κάνεις κάτι άλλο

Δηλαδη ας πουμε της καμερας το mod η αλλες εφαρμογες δε παιρνει;:confused:Αξιζει λες καλυτερα απο αυτες που βγαζουν καθε 15 μερες;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ας πουμε της καμερας το mod η αλλες εφαρμογες δε παιρνει;:confused:Αξιζει λες καλυτερα απο αυτες που βγαζουν καθε 15 μερες;

 

Το αν αξίζει ειναι μια πολύ σχετική ερώτηση, εξαρτάται πάντα πόσο όρεξη έχει να ασχοληθείς.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ας πουμε της καμερας το mod η αλλες εφαρμογες δε παιρνει;:confused:Αξιζει λες καλυτερα απο αυτες που βγαζουν καθε 15 μερες;

Κ η stock google μια χαρά κανει τη δουλειά της. Μπορείς να βάλεις την lenovo. Αλλά έχει αλλη εμφάνιση άλλο ui η Ρομ γενικά. Κ χάνεις εφαρμογές της lg. Δοκίμασε δεν χανεις κατι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...μετα απο πολύ καιρό με cloudyflex αποφασισα να γυρίσω σε στοκ με τη μέθοδο που περιγράφεται στους οδηγους. ενω περνάω επιτυχω τη ρομ δεν μπορώ να κάνω factory reset με τον κλασσικό συνδυασμο πληκτρων..εχω δοκιμάσει τα πάντα!καμιά ιδέα;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...μετα απο πολύ καιρό με cloudyflex αποφασισα να γυρίσω σε στοκ με τη μέθοδο που περιγράφεται στους οδηγους. ενω περνάω επιτυχω τη ρομ δεν μπορώ να κάνω factory reset με τον κλασσικό συνδυασμο πληκτρων..εχω δοκιμάσει τα πάντα!καμιά ιδέα;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5499562#post5499562 post #10257

κάποιος να το βάλει στον οδηγό

Link to comment
Share on other sites

1000 ευχαριστώ..ας ενημερωθούν οι οδηγοί γιατί τη πατήσαμε πολλοί απ ότι φαίνεται...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί σε κανέναν να μην μπορεί να αλλάξει ταπετσαρία στην οθόνη κλειδώματος; Όποια και αν πάω να βάλω, μετά την περικοπή μου βγάζει "Αποτυχία Αποθήκευσης" .
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να με βοηθησει με το μοντακι της καμερας?ειμαι ρουτ με μαμα ρομ κςι δε ξερω που και οως θα βαλω το μοντακι για τη καμερα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να με βοηθησει με το μοντακι της καμερας?ειμαι ρουτ με μαμα ρομ κςι δε ξερω που και οως θα βαλω το μοντακι για τη καμερα.

 

Αφου εισαι στοκ και μονο ρουτ κατεβασε την εφαρμογη http://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358551612 και καντην εγκατασταση απλα.Μετα μπες στη εφαρμογη που εγκατασταθηκε και θα το δεις

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...