Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την Status bar την έκανα από εδώ..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2795050

 

Για τη navbar θα κατεβάσετε αυτό και θα το κάνετε απλή εγκατάσταση.. Μετά μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού πάτε στα μπροστινά πλήκτρα/χρώμα και το αλλάζετε.. Για να δουλέψει σωστά θα πρέπει να έχετε το G3 tweaksbox full, και να πάτε στην navbar/scaling και να το αλλάξετε..

 

https://www.dropbox.com/s/f3gim8ub79ietej/G2_Logo_Softkeys.apk

Ωραίος....

 

Κάτι τελευταίο

Πώς πήγες το signal ποσοστό στη μέση? [ATTACH]47098[/ATTACH]

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραίος....

 

Κάτι τελευταίο

Πώς πήγες το signal ποσοστό στη μέση? [ATTACH]47098[/ATTACH]

Αυτό φαντάζομαι οτι δεν είναι ποσοστό signal, αλλά μπαταρίας.. Πιθανόν με html code for clock?

Η γραμματοσειρα του ρολογιού ειναι με html? ή απλά την έχεις ορίσει για ολο το κινητό?

Να πως εγινε μεχρι στιγμης..

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-07-08-14-35-18_zpsssklkwa2.png

 

Με αυτο πχ

 

<small><i>E</i></small>' '<b>h:mm</b>' '<small><i>dd</i></small>

 

Εχεις αυτό το αποτέλεσμα (Το 8 δείχνει οτι ειναι 8 του μηνος)

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-07-08-14-45-30_zpsr3lrornp.png

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος....

 

Κάτι τελευταίο

Πώς πήγες το signal ποσοστό στη μέση? [ATTACH]47098[/ATTACH]

 

Αυτό φαντάζομαι οτι δεν είναι ποσοστό signal, αλλά μπαταρίας.. Πιθανόν με html code for clock?

Η γραμματοσειρα του ρολογιού ειναι με html? ή απλά την έχεις ορίσει για ολο το κινητό?

Να πως εγινε μεχρι στιγμης..

 

Με αυτο πχ

 

E' 'h:mm' 'dd

 

Εχεις αυτό το αποτέλεσμα (Το 8 δείχνει οτι ειναι 8 του μηνος)

Αυτό στο κέντρο είναι μπαταρία, την μετέφερα στο κέντρο με αυτό το module..

Και η γραμματοσειρά είναι η Sony sketch που έχω βάλει σε όλη τη συσκευή..

Sosimple, έχεις αλλαγμένα dpi και λειτουργεί και το smart notice; πώς το έκανες;

 

http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-xposed-statusbar-text-t2695692/post51400721

Edited by Goofy00
Link to comment
Share on other sites

Αυτό στο κέντρο είναι μπαταρία, την μετέφερα στο κέντρο με αυτό το module..

Και η γραμματοσειρά είναι η Sony sketch που έχω βάλει σε όλη τη συσκευή..

Sosimple, έχεις αλλαγμένα dpi και λειτουργεί και το smart notice; πώς το έκανες;

 

http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-xposed-statusbar-text-t2695692/post51400721

Πήγα να εγκαταστήσω τη Sony sketch μέσω Rom toolbox αλλά κρασαρει το πρόγραμμα. Εσύ απο που το πέρασες?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να εγκαταστήσω τη Sony sketch μέσω Rom toolbox αλλά κρασαρει το πρόγραμμα. Εσύ απο που το πέρασες?

Φλασάρεις αυτό από recovery και επιλέγεις από τις ρυθμίσεις την γραμματοσειρά NewSmartGothic

 

https://www.dropbox.com/s/zjxg8rscklkh7tx/Font_SonySketch.zip

Link to comment
Share on other sites

Φλασάρεις αυτό από recovery και επιλέγεις από τις ρυθμίσεις την γραμματοσειρά NewSmartGothic

 

https://www.dropbox.com/s/zjxg8rscklkh7tx/Font_SonySketch.zip

Ευχαριστώ....έγινε

 

Αλλά παρατήρησα τώρα ότι χάλασε το smartnotice... [ATTACH]47103[/ATTACH]

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ....έγινε

 

Αλλά παρατήρησα τώρα ότι χάλασε το smartnotice... [ATTACH]47103[/ATTACH]

Χμμ... Δεν χρησιμοποιώ smartnotice και δεν ήξερα ότι μπορεί να προκαλέσει τέτοιο πρόβλημα..

Αν έχεις το app settings στο xposed πήγαινε και παίξε λίγο με το μέγεθος της γραμματοσειράς.. Ίσως κάνεις δουλειά.. [ATTACH]47104[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

δεν έκανε τελικά...

 

Το σούταρα και έβαλα dpi 400 που φαίνεται ωραίο.... Δεν είδα ακόμα crasarisma σε εφαρμογές. Επίσης στη θέση του smartnotice έβαλα τον καιρό και δουλεύει καλά.

 

Ούτος Ή άλλος δεν κατάλαβα ποια είναι η χρηστικότητα πέρα απο τα εφέ του να σου λέει να πάρεις ομπρέλα γιατί βρέχει.....άντε να σου θυμίζει κάποια πράγματα απο το ημερολόγιο αλλά δεν τρελάθηκα

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια που βρησκω το μοντακι για τι καμερα του g2?Ειμαι ρουτ με μαμα ρομ.Επισης αν ξερει καποιος να μου πει πως το βαζουμε.Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου σημερα μου εκανε αυτοματη αναβάθμιση λογισμικού καθως ειχα την 4.4.2 προεγκατεστημενη οταν το αγορασα πριν ενα μηνα,θα ηθελα να ξερω τι στο καλο αναβαθμησε τωρα γιατι εγω περιμενα να δω 4.4.4 και ειναι η παλια εγκατεστημενη εκδοση,δεν γνωριζω αν σας εχει συμβει και σε εσας που ειστε με στοκ ρομς
Link to comment
Share on other sites

δεν έκανε τελικά...

 

Το σούταρα και έβαλα dpi 400 που φαίνεται ωραίο.... Δεν είδα ακόμα crasarisma σε εφαρμογές. Επίσης στη θέση του smartnotice έβαλα τον καιρό και δουλεύει καλά.

 

Ούτος Ή άλλος δεν κατάλαβα ποια είναι η χρηστικότητα πέρα απο τα εφέ του να σου λέει να πάρεις ομπρέλα γιατί βρέχει.....άντε να σου θυμίζει κάποια πράγματα απο το ημερολόγιο αλλά δεν τρελάθηκα

Το ίδιο έκανα και εγώ. 400 dpi και πήρε πόδι το smartnotice. Κρίμα όμως γιατί ήταν Καλό...

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανα και εγώ. 400 dpi και πήρε πόδι το smartnotice. Κρίμα όμως γιατί ήταν Καλό...

 

Και αν θέλετε, βαζετε και 396. Μέχρι εκει ειναι οκ. Στο 395 εχει πρόβλημα. Εφαγα λίγη ωρα να το βρω, μιας και ηθελα το απόλυτα μικροτερο. Στην jb ειχα 320..

Link to comment
Share on other sites

Και αν θέλετε, βαζετε και 396. Μέχρι εκει ειναι οκ. Στο 395 εχει πρόβλημα. Εφαγα λίγη ωρα να το βρω, μιας και ηθελα το απόλυτα μικροτερο. Στην jb ειχα 320..

Είδα όμως σε ένα προηγούμενο screen shot ότι σου λειτουργεί το smartnotice.. Πως το έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Είδα όμως σε ένα προηγούμενο screen shot ότι σου λειτουργεί το smartnotice.. Πως το έκανες;

Μαγικό! :lol:

Ειναι nova launcher, και αυτο που ειδες ειναι zooper widget, με g3 theme.. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχε κανενας optimusg3 και να εβαλε μετα CloudyG3 1.2? Αξίζει τον κοπο να τα διαλυσω ολα τωρα που τα εστησα ολα για να βάλω την νεα cloudyG3? Μου τη σπάει που εχει λίγη μνήμη ελεύθερη η optimusg3. Ασε που η cloudyg3 1.2 εχει πολυ μικρότερο μέγεθος, που μου φαίνεται καλυτερο.. Ειχα βαλει optimusg3 μονο επειδή δούλευε το ραδιόφωνο, αλλα τωρα δουλευει και στην cloudyG3..

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμα σε cloudyg3 v1.1 θα κανω αναβαθμιση σε ν1.2 ειναι απαραίτητο να κανω wipe battery stats η απλα κανω clean install και ειμαι κομπλε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμα σε cloudyg3 v1.1 θα κανω αναβαθμιση σε ν1.2 ειναι απαραίτητο να κανω wipe battery stats η απλα κανω clean install και ειμαι κομπλε?

 

Κανε μονο wipe cashe, wipe dalvik cache. Αν δεν εχεις προβλήματα άστο ετσι, λογικά δεν θα εχεις. αλλιώς clean install..

Link to comment
Share on other sites

Μαγικό! :lol:

Ειναι nova launcher, και αυτο που ειδες ειναι zooper widget, με g3 theme.. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχε κανενας optimusg3 και να εβαλε μετα CloudyG3 1.2? Αξίζει τον κοπο να τα διαλυσω ολα τωρα που τα εστησα ολα για να βάλω την νεα cloudyG3? Μου τη σπάει που εχει λίγη μνήμη ελεύθερη η optimusg3. Ασε που η cloudyg3 1.2 εχει πολυ μικρότερο μέγεθος, που μου φαίνεται καλυτερο.. Ειχα βαλει optimusg3 μονο επειδή δούλευε το ραδιόφωνο, αλλα τωρα δουλευει και στην cloudyG3..

Μόνο και μόνο για την ραμ αξίζει.. Άσε που πλέον λύθηκαν όλα τα προβλήματα.. Εγώ πριν με την Optimusg3 αν άφηνα ανοιχτό το tapatalk και πήγαινα στο Facebook και ξανά πήγαινα tapatalk, άνοιγε από την αρχή...

Τώρα καμιά σχέση τα πράγματα.. [ATTACH]47133[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο για την ραμ αξίζει.. Άσε που πλέον λύθηκαν όλα τα προβλήματα.. Εγώ πριν με την Optimusg3 αν άφηνα ανοιχτό το tapatalk και πήγαινα στο Facebook και ξανά πήγαινα tapatalk, άνοιγε από την αρχή...

Τώρα καμιά σχέση τα πράγματα.. [ATTACH]47133[/ATTACH]

 

Thanks.. Και εγω περίπου αυτα που λες παρατηρω.. Με την πρώτη ευκαιρία θα ξανα φλασαρω..

Link to comment
Share on other sites

Μαγικό! :lol:

Ειναι nova launcher, και αυτο που ειδες ειναι zooper widget, με g3 theme.. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχε κανενας optimusg3 και να εβαλε μετα CloudyG3 1.2? Αξίζει τον κοπο να τα διαλυσω ολα τωρα που τα εστησα ολα για να βάλω την νεα cloudyG3? Μου τη σπάει που εχει λίγη μνήμη ελεύθερη η optimusg3. Ασε που η cloudyg3 1.2 εχει πολυ μικρότερο μέγεθος, που μου φαίνεται καλυτερο.. Ειχα βαλει optimusg3 μονο επειδή δούλευε το ραδιόφωνο, αλλα τωρα δουλευει και στην cloudyG3..

 

Είχα την 1.1 optimusg3 & σήμερα πέρασα την cloudyg3 1.2.

Καλύτερη διαχείριση ram από 350-400 στην optimus, εδώ έχω γύρω στα 700 (κοντά στο 1gb μετά το reboot).

Tα bugs που είχε η 1.1 έχουν φτιαχτεί ράδιο-wif hotspot, ενώ έχει αρχίσει να προσαρμόζει και το quickwindow. (βέβαια γι' αυτό υπάρχει ξεχωριστό mod που τα φτιάχνει σχεδόν όλα).

Στην optimus 1.1 είχε στρώσει η μπαταρία μετά από 3-4 πλήρεις φορτίσεις, τώρα πάλι χάνει(από 100% σε 73% με 1.15 οθόνη σε πέριπου 5 ώρες) αλλά λογικά θα στρώσει.

Βασικά μόνο στη διαχείριση ram υπερτερεί.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την 1.1 optimusg3 & σήμερα πέρασα την cloudyg3 1.2.

Καλύτερη διαχείριση ram από 350-400 στην optimus, εδώ έχω γύρω στα 700 (κοντά στο 1gb μετά το reboot).

Tα bugs που είχε η 1.1 έχουν φτιαχτεί ράδιο-wif hotspot, ενώ έχει αρχίσει να προσαρμόζει και το quickwindow. (βέβαια γι' αυτό υπάρχει ξεχωριστό mod που τα φτιάχνει σχεδόν όλα).

Στην optimus 1.1 είχε στρώσει η μπαταρία μετά από 3-4 πλήρεις φορτίσεις, τώρα πάλι χάνει(από 100% σε 73% με 1.15 οθόνη σε πέριπου 5 ώρες) αλλά λογικά θα στρώσει.

Βασικά μόνο στη διαχείριση ram υπερτερεί.

 

Εχει δοκιμάσει κανείς το ART;

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Εγώ που έχω το LG G2 32GB, και είναι απο Κορεάτικη αγορά ... τι πρέπει να προσέξω όταν θα το κάνω root; όσον αφορά την ακριβή επιλογή του μοντέλου όταν διαλέγω αρχεία roms kernels ή άλλα αρχεία που χρειάζονται για το root ή εγκατάσταση νέας ROM

 

Βλέπω ας πούμε

G2 (D802) (Sprint) (T-Mobile) (Verizon) (AT&T). εμένα είναι unbranted, απλά φοβάμαι μήπως υπάρχει διαφορά στις unbranted ανάλογα την χώρα... να υπενθυμίσω ότι το Κορεάτικο δεν έχει LTE 4G Και το ενεργοποιώ με πρόγραμμα....

 

Τι ROM λοιπόν βάζω!?

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς το ART;

 

Ψήνομαι πολύ να το χρησιμοποιήσω αλλά απ΄όσο ξέρω έχει ασυμβατότητα με το πολύτιμο για μένα xposed & πιθανόν και με άλλες εφαρμογές, οπότε μέχρι νεωτέρας μένω στο κλασσικό dalvik.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς το ART;

Το χρησιμοποιώ εγώ στη Mahdi και πιο πριν στις cloudy. Αξίζει, εγώ κατάλαβα διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...