Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε σχεση με τη Jellybean που ειχα υπαρχει τεραστια διαφορα προς το χειροτερο και δεν ειμαι ο μονος αφου διαβαζω διαφορα για θεματα μπαταριας μετα την αναβαθμιση.

 

Μεσω pc εκανα την αναβαθμιση οχι OTA...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

περιμενε λιγο να στρωσει ρε συ , αφου και στην jb μετα τις πρωτες μερες βελτιωνεται πολυ !

 

υπαρχει οδηγος και στο myphone πως να επιστρεψεις αλλα θα σου προτεινα να περιμενεις 4-5 μερες να κανει

και μερικες φορτισεις να στρωσει σιγα σιγα

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγος απο το xda καλος ειναι η θα κανω καμια βλακεια?

 

Δεν νομίζω να έχει θέμα ο οδηγός του xda.

 

Χειρότερη μπορεί να είναι αλλά και πάλι μιλάμε για 6-7 ώρες οθόνης στην μέρα. 5 ώρες στις μέρες. 2-3 ώρες στις 3-4 ημέρες. Δηλαδή τρελά νούμερα. Οπότε δεν θεωρώ το downgrade στην 4.2.2 απαραίτητο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε συνηθισα με την παλια και γενικα κανω αρκετη χρηση ειτε facebook ειτε μουσικη του βγαζω τη πιστη δηλαδη :lol: Απλα δε με βολευει με την αυτονομια που εχει τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε συνηθισα με την παλια και γενικα κανω αρκετη χρηση ειτε facebook ειτε μουσικη του βγαζω τη πιστη δηλαδη :lol: Απλα δε με βολευει με την αυτονομια που εχει τωρα.

 

Καλά εννοείται ότι είναι πάντα υποκειμενικό το θέμα...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βρω πιο λογισμικο ειχε το κινητο απο αυτα εδω? Το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι το D802 ευρωπαικο μοντελο αρα τι να κατεβασω? http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βρω πιο λογισμικο ειχε το κινητο απο αυτα εδω? Το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι το D802 ευρωπαικο μοντελο αρα τι να κατεβασω? http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

Ευρωπαϊκό εννοείς Europe Open??? Σε αυτό μόνο μία Jelly Bean υπάρχει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο το birdphone το πηρα και ζητησα το Ευρωπαικο μοντελο τωρα παραπανω δε ξερω... Πανω στην αποδειξη γραφει LG D802 G2 Black EU. Αν θυμαμαι καλα πριν το κανω update η εκδοση ηταν d80210e. Το manual στο κουτι παντως ειναι στα Γαλλικα....

 

Ποιο να κατεβασω?

Edited by Spiros13
Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνεται cludypro g3 ή optimus g3;

Η optimus έχει λιγότερα bugs και το ράδιο δουλεύει.... Αν βάλεις optimus το σίγουρο είναι ότι δεν γυρνάς πίσω ..... Και εγώ από περιέργεια την έβαλα αλλά προς το παρών δεν εχω κανένα bug στη χρήση που το κάνω ούτε και κανένα lag

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Απο το birdphone το πηρα και ζητησα το Ευρωπαικο μοντελο τωρα παραπανω δε ξερω... Πανω στην αποδειξη γραφει LG D802 G2 Black EU. Αν θυμαμαι καλα πριν το κανω update η εκδοση ηταν d80210e. Το manual στο κουτι παντως ειναι στα Γαλλικα....

 

Ποιο να κατεβασω?

 

Δεν έχει σημασία ούτε τι είπες, ούτε τι γράφει η απόδειξη, ούτε σε τι είναι το manual. Ο 3ψήφιος κωδικός θα σου πει ποιας χώρας είναι και ποιο firmware θα κατεβάζεις λοιπόν. όλα τα d80210x είναι 4.2.2 αν δεν κάνω λάθος. Ο κωδικός είναι στο κουτί. Δες το FAQ που ακριβώς.

 

Τι προτείνεται cludypro g3 ή optimus g3;

 

Αν εξαιρέσεις τις τελευταίες 2 σελίδες. Εδώ και 5-8 σελίδες με αυτή την ερώτηση ασχολούμαστε. Δεν είναι τίποτα μια μικρή ανάγνωση.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το serial number λες??

Όχι φίλε στο κουτί γράφει 3 ψηφία μόνα τους που σου λένε από ποια χώρα είναι..

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με τη Jellybean που ειχα υπαρχει τεραστια διαφορα προς το χειροτερο και δεν ειμαι ο μονος αφου διαβαζω διαφορα για θεματα μπαταριας μετα την αναβαθμιση.

 

Μεσω pc εκανα την αναβαθμιση οχι OTA...

 

Η συσκευη στην kit kat ειναι 10 φορες πιο γρηγορη, λογικο δεν ειναι? ετσι κι αλλιως δεν υπαρχει περιπτωση να γυρισεις στο σπιτι χωρις μπαταρια... Εκτος αν οδηγας και ταυτοχρονα σερφαρης με 4g...

Link to comment
Share on other sites

που ακριβως ρε παιδια??? το ce0168 λετε? μετα εχει το imei και το serial number και ενα αλλο 6BY μηπως ειναι αυτο?

 

Το 6BY... Αν έβλεπες στο FAQ εδώ για το κινητό θα το έβρισκες εύκολα... Αυτό λοιπόν δηλώνει τι χώρα είσαι και άρα τι θα βάλεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε συγνωμη αλλα ειμαι νεος στο φορουμ και δε ξερω να περιηγηθω καλα. Ευχαριστω που βοηθατε παντως και τωρα πως θα βρω πιο πρεπει να κατεβασω συμφωνα με αυτο τον κωδικο?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε συγνωμη αλλα ειμαι νεος στο φορουμ και δε ξερω να περιηγηθω καλα. Ευχαριστω που βοηθατε παντως και τωρα πως θα βρω πιο πρεπει να κατεβασω συμφωνα με αυτο τον κωδικο?

 

Δες εδώ.

 

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμασω την optimusg3, αλλά όταν βάζω το λογαριασμό google, μου λέει προέκυψε ενα πρόβλημα με τους server της google και δε συνδέεται. Τα παντα δουλεύουν κανονικά.. Έχει τύχει σε κκανέναν?
Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμασω την optimusg3, αλλά όταν βάζω το λογαριασμό google, μου λέει προέκυψε ενα πρόβλημα με τους server της google και δε συνδέεται. Τα παντα δουλεύουν κανονικά.. Έχει τύχει σε κκανέναν?

 

Aπο οσο εχω διαβασει οχι.Δοκιμασε να φλασαρεις παλι.Σε μενα λειτουργει υποδειγματικα απο οταν βγηκε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Aπο οσο εχω διαβασει οχι.Δοκιμασε να φλασαρεις παλι.Σε μενα λειτουργει υποδειγματικα απο οταν βγηκε

 

Οκ έφαγα μια ωρα προσπαθώντας.. Μάλλον θα έφταιγε που μετα την εγκατάσταση εκανα factoy reset. Αυτή τη φορά, ξανάεεγκατέστησα τη Ρομ χωρίς factory reset και πήρε κκανονικά το λογαριασμό..

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου το γυρισα με επιτυχια στο Jelly bean σας ευχαριστω για τη βοηθεια και τον χρονο σας. Παντως αν καποιος θελει να γυρισει στην 4.2.2 του προτεινω τη μεθοδο που ακολουθησα και εγω ειναι αρκετα απλη αν ακολουθησεις σωστα τα βηματα!
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι φλααρισμα και να προσπαθήσω δε μου δουλεύει το sideload

 

E:footer is wrong

Verification failed

 

Έχει κάποιος κάποια λύση ώστε να καταφέρω να φλασάρω το κινητό ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...