Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω αλλοι ειπαν οτι δεν δουλευει το ραδιο.Κατεβαζω κ φλασαρω για να μαθω μονος μου

Μόλις το ξανά δοκίμασα και το ραδιόφωνο παίζει κανονικά.. OptimusG3 1.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις το ξανά δοκίμασα και το ραδιόφωνο παίζει κανονικά.. OptimusG3 1.1

 

Μολις φλασαρα και επιβεβαιωνω κ γω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην εκανες κατι σωστα.. Η 1.1 ειναι πολυ σταθερη και πλεον δουλευει το ραδιοφωνο και ο καιρος στη lockscreen... Απο μπαταρια αν δεν το φορτισεις μεχρι το 100 και να το αφησεις 1 μερα δεν θα καταλαβεις πολλα... Εγω την περασα το πρωι με full wipe και μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα προβλημα..

Στη cloudy g3 1.1 δουλεύει το ράδιο σίγουρα?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Για OptimusG3 1.1 λέγαμε..

Εχει διαφορά απο την Cloudy G3 1.1;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία ίδιες είναι, απλά η OptimusG3 αυτή τη στιγμή δεν έχει τόσα bugs όσα έχει η CloundyG3..

 

Συγνώμη αν κάνω λάθος, αλλά έχω την εντύπωση ότι η cloudy είναι port από g3 ενώ η Optimus βασίζεται στην 20d

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν κάνω λάθος, αλλά έχω την εντύπωση ότι η cloudy είναι port από g3 ενώ η Optimus βασίζεται στην 20d

 

"* Ported From Official G3 Firmware

 

* Base On New LG D802 20d Firmware"

 

απο το τοπικ του optimus , αντε βγαλε ακρη :lol::lol:

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

"* Ported From Official G3 Firmware

 

* Base On New LG D802 20d Firmware"

 

απο το τοπικ του optimus , αντε βγαλε ακρη :lol::lol:

Παιδιά είναι ported, αλλιώς δεν θα δούλευε το G3 tweaksbox..

Συγνώμη αν κάνω λάθος, αλλά έχω την εντύπωση ότι η cloudy είναι port από g3 ενώ η Optimus βασίζεται στην 20d
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια η OptimusG3 Rom ειναι η δεν ειναι g3 port ;;; Η μονη διαφορα τους ειναι οτι η cloudy εχει περισοτερα bugs;;; Ας μας διαφωτησει καποιος αμα ειναι φυγουμε απο cloudy αν και προσωπικα δεν εχω συναντησει καποιο ιδιαιτερο προβλημα....
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια η OptimusG3 Rom ειναι η δεν ειναι g3 port ;;; Η μονη διαφορα τους ειναι οτι η cloudy εχει περισοτερα bugs;;; Ας μας διαφωτησει καποιος αμα ειναι φυγουμε απο cloudy αν και προσωπικα δεν εχω συναντησει καποιο ιδιαιτερο προβλημα....

 

Γιατί να φύγεις άμα σε ικανοποιεί ?

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια η OptimusG3 Rom ειναι η δεν ειναι g3 port ;;; Η μονη διαφορα τους ειναι οτι η cloudy εχει περισοτερα bugs;;; Ας μας διαφωτησει καποιος αμα ειναι φυγουμε απο cloudy αν και προσωπικα δεν εχω συναντησει καποιο ιδιαιτερο προβλημα....

Είπαμε ότι είναι G3 ported.. 1ον αν δεν ήταν ported δεν θα δούλευε το smart notice και 2ον δεν θα δούλευε το G3 tweaksbox... Και αν ανοίξετε το Systemui θα δείτε ότι υπάρχει πλέον και το drawable-xxxhdpi που στην Stock-Flex-Pro δεν υπάρχει.. Αυτό υπάρχει μόνο στο G3 προς το παρόν...

Αν συγκρίνω εγώ την CloudyG3 με την OptimusG3 θα συνιστούσα την δεύτερη γιατί στο σημερινό Update δεν υπάρχει bug...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα η Optimus έχει τον stock kernel απειραχτο αλλά προσωπικά εγώ θα περιμένω για επόμενες εκδόσεις χωρίς bugs. Ο launcher του g3 δεν υπάρχει πουθενά Για download?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε ότι είναι G3 ported.. 1ον αν δεν ήταν ported δεν θα δούλευε το smart notice και 2ον δεν θα δούλευε το G3 tweaksbox... Και αν ανοίξετε το Systemui θα δείτε ότι υπάρχει πλέον και το drawable-xxxhdpi που στην Stock-Flex-Pro δεν υπάρχει.. Αυτό υπάρχει μόνο στο G3 προς το παρόν...

Αν συγκρίνω εγώ την CloudyG3 με την OptimusG3 θα συνιστούσα την δεύτερη γιατί στο σημερινό Update δεν υπάρχει bug...

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου οταν λες σημερινο update τι εννοεις;;; 26 ιουνιου δεν βγηκε η OptimusG3 1.1 ;;;

Edit : Ακυρο εχεις δικιο σημερα βγηκε ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί να φύγεις άμα σε ικανοποιεί ?

Θα ενιωθα πιο καλα αμα ειχα μια rom με ελαχιστα εως καθολου bugs...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου οταν λες σημερινο update τι εννοεις;;; 26 ιουνιου δεν βγηκε η OptimusG3 1.1 ;;;

Edit : Ακυρο εχεις δικιο σημερα βγηκε ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ενιωθα πιο καλα αμα ειχα μια rom με ελαχιστα εως καθολου bugs...

 

Τέλειο είναι μόνο το iOS :)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα η Optimus έχει τον stock kernel απειραχτο αλλά προσωπικά εγώ θα περιμένω για επόμενες εκδόσεις χωρίς bugs. Ο launcher του g3 δεν υπάρχει πουθενά Για download?

Απ ότι βλέπω μάλλον ο Optimus έφτιαξε αυτός τον kernel..

 

 

http://i1316.photobucket.com/albums/t617/prodgreek/Mobile%20Uploads/Screenshot_2014-06-30-22-26-04_zpsw8w4vzln.png

 

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου οταν λες σημερινο update τι εννοεις;;; 26 ιουνιου δεν βγηκε η OptimusG3 1.1 ;;;

Edit : Ακυρο εχεις δικιο σημερα βγηκε ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ενιωθα πιο καλα αμα ειχα μια rom με ελαχιστα εως καθολου bugs...

Τις δοκίμασα και τις δύο, με την OptimusG3 δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα παρόλο που ο Cloudyfa είναι καλύτερος Dev για μένα.. Αλλά συνήθως ο ένας συνεργάζεται με τον άλλον, άρα η CloudyG3 1.2 θα είναι κομπλέ...

Edited by Goofy00
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα η Optimus έχει τον stock kernel απειραχτο αλλά προσωπικά εγώ θα περιμένω για επόμενες εκδόσεις χωρίς bugs. Ο launcher του g3 δεν υπάρχει πουθενά Για download?

 

εγω περασα dorimanx 5.5

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

εγω ξαναπερασα την 1.1 και 8α δειξει.. δεν γινετε να λετε ολοι οτι ειναι μια χαρα και μενα να μου βρωμαει, μαλλον δικιο 8α εχετε .

κατι ακομα , υπαρχει στοκ αντροιντ ρομ? play edition στυλ αλλα μαμα... οχι πα και μαντι και τετοια.

Link to comment
Share on other sites

Ο καιρός στην οθόνη κλειδώματος.. [ATTACH]46759[/ATTACH]

 

Αυτό πως το έβγαλε σε σένα?? Εκτός απο το ρολόι δηλ ..τα σύννεφα εννοώ.. Σε μένα έχει μονο το ρολόι. Έχω σαν εικόνα τα άσπρα λουλούδια με τα ροζ. Αυτο που εχει δηλ ο cloudy στην g3.

Μήπως με αυτό το φόντο δεν φαίνεται καθαρά ο καιρός??

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά είμαι οκ. Μόλις άλλαξαν φόντο βαζωντας ενα πιο σκούρο εμφανίστηκαν τα σύννεφα..πολύ καλό.

Ξέρει κάποιος πως μπορω να γράφω ελληνικό sms με 160 χακακτηρες?

Στην cloudyflex που φορουσα υπήρχε έτοιμο.

Στην g3 τώρα δεν το έχει...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτός εδώ πως έκανε το status bar να μοιάζει με το ios 7?

 

Φλασαρα την dorimanx 5.5 αλλά δεν ξέρω ο κερνελ μου λέει άλλο νούμερο γιατί

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα και εγώ την cloudy G3 1.1 και είναι φοβερή αν εξαιρέσεις ένα μικρό, αλλά σοβαρό πρόβλημα που έχω...

 

Έχω το Sony mw1 bluetooth headset και όταν το συνδέω δε μου χυπάει ο ήχος κλήσης παρά μόνο η δόνηση με αποτέλεσμα να χάνω όλες τις κλήσεις!

Με την 4.2.2 που είχα πριν δεν είχα κανένα θέμα με το bluetooth και το κινητό μου...

 

Το παράξενο είναι ότι όταν (ενώ είναι ήδη συνδεμένο το BT) παίξω λίγο με τις ρυθμίσεις του ήχου (ένταση, ήχο κλήσης κτλ κτλ) τότε δουλεύει και ο ήχος κλήσης κανονικά όπως θα έπρεπε!

Όταν βέβαια επανασυνδέσω το BT, δεν ακούγεται πάλι τίποτα από το ηχείο και χάνω πάλι τις κλησεις μέχρι να ξαναπειράξω τις ρυθμίσεις και να φτιάξει......

 

Γενικά είναι παράξενο το θεματάκι διότι εκτός από το ότι δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης, χάνεται και το mod για δυνατότερο ήχο που έχω περάσει (ναι, δούλευε, αλλά μόλις συνδέσω το bluetooth για πρώτη φορά είναι σα να resetάρει το αρχείο με τα values του ήχου...)

 

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω από εμένα?? Καμία ιδέα?

Ειλικρινά δε ξέρω τι φταίει, αλλά ποντάρει στη ROM αυτή διότι πριν δεν είχα θέμα... Φταίει όμως η CLoudy G3? Φταίει μήπως η KITKAT γενικότερα....

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!!!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Σε optimusG3 1.1 παίζει ραδιόφωνο πλέον & το wifi-tethering που είχα θέμα σε cloudyG3 1.1.

Γενικά δεν έχω αντιμετωπίσει μέχρι τώρα κάποιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...