Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Recovery σε στοκ 4.4.2 v20d ρε παιδιά για να δοκιμάσω και εγώ καμιά custom μόνο με aytorec? Γιατί διάβαζα κάτι για patched kernel και downgrade στον bootloader και κάτι τέτοια.

 

εγω με autorec και δουλευει μια χαρα δεν δοκιμασα κατι αλλο

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω με autorec και δουλευει μια χαρα δεν δοκιμασα κατι αλλο

 

ΟΚ απλά είδα ότι κάνει downgrade τον bootloader και φοβήθηκα λίγο. Συν ότι κάνει ένα Patch στο kernel για να λειτουργήσει και είπα να ρωτήσω πρώτα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί μπρικάρει το κινητό μου? 3 φορές σε 2 μέρες. Έχω την cloudy G3 1.1 και autorec. Δεν μπορώ να βρω την αιτία... Υποψιάζομαι ότι φταίει το autorec. Γιατί πρόσεξα τις 2 φορές πήγα να κάνω με autorec ινσταλ και μου μπρίκαρε... Έχει κανείς άλλος τέτοια συμπτώματα?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την g3 1.1 χωρίς κανένα πρόβλημα .Το autorec δεν το έχω οπότε κοίταξε προς τα εκεί μεριά .Την εγκατάσταση την έκανα με clean install..
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Με τρώει να φλασαρω την g3 1.1 αλλα δεν ξέρω να περιμένω; Με την pardus δεν εχω κανένα πρόβλημα αλλα ζηλεύω το launcher και το split screen....

 

 

Και υπάρχει τρόπος να σώσω τα slow motion videos στα 120 fps? μόνο απο τον player μπορω να χαμηλώνω ταχύτητα αναπαραγωγής και εχω ξενερωσει....

 

 

Αυτό με το autorec root ειναι για την kitkat? γιατί εγώ θυμάμαι παλαιότερα στην jellybean ήταν πανευκολο να ρουταρεις πιο εύκολο και απο s4

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει την g3 v1 μην προχωρησει στην 1,1 .

την φλασαρα 2 φορες μηπως και την πρωτη δεν εκατσε καλα , αλλα τελικα η v1 εχει καλυτερη μπαταρια και ειναι στα8εροτατη σε σχεση με την 1,1 που μου ετρωγε λιγα σκαλωματακια.

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει την g3 v1 μην προχωρησει στην 1,1 .

την φλασαρα 2 φορες μηπως και την πρωτη δεν εκατσε καλα , αλλα τελικα η v1 εχει καλυτερη μπαταρια και ειναι στα8εροτατη σε σχεση με την 1,1 που μου ετρωγε λιγα σκαλωματακια.

 

Ισως να μην εκανες κατι σωστα.. Η 1.1 ειναι πολυ σταθερη και πλεον δουλευει το ραδιοφωνο και ο καιρος στη lockscreen... Απο μπαταρια αν δεν το φορτισεις μεχρι το 100 και να το αφησεις 1 μερα δεν θα καταλαβεις πολλα... Εγω την περασα το πρωι με full wipe και μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα προβλημα..

Edited by Goofy00
Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην εκανες κατι σωστα.. Η 1.1 ειναι πολυ σταθερη και πλεον δουλευει το ραδιοφωνο και ο καιρος στη lockscreen... Απο μπαταρια αν δεν το φορτισεις μεχρι το 100 και να το αφησεις 1 μερα δεν θα καταλαβεις πολλα... Εγω την περασα το πρωι με full wipe και μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα προβλημα..

 

Και γω συμφωνώ ότι η 1.1 είναι καλύτερη από την 1

Εντούτοις δεν μου δουλεύει το ραδιόφωνο & το wifi-tethering.

Ίσως έχει και άλλο θέμα που δεν έχω βρει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά νομίζω ότι αν ο cloudy φτιάξει ράδιο lte και λίγο μπαταρία η Rom του είναι τέλεια!Φοράω την 1.1 εδώ και 5 μέρες και είμαι ενθουσιασμένος!Του optimus Ή πρώτη είχε πολλά bug που την είχα δοκιμάσει...η καινούργια του δεν ξέρω
Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην εκανες κατι σωστα.. Η 1.1 ειναι πολυ σταθερη και πλεον δουλευει το ραδιοφωνο και ο καιρος στη lockscreen... Απο μπαταρια αν δεν το φορτισεις μεχρι το 100 και να το αφησεις 1 μερα δεν θα καταλαβεις πολλα... Εγω την περασα το πρωι με full wipe και μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα προβλημα..

 

Το ραδιόφωνο δουλεύει? Είσαι σίγουρος?

Link to comment
Share on other sites

Και γω συμφωνώ ότι η 1.1 είναι καλύτερη από την 1

Εντούτοις δεν μου δουλεύει το ραδιόφωνο & το wifi-tethering.

Ίσως έχει και άλλο θέμα που δεν έχω βρει ακόμα.

Εμένα το ραδιόφωνο λειτουργεί κανονικά, δεν δοκίμασα το tethering αλλά σίγουρα είναι πολύ καλύτερη από την v1..

Εγώ παιδιά νομίζω ότι αν ο cloudy φτιάξει ράδιο lte και λίγο μπαταρία η Rom του είναι τέλεια!Φοράω την 1.1 εδώ και 5 μέρες και είμαι ενθουσιασμένος!Του optimus Ή πρώτη είχε πολλά bug που την είχα δοκιμάσει...η καινούργια του δεν ξέρω

Συμφωνώ ότι του CloundyFa οι ρομς είναι καλύτερες, αλλά αυτή τη στιγμή του Optimus η G3 είναι καλύτερη αυτή τη στιγμή.. Ίσως σε επόμενες εκδόσεις να αλλάξουν τα πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

split screen εχει και η νεα εκδοση του pardus. και φυσικα δουλευει τελεια.

 

 

Εχω την τελευταία 7.4 αλλα δεν βλέπω την επιλογή split screen στις ρυθμίσεις... Μήπως δεν βλέπω κάτι;

 

 

Ξέρει κανεις αν υπάρχει κάποιο προγραμμα που μπορεις να αποθηκευσεις τα slow motion video στα 120fps? και όχι απλά να χαμηλωνεις την ταχύτητα στο playback?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εχω την τελευταία 7.4 αλλα δεν βλέπω την επιλογή split screen στις ρυθμίσεις... Μήπως δεν βλέπω κάτι;

 

Μήπως αν πατήσεις συνεχόμενα το back πατημένο σου ανοίξει το split Screen;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αν πατήσεις συνεχόμενα το back πατημένο σου ανοίξει το split Screen;

Όχι το δοκίμασα σε όλα τα κουμπιά και στο stock navigation bar αλλά και στο navigation bar που έκανα με το g2 xposed. Κοιτούσα τη Rom του LG g3 και στα settings έχει toggle για split screen... Κάποιο κόλπο θα έχει λογικά

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εχω την τελευταία 7.4 αλλα δεν βλέπω την επιλογή split screen στις ρυθμίσεις... Μήπως δεν βλέπω κάτι;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2796044 αυτη η pardus εχει split screen οχι η 7.4

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2796044 αυτη η pardus εχει split screen οχι η 7.4

Αααα γιαυτό.... Αυτή είναι port από flex.... Δεν ξέρω αν είναι καλύτερη

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αααα γιαυτό.... Αυτή είναι port από flex.... Δεν ξέρω αν είναι καλύτερη

 

εμενα προσωπικα δεν με ενθουσιασε καθολου σε σχεση με την 7.4

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην εκανες κατι σωστα.. Η 1.1 ειναι πολυ σταθερη και πλεον δουλευει το ραδιοφωνο και ο καιρος στη lockscreen..

Πια έννοεις φίλος μου lockscreen?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εδω αλλοι ειπαν οτι δεν δουλευει το ραδιο.Κατεβαζω κ φλασαρω για να μαθω μονος μου
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...