Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια!αγορασα σημερα το g2 και αν και ειχα iphone το κινητο με εχει εκπληξει απιστευτα..σκεφτομαι να το rootαρω απλα εχω μια πολυ βασικη απορια οσον αφορα την εγγυηση..με το kitkat υπαρχει τροπος να κανω αν χρειαστει unroot για να ισχυει η εγγυηση μου?το κινητο ειναι απο σκρουτζομαγαζο και ειναι ιταλικο..σας ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

Αρχικά με γειά σου το κινητό και με το καλό να το χαρείς! Φυσικά και μπορείς να κάνεις unroot χωρίς να επηρεαστεί η εγγύηση σου βάση του πολύ καλού οδηγού που υπάρχει στο site.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για να περάσεις την pardus πρέπει να αναβαθμίσεις πρώτα σε κιτκατ να ρουτάρεις, να περάσεις philz recovery και μετά να φλασάρεις το zip? η από jellybean μπορείς να φλασάρεις κατευθείαν? (μάλλον θα θέλει κάποιο φλασάρισμα την baseband από κιτκατ?)

Αν και δεν εχω περασει την pardus (και το σκεφτομαι πολυ τις τελευταιες ωρες) οταν περασα πρωτη φορα την cloudystock 1.2 (kit kat 4.4.2) την περασα ενω ειχα 4.2.2 απλα περασα πρωτα το baseband της κιτ κατ και μετα φλασαρα τη rom! Πιστευω οτι και στην pardus αυτο θα ισχυει, οπως τα ειπες.....

Α πριν λιγο μου ηρθε ενημερωση για το G2 TweaksBox και εχει και επιλογη notification bar σε look G3

Link to comment
Share on other sites

για να περάσεις την pardus πρέπει να αναβαθμίσεις πρώτα σε κιτκατ να ρουτάρεις, να περάσεις philz recovery και μετά να φλασάρεις το zip? η από jellybean μπορείς να φλασάρεις κατευθείαν? (μάλλον θα θέλει κάποιο φλασάρισμα την baseband από κιτκατ?)

Θελει το baseband απο kitkat οπως το πες....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια βοηθεια θελω να βαλω οφφισιαλ ρομ για να το παω για σερβις το ρημαδι 4 φορα χαλαει η οθονη κανω αυτα που λεει ο οδηγος αλλα μου λεει εχω τι ποιο προσφατη εκδοση
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά με γειά σου το κινητό και με το καλό να το χαρείς! Φυσικά και μπορείς να κάνεις unroot χωρίς να επηρεαστεί η εγγύηση σου βάση του πολύ καλού οδηγού που υπάρχει στο site.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

 

αυτον τον οδηγο εννοεις φιλε μου?πρεπει να κανω backup πριν κανω το root?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!αγορασα σημερα το g2 και αν και ειχα iphone το κινητο με εχει εκπληξει απιστευτα..σκεφτομαι να το rootαρω απλα εχω μια πολυ βασικη απορια οσον αφορα την εγγυηση..με το kitkat υπαρχει τροπος να κανω αν χρειαστει unroot για να ισχυει η εγγυηση μου?το κινητο ειναι απο σκρουτζομαγαζο και ειναι ιταλικο..σας ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

Καλημέρα φίλε μου θα σου πρότεινα να δουλέψεις το κινητό με την official kit Kat rom και με root Φυσικά αν θες να το δεις πως είναι και ύστερα να περάσεις κάποια από τις custom rom του cloudy.Εχθές πέρασα την cloudyg3 που στην ουσία μεταμορφώνει το κινητό σε ένα G3 και είναι υπέροχη .Είναι σαν να έχω αλλάξει συσκευή.Φυσικά έχει κάποια bugs καθώς πρόκειται για την v1 αλλά ο developer κυκλοφορεί συνέχεια αναβαθμίσεις.

Το σίγουρο είναι πως τη συσκευή θα την ευχαριστηθείς.Για την οθόνη της ,τη μπαταρία της και Φυσικά το knock on .Δύσκολα βρίσκεις τόσο καλά features μαζεμένα σε μια συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

για να περάσεις την pardus πρέπει να αναβαθμίσεις πρώτα σε κιτκατ να ρουτάρεις, να περάσεις philz recovery και μετά να φλασάρεις το zip? η από jellybean μπορείς να φλασάρεις κατευθείαν? (μάλλον θα θέλει κάποιο φλασάρισμα την baseband από κιτκατ?)

 

Να ρωτήσω κάτι;Γιατί να περάσεις philz;Εγώ με autorec και twrp του cloudy μια χαρά την πέρασα την pardus όπως και Άλλες πολλές rom και kernel και πολλά αλλά.. Υπάρχει λόγος που το λες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος οδηγός για αλλαγή rom πχ CLOUDYG3 από 4.4.2 χωρίς να πρέπει να γυρίσεις σε 4.2.2 ;

 

Root,autorec (cloudy twrp recovery),κατέβασμα Rom,reboot recovery,wipe cache,dalvic,data,system..install Rom,reboot system..έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Root,autorec (cloudy twrp recovery),κατέβασμα Rom,reboot recovery,wipe cache,dalvic,data,system..install Rom,reboot system..έτοιμος!

σσσσσσ ωραίος

αλλά επειδή θέλω να κάνω έναν οδηγό για ανειδίκευτους αν χρειαστώ βοήθεια να ξέρετε.....

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα! Μολις παρελαβα το κινητο και συνηθισμενος απο το σ2 που ειχα και πειραζα τα παντα ενα ροοτ το χρειαζομαι! αυτο που θελω να ξερω ειναι

τι παιζει με εγγυηση κτλ! Υπαρχει εκεινη η βλακεια που εχει και η Σαμσουνγκ το knox νομιζω? αν το ροοταρω και μετα το επαναφερω αν χρειαστει σερβις θα φαινεται πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα! Μολις παρελαβα το κινητο και συνηθισμενος απο το σ2 που ειχα και πειραζα τα παντα ενα ροοτ το χρειαζομαι! αυτο που θελω να ξερω ειναι

τι παιζει με εγγυηση κτλ! Υπαρχει εκεινη η βλακεια που εχει και η Σαμσουνγκ το knox νομιζω? αν το ροοταρω και μετα το επαναφερω αν χρειαστει σερβις θα φαινεται πουθενα?

 

Απ' ότι θυμάμαι δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

φορουσα mahdi ηθελα να γυρισω σε στοκ μεσω lg mobile support tool και δεν ξερω πως εγινε βρεθηκα με 4.2.2 D80210e-EUR-XX!μενω ετσι?εχει τοσο καλη μπαταρια?και πως αποτρεπω να μου βγαζει αναβαθμιση σε 4.4.2?κουλο ε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι στοκ 4.4.2 απο γερμανια το κινητο.Επειδη το ειχε αλλος πριν δε ξερω αν χρειαστηκε να βαλει ελληνικη ρομ ή απλα ειχε μεσα επιλογη να γινει στα ελληνικα ρο μενου.Θελω να το ρουταρω απλα και να αφησω αυτη τη ρομ πανω.Πως θα το κανω και τι πρεπει να προσεξω κατα τη διαδικασια.ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι στοκ 4.4.2 απο γερμανια το κινητο.Επειδη το ειχε αλλος πριν δε ξερω αν χρειαστηκε να βαλει ελληνικη ρομ ή απλα ειχε μεσα επιλογη να γινει στα ελληνικα ρο μενου.Θελω να το ρουταρω απλα και να αφησω αυτη τη ρομ πανω.Πως θα το κανω και τι πρεπει να προσεξω κατα τη διαδικασια.ευχαριστω εκ των προτερων.

 

εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 εχει οδηγο.ευκολο ειναι

Link to comment
Share on other sites

παιδια η αυξηση της εντασης του ηχου γινεται στην kitkat η ειναι μονο για jellybean?

 

και στην jb στον οδηγο της πρωτης σελιδας δεν ανοιγει την σελιδα με το αρχειο

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση το TWRP κατευθείαν από το play store;

Φίλε πήγαινε να διαβάσεις τους οδηγούς Πριν κανεις οτιδήποτε γιατί σε βλέπω να κάνεις στραβή στο κινητό σου.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πήγαινε να διαβάσεις τους οδηγούς Πριν κανεις οτιδήποτε γιατί σε βλέπω να κάνεις στραβή στο κινητό σου.

Τον οδηγό τον διάβασα όπως και όλα τα θέματα στο lg g2 από δημιουργίας g2 και πουθενά δεν είδα για το twrp που υπάρχει στο play store. φυσικά βέβαια πολλά θα τα ξέχασα. αλλά άλλο ρώτησα.... αν ξέρει Κάποιος να μου πει έχει καλώς. όσο περνάει από το χέρι μου πάντα πριν κάνω οτιδήποτε διαβαζω και ρωτάω για να μάθω από αυτούς που ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Από χθες είμαι κι εγώ κάτοχος του lg g2 και λέω να το κάνω root! Από κάτω παραθέτω τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου.

kitkat 4.4.2

kernel 3.4.0

Έκδοση λογισμικού: D80220d-EUR-XX

Έκδοση βασικής μορφής: M8974A-AAAAZM-1.0.190084

Ερώτηση 1η: Μπορώ να το κάνω root με τον οδηγό που υπάρχει στο ανάλογο thread και με το αρχείο iroot25 ???

Ερώτηση 2η: Επειδή το link που οδηγεί σ'αυτό δεν λέει να δουλέψει με τίποτα, βρήκα στο xda το ioroot. Στην ουσία είναι το ίδιο αρχείο? Και αν ναι, η μέθοδος που ακολουθούμε, είναι η ίδια που περιγράφεται στον οδηγό ???

Ευχαριστώ

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...