Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προσωπικα το ειδα λιγο πιο αμεσο το κινητο...πιο σβελτο

 

οντως απο μπαταρια πως εισαι?? απο governor/ IO scheduler χρησιμοπιεις?

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

οντως απο μπαταρια πως εισαι?? απο governor/ IO scheduler χρησιμοπιεις?

 

 

 

δεν εχω πειραξει governon / IO γιατι δεν ξερω τι κανουν ακριβως και βαριεμαι να διαβασω φουλ.

 

μπαταρια στα ιδια, πανω κατω 2 μερες

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά

 

πηγα να το περασω με autorec και κολλησε μου εβγαζε LG security!τρομαξα να το επαναφερω!μηπως θελει με το stock recovery!μην παθω καμια πλακα!πως κανουμε stock recovery ?

Link to comment
Share on other sites

πηγα να το περασω με autorec και κολλησε μου εβγαζε LG security!τρομαξα να το επαναφερω!μηπως θελει με το stock recovery!μην παθω καμια πλακα!πως κανουμε stock recovery ?

κάτσε φίλε. Εγώ καταρχήν έχω philtz. με autorec περνάς recovery κ όχι ζιπακια. εσύ τι έκανες;φυσικά θέλεις recovery custom όχι στοκ. Εσύ μάλλον δεν είχες περασει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

κάτσε φίλε. Εγώ καταρχήν έχω philtz. με autorec περνάς recovery κ όχι ζιπακια. εσύ τι έκανες;φυσικά θέλεις recovery custom όχι στοκ. Εσύ μάλλον δεν είχες περασει

 

ναι βρε!για αυτο μου κολλησε οποτε πρεπει να περασω πρωτα philtz ε?θα κοιταξω να τον βρω αλλα αν εχεις και τον οδηγο ευκαιρο!ευχαριστω για τον χρονο σου

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε!για αυτο μου κολλησε οποτε πρεπει να περασω πρωτα philtz ε?θα κοιταξω να τον βρω αλλα αν εχεις και τον οδηγο ευκαιρο!ευχαριστω για τον χρονο σου

με autorec περνα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα το περναω με autorec ολα καλα.μετα πως μπαινω σε recovery με philz?

Κλείνεις την συσκευή σου. Την ανοίγεις κρατώντας πατημένα power button + volume down. μόλις δεις το σήμα της LG τα αφήνεις και τα ξαναπατας μέχρι να σε βγάλει σε ένα μενού. πατά 3 φορές power button.δεν κάνει φακτορι ρισετ μη φοβάσαι. κ μπαίνεις. εάν έχει περάσει το ρικοβερι twrp Πρέπει να κατεβάσεις Εσύ το philtz .googlαρετο.αφού το βρεις το περνάς μέσω tarp σαν ζιπ κανονικα. αφού είσαι κ ρουτ κατέβασε το rebooter για να μπαίνεις αμέσως στο ρικοβερι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε security error και τα κακαρωσε!μονο LG βγαζει!και με usb go δεν φλασαρει βγαζει failed!τι κανουμε?μεσω lg mobile support tool μου λεει εχετε την τελευταια αναβαθμιση και δεν κανει τιποτα!παιδες SOS
Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε security error και τα κακαρωσε!μονο LG βγαζει!και με usb go δεν φλασαρει βγαζει failed!τι κανουμε?μεσω lg mobile support tool μου λεει εχετε την τελευταια αναβαθμιση και δεν κανει τιποτα!παιδες SOS

 

Δοκιμασε αυτο

απλα θα σου περασει στοκ 4.2.2 το οποιο δεν παιρνει το update για την 4.4.2 οποτε βαζεις την 4.2.2 και μετα μπορεις να ροοταρεις να βαλεις recovery και να βαλεις οποια ρομ θελεις

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο
απλα θα σου περασει στοκ 4.2.2 το οποιο δεν παιρνει το update για την 4.4.2 οποτε βαζεις την 4.2.2 και μετα μπορεις να ροοταρεις να βαλεις recovery και να βαλεις οποια ρομ θελεις

 

ετσι αποκλειεται να βγαλω ακρη.μου φαινεται βουνο!ευχαριστω παντως!καμια αλλη λυση παιδες?στο usb go μου βγαζει updating partitions details και βγαζει failed!

τελικα φλασαρα μια pardus μεσω usb.ε πιστευω θα βγαλω ακρη τωρα.....ουφ!

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

ετσι αποκλειεται να βγαλω ακρη.μου φαινεται βουνο!ευχαριστω παντως!καμια αλλη λυση παιδες?στο usb go μου βγαζει updating partitions details και βγαζει failed!

τελικα φλασαρα μια pardus μεσω usb.ε πιστευω θα βγαλω ακρη τωρα.....ουφ!

 

τιποτα φιλε :D εγω ειχα χασει το back up της στοκ και σωθηκα απο αυτο . οτι αλλο θελεις εδω ειμαστε

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια ειμαι αναμεσα σε Pardus 7.3 και Mahdi 4.4.3 τι προτεινετε??

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

ετυχε να μηλισω με ενα παλικακρι στο δρομο που ειχε nexus5 και του ειπα το θεμα που εχω στην 4.4.2 με την υπερθερμανση του κινητου και την αποτομη πτωση της μπαταριας 30% τουλαχιστον σε 1 ωρα... στο σερφαρισμα,navigation κυριως και γενικα οταν ειναι αναμενη η οθονη για ωρα...(οπου στην 4.2.2 δεν ειχα θεμα ετσι εντονο)

μου ειπε λοιπον να κοιταξω αν υπαρχουν νεοι drivers για την gpu ή να δω αν μπορω να βαλω αλλο radio/modem (ιδιος ορος πρεπει να ειναι).

μπορει να βοηθησει καποιος που να ψαξω και πως μπορω να δω τι φοραω εγω κ ποιο ειναι το νεοτερο ή καλυτερο για να το περασω? ειτε drivers ειτε modem...

ευχαριστω!

 

Έχει κανείς άποψη;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πήρα σήμερα το g2 32αρι. ποια είναι η καλύτερη rom και mods για να του βάλω? Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πήρα σήμερα το g2 32αρι. ποια είναι η καλύτερη rom και mods για να του βάλω?

Καθένας θα σου προτείνει διαφορετικά πράγματα. Αντικειμενικα ομως, αν οχι η καλύτερη, σίγουρα απο τις καλύτερες ειναι η pardus 7.3 Καλύτερα αναβαθμισε τον kernel απο 5 που εχει σε 5.1, βαλε g2 xposed (την φουλ έκδοση) +app setting και τέλος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κανείς άποψη;

Ρωτησες εναν εντελώς άσχετο, και περίμενες να πάρεις σοβαρή απάντηση? Οταν βλέπεις τοσο μεγάλες καταναλώσεις ανεφ λογου, τοτε 100% (ούτε καν 99%) η rom για καποιο λογο (μπορεί να φταις, μπορει και καθολου) δε δουλευει σωστα. Καποια εφαρμογή τρέχει και δεν μπαίνει σε sleep mode το κινητο οταν σβηνει η οθονη. Μονη λυση, σβησε τα παντα, ξαναβαλε τη rom, factory reset και ξεκινα απο το 0..

Με custom, σε 2 ωρες αναμενη οθονη η μπαταρία πεφτει 25%, και εσενα πεφτει 30% σε μια ωρα με το κινητο σβηστο?

Με σβηστη την οθόνη σε 1 ωρα η κατανάλωση ειναι 0 εως 1%.. Στο δικό μου κινητο αυτα. Με original δε θα δεις ποτε αυτα τα νούμερα, αλλα σίγουρα δε βλεπεις 30% σε σβηστη οθονη. Αντε να δεις 2-3% σε 1 ωρα..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πήρα σήμερα το g2 32αρι. ποια είναι η καλύτερη rom και mods για να του βάλω?

 

συμφωνω με τον sosimple2 Pardus και παλι Pardus

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Καθένας θα σου προτείνει διαφορετικά πράγματα. Αντικειμενικα ομως, αν οχι η καλύτερη, σίγουρα απο τις καλύτερες ειναι η pardus 7.3 Καλύτερα αναβαθμισε τον kernel απο 5 που εχει σε 5.1, βαλε g2 xposed (την φουλ έκδοση) +app setting και τέλος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρωτησες εναν εντελώς άσχετο, και περίμενες να πάρεις σοβαρή απάντηση? Οταν βλέπεις τοσο μεγάλες καταναλώσεις ανεφ λογου, τοτε 100% (ούτε καν 99%) η rom για καποιο λογο (μπορεί να φταις, μπορει και καθολου) δε δουλευει σωστα. Καποια εφαρμογή τρέχει και δεν μπαίνει σε sleep mode το κινητο οταν σβηνει η οθονη. Μονη λυση, σβησε τα παντα, ξαναβαλε τη rom, factory reset και ξεκινα απο το 0..

Με custom, σε 2 ωρες αναμενη οθονη η μπαταρία πεφτει 25%, και εσενα πεφτει 30% σε μια ωρα με το κινητο σβηστο?

Με σβηστη την οθόνη σε 1 ωρα η κατανάλωση ειναι 0 εως 1%.. Στο δικό μου κινητο αυτα. Με original δε θα δεις ποτε αυτα τα νούμερα, αλλα σίγουρα δε βλεπεις 30% σε σβηστη οθονη. Αντε να δεις 2-3% σε 1 ωρα..

 

Φιλε πως αναβαθμιζουμε τον kernel;Εχω την PARDUS 7.2

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...