Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ ευχαριστω .θα το κανω και θα ενημερωσω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει κανα θεμα με υη μπαταρια η ολα ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να κανω install custom recovery ο τροπος ειναι αυτος που περιγραφεται ;;;;;;;;; Custom recovery θα χρειαστούμε το flashify από εδώ, το twrp από εδώ και το philz touch recovery από εδώ...

 

1. Ανοίγουμε το flashify στο τηλέφωνο μας. Στο μήνυμα που εμφανίζεται πατάμε accept και στην συνέχεια χορηγούμε πρόσβαση root. Tο πρώτο πράγμα που κάνουμε είναι να πάμε στην καρτέλα BACKUP/RESTORE για να επιλέξουμε 'Backup current recovery' και στην συνέχεια να επιλέξουμε που θέλουμε η εφαρμογή να κρατήσει backup της 'μανίσιας recovery'.

 

2. Αφού πήραμε backup πηγαίνουμε στη καρτέλα FLASH και επιλέγουμε 'Recovery Image'. Στη συνέχεια πατάμε 'Choose a file' και επιλέγουμε το αρχείο openrecovery-twrp-2.6.3.2-g2d802.img που έχουμε αποθηκεύσει στον φάκελο download

 

3.Κάνουμε επανεκκίνηση το τηλέφωνό μας

 

4. Μόλις το τηλέφωνο μπουτάρει το επόμενο βήμα είναι να εγκαταστήσουμε το philz touch recovery μέσα από το twrp recovery που πριν λίγο περάσαμε από το flashify.

 

5. Στο σημείο αυτό να σημειώσω ότι θεωρώ πιο “εύκολο” στην χρήση τον philz touch recovery. Το twrp μου έκανε αρκετή ώρα μέχρι να κάνει όλα τα wipes αλλά και μέχρι να πάρει nandroid backup.

 

6. Για να μπορέσουμε να κάνουμε επανεκκίνηση σε recovery mode κατεβάζουμε από το Playstore την εφαρμογή rebooter, την ανοίγουμε και επιλέγουμε Recovery. To τηλέφωνο μας θα επανεκκινήσει σε recovery mode(TWRP) από όπου θα μπορέσουμε να φλασάρουμε την philz touch recovery

 

7. Αφού μπούμε στο twrp επιλέγουμε Install και πλοηγούμαστε στον φάκελο Download. Από εκεί επιλέγουμε το philz_touch_6.07.6-d802.zip και κάνουμε Swipe τον διακόπτη για να φλασάρει το zip.

 

8. Μόλις τελειώσει το φλασάρισμα πατάμε το κουμπί Reboot System. Το τηλέφωνό μας θα κάνει επανεκκίνηση

 

Τελειώσαμε με την εγκατάσταση της custom recovery.

 

Δεν μπορω να περασω κατευθείαν την philz touch recovery ;;;;;;; Πρεπει να περασω αναγκαστικα και το twrp recovery ;;;; Παιδια ας με διαφωτισει καποιος με ευκολο τροπο τον τροπο να περασω την philz touch recovery..... Σορρυ αν σας ζαλισα με το μεγαλο κειμενο...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχει δοκιμάσει κανείς να πάρει Lg g2 απο sprint αμερικής με bad ESN και να το κάνει Unlock?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2655133

 

οι τιμές είναι τραγικά μικρές και ίσως αξίζει αν γίνεται...

 

πχ

http://www.ebay.com/itm/LG-G2-Sprint-32-GB-Black-/171328055464?pt=Cell_Phones&hash=item27e3f2a8a8

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κλειδωμενο σε δικτυα cdma της αμερικης και λογικα στα δικα μας gsm παιζει

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα επειδη δεν το εχω ξανακανει,θελω να ρωτησω αν μπορω να το ροοταρω και να αφησω τη μαμα ρομ πανω.Κ;ι αν γινεται πια διαδικασια πρεπει να κανω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα επειδη δεν το εχω ξανακανει,θελω να ρωτησω αν μπορω να το ροοταρω και να αφησω τη μαμα ρομ πανω.Κ;ι αν γινεται πια διαδικασια πρεπει να κανω.

 

ioRoot. Google it.

2 λεπτά υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

θελω και εγω να βάλου την cloudyflex 2.4. που μπορώ να βρω εναν οδηγό με βηματα?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

θελω και εγω να βάλου την cloudyflex 2.4. που μπορώ να βρω εναν οδηγό με βηματα?

 

Τα λέει στο site της rom, είσαι root; έχεις cwm; (αν όχι χρησιμοποίησε το autorec), και το πλέον σημαντικό πρέπει βάλεις αν δεν το έχεις ήδη το KK Baseband).

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα επειδη δεν το εχω ξανακανει,θελω να ρωτησω αν μπορω να το ροοταρω και να αφησω τη μαμα ρομ πανω.Κ;ι αν γινεται πια διαδικασια πρεπει να κανω.

 

Εννοείται, το root δεν έχει σχέση με τη rom.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

βεβαιως και root ειμαι και recovery εχω, αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν εχω το τελευταιο cwm

 

φορματ πριν και μετά σωστά?

 

το λινκ ειναι το παρακάτω...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2618864

 

τι να παρω backup φιλε, εκτός από επαφες? η να κάνω τελειως clean για να μην έχω τα προβληματα που έχω τώρα?(σταματαει η κληση- δεν ακουγεται το hands free, δεν βλέπω καλούντα κλπ)

 

ειμαι μαι kit kat official

 

επίσης σε αυτό το βημα τι θα διαλέξω?

Choose your variant in Aroma

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πρωί είμαι με 2.4!

Δεν κάνεις κάτι ιδιαίτερο..

Απλά βάλε τον τελευταίο philz.

Κάπου λέει clean to install new rom!

Δεν έχασα τίποτα απλά πάντα παίρνω ένα backup στα sms και στις επαφές με το super backup!

βεβαιως και root ειμαι και recovery εχω, αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν εχω το τελευταιο cwm

 

φορματ πριν και μετά σωστά?

 

το λινκ ειναι το παρακάτω...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2618864

 

τι να παρω backup φιλε, εκτός από επαφες? η να κάνω τελειως clean για να μην έχω τα προβληματα που έχω τώρα?(σταματαει η κληση- δεν ακουγεται το hands free, δεν βλέπω καλούντα κλπ)

 

ειμαι μαι kit kat official

 

επίσης σε αυτό το βημα τι θα διαλέξω?

Choose your variant in Aroma

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πρωί είμαι με 2.4!

Δεν κάνεις κάτι ιδιαίτερο..

Απλά βάλε τον τελευταίο philz.

Κάπου λέει clean to install new rom!

Δεν έχασα τίποτα απλά πάντα παίρνω ένα backup στα sms και στις επαφές με το super backup!

 

Εφαρμογές δεν παίρνεις;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση,υπαρχει καποιος οδηγος?

Για δες εδώ αν βολευτείς

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια :D θα ηθελα να ρωτησω τι governor kai ti ι/ο scheduler μου συνισταται? εχω περασει την Pardus HD 7.3.

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα G2 - 32GB που είναι για την Σιγκαπούρη (D802).

 

Μπορείτε να ποστάρετε ένα link να κατεβάσω την ελληνική rom η δεν μπαίνει επειδή είναι 32άρι?

Link to comment
Share on other sites

ετυχε να μηλισω με ενα παλικακρι στο δρομο που ειχε nexus5 και του ειπα το θεμα που εχω στην 4.4.2 με την υπερθερμανση του κινητου και την αποτομη πτωση της μπαταριας 30% τουλαχιστον σε 1 ωρα... στο σερφαρισμα,navigation κυριως και γενικα οταν ειναι αναμενη η οθονη για ωρα...(οπου στην 4.2.2 δεν ειχα θεμα ετσι εντονο)

μου ειπε λοιπον να κοιταξω αν υπαρχουν νεοι drivers για την gpu ή να δω αν μπορω να βαλω αλλο radio/modem (ιδιος ορος πρεπει να ειναι).

μπορει να βοηθησει καποιος που να ψαξω και πως μπορω να δω τι φοραω εγω κ ποιο ειναι το νεοτερο ή καλυτερο για να το περασω? ειτε drivers ειτε modem...

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια :D θα ηθελα να ρωτησω τι governor kai ti ι/ο scheduler μου συνισταται? εχω περασει την Pardus HD 7.3.

Εχει καμμια σημαντικη διαφορα απο την Pardus HD 7.2; Αξιζει να την βαλω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες ποιο mod αυξανει τον ηχο σε mahdi!ρωτησα 3 φορες αλλα...δεν!τα βρηκα αλλα εχει 4,5!ποιο ειναι το σωστο?ευχαριστω.....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες ποιο mod αυξανει τον ηχο σε mahdi!ρωτησα 3 φορες αλλα...δεν!τα βρηκα αλλα εχει 4,5!ποιο ειναι το σωστο?ευχαριστω.....

Βάλε το sound 8 και χαμήλωσε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εχει καμμια σημαντικη διαφορα απο την Pardus HD 7.2; Αξιζει να την βαλω;

 

Μονο αυτα αλλαζουν Change log * Back to G2 Launcher * Update Kernel Dorimanx 5.0 * Some performance improvements

Νομιζω πως η μπαταρια ειναι λιγο βελτιωμενη. Απλα οταν εκανα το install δεν μου ειχε το STweaks προεγκατεστημενο.

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτα αλλαζουν Change log * Back to G2 Launcher * Update Kernel Dorimanx 5.0 * Some performance improvements

Νομιζω πως η μπαταρια ειναι λιγο βελτιωμενη. Απλα οταν εκανα το install δεν μου ειχε το STweaks προεγκατεστημενο.

 

προσωπικα το ειδα λιγο πιο αμεσο το κινητο...πιο σβελτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...