Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η lightning ειναι αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2702048

Τα αλλα που ρωτας δεν καταλαβα. Παντως για οποιον θελει την τελευταια original χωρις τις εφαρμογες της lg, ειναι πολυ καλη. Και οτι δεν εχει, το προσθέτεις με g2 tweakbox, και αλλα xposed plugin. Οτι ποιο γρηγορο και με καλη μπαταρια εχω βαλει.

Και η pardus ομως διαβαζω οτι ειναι επισης πολυ καλη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όπως ειπε και ο φιλος παραπανω, θελει την paid εκδοση του zooper widget, και την paid εκδοση του g3 zooper widget theme. Παντως και τα 2 τα βρισκεις εύκολα και δωρεαν σε διαφορα μαγαζακια :lol: εντελως ενημερωτικα. Δε συνεχιζω παραπέρα γιατι απαγορευονται συζητησεις warez. Μη μου στελνετε pm για τετοια θεματα, εχω και αλλα πράγματα στη ζωη μου απο το να απανταω σε εναν εναν.. :lol:

 

Αφου τα εγκαταστησεις και τα 2, επιλεγοντας να βαλεις ενα zooper widget στην οθονη, διαλεγεις ποιο πχ 7χ2 ή 5χ2 αναλογα το greed που χρησιμοποιεις (ποσα εικονιδια ανα γραμμή).

Θα σου προσθεσει ενα widget στην οθονη που γραφει "αλλαξτε το μεγεθος και πατηστε για να ξεκινησετε"ξεκινησετε. Πατατε λοιπον πανω, και θα σε παει στο μενου του Zooper οπου διαλεγεις τι θέμα θελεις. Απο τη λιστα με τα θεματα επιλεγεις "Lg g3 widget". Πατας το back softkey και φευγεις απο εκει για να πας στην οθονη σου, και σε λιγα δευτερολεπτα εμφανιζετε στην οθονη. Πιθανον να ειναι μικρο ομως ή οι διαστάσεις του να μη ειναι και οι καλυτερες.

Αν ξαναπατησεις στο widget θα σε ξαναπαει στο μενου του, zooper.

Εκει εχει μια επιλογη "κλιμακα" που μεγαλώνεις ή μικραινεις το θεμα ωστε να δειξει καλυτερο στην οθονη. Απο εκει και περα θελει αρκετο ψαξιμο μιας και οτιδηποτε πανω στο widget ειναι ρυθμιζόμενο. Πχ το εχω ρυθμίσει πατοντας το εικονιδιο του καιρου να τρεχει την εφαρμογη του καιρου που χρησιμοποιω, πατοντας την ωρα να τρεχει το ξυπνητηρι κλπ.

Θελει αρκετο ψάξιμο για να το εκμεταλευτεις πληρως. Δειτε και κανα βιντεακι στο utube.

Αλλαζουν τα παντα πανω στο widget.. Πχ δεξια το μπλε χρωμα που βλεπεις ειναι δικο μου, ανοιχτο πρασινο ειναι κανονικα. Οπως και ολα τα εικονιδια κειμενα, σύμβολα κλπ τα εχω μεγενθυνει ή μετακινησει σε αλλο σημειο συμφωνα με τα γουστα μου.

Οπως και τα μυνηματα "θα βρεξει παρε ομπρέλα" κλπ τα βγαζει στα αγγλικα. Εγω τα έχω μεταφρασει. Οποιος το βαλει ας μου πει να του δωσω ετοιμο το μεταφρασμένο κείμενο και πως να το βαλει.

 

Το έχω βάλει και περιμένω φίλε μου να μου το στείλεις.Και έφαγα τον κόσμο να βρω για ρύθμιση στα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έχω βάλει και περιμένω φίλε μου να μου το στείλεις.Και έφαγα τον κόσμο να βρω για ρύθμιση στα ελληνικά

Πας σχεδιο widget->πλουσιο κειμενο (αυτο που βλεπεις να εχει περιγραφη στα αγγλικα->επεξεργαστητε το κειμενο. Σβησε αυτα που εχει και βαλε τα δικα μου (εχω κανει για την ωρα μονο οτι εχει σχεση με καλοκαιρι.Αμα το ολοκληρωσω θα το ξαναβαλω)

 

 

$#W0CODE#=0?Sorry but I can not provide you with

the weather, as your location is not set.$$#W0CODE#=1?Remember to roll up your windows

today, it is going to storm.$$#W0CODE#=2?Try to stay inside, thunderstorms

are expected today.$$#W0CODE#=3?Σήμερα θα έχει λίγη υγρασία,

πιθανόν να ψιχαλίζει.$$#W0CODE#=4?Καλύτερα να πάρεις ομπρέλα,

μιάς και αναμένεται βροχή το απόγευμα.$$#W0CODE#=5?Θα είναι μια βροχερή καταθλιπτική μέρα,

αναμένονται μπόρες.$$#W0CODE#=6?Dress warm and keep covered, since

today there will be snow flurries.$$#W0CODE#=7?Hope you love rain and snow, because

today you will get both.$$#W0CODE#=8?Be sure to bundle up! Its going to

snow today!$$#W0CODE#=9?It is suggested that you keep your vehicle

parked in a garage today, it is going to hail.$$#W0CODE#=10?Προσοχή στο δρόμο σήμερα,

θα έχει ομίχλη.$$#W0CODE#=11?Προσπάθησε να περιορίσεις τις δραστηριότητες έξω από το σπίτι,

η ποιότητα του αέρα δε θα είναι και η καλύτερη με τέτοια καταχνιά.$$#W0CODE#=12?Ένα ελαφρύ μπουφάν θα ήταν χρήσιμο,

θα είναι μια μέρα με πολύ αέρα.$$#W0CODE#=13?Θα έχει κατά διαστήματα συνεφιά σήμερα,

απόλαυσε κάθε δευτερόλεπτο με ήλιο.$$#W0CODE#=14?Δε θα δείς και πολύ τον ήλιο σήμερα,

αναμένεται κυρίως συνεφιά.$$#W0CODE#=15?Αναμένεται να είναι μια υπέροχη μέρα σήμερα. Μη ξεχάσεις

τα γυαλιά ηλίου!$$#W0CODE#=16?Ο καιρός θα είναι αίθριος σήμερα,

θα είναι μια καλή μέρα.$

Link to comment
Share on other sites

Πας σχεδιο widget->πλουσιο κειμενο (αυτο που βλεπεις να εχει περιγραφη στα αγγλικα->επεξεργαστητε το κειμενο. Σβησε αυτα που εχει και βαλε τα δικα μου (εχω κανει για την ωρα μονο οτι εχει σχεση με καλοκαιρι.Αμα το ολοκληρωσω θα το ξαναβαλω)

 

 

$#W0CODE#=0?Sorry but I can not provide you with

the weather, as your location is not set.$$#W0CODE#=1?Remember to roll up your windows

today, it is going to storm.$$#W0CODE#=2?Try to stay inside, thunderstorms

are expected today.$$#W0CODE#=3?Σήμερα θα έχει λίγη υγρασία,

πιθανόν να ψιχαλίζει.$$#W0CODE#=4?Καλύτερα να πάρεις ομπρέλα,

μιάς και αναμένεται βροχή το απόγευμα.$$#W0CODE#=5?Θα είναι μια βροχερή καταθλιπτική μέρα,

αναμένονται μπόρες.$$#W0CODE#=6?Dress warm and keep covered, since

today there will be snow flurries.$$#W0CODE#=7?Hope you love rain and snow, because

today you will get both.$$#W0CODE#=8?Be sure to bundle up! Its going to

snow today!$$#W0CODE#=9?It is suggested that you keep your vehicle

parked in a garage today, it is going to hail.$$#W0CODE#=10?Προσοχή στο δρόμο σήμερα,

θα έχει ομίχλη.$$#W0CODE#=11?Προσπάθησε να περιορίσεις τις δραστηριότητες έξω από το σπίτι,

η ποιότητα του αέρα δε θα είναι και η καλύτερη με τέτοια καταχνιά.$$#W0CODE#=12?Ένα ελαφρύ μπουφάν θα ήταν χρήσιμο,

θα είναι μια μέρα με πολύ αέρα.$$#W0CODE#=13?Θα έχει κατά διαστήματα συνεφιά σήμερα,

απόλαυσε κάθε δευτερόλεπτο με ήλιο.$$#W0CODE#=14?Δε θα δείς και πολύ τον ήλιο σήμερα,

αναμένεται κυρίως συνεφιά.$$#W0CODE#=15?Αναμένεται να είναι μια υπέροχη μέρα σήμερα. Μη ξεχάσεις

τα γυαλιά ηλίου!$$#W0CODE#=16?Ο καιρός θα είναι αίθριος σήμερα,

θα είναι μια καλή μέρα.$

 

Ευχαριστώ φίλε μου αν μεταφράσω το υπόλοιπο θα το στειλω

Link to comment
Share on other sites

Πας σχεδιο widget->πλουσιο κειμενο (αυτο που βλεπεις να εχει περιγραφη στα αγγλικα->επεξεργαστητε το κειμενο. Σβησε αυτα που εχει και βαλε τα δικα μου (εχω κανει για την ωρα μονο οτι εχει σχεση με καλοκαιρι.Αμα το ολοκληρωσω θα το ξαναβαλω)

 

 

$#W0CODE#=0?Sorry but I can not provide you with

the weather, as your location is not set.$$#W0CODE#=1?Remember to roll up your windows

today, it is going to storm.$$#W0CODE#=2?Try to stay inside, thunderstorms

are expected today.$$#W0CODE#=3?Σήμερα θα έχει λίγη υγρασία,

πιθανόν να ψιχαλίζει.$$#W0CODE#=4?Καλύτερα να πάρεις ομπρέλα,

μιάς και αναμένεται βροχή το απόγευμα.$$#W0CODE#=5?Θα είναι μια βροχερή καταθλιπτική μέρα,

αναμένονται μπόρες.$$#W0CODE#=6?Dress warm and keep covered, since

today there will be snow flurries.$$#W0CODE#=7?Hope you love rain and snow, because

today you will get both.$$#W0CODE#=8?Be sure to bundle up! Its going to

snow today!$$#W0CODE#=9?It is suggested that you keep your vehicle

parked in a garage today, it is going to hail.$$#W0CODE#=10?Προσοχή στο δρόμο σήμερα,

θα έχει ομίχλη.$$#W0CODE#=11?Προσπάθησε να περιορίσεις τις δραστηριότητες έξω από το σπίτι,

η ποιότητα του αέρα δε θα είναι και η καλύτερη με τέτοια καταχνιά.$$#W0CODE#=12?Ένα ελαφρύ μπουφάν θα ήταν χρήσιμο,

θα είναι μια μέρα με πολύ αέρα.$$#W0CODE#=13?Θα έχει κατά διαστήματα συνεφιά σήμερα,

απόλαυσε κάθε δευτερόλεπτο με ήλιο.$$#W0CODE#=14?Δε θα δείς και πολύ τον ήλιο σήμερα,

αναμένεται κυρίως συνεφιά.$$#W0CODE#=15?Αναμένεται να είναι μια υπέροχη μέρα σήμερα. Μη ξεχάσεις

τα γυαλιά ηλίου!$$#W0CODE#=16?Ο καιρός θα είναι αίθριος σήμερα,

θα είναι μια καλή μέρα.$

 

Ελεύθερη μετάφραση..σε κάποια

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελεύθερη μετάφραση..σε κάποια
$#W0CODE#=0?Δεν μπορώ να σου δείξω τον καιρό,αν η τοποθεσία σου δεν είναι καθορισμένη .$$#W0CODE#=1?Θυμήσου να σηκώσεις τα παράθυρα σου σήμερα,θα έρθει καταιγίδα .$$#W0CODE#=2?Προσπάθησε να μείνεις μέσα σήμερα,αναμένεται καταιγίδα και κεραυνοί!.$$#W0CODE#=3?Σήμερα θα έχει λίγη υγρασία,*

πιθανόν να ψιχαλίζει.$$#W0CODE#=4?Καλύτερα να πάρεις ομπρέλα,*

μιάς και αναμένεται βροχή το απόγευμα.$$#W0CODE#=5?Θα είναι μια βροχερή καταθλιπτική μέρα,

αναμένονται μπόρες.$$#W0CODE#=6?Ντύσου ζεστά και μείνε καλυμμένος,από σήμερα θα έχει χιονοθύελλα.$$#W0CODE#=7?Ελπίζω να αγαπάς τη βροχή και το χιόνι,επειδή σήμερα θα δεις και τα δυο.$$#W0CODE#=8?Μείνε κάπου ζεστά!Θα ρίξει χιόνι σήμερα!$$#W0CODE#=9?Προτείνεται να κρατήσεις σήμερα το αμάξι σου στο γκαράζ,θα ρίξει χαλάζι.$$#W0CODE#=10?Προσοχή στο δρόμο σήμερα,

θα έχει ομίχλη.$$#W0CODE#=11?Προσπάθησε να περιορίσεις τις δραστηριότητες έξω από το σπίτι,

η ποιότητα του αέρα δε θα είναι και η καλύτερη με τέτοια καταχνιά.$$#W0CODE#=12?Ένα ελαφρύ μπουφάν θα ήταν χρήσιμο,

θα είναι μια μέρα με πολύ αέρα.$$#W0CODE#=13?Θα έχει κατά διαστήματα συνεφιά σήμερα,

απόλαυσε κάθε δευτερόλεπτο με ήλιο.$$#W0CODE#=14?Δε θα δείς και πολύ τον ήλιο σήμερα,

αναμένεται κυρίως συνεφιά.$$#W0CODE#=15?Αναμένεται να είναι μια υπέροχη μέρα σήμερα. Μη ξεχάσεις

τα γυαλιά ηλίου!$$#W0CODE#=16?Ο καιρός θα είναι αίθριος σήμερα,

θα είναι μια καλή μέρα.$

Edited by sifounas7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έφτιαξα έναν δικό μου καιρό με τις φράσεις του g3 weather widget

Και εγω ακριβως το ιδιο σκοπευω να κανω μολις βαρεθω το g3 theme weather clock..

Link to comment
Share on other sites

απο μερα σε μερα θα εχουμε το κανονικο ,εβαλα και εγω μετα απο καιρο με την flex τη pardus ετσι για να συνιθιζω το λευκο.παντως εμενα η rom του g3 μου θυμιζει ios 7:)
Link to comment
Share on other sites

τελικα θα βγαλει G3 rom για την κινηταρα μας ο cloudy ή καποιος αλλος ;

 

δεν εχω ασχοληθει με root , custom recovery και τετοια αλλα για G3 Ui μαλλον θα το κανω :) :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

τελικα θα βγαλει G3 rom για την κινηταρα μας ο cloudy ή καποιος αλλος ;

 

δεν εχω ασχοληθει με root , custom recovery και τετοια αλλα για G3 Ui μαλλον θα το κανω :) :)

 

ναι θα βγαλει ο cloudyfa το εχει ανακοινωσει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα σημειωμα απο το pc πως μπορω να το βαλω στη συσκευη;Το εκανα copy-paste αλλα μου το βγαζει αλαμπουρνεζικα...Εχω μια εφαρμγη βαλει για σημειωσεις αλλα και εκει ειναι αδυνατον να γινει η μεταφορα.Καμμια λυση;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα σημειωμα απο το pc πως μπορω να το βαλω στη συσκευη;Το εκανα copy-paste αλλα μου το βγαζει αλαμπουρνεζικα...Εχω μια εφαρμγη βαλει για σημειωσεις αλλα και εκει ειναι αδυνατον να γινει η μεταφορα.Καμμια λυση;

Εγω χρησιμοποιω το Google Keep και συγχρονιζουν αυτοματα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η εφαρμογη του playstore με το υι του g3 σας κολλαει και εσας στο g2 η μονο εγω εχω τα τρελα λαγκαρισματα?

 

τελικα θα βγαλει G3 rom για την κινηταρα μας ο cloudy ή καποιος αλλος ;

 

δεν εχω ασχοληθει με root , custom recovery και τετοια αλλα για G3 Ui μαλλον θα το κανω :) :)

 

Παιδια πριν το κάνετε ρουτ κλπ γιατί δεν κατεβάζετε το θέμα του G3 που υπάρχει στους xda και να είσαστε κομπλέ?? Αν είναι μόνο για εμφάνιση είναι άψογο πάντως τα εικονίδια είναι ίδια με G3!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πριν το κάνετε ρουτ κλπ γιατί δεν κατεβάζετε το θέμα του G3 που υπάρχει στους xda και να είσαστε κομπλέ?? Αν είναι μόνο για εμφάνιση είναι άψογο πάντως τα εικονίδια είναι ίδια με G3!! ;)

εχεις καποιο λινκ να μαε δωσεις?εδυ το εχεις βαλει?πεε μας εντυπωσεις αν μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο λινκ να μαε δωσεις?εδυ το εχεις βαλει?πεε μας εντυπωσεις αν μπορεις.

 

Φίλε το λινκ που θες είναι αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2575385που εκεί έχει αρκετά να βάλεις έχει και αυτό με το ui του G3... Θα δεις μεγάλη διαφορά σαν να έχεις πάρει νέο τηλέφωνο... ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το λινκ που θες είναι αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2575385που εκεί έχει αρκετά να βάλεις έχει και αυτό με το ui του G3... Θα δεις μεγάλη διαφορά σαν να έχεις πάρει νέο τηλέφωνο... ;)

Αν διαβασα καλα τι εγραψες ,δεν χρειαζεται να ειμαι ροοτ σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασα καλα τι εγραψες ,δεν χρειαζεται να ειμαι ροοτ σωστα?

σωστα τα λεει φιλαρακι το εχω βαλει κι εγω και ειναι ομορφο.... χωρις ροοτ.. εγω ειμαι εντελως στοκ με λογισμικο 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το widget του καιρου του G3 μπορεσατε να το τρεξετε;; Εαν ναι πως το κανατε;

 

edit: Τελικα τα καταφερα με το zooper widget pro και το G3 zooper widget. Αλλά δεν μου βγαζει τα κειμενα απο κατω αναλογα με τον καιρο. Τελικα οκ και αυτο απλά αλλαζουμε πάροχο.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...