Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Απο cloudyflex να παω σε mahdi πως γινετε;Ειδα τον οδηγο στην πρωτη σελιδα αλλα με μπερδευει...Εχει αλλαξει κατι σε ποιο απλη εγκατασταση;

 

Άπλα χρειάζεται να κατεβάσεις εκτός της ρομ και gapps θέλει κ το patch d 802

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άπλα χρειάζεται να κατεβάσεις εκτός της ρομ και gapps θέλει κ το patch d 802

Moλις τα εκανα αλλα οταν μου ζηταει το pin το βαζω,ανοιγει για δευτερολεπτα και μετα ξαναπηγαινει στην μπλε οθονη που ζηταει παλι το pin...Τι χρειαζεται αλλο;:(

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Moλις τα εκανα αλλα οταν μου ζηταει το pin το βαζω,ανοιγει για δευτερολεπτα και μετα ξαναπηγαινει στην μπλε οθονη που ζηταει παλι το pin...Τι χρειαζεται αλλο;:(

Δεν έχω ποτέ pin στα κινητά μου. Δηλαδή δεν προχωράει;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ποτέ pin στα κινητά μου. Δηλαδή δεν προχωράει;

Ναι δεν προχωραει...Δηλαδη ανοιγει και με παει στην επιλογη γλωσσας και αυτοματος με ξαναγυριζει πισω.Μηπως τα αρχεια εχουν προβλημα;Απο cloudyflex ειμαι.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν κατέβηκε σωστά; έκανες clean to install a new Rom, φλασαρεις ρομ gapps patch ,su. Ξανακανε μια προσπάθεια από την Αρχή
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν κατέβηκε σωστά; έκανες clean to install a new Rom, φλασαρεις ρομ gapps patch ,su. Ξανακανε μια προσπάθεια από την Αρχή

Μπα φιλε απελπιστικα.Τα ξανα εκανα ολα αλλα τιποτα.Τελικα μολις γυρισα στην 4.2.2 Τωρα τι κανω;Να αφησω λες την μαμισια (την 4.4.2) και μονο root να κανω;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Στην cloudyflex γίνετε να ενεργοποιηθουν μονο τα εικονιδια? Γιατί δεν βρίσκω πως....

Γίνετε παιδιά αυτό??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά μια βοηθεια αν μπορει καποιος. Ειχα στο κινητο την 4.4.2 το ειχα ρουταρισμενο, και μου μπηκε η ιδεα να βάλω άλλη rom, εγκατεστησα το προγραμα autorec για να μπορεσω να βαλω recovery και άλλη rom βεβαια. Κατεβασα την cloudyflex και έκανα επανακενηση σε recovery αλλα έκανα την εξης βλακεια εκανα format σε ολα και βεβαια σβηστηκε και η rom που ειχα κατεβασει οποτε δεν μπορώ να την εγκαταστησωαφου χαθηκε και μετα απο όλα αυτα το κινητο ανηγει μονο σε recovery δεν ξεκινα καθολου. Γνωριζει καποιος κατι η να το στειλω για επισκευη στην αντιπροσωπια.
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο εκανα!πιστευω αρκει.....
To mod για την camera κ το video ποιο ειναι για να το εγκαταστησω στην stock rom;Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά μια βοηθεια αν μπορει καποιος. Ειχα στο κινητο την 4.4.2 το ειχα ρουταρισμενο, και μου μπηκε η ιδεα να βάλω άλλη rom, εγκατεστησα το προγραμα autorec για να μπορεσω να βαλω recovery και άλλη rom βεβαια. Κατεβασα την cloudyflex και έκανα επανακενηση σε recovery αλλα έκανα την εξης βλακεια εκανα format σε ολα και βεβαια σβηστηκε και η rom που ειχα κατεβασει οποτε δεν μπορώ να την εγκαταστησωαφου χαθηκε και μετα απο όλα αυτα το κινητο ανηγει μονο σε recovery δεν ξεκινα καθολου. Γνωριζει καποιος κατι η να το στειλω για επισκευη στην αντιπροσωπια.

 

Μπορεις να κατεβασεις μια rom και να την περάσεις μεσω usb otg.

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω απο τις παρακατω φωτο θα μπορουσατε να μου πείτε Αν μπορω να επαναφερω το κινητό σε στοκ μορφη; και πως να το κανω αν μπορείτε ; επισης το imei sv τι ειναι; ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Για ενισχυση του ηχου παιδια υπαρχει κανενα mod;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

περασα mahdi συν gapps και το patch...σωστα?για να αυξησω τον ηχο ποιο mod βαζω?και με τι τροπο?recovery απλα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα παιδια μια ερωτηση σε ενα προβλημα που εχω. Σημερα πηγα να εγκαταστησω μια σπασμενη εκδοση του Sygic στο τηλεφωνο και ενω την κανει εγκαταστησει κανονικα οταν παω να την ανοιξω ανοιγει και αμεσως ξανακλεινει.. Το συγκεκριμενο προγραμμα το εχω περασει σε 5 τηλεφωνα (2-3 κινεζικα και σε δυο Samsung s3) και σε ολα τα τηλεφωνα λειτουργει κανονικοτατα. Τι μπορει να συμβαινει? Κανω κατι λαθος? οποιος το εχει περασει το Sygic θα ηθελα τη βοηθεια του. Ευχαριστω!

 

Να θυμίσω ότι απαγορεύεται η οποιαδήποτε συζήτηση στο φόρουμ για παράνομο λογισμικό. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή έχω αλλάξει τα dpi και δείχνουν "άδεια" ο στοκ launcher & το συρτάρι εφαρμογών με τα μεγαλύτερα κενά πλέον, ξέρετε αν υπάρχει κανένα mod που να αλλάζει το grid size?

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή έχω αλλάξει τα dpi και δείχνουν "άδεια" ο στοκ launcher & το συρτάρι εφαρμογών με τα μεγαλύτερα κενά πλέον, ξέρετε αν υπάρχει κανένα mod που να αλλάζει το grid size?

 

G2 tweakbox αλλαζεις το grid στον original launcher. Αν και αργα ή γρηγορα αμα αλλαζεις dpi, πας σε nova που σου παρεχει ενα σορο συν. Απλα πρεπει να ξεχασεις τα widget της lg, και να τα αντικαταστήσεις με αλλα..

 

Το παρακατω ειναι nova, 364 dpi χωρις τα widget της lg, δε του λειπει και τιποτα.. Το βαζω για να παιρνετε ιδεες..

Βελτιώσεις μικρες κανεις με το tweakbox, αλλα αυτα που κανω παρακατω χωρις αλλαγη launcher δε γινονται..

 

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-06-05-14-23-07_zpsycnozmqb.png

 

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-06-05-14-24-47_zpsq2o9fsf2.png

 

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-06-05-14-25-02_zpsr1ndvibf.png

 

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-06-05-14-25-09_zpsi3tmsmvo.png

 

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-06-05-14-25-18_zpslxfyqspd.png

 

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-06-05-14-35-01_zpsdoyex1h1.png

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ sosimple, μάλλον θα προτιμήσω την αλλαγή launcher όπως λες.

Ερώτηση, όταν το κάνω, το LGHome.apk μπορώ να το διαγράψω τελείως έτσι?

Δεν το χρειάζεται ο custom launcher για να λειτουργεί?

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ sosimple, μάλλον θα προτιμήσω την αλλαγή launcher όπως λες.

Ερώτηση, όταν το κάνω, το LGHome.apk μπορώ να το διαγράψω τελείως έτσι?

Δεν το χρειάζεται ο custom launcher για να λειτουργεί?

Ναι, δε χρειαζεται. Καλύτερα να το "παγωσεις" αρχικα με το titanium και βλεπεις.. Για κατι στα γρηγορα παντως θα κανεις δουλεια και με το tweakbox.

Βεβαια το ενα φερνει το αλλο. Αν αλλαξεις launcher, σου ειναι αχρειστα και ολα τα widget της lg, οποτε σιγα σιγά τα διαγραφεις και αυτα εκτος του launcher..

Εγω χρησιμοποιώ lightning rom (η τελευταια original αφου εχουν αφαιρεθεί τα περισσοτερα), και αφαιρω και απο εκει.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δε χρειαζεται. Καλύτερα να το "παγωσεις" αρχικα με το titanium και βλεπεις.. Για κατι στα γρηγορα παντως θα κανεις δουλεια και με το tweakbox.

Βεβαια το ενα φερνει το αλλο. Αν αλλαξεις launcher, σου ειναι αχρειστα και ολα τα widget της lg, οποτε σιγα σιγά τα διαγραφεις και αυτα εκτος του launcher..

Εγω χρησιμοποιώ lightning rom (η τελευταια original αφου εχουν αφαιρεθεί τα περισσοτερα), και αφαιρω και απο εκει.. :lol:

Φιλε καλησπερα.Ποια απο τις 3 ειναι: Lightning v3.0 η ειναι η Navbar Button combination fix η αυτη Quick Remote fix;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

G2 tweakbox αλλαζεις το grid στον original launcher. Αν και αργα ή γρηγορα αμα αλλαζεις dpi, πας σε nova που σου παρεχει ενα σορο συν. Απλα πρεπει να ξεχασεις τα widget της lg, και να τα αντικαταστήσεις με αλλα..

 

Το παρακατω ειναι nova, 364 dpi χωρις τα widget της lg, δε του λειπει και τιποτα.. Το βαζω για να παιρνετε ιδεες..

Βελτιώσεις μικρες κανεις με το tweakbox, αλλα αυτα που κανω παρακατω χωρις αλλαγη launcher δε γινονται..

 

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-06-05-14-23-07_zpsycnozmqb.png

 

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-06-05-14-24-47_zpsq2o9fsf2.png

 

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-06-05-14-25-02_zpsr1ndvibf.png

 

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-06-05-14-25-09_zpsi3tmsmvo.png

 

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-06-05-14-25-18_zpslxfyqspd.png

 

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-06-05-14-35-01_zpsdoyex1h1.png

 

Φίλε μου μήπως μπορείς να μου πεις πως περνάς το g3 weather στον zooper;Φοράω pardus 7.2(πολύ καλή) και nova..Γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι διάβασα χρειαζεσαι το zooper pro . κοστιζει 1.7Ε ...

 

περιμενε βεβαια να μας πει ο φιλος να μην ξοδευεσαι αδικα ..

ωραιο widget , ελπιζω να υπαρχει και δωρεαν τροπος

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

περασα mahdi συν gapps και το patch...σωστα?για να αυξησω τον ηχο ποιο mod βαζω?και με τι τροπο?recovery απλα?

 

κανεις ρε παιδια?:O

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπερα.Ποια απο τις 3 ειναι: Lightning v3.0 η ειναι η Navbar Button combination fix η αυτη Quick Remote fix;

Η lightning ειναι αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2702048

Τα αλλα που ρωτας δεν καταλαβα. Παντως για οποιον θελει την τελευταια original χωρις τις εφαρμογες της lg, ειναι πολυ καλη. Και οτι δεν εχει, το προσθέτεις με g2 tweakbox, και αλλα xposed plugin. Οτι ποιο γρηγορο και με καλη μπαταρια εχω βαλει.

Και η pardus ομως διαβαζω οτι ειναι επισης πολυ καλη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου μήπως μπορείς να μου πεις πως περνάς το g3 weather στον zooper;Φοράω pardus 7.2(πολύ καλή) και nova..Γίνεται;

Όπως ειπε και ο φιλος παραπανω, θελει την paid εκδοση του zooper widget, και την paid εκδοση του g3 zooper widget theme. Παντως και τα 2 τα βρισκεις εύκολα και δωρεαν σε διαφορα μαγαζακια :lol: εντελως ενημερωτικα. Δε συνεχιζω παραπέρα γιατι απαγορευονται συζητησεις warez. Μη μου στελνετε pm για τετοια θεματα, εχω και αλλα πράγματα στη ζωη μου απο το να απανταω σε εναν εναν.. :lol:

 

Αφου τα εγκαταστησεις και τα 2, επιλεγοντας να βαλεις ενα zooper widget στην οθονη, διαλεγεις ποιο πχ 7χ2 ή 5χ2 αναλογα το greed που χρησιμοποιεις (ποσα εικονιδια ανα γραμμή).

Θα σου προσθεσει ενα widget στην οθονη που γραφει "αλλαξτε το μεγεθος και πατηστε για να ξεκινησετε"ξεκινησετε. Πατατε λοιπον πανω, και θα σε παει στο μενου του Zooper οπου διαλεγεις τι θέμα θελεις. Απο τη λιστα με τα θεματα επιλεγεις "Lg g3 widget". Πατας το back softkey και φευγεις απο εκει για να πας στην οθονη σου, και σε λιγα δευτερολεπτα εμφανιζετε στην οθονη. Πιθανον να ειναι μικρο ομως ή οι διαστάσεις του να μη ειναι και οι καλυτερες.

Αν ξαναπατησεις στο widget θα σε ξαναπαει στο μενου του, zooper.

Εκει εχει μια επιλογη "κλιμακα" που μεγαλώνεις ή μικραινεις το θεμα ωστε να δειξει καλυτερο στην οθονη. Απο εκει και περα θελει αρκετο ψαξιμο μιας και οτιδηποτε πανω στο widget ειναι ρυθμιζόμενο. Πχ το εχω ρυθμίσει πατοντας το εικονιδιο του καιρου να τρεχει την εφαρμογη του καιρου που χρησιμοποιω, πατοντας την ωρα να τρεχει το ξυπνητηρι κλπ.

Θελει αρκετο ψάξιμο για να το εκμεταλευτεις πληρως. Δειτε και κανα βιντεακι στο utube.

Αλλαζουν τα παντα πανω στο widget.. Πχ δεξια το μπλε χρωμα που βλεπεις ειναι δικο μου, ανοιχτο πρασινο ειναι κανονικα. Οπως και ολα τα εικονιδια κειμενα, σύμβολα κλπ τα εχω μεγενθυνει ή μετακινησει σε αλλο σημειο συμφωνα με τα γουστα μου.

Οπως και τα μυνηματα "θα βρεξει παρε ομπρέλα" κλπ τα βγαζει στα αγγλικα. Εγω τα έχω μεταφρασει. Οποιος το βαλει ας μου πει να του δωσω ετοιμο το μεταφρασμένο κείμενο και πως να το βαλει.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...