Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@johni41 πλέον ο Cloudyfa στις ROM του χρησιμοποιεί πειραγμενο κερνελ linaro, οπότε όποια ROM του και να βάλεις η κατανάλωση θα είναι ίδια. Αν θες κάτι πιο οικονομικό δοκίμασε να φλασάρεις τον stock κερνελ.

 

 

Κύριοι αν δεν το κάνατε ήδη, ΤΡΕΞΤΕ να φλασάρετε το πληκτρολόγιο του G3 που έκανε port ο Cloudyfa, το zip θα το βρείτε εδώ

ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ!

 

εχω ηδη βαλει τον stock kernel απο τα λινκ που δινει ο cloydyfa αλλα αν και βελτιωθηκε λιγο, ζεστενεται αρκετα το κινητο και κατεβαζει πολυ γρηγορα μπαταρια. καμια σχεση με 4.2.2.

οι τελευταιες εκδοσεις pro & flex ειναι οκ να τις δοκιμασω ή να προτημισω καμια πιο παλια αν μπορω να τη βρω απο καπου?

 

αλλος με στοκ 4.4.2 και οχι απο developers, εχει ιδιο θεμα με την θερμοκρασια του κινητου και την μπαταρια στο browsing??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πληκτρολόγιο κάνει μονο για stock based roms? Για mahdi θα κάνει?

 

κανει , οχι οτι εχω , αλλα το γραφει καποιος στο τοπικ του cloudy :D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Έχει καλή πρόβλεψη λέξεων και λεξικό το πληκτρολόγιο της LG? Μπορεί να συγκριθεί με TouchPal και swiftkey σε αυτόν τον τομέα?
Link to comment
Share on other sites

κανει , οχι οτι εχω , αλλα το γραφει καποιος στο τοπικ του cloudy :D

Παιδιά είμαι με sotmax v6.Το έβαλε κανείς?δουλεύει??

Link to comment
Share on other sites

Γειας και απο εμενα!

Προσπαθησα να βαλω twrp recovery αλλα αυτο που καταφερα ηταν το να brick αρω και να μου βγαζει error: Boot certification verify και το σημα της lg!

Απο οσο διαβασα ειναι δυσκολο να το επαναφερω και εχει 2-3 μεθοδους.Εχει παθει κανεις κατι αντιστοιχο και εχει εναν σιγουρο τροπο για να επανελθει;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το πρωί stock kernel σε cloudystock και επιτέλους παίζει σωστά το slimport! Επίσης βλέπω μεγαλύτερη σταθερότητα και ίσως καλύτερη μπαταρία... αλλά αυτά σε 2-3 μέρες για πιο σίγουρα αποτελέσματα.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επαθα το εξης, εκανα επαναφορα απο μπακαπ που ειχα παρει το μεσημερι (cloudystock 2.0). και ολα δουλευουν οκ εκτος το διπλο πατημα στην οθονη οταν ξυπναει το κιν, οταν το κλεινω δουλευει μια χαρα, ειχα βαλει flex 2.4 η οποια δεν μου αρεσε... καμια ιδεα; Edited by sokonik
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επαθα το εξης, εκανα επαναφορα απο μπακαπ που ειχα παρει το μεσημερι (cloudystock 2.0). και ολα δουλευουν οκ εκτος το διπλο πατημα στην οθονη οταν ξυπναει το κιν, οταν το κλεινω δουλευει μια χαρα, ειχα βαλει flex 2.4 η οποια δεν μου αρεσε... καμια ιδεα;

 

Στον default dialer πατας 3845#*802# και μετά επιλεγεις settings->update touch firmware. Αν δεν ξέρεις τι πατάς μην πατήσεις τίποτα άλλο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την εφαρμογή screen on/off (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=el) & ορίζεις από τα gestures του go, στο διπλό κτύπημα, αυτήν την εφαρμογή.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε! Το δοκιμασα αλλα δε μπορω να πω οτι μου αρεσε και γυρισα στον στοκ.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

για καποιον που εχει mac πως μπορει να γινει root+custom recovery?

Ολοι PC εχετε ρε μπαγασηδες;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με sotmax v6.Το έβαλε κανείς?δουλεύει??

 

Σπύρο λογικά θα δουλεύει μιας και ειναι στοκ ρομ στην ουσία οπως και του cloudy

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σπύρο λογικά θα δουλεύει μιας και ειναι στοκ ρομ στην ουσία οπως και του cloudy

 

παιδια θελω την γνωμη σας εβαλα την Pardus HD RoM™ Classic 7.2 και δεν μου παιζει το nova go τι να κανω για να παιζει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Θέλω να κάνω ροοτ το κινητό. πειράζει το τρέχω για λίγο με τη stock ρομ έως βρώ χρόνο να περάσω αυτή που θέλω ? Όχι έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Οντως φοβεροοοο κ τρομεροοοο

 

Σε εμένα πάλι ξεκινάει ΠΑΝΤΑ να γράφει με μικρά γράμματα, ανεξάρτητα από την επιλογή που κάνω στις ρυθμίσεις. Κάνω εγώ κάτι λάθος ή μήπως δεν είναι τελικά τόσο τρομερό? Και αν θέλω να ξαναβάλω το original πληκτρολόγιο της LG πού μπορώ να το βρώ;

 

Άκυρο. Τελικά εγκαθιστώντας ξανά τις γλώσσες, επανήλθε τελικά η αυτόματη χρήση κεφαλαίων στο ξεκίνημα της πρότασης (τουλάχιστον στα SMS). Για τα υπόλοιπα.. το ψάχνω ακόμα..

Edited by Polter
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη την 7.1

 

Και εγώ φοράω pardus 7.1 και πριν flex.Η λύση είναι να βάλεις μια παλαιότερη έκδοση της εφαρμογής..Η καινούργια είναι η 1.0.0.14 η όποια ούτε και σε εμένα έπαιζε!Για καλή μου τύχη κρατάω backup τις Εφαρμογές μου και είχα μια πιο παλιά έκδοση κρατημενη κάπου (1.0.0.3) Η όποια παίζει μια χαρά και σε flex και σε pardus

Link to comment
Share on other sites

Παίδες sos.. Εχω κανει κανονικα το ροοτ. Εβαλα κανονικα τη recovery αλλα οταν κανω ρεβοοτ δε μπαινει κ μου βγαζει ερρορ. :/ Edited by sotiris99
Link to comment
Share on other sites

Παίδες sos..Πήγα να περάσω τη recovery k μετα το reboot το κινητό δε κάνει τπτ... Η όθονη έχει ενα μικρό φως αλλά δε δείχνει τπτ.. είτε πατήσω τα κουμπιά είτε όχι..

 

Άκυρη η απάντηση συγνώμη

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

ειμαι με cloydypro II 2.1 . ποια εφαρμογη μπορω να βαλω για να γινονται fullscreen ορισμενες εφαρμογες που θελω? γιατι τωρα φενεται η navigation bar...
Link to comment
Share on other sites

ειμαι με cloydypro II 2.1 . ποια εφαρμογη μπορω να βαλω για να γινονται fullscreen ορισμενες εφαρμογες που θελω? γιατι τωρα φενεται η navigation bar...

App settings->full screen=immersive

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...