Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ειδατε καμια αισθητη αλλαγη στην καινούργια cloudy flex??

 

Εγώ από ότι βλέπω στο xda έχουν προβλήματα με τα χρώματα κλπ οπότε μένω 2.2

 

Δεν έχει αλλάξει κάτι στο changelog που θα δώσει performance (πιστεύω)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ από ότι βλέπω στο xda έχουν προβλήματα με τα χρώματα κλπ οπότε μένω 2.2

 

Δεν έχει αλλάξει κάτι στο changelog που θα δώσει performance (πιστεύω)

 

Κι εγω ειχα περασει την 2.3 και τα χρωματα ειδικα στις φωτογραφιες που τραβαγα ηταν σαν ξεπλυμενα,οποτε γυρισα κι εγω στην 2.2...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τη mahdi έχει θέμα ο ex dialer????

Τον έχω εγκαταστημένο και μόλις κάνω κλήση μου βγάζει το theme της mahdi.Το ίδιο κάνει και όταν κάποιος με παίρνει τηλέφωνο????

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια φοραω την cloudy pro 2.1 και λεω να περασω την cloudy stock 2.2 αλλα πως θα την αλλαξω;Δηλαδη θελω να πω θα το ξαναστησω απο την αρχη και ξανα ολες τις εφαρμογες μαζι;Η υπαρχει αλλος τροπος;Αληθεια υπαρχει διαφορα σε αυτες τις 2;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τη mahdi έχει θέμα ο ex dialer????

Τον έχω εγκαταστημένο και μόλις κάνω κλήση μου βγάζει το theme της mahdi.Το ίδιο κάνει και όταν κάποιος με παίρνει τηλέφωνο????

Ετσι δεν πρεπει να ειναι;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τη mahdi έχει θέμα ο ex dialer????

Τον έχω εγκαταστημένο και μόλις κάνω κλήση μου βγάζει το theme της mahdi.Το ίδιο κάνει και όταν κάποιος με παίρνει τηλέφωνο????

 

Άσχετο αλλά γιατί να χρησιμοποιείς EX dialer? Και εγώ αυτόν χρησιμοποιούσα στη stock, αλλά ο kitkat dialer της Mahdi είναι πιο smooth και γρήγορος

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά γιατί να χρησιμοποιείς EX dialer? Και εγώ αυτόν χρησιμοποιούσα στη stock, αλλά ο kitkat dialer της Mahdi είναι πιο smooth και γρήγορος

 

Τον χρησιμοποιώ χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Απλά είναι η 1η φορά που το εγκατέστησα και δεν μου τον βγάζει σαν προεπιλογή όταν είναι να διαλέξω dialer.

Μου βγάζει μόνο τον Stock και τον Skype

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε επίσημη kit kat και rooted αντιμετωπίζω πάλι το εξής πρόβλημα

"ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η IncallUI ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ" και δεν βλέπω ποιος με παίρνει τηλέφωνο (ουτε μπορω να απαντήσω)

 

 

το προβλημα αυτο το παρουσιάζει οταν φοράει την αυθεντικη quick window

 

 

ειχα κανει και φορματ μετα την αναβαθμιση κα προσφατα πάλι το cache και σε κλήσεις τιποτα δεν εγινε το προβλημα παραμένει

 

 

καμια ιδέα?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε επίσημη kit kat και rooted αντιμετωπίζω πάλι το εξής πρόβλημα

"ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η IncallUI ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ" και δεν βλέπω ποιος με παίρνει τηλέφωνο (ουτε μπορω να απαντήσω)

 

 

το προβλημα αυτο το παρουσιάζει οταν φοράει την αυθεντικη quick window

 

 

ειχα κανει και φορματ μετα την αναβαθμιση κα προσφατα πάλι το cache και σε κλήσεις τιποτα δεν εγινε το προβλημα παραμένει

 

 

καμια ιδέα?

 

Αν έχεις περάσει κανένα xposed module απενεροποιησε το

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! εχω βαλει εδω και 2-3βδομαδες την cloudystock 2.1 .

εχω παρατηρησει οτι οταν δουλευω τον μαμα browser (δεν ξερω αν γινεται και με αλλλους) το κινητο μετα απο λιγο αρχιζει και ζεστενεται παρα πολυ απο πισω και η μπαταρια πεφτει κατακορυφα! καμια σχεση οπως με την jb στοκ,ρουτ που ειχα πριν. ετσι οπως ζεστενεται και πεφτει η μπαταρια το ειχα δει στην jb μονο οταν επαιζα real racing 3 οπου εκει ηταν πολυ λογικο! εχετε ιδεα τι μπορει να φταιει ή τι μπορω να κανω εγω για να το ρυθμισω αν ρυθμιζεται?

επισης δεν εχω βρει τροπο να συγχρονισω τα "αγαπημενα" που εχω στο chrome (sto pc) και ειναι και στο gmail περασμενα. στους συγχρονισμους του gmail δεν μου εχει επιλογη internet οπως ειχε στην 4.2.2.. ξερετε κατι και γι'αυτο?

εχετε να μου προτεινετε καμια αλλη cloydy rom? ειδα οτι σε ολες εχει βγαλει νεες εκδοσεις. να δοκιμασω να περασω καποια απο τις καινουριες?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε επίσημη kit kat και rooted αντιμετωπίζω πάλι το εξής πρόβλημα

"ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η IncallUI ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ" και δεν βλέπω ποιος με παίρνει τηλέφωνο (ουτε μπορω να απαντήσω)

 

 

το προβλημα αυτο το παρουσιάζει οταν φοράει την αυθεντικη quick window

 

 

ειχα κανει και φορματ μετα την αναβαθμιση κα προσφατα πάλι το cache και σε κλήσεις τιποτα δεν εγινε το προβλημα παραμένει

 

 

καμια ιδέα?

 

πες μας σε τι κατάσταση είναι το κινητό. έχεις στήσει κάποια προγράμματα, έχεις αλλάξει kernel , rom κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φοράω την cloudystock 2.1 με μαμά κέρνελ και προσπαθώ να περάσω το μοντ για το splitview από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2544206 αλλά δεν δουλεύει. Καμία ιδέα κανείς? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα για λίγο τον Simple kernel v5 με την CloudyStock 2.1 και παρατήρησα σχετικά πιο αυξημένη θερμοκρασία με μέτρια χρήση, αλλά καμμία διαφορά στην απόδοση, οπότε πήρε πόδι.

Να ρωτήσω κάτι όμως, υπάρχει κάποια εφαρμογή που σου δείχνει ποιον kernel φοράς, γιατί από τις ρυθμίσεις δε φαίνεται?

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα για λίγο τον Simple kernel v5 με την CloudyStock 2.1 και παρατήρησα σχετικά πιο αυξημένη θερμοκρασία με μέτρια χρήση, αλλά καμμία διαφορά στην απόδοση, οπότε πήρε πόδι.

Να ρωτήσω κάτι όμως, υπάρχει κάποια εφαρμογή που σου δείχνει ποιον kernel φοράς, γιατί από τις ρυθμίσεις δε φαίνεται?

Ναι, βάλε το CPUZ απο το play store

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cpuid.cpu_z

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά έχω εδώ και μερικές εβδομάδες την CloudyPro 2.1 και ήδη σκέφτομαι να γυρίσω σε Stock Firmware 4.4.2. H CloudyPro 2.1 δεν διαχειρίζεται σωστά τον αισθητήρα proximity με αποτέλεσμα όταν σηκώνεις το τηλέφωνο για να μιλήσεις να επιλέγεις με το αυτί σου ό,τι να'ναι στην οθόνη, μου λείπει η εφαρμογή wireless storage, το Quick Remote είναι κουτσουρεμένο (ξέρω μπορώ να εγκαταστήσω και από μόνος μου περισσότερες συσκευές αλλά..), δεν υπάρχει πλέον στις ρυθμίσεις η πολύ πρακτική λειτουργία "χειρονομιών" με αποτέλεσμα να μην έχω την πολύ βολική λειτουργία flip-to-silence για εισερχόμενες κλήσεις κλπ κλπ..

Μήπως ξέρετε αν έχει διορθωθεί κάτι από αυτά στην CloudyPro 2.2 ή καλύτερα να μην ασχοληθώ καν;

Ουσιαστικά πήγα στην CloudyPro 2.1 για να έχω Custom recovery σε 4.4.2 rom, και να έχω και το mod για την κάμερα, αλλά τελικά μάλλον δεν αξίζει. Καλύτερα να περιμένω να βγει custom recovery για τη Stock 4.4.2..

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτό; γιατί νόμιζα ότι υπάρχει μόνο στα note.

 

Στις flex roms εκτός και αν υπάρχει και στις pro. Γενικά σε custom rom

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Στις flex roms εκτός και αν υπάρχει και στις pro. Γενικά σε custom rom

 

Ευχαριστώ, νόμιζα ότι μιλούσατε για την στοκ ή κάποιο mod.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, νόμιζα ότι μιλούσατε για την στοκ ή κάποιο mod.

 

Δεν ξέρω ρε συ μήπως υπάρχει κάτι.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά έχω εδώ και μερικές εβδομάδες την CloudyPro 2.1 και ήδη σκέφτομαι να γυρίσω σε Stock Firmware 4.4.2. H CloudyPro 2.1 δεν διαχειρίζεται σωστά τον αισθητήρα proximity με αποτέλεσμα όταν σηκώνεις το τηλέφωνο για να μιλήσεις να επιλέγεις με το αυτί σου ό,τι να'ναι στην οθόνη, μου λείπει η εφαρμογή wireless storage, το Quick Remote είναι κουτσουρεμένο (ξέρω μπορώ να εγκαταστήσω και από μόνος μου περισσότερες συσκευές αλλά..), δεν υπάρχει πλέον στις ρυθμίσεις η πολύ πρακτική λειτουργία "χειρονομιών" με αποτέλεσμα να μην έχω την πολύ βολική λειτουργία flip-to-silence για εισερχόμενες κλήσεις κλπ κλπ..

Μήπως ξέρετε αν έχει διορθωθεί κάτι από αυτά στην CloudyPro 2.2 ή καλύτερα να μην ασχοληθώ καν;

Ουσιαστικά πήγα στην CloudyPro 2.1 για να έχω Custom recovery σε 4.4.2 rom, και να έχω και το mod για την κάμερα, αλλά τελικά μάλλον δεν αξίζει. Καλύτερα να περιμένω να βγει custom recovery για τη Stock 4.4.2..

 

Γιατί δεν πας σε cloudystock;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά έχω εδώ και μερικές εβδομάδες την CloudyPro 2.1 και ήδη σκέφτομαι να γυρίσω σε Stock Firmware 4.4.2. H CloudyPro 2.1 δεν διαχειρίζεται σωστά τον αισθητήρα proximity με αποτέλεσμα όταν σηκώνεις το τηλέφωνο για να μιλήσεις να επιλέγεις με το αυτί σου ό,τι να'ναι στην οθόνη, μου λείπει η εφαρμογή wireless storage, το Quick Remote είναι κουτσουρεμένο (ξέρω μπορώ να εγκαταστήσω και από μόνος μου περισσότερες συσκευές αλλά..), δεν υπάρχει πλέον στις ρυθμίσεις η πολύ πρακτική λειτουργία "χειρονομιών" με αποτέλεσμα να μην έχω την πολύ βολική λειτουργία flip-to-silence για εισερχόμενες κλήσεις κλπ κλπ..

Μήπως ξέρετε αν έχει διορθωθεί κάτι από αυτά στην CloudyPro 2.2 ή καλύτερα να μην ασχοληθώ καν;

Ουσιαστικά πήγα στην CloudyPro 2.1 για να έχω Custom recovery σε 4.4.2 rom, και να έχω και το mod για την κάμερα, αλλά τελικά μάλλον δεν αξίζει. Καλύτερα να περιμένω να βγει custom recovery για τη Stock 4.4.2..

 

Η λύση που ψαχνεις:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496

 

Εγκαθιστά custom recovery TWRP επί της stock 4.4.2 Rom.

 

Εγώ είμαι τώρα με αυτό και τη Στοκ σιγκαπουρης και είμαι υπερευχαριστημενος. Δοκίμασε το. ;)

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, νόμιζα ότι μιλούσατε για την στοκ ή κάποιο mod.

Εγώ που βρίσκομαι με την CloudyPro 2.1 το έχω στις επιλογές μου και το έχω ενεργοποιημένο. Χωρίζεται η οθόνη στα δύο για να βλέπεις ταυτόχρονα και τις δύο εφαρμογές που τρέχουν με δυνατότητα να αυξομειώνεις τα μεγέθη των δύο παραθύρων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η λύση που ψαχνεις:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496

 

Εγκαθιστά custom recovery TWRP επί της stock 4.4.2 Rom.

 

Εγώ είμαι τώρα με αυτό και τη Στοκ σιγκαπουρης και είμαι υπερευχαριστημενος. Δοκίμασε το. ;)

 

Το έχω δει, αλλά το απέφυγα εξαιτίας του repartitioning καθώς και του downgrading του bootloader. Μήπως μου προκύψουν ασυμβατότητες στο μέλλον..

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί δεν πας σε cloudystock;

 

Είπα να κερδίσω κάτι από τα καλούδια των πιο νέων μοντέλων της LG..:O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...