Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την είχα βάλει και παλιότερα, την ξαναέβαλα τώρα αφού ανακάλυψα ότι δουλεύει το double tap και για να σβήνω την οθόνη.

 

Δουλεύει το double tap για να κλείνει, αλλά και για να ανοίγει η οθόνη όπως ακριβώς στη στοκ???? Mahdi μιλάμε τώρα?????

Edited by androidaddict
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δουλεύει το double tap για να κλείνει, αλλά και για να ανοίγει η οθόνη όπως ακριβώς στη στοκ???? Mahdi μιλάμε τώρα?????

 

Και για να ανοίγει

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το double tap για να κλείνει, αλλά και για να ανοίγει η οθόνη όπως ακριβώς στη στοκ???? Mahdi μιλάμε τώρα?????

 

Mahdi ναι δουλεύει κανονικά. Έχει άπειρες ρυθμίσεις για τα πάντα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

You made my day!!! Από αυτονομία πως πάμε? Καλύτερα από στοκ? Είμαι γιατί σε στοκ 4.2.2 ροοτ και σκέφτομαι να περάσω τώρα custom recovery μόνο και μόνο για να βάλω την mahdi. Ελπίζω να μην αντιμετωπίσω πρόβλημα στην εγκατάσταση αφού θα προέρχομαι από jelly bean
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του g2 αλλά είμαι λάτρης των aosp δεν έχω καταλάβει ακριβώς. Το g2 έχει θέμα με τις aosp?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του g2 αλλά είμαι λάτρης των aosp δεν έχω καταλάβει ακριβώς. Το g2 έχει θέμα με τις aosp?

 

Υπάρχουν ασυμβατότητες οπως. Δεν δουλεύει το ράδιο δεν έχεις τα προγράμματα της lg οπως quickmemo κλπ. Είναι μια purre Android rom. Υπάρχουν λύσεις όμως. Νομίζω κάποια τα φλασαρεις κιόλας

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Μπορώ από 4.2.2 jelly bean να φλασαρω μια rom τύπου mahdi ή cloudy που είναι σε 4.4.2 ???

Θα μου πείτε, γιατί ρε δεν κάνεις πρώτα update OTA σε 4.4.2 απο μόνος σου και μετά να κάνεις το φλασαρισμα...

Είμαι ροοτ και δεν μου το δέχεται η απάντηση!

 

Εχει γαμ**ει το σύμπαν ολο. Καταλαθος διέγραψα το playstore μεσω titanium, μετά περασα οτι τελευταίο apk βρήκα αλλά μου κρασαρει συνέχεια (εν ολογης δεν έχω playstore). Έκανα τα παντα (clear cache, κλπ κλπ ) αλλα ΤΙΠΟΤΑ. Είπα μετά να κάνω factory reset (το play άφαντο πάλι!).

 

Αποφάσισα να κάνω unroot και να ξαναπεράσω σε στοκ jellybean βαση οδηγου αλλά το kdz είναι τεράστιο και λόγο αργής σύνδεσης δεν μου το κατεβάζει :wacko:.

 

Ύστατη λύση να φλασαρω μια άλλη ρομ (αφου βρω και τροπο να περασω μια custom recovery πρώτα, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) ...

 

Τι λέτε , κάποια ιδέα?

Edited by androidaddict
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ή καλύτερα καλημέρα και από εμένα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε καθαρό unroot. Ti εννοώ. Ενώ έκανα unroot βάση του οδηγού που υπάρχει στο forum και αφού έκανα και hard reset, όταν μπαίνω στο interface του custom recovery, μου γράφει με κόκκινα γράμματα ότι το κινητό εξακολουθεί να είναι "rooted". Όταν τρέχω όμως το root checker, μου λέει πως το κινητό δε είναι "rooted". Τελικά τι ισχύει, είναι ή δεν είναι "rooted" το κινητό; Εάν εξακολουθεί και είναι, με ποιό τρόπο μπορούμε να κάνουμε clean unroot;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ασυμβατότητες οπως. Δεν δουλεύει το ράδιο δεν έχεις τα προγράμματα της lg οπως quickmemo κλπ. Είναι μια purre Android rom. Υπάρχουν λύσεις όμως. Νομίζω κάποια τα φλασαρεις κιόλας

 

Εάν το μόνο πρόβλημα είναι αυτες οι ασυμβατοτητες τότε όλα καλά.

Κάποιος που να έχει δοκιμάσει cm11, liquidsmooth, paranoid Android και να μας πει εντυπώσεις υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Για να μην παρεξηγηθουμε. Δεν ξέρω προσωπικά εγω να απαντήσω στα παιδιά απο πάνω με σιγουριά γιαυτο και δεν γράφω. Οσο για τα προβλήματα των aosp κυρίως αυτά είναι. Εγω η αλήθεια είναι ότι μόλις συνήθισα ήθελα να πάρω nexus
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Μπορώ από 4.2.2 jelly bean να φλασαρω μια rom τύπου mahdi ή cloudy που είναι σε 4.4.2 ???

Θα μου πείτε, γιατί ρε δεν κάνεις πρώτα update OTA σε 4.4.2 απο μόνος σου και μετά να κάνεις το φλασαρισμα...

Είμαι ροοτ και δεν μου το δέχεται η απάντηση!

Φυσικά και μπορείς να φλασάρεις ρομ 4.4.2 αλλά πριν από την ρομ θα πρέπει να φλασάρεις το kk basement

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να φλασάρεις ρομ 4.4.2 αλλά πριν από την ρομ θα πρέπει να φλασάρεις το kk basement

 

Ευχαριστώ. Περνάω τώρα αν είναι cloudy stock και επανέρχομαι.

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω ενα G2 16gb με ΚΙΤΚΑΤ ROOT και εχω ενα θεμα δεν μπορω να βαλω εικονα σε επαφη του καταλογου. μου εμαφανιζει το εξης μηνυμα "αδυνατη αποθηκευση τροποποιησης φωτογραφιας". αυτο γινεται και οταν διαλεγω εικονα απο τη συλλογη και οταν κανω ληψη κατευθειαν για εικονα της επαφης.

δεν ξερω αν ειναι προβλημα απο την 4.4 εκδοση ή απο το ρουτ. απλα δεν θυμαμαι πριν την αναβαθμιση αν ειχα περασει αλλη εικονα μιας και δεν εχω πολυ καιρο στην κατοχη μου

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις τι περιλαμβανει η αναβάθμιση το G2 tweakbox??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ή καλύτερα καλημέρα και από εμένα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε καθαρό unroot. Ti εννοώ. Ενώ έκανα unroot βάση του οδηγού που υπάρχει στο forum και αφού έκανα και hard reset, όταν μπαίνω στο interface του custom recovery, μου γράφει με κόκκινα γράμματα ότι το κινητό εξακολουθεί να είναι "rooted". Όταν τρέχω όμως το root checker, μου λέει πως το κινητό δε είναι "rooted". Τελικά τι ισχύει, είναι ή δεν είναι "rooted" το κινητό; Εάν εξακολουθεί και είναι, με ποιό τρόπο μπορούμε να κάνουμε clean unroot;

 

Παιδιά ξέρεις κάτι πάνω σε αυτό γιατί πρέπει να στείλω το κινητό στο service και ειλικρινά κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα αυτή τη στιγμή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρεις κάτι πάνω σε αυτό γιατί πρέπει να στείλω το κινητό στο service και ειλικρινά κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα αυτή τη στιγμή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας.

 

Σε όλους, ακόμα και σε όσους δεν έχουν κάνει ποτέ root -όπως εγώ- rooted γράφει. Η συγκεκριμένη διαπίστωση είχε αναφερθεί αρκετές φορές στο forum όταν κυκλοφόρησε η kitkat για το τηλέφωνό μας.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε gre. Το οξυμορο ομως ειναι πως οταν περασα την 4.2.2 μου εγραφε unrooted ενω με την 4.4.2 μου γραφει rooted παρολο που κανενα προγραμμα δε μου αναγνωριζει δικαιωματα rooted συσκευης. Σε ευχαριστω και παλι για την αμεση απαντηση.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε gre. Το οξυμορο ομως ειναι πως οταν περασα την 4.2.2 μου εγραφε unrooted ενω με την 4.4.2 μου γραφει rooted παρολο που κανενα προγραμμα δε μου αναγνωριζει δικαιωματα rooted συσκευης. Σε ευχαριστω και παλι για την αμεση απαντηση.

 

Σε ΄μένα κατα την διάρκεια του περάσματος της 4.4.2 μέσω pc suite μου έγραφε unrooted και ξαφνικά άλλαξε σε rooted. Επικοινώνησα και με την lg, από την οποία με καθησύχασαν λέγοντάς μου ότι με το rooted εννοούν πως περάστηκε η rom.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Δημητρη διαπιστωσες καμμια διαφορα με την 2.1;

 

Βασικά πέρασα τον παλιό στοκ κερνελ μιας κ δεν χρησιμοποιώ knock code,Κ γλυτώνω τα awakes. Διαφορές δεν βρισκω να σου πω. Ίσως είναι λίγο πιο γρήγορη. Επίσης μου τη σπάει το πληκτρολόγιο γτ αν κάνεις λάθος κ γυρίσεις πίσω την έχει χάσει την λέξη.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...