Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2705509 πριν δεν έβαλα λινκ

 

Edit. Το εβαλα. Ολα καλα

 

Ναι μαν βάρα κανονικά. Χαχα τώρα είδα το Edit σου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι μαν βάρα κανονικά. Χαχα τώρα είδα το Edit σου!

 

Όταν είναι να κάνω κάτι καινούργιο κανω δεκαπέντε ερωτήσεις

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι να κάνω κάτι καινούργιο κανω δεκαπέντε ερωτήσεις

 

Καλά κάνεις. Εγώ πάλι τραβάω ένα backup και φλασαρω ότι βρω :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν ξέρω. Πριν φλασαρω το baseband τωρα το imei sv ελεγε 2 τώρα λεει 0 αυτό τι ειναι? Επηρεάζει κάπου?
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

εχουν περασει πολλα ανδροιδες και τα εχω σκισει σε custom roms κτλ!αυτο δεν ξερω αλλα γιατι δεν τολμω.μπηκα σε πειρασμο καποιες φορες...αλλα παντα μενω στοκ!και ειμαι ο μονος που μου φαινεται βουνο η διαδικασια?αν λεμε αν τολμησω με titanium σωζω τα παντα γιατι ποιος ξαναστηνει?για να μην τα πολυλογω ειναι τοση μεγαλη η διαφορα με custom rom?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα SimpleKernel v5 και στου cloudy την ρομ pardys και δεν δουλευει το διπλο tab να ανοιξει η οθονη τι να φταιει?

 

Dial 3845#*802# > setting > update touch firmware

Link to comment
Share on other sites

εχουν περασει πολλα ανδροιδες και τα εχω σκισει σε custom roms κτλ!αυτο δεν ξερω αλλα γιατι δεν τολμω.μπηκα σε πειρασμο καποιες φορες...αλλα παντα μενω στοκ!και ειμαι ο μονος που μου φαινεται βουνο η διαδικασια?αν λεμε αν τολμησω με titanium σωζω τα παντα γιατι ποιος ξαναστηνει?για να μην τα πολυλογω ειναι τοση μεγαλη η διαφορα με custom rom?

 

Λοιπόν και εμένα βουνό μου φαίνονται ολα αλλα με διάβασμα ειμαι κομπλέ. Στο note 2 εβαζα τα πάντα επάνω. Οταν πάρεις το κολλαι θα εισαι κομπλέ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα την cloudystock 2.1!

να ρωτησω τι γινεται με flash player? απο που να κατεβασω για να παιζει? κυριως χρησιμοποιω τον μαμα browser...

στον μαμα browser δεν βλεπω τα "αγαπημενα" μου που ειναι αποθυκευμενα στο gmail. στο συγχρονισμο δεν βλεπω να εχει επιλογη συγχρονισμου ιντερνετ...πως το κανω?

Edited by johni41
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην 4.2.2 root με πολλα καλουδια xposed και αγορασμενα g2 xposed,g2 settings και μου εχουν μπει ψυλοι στα αυτια να βαλω kitkat ενω το κινητο δουλευει αψογα χωρις θεματα,αλλα η ιδεα του πασπατεματος και της ταχυτητας που ακουω για την κιτκατ με βαζει σε σκεψεις και δεν ξερω τι να κανω.Επισης τα mod για την navbar του xposed δουλευουν στην kitkaτ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι αυτος ειναι παρτον στο pc σου με αντιγραφη,αλλα τσεκαρε τον να εχει κατι μεσα γιατι εγω πρωτη φορα την ειχα πατησει και τον ξαναπηρα backup

 

 

Κατσε στην 4.2.2 ! Και εγω στην ιδια φαση με εσενα βρισκομουν και δυστηχως πηγα στην 4.4 . Ηδη ψαχνω οδηγο για downgrade :p Εχει μερικα θεματα ακομα (παρολο που μοιαζει πιο γρηγορη).

Link to comment
Share on other sites

Κατσε στην 4.2.2 ! Και εγω στην ιδια φαση με εσενα βρισκομουν και δυστηχως πηγα στην 4.4 . Ηδη ψαχνω οδηγο για downgrade :p Εχει μερικα θεματα ακομα (παρολο που μοιαζει πιο γρηγορη).

Ρε μη τρομαζετε τον κόσμο. Η κιτκατ ειναι καλυτερη. Μονο συν εχει, και ενα μειον. Εχει χειροτερη μπαταρια ακριβως επειδη είναι ποιο γρηγορη. Και επισης υπάρχει ενα θεματακι οτι δεν εχεις full screen σε flash player. Παρολα αυτα κικκατ και παλι κιτκατ..

Link to comment
Share on other sites

 

Μπες στη recovery Κάνε wipe factory,cache,dalvic,system Η αλλιώς install new Rom και μετά ξαναφλασαρε τη flex η αλλιώς με ένα usb φλασαρε κάποια άλλη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε,να σαι καλά!

 

Λοιπόν δοκίμασα όλους τους τρόπους που μου ειπες,κατάφερα να βρω με ποιον τρόπο βλέπει το flashtool το κινητο(με τικαρισμενο το LG software) ξεκινάει την αναβάθμιση με ανοιχτό το κινητο όπως με συμβουλεψες ορθα,κάνει reboot στο 9% και αντί να μπει σε download mode και να προχωρήσει ανοίγει ξανα και μου γράφει να κάνω reboot και να ξαναπροσπαθησω.Κάμια ιδέα τι συμβαίνει;Εχω φάει τα νιάτα μου αλλά τίποτα όπως καταλαβαίνεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το πρώτο που λες δοκίμασε να το κάνεις με το τηλέφωνο απλά ανοιχτό όχι σε download Mode. Εγώ τον έγραψα τον οδηγό και τον έχω κάνει σε 4 διαφορετικά lg σε όλα λειτουργεί διαφορετικά. Πρόσεξε και η συσκευή να είναι συνδεδεμένη ως φωτογραφική μηχανή. Αν και πάλι δε δουλέψει δοκίμασε με όλους τους συνδυασμούς. Το backup αποθηκεύεται στο data/media/clockworkmod/backups με τη σημείωση ότι θα μπεις με κάποιον root Explorer στο root της συσκευής όχι στο sdcard.

 

Λοιπόν δοκίμασα όλους τους τρόπους που μου ειπες,κατάφερα να βρω με ποιον τρόπο βλέπει το flashtool το κινητο(με τικαρισμενο το LG software) ξεκινάει την αναβάθμιση με ανοιχτό το κινητο όπως με συμβουλεψες ορθα,κάνει reboot στο 9% και αντί να μπει σε download mode και να προχωρήσει ανοίγει ξανα και μου γράφει να κάνω reboot και να ξαναπροσπαθησω.Κάμια ιδέα τι συμβαίνει;Εχω φάει τα νιάτα μου αλλά τίποτα όπως καταλαβαίνεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλα η mahdi 2.5 τα σπάει σε μπαταρία κλπ. Ενα μικρό θέμα εχω να λύσω. Θέλω να γράφω με την στοκ εφαρμογή μηνυμάτων 160 χαρακτηρες. Πως γίνεται
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλα η mahdi 2.5 τα σπάει σε μπαταρία κλπ. Ενα μικρό θέμα εχω να λύσω. Θέλω να γράφω με την στοκ εφαρμογή μηνυμάτων 160 χαρακτηρες. Πως γίνεται

Δεν γίνεται. Κατέβασε κάποια άλλη εφαρμογή για sms

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω μια βολτα απο την procordia,αμα βαλω στοκ kk με τον τροπο απο τα guides που υπαρχει εδω στο σιτε θα ειμαι κομπλε ή πρεπει να κανω και κατι αλλο;

 

edit,τελικα τα περασα ολα κομπλε αλλα στο Download mode δειχνει ROOTED και σε εσας ετσι ειναι?

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Καλα η mahdi 2.5 τα σπάει σε μπαταρία κλπ. Ενα μικρό θέμα εχω να λύσω. Θέλω να γράφω με την στοκ εφαρμογή μηνυμάτων 160 χαρακτηρες. Πως γίνεται

φίλε μου έχω μια απορία σχετικά με την rom. τι ραδιόφωνο δουλεύεις?επίσης δουλέυει το rotation?

έβαλα την mahdi rom αλλά rotation δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου έχω μια απορία σχετικά με την rom. τι ραδιόφωνο δουλεύεις?επίσης δουλέυει το rotation?

έβαλα την mahdi rom αλλά rotation δεν έχω.

 

Kατεβασε το spirit2 για ραδιο.Για rotation πρεπει να βαλεις jelly bean baseband

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου έχω μια απορία σχετικά με την rom. τι ραδιόφωνο δουλεύεις?επίσης δουλέυει το rotation?

έβαλα την mahdi rom αλλά rotation δεν έχω.

 

στα ειπε ο Μητσος απο πανω.Δεν δουλευω ραδιο αλλα βαζεις το αλλο.Για μοντεμ βαζεις ενα fix που εχω ποσταρει και πιο πισω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2705509 αυτο εβαλα εγω.

 

Εγω φιλε γενικα ειμια περιεργος τυπος.Δεν ειχα ξαναβαλει τετοια ρομ και μαλλον τωρα δυσκολα θα βαλω αλλη.μου καθισε τοσο καλα και σε μπαταρια και με τις πολλες ρυθμισεις που εχει που πραγματικα μου ελυσε τα χερια.Εχει καποια θεματακια αλλα λυνονται με υπομονη.

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

http://www.androidheadlines.com/2014/05/camera-mod-lg-g2-longer-needs-custom-recovery-available-apk.html

 

 

Παίζει να γίνεται σε stock, unrooted τηλεφωνο σαν μια απλή εγκατασταση ενός apk ή δεν το διάβασα σωστά?

 

Ευχαριστώ

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidheadlines.com/2014/05/camera-mod-lg-g2-longer-needs-custom-recovery-available-apk.html

 

 

Παίζει να γίνεται σε stock, unrooted τηλεφωνο σαν μια απλή εγκατασταση ενός apk ή δεν το διάβασα σωστά?

 

Ευχαριστώ

 

Γίνεται με απλή εγκατάσταση αλλά θέλει οπωσδήποτε root. Εγώ πάντως θα πρότεινα εγκατάσταση μέσω recovery

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...