Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου μπηκα μεσα...παταω επανω στο update touch firmware αλλα δεν κανει τπτ..!!δεν κουνιετε φυλλοοο

 

Ναι θα κολλήσει για λίγο κ μετά αν όλα πάνε καλά θα δουλέψει από μόνο του δεν θα σου βγάλει κάποιο μήνυμα. Περίμενε λίγο να σε βγάλει στην Κεντρική μετά δοκίμασε το knock on αν δεν δουλεύει κάνε restart ξανά προσπάθησε κ μετά η προσπάθησε κάποιο άλλο kernel Η ξαναφλασαρισμα η επαναφορά Rom Από nandroid

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα simple kernel στην flex και έχασα πολύ σε ταχύτητα νομίζω, ισχύει;

 

Πέρασε το trickster Από το Google play πήγαινε στο specific Κ βάλε το multicore power saver στο 0 αν είναι στο 2 θα βοηθήσει λίγο στην ταχυτητα.

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι θα κολλήσει για λίγο κ μετά αν όλα πάνε καλά θα δουλέψει από μόνο του δεν θα σου βγάλει κάποιο μήνυμα. Περίμενε λίγο να σε βγάλει στην Κεντρική μετά δοκίμασε το knock on αν δεν δουλεύει κάνε restart ξανά προσπάθησε κ μετά η προσπάθησε κάποιο άλλο kernel Η ξαναφλασαρισμα η επαναφορά Rom Από nandroid

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Μπα τπτ φιλέ μου.. Δεν έγινε δουλεια?? Ποιον kernel να βάλω λες?? Μετα θα μπορω να ξαναβαλω αυτον που έχω τώρα πανω?? Αν τυχόν δουλέψει με τον νεο η θα ξαναεχω το ίδιο θέμα???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ξανά stock kernel και είμαι κομπλέ... Θα βοηθήσει στη μπαταρία αν κάνω με το trickster? Η θα είναι ίδια με τον stock πάνω κάτω;
Link to comment
Share on other sites

Μπα τπτ φιλέ μου.. Δεν έγινε δουλεια?? Ποιον kernel να βάλω λες?? Μετα θα μπορω να ξαναβαλω αυτον που έχω τώρα πανω?? Αν τυχόν δουλέψει με τον νεο η θα ξαναεχω το ίδιο θέμα???

 

Βάλε τον stock Για να είσαι σίγουρος. Και μετά καλύτερα μην ξαναβάλεις αυτόν που σου προκάλεσε το πρόβλημα. Εκτός αν σου το προκάλεσε κάνα mod που πέρασες οπότε μην ξαναπεράσεις αυτό το mod.

 

 

 

 

 

Έβαλα ξανά stock kernel και είμαι κομπλέ... Θα βοηθήσει στη μπαταρία αν κάνω με το trickster? Η θα είναι ίδια με τον stock πάνω κάτω;

 

Προσωπικά χωρίς να πειράξω τις ρυθμίσεις καλύτερη μπαταρία κ χωρίς κανένα πρόβλημα η lag Μου δουλεύει μόνο το stock kernel στην kitkat. Στο jb το kernel του dori Ήταν αρκετά καλο

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την cloudy pro II και οταν με καλουνε να μιλησω,ακουγετε φουλ ο ηχος του ακουστικου.Μιλαμε για πολυ δυνατο ηχο.Παταω πισω να το χαμηλωσω,χαμηλωνει αλλα εαν μετα με ξαναπαρουν η παρω εγω να μιλησω παλι τα ιδια κανει.Δεν ρυθμιζετε αυτο με τον ηχο του ακουστικου;Να μενει σταθερα εκει που θελω;

Καλημερα.Σε κανεναν δεν το κανει αυτο;:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, προσπαθω να παρω buckup την rom μεσω twrp και οταν φτανει λιγο πριν τη μεση το κοβει και λεει faild. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος η λυση; θελω να περασω το mod για την καμερα και φοβαμαι μην εχω θεμα με το knock
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον stock Για να είσαι σίγουρος. Και μετά καλύτερα μην ξαναβάλεις αυτόν που σου προκάλεσε το πρόβλημα. Εκτός αν σου το προκάλεσε κάνα mod που πέρασες οπότε μην ξαναπεράσεις αυτό το mod.

 

 

 

 

 

 

 

Προσωπικά χωρίς να πειράξω τις ρυθμίσεις καλύτερη μπαταρία κ χωρίς κανένα πρόβλημα η lag Μου δουλεύει μόνο το stock kernel στην kitkat. Στο jb το kernel του dori Ήταν αρκετά καλο

 

απο που τον κατεβαζω παιδια.?? και τον περναω απο την recovery..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

απο που τον κατεβαζω παιδια.?? και τον περναω απο την recovery..??

 

http://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=12894 κατέβασε από εδώ για όποιο μοντέλο έχεις και αν θες κ έχεις Rom που δουλεύει με knock code περνα αυτο εδω μόνο για D802 http://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=14195 τα κάνεις flash Από recovery

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=12894 κατέβασε από εδώ για όποιο μοντέλο έχεις και αν θες κ έχεις Rom που δουλεύει με knock code περνα αυτο εδω μόνο για D802 http://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=14195 τα κάνεις flash Από recovery

 

να κατεβασω και να βαλω και τα δυο?? Με μπερδεψες..!!!to G2 εχω με την Flex..!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

να κατεβασω και να βαλω και τα δυο?? Με μπερδεψες..!!!to G2 εχω με την Flex..!!!

 

Στο πρώτο kernel Δεν δουλεύει πλήρως το knock code στο δεύτερο link δουλεύει πλήρως αν η flex Έχει το knock code Κ θες να δουλεύει όπως πρέπει με κλειστή την οθόνη κατέβασε το δεύτερο. Ενα Από τα δύο θα περάσεις ανάλογα τι θες. Πάντως κάτι πρέπει να έχεις κάνει γιατί στον άλλο φίλο λειτούργησε αυτό που είπα πιο πριν οπότε δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει κ η αλλαγή kernel πάντως αν θες προσπάθησε το δεν χάνεις τίποτα. Το δεύτερο kernel δουλεύει μόνο με D802 οπότε αν έχεις άλλο μοντέλο περνα το σωστό για το μοντέλο σου από το πρώτο link

Edited by halaros2

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο kernel Δεν δουλεύει πλήρως το knock code στο δεύτερο link δουλεύει πλήρως αν η flex Έχει το knock code Κ θες να δουλεύει όπως πρέπει με κλειστή την οθόνη κατέβασε το δεύτερο. Ενα Από τα δύο θα περάσεις ανάλογα τι θες. Πάντως κάτι πρέπει να έχεις κάνει γιατί στον άλλο φίλο λειτούργησε αυτό που είπα πιο πριν οπότε δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει κ η αλλαγή kernel πάντως αν θες προσπάθησε το δεν χάνεις τίποτα.

 

Eβαλα μονο τον mod αυτο για την καμερα..χτες το βραδυ..!!και απο τοτε κ μετα δεν δουλεψε καθολου..!!

το κανω απλα install απο philip recovery??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα μονο τον mod αυτο για την καμερα..χτες το βραδυ..!!και απο τοτε κ μετα δεν δουλεψε καθολου..!!

το κανω απλα install απο philip recovery??

 

Ναι install Από philz όταν το περάσεις ξανάκανε την διαδικασία που σου είπα στην αρχή αν δεν σου δουλέψει μόνο με την αλλαγή kernel Και αν δεν σου δουλέψει για να μην τα ξανακάνεις όλα από την αρχή Κάνε wipe system, cache k dalvic Κ ξαναφλασαρε την Rom που έχεις ήδη.

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι install Από philz όταν το περάσεις ξανάκανε την διαδικασία που σου είπα στην αρχή αν δεν σου δουλέψει μόνο με την αλλαγή kernel Και αν δεν σου δουλέψει για να μην τα ξανακάνεις όλα από την αρχή Κάνε wipe system, cache k dalvic Κ ξαναφλασαρε την Rom που έχεις ήδη.

 

το κανα αλλα φιλε μου...ξανα απο την αρχη μαλλον παω για φλασαρισμα...!!!τι κριμααααααα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εχω γερμανικο LG G2. Λογω του γνωστου προβληματος με το gps το εστειλα στην procordia και προχωρησαν σε αντικατασταση πλακετας που προοριζεται για την ελληνικη αγορα. Επισης αναβαθμισαν το λειτουργικο απο 4.3 JB σε 4.4 ΚΚ.

Τους ρωτω αν μπορω να επιστρεψω στην προηγουμενη εκδοση 4.3 και μου απαντανε οτι για την Ελλαδα προοριζεται μονο η 4.2 και οτι η 4.3 υπηρχε επειδη ηταν παραεισαγωγης.

 

Μπορω με καποιον τροπο να επιστρεψω στην 4.3;;

 

ΥΓ 1. Ζητω υποβαθμιση λειτουργικου διοτι ειναι εμφανης η διαφορα στην καταναλωση της μπαταριας!

ΥΓ 2. Το gps δεν το εχω δοκιμασει αρκετα για να βγαλω ασφαλη συμπερασματα για το αν διορθωθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα spiderio Και έχασα ξαφνικά το double tap βασικά από όταν την έβαλα δεν δούλευε καθόλου. Έχει τύχει σε κανέναν;γύρισα σε backup Και πάλι δεν δουλεύει!
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εχω γερμανικο LG G2. Λογω του γνωστου προβληματος με το gps το εστειλα στην procordia και προχωρησαν σε αντικατασταση πλακετας που προοριζεται για την ελληνικη αγορα. Επισης αναβαθμισαν το λειτουργικο απο 4.3 JB σε 4.4 ΚΚ.

Τους ρωτω αν μπορω να επιστρεψω στην προηγουμενη εκδοση 4.3 και μου απαντανε οτι για την Ελλαδα προοριζεται μονο η 4.2 και οτι η 4.3 υπηρχε επειδη ηταν παραεισαγωγης.

 

Μπορω με καποιον τροπο να επιστρεψω στην 4.3;;

 

ΥΓ 1. Ζητω υποβαθμιση λειτουργικου διοτι ειναι εμφανης η διαφορα στην καταναλωση της μπαταριας!

ΥΓ 2. Το gps δεν το εχω δοκιμασει αρκετα για να βγαλω ασφαλη συμπερασματα για το αν διορθωθηκε.

 

 

Για το G2 δεν βγήκε ποτέ 4.3, είχες την 4.2.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

με mahdi παντα(αν κ χθες περασα την μπετα 2 τους) και εξω απο το σπιτι ολη μερα,μου εφαγε μπαταρια μπολικη,καμια σχεση με το wifi..τετοια διαφορα,δεν ειχα δει σε αλλο κινητο μου..θα την αφησω μερικες μερες να στρωσει βεβαια..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ποια πληκτρα παταω για να μπω σε recovery..?? εβαλα αλλο κερνελ και χαθηκε το ροοτ..και θελω να μπω να ξαναπερασω τον σωστο..!!!για να μπορεσω να ξαναφλασαρω την flex..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για το G2 δεν βγήκε ποτέ 4.3, είχες την 4.2.

 

Οπως εγραψα εχω γερμανικο (t-mobile) και ειχε την 4.3.

Στην ελλαδα δεν ηρθε η 4.3

Link to comment
Share on other sites

ποια πληκτρα παταω για να μπω σε recovery..?? εβαλα αλλο κερνελ και χαθηκε το ροοτ..και θελω να μπω να ξαναπερασω τον σωστο..!!!για να μπορεσω να ξαναφλασαρω την flex..!!

 

καλυτερα κατεβασε μια εφαρμογουλα τυπου reboot και μπες απο εκει.για να μη παιδευεσαι

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ποια πληκτρα παταω για να μπω σε recovery..?? εβαλα αλλο κερνελ και χαθηκε το ροοτ..και θελω να μπω να ξαναπερασω τον σωστο..!!!για να μπορεσω να ξαναφλασαρω την flex..!!

 

τα θες ομως στο πιατο ολα :lol:

κατω βελακι και το κουμπι on/off τα πατας μαζι οταν ειναι κλειστο.τα αφηνεις οταν σου βγαλει το λογοτυπο και τα ξαναπατας ταυτοχρονα

σε καποιες περιπτωσεις εχω δει να προτεινουν dirty flash της rom που αυτο λογικα σημενει οτι περνας τη ρομ απο πανω χωρις να κανεις wipe to install new rom παρα μονο τα δυο αρχικα wipes,αν θες καντο δεν χανεις τιποτα η περιμενε να βγει η 2.2 λογικα σημερα-αυριο θα τη δωσει ωστε να μην το στηνεις απ την αρχη παλι

edit μην κατεβασεις τσαμπα rebooter δεν θα σε αφησει να μπεις σε recovery αφου εχασες το root

Edited by stan1
Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα εχω γερμανικο (t-mobile) και ειχε την 4.3.

Στην ελλαδα δεν ηρθε η 4.3

 

Και εγώ t-mobile d802 έχω, αλλά δεν έχω δει πουθενά 4.3.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

τα θες ομως στο πιατο ολα :lol:

κατω βελακι και το κουμπι on/off τα πατας μαζι οταν ειναι κλειστο.τα αφηνεις οταν σου βγαλει το λογοτυπο και τα ξαναπατας ταυτοχρονα

σε καποιες περιπτωσεις εχω δει να προτεινουν dirty flash της rom που αυτο λογικα σημενει οτι περνας τη ρομ απο πανω χωρις να κανεις wipe to install new rom παρα μονο τα δυο αρχικα wipes,αν θες καντο δεν χανεις τιποτα η περιμενε να βγει η 2.2 λογικα σημερα-αυριο θα τη δωσει ωστε να μην το στηνεις απ την αρχη παλι

edit μην κατεβασεις τσαμπα rebooter δεν θα σε αφησει να μπεις σε recovery αφου εχασες το root

 

το ξαναρουρατησα...μονο αυτο..και περασα τον στοκ κερνελ παλι..!!θα περιμενω αν ειναι να περασω την 2,2 που θα βγει..!!οταν βγει σφυρα..!!!χαχαχαα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...