Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες ξερετε τι παιζε με το Bluetooth Που ειναι συνεχεια ανοιχτο?Στο xda καποιος ελεγε πως ειναι bug της 4,4,2

 

Δεν μενει συνεχεια ανοιχτο, απλα στην καταναλωση μπαταριας το δειχνει πολυ ψηλα, αλλα στην πραγματικοτητα ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ μπαταρια...

 

Ο αλλος ειχε δειξει 40 ΩΡΕΣ με 6 ΩΡΕΣ ΟΘΟΝΗ και το bluetooth στο 80%

 

Οποτε καταλαβαινουμε οτι ΔΕΝ τρωει μπαταρια..αν ετρωγε 80% μπαταρια θα βγαζαμε 1 ωρα οθονη και θα εσβηνε το κινητο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπως τα λεει ο Τόνυ ειναι.. Απλα εχει το bug οτι δειχνει μεγαλη καταναλωση στο bluetooth χωρις να ειναι αλήθεια.. Απλα ξεχαστε το εντελως..
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις προς τους πιο ειδικούς για διευκρίνιση κάποιων πραγμάτων:

 

1) Ποια η διαφορά της Cloudy Flex με τη Cloudy Stock? Το knock on και off δουλεύει και στις 2?

2) Έχει δοκιμάσει κανείς την Nexus 5 Google Play Edition? Αν ναι λειτουργεί καλά? έχει bugs? Το knock on και off δουλεύει?

3) Εϊμαι τελείως stock 4.4.2, χωρίς root. Υπάρχει κάποιος πλήρης οδηγός για να πάρω πλήρες backup αλλά και να μπορώ να γυρίσω σε full stock αν χρειαστεί? Συμπεριλαμβανομένου kernel, recovery κλπ/

4) Ποια rom προτείνετε ως καλύτερη?

5) Θα δω σημαντική διαφορά σε απόδοση/μπαταρία με κάποια από τις παραπάνω σε σχέση με full stock 4.4.2?

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ένα bug της cloudystock 2. Όταν ακούω ραδιόφωνο και έχω εισερχόμενη κλήση, το ραδιόφωνο συνεχίζει να παίζει! Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις προς τους πιο ειδικούς για διευκρίνιση κάποιων πραγμάτων:

 

1) Ποια η διαφορά της Cloudy Flex με τη Cloudy Stock? Το knock on και off δουλεύει και στις 2?

2) Έχει δοκιμάσει κανείς την Nexus 5 Google Play Edition? Αν ναι λειτουργεί καλά? έχει bugs? Το knock on και off δουλεύει?

3) Εϊμαι τελείως stock 4.4.2, χωρίς root. Υπάρχει κάποιος πλήρης οδηγός για να πάρω πλήρες backup αλλά και να μπορώ να γυρίσω σε full stock αν χρειαστεί? Συμπεριλαμβανομένου kernel, recovery κλπ/

4) Ποια rom προτείνετε ως καλύτερη?

5) Θα δω σημαντική διαφορά σε απόδοση/μπαταρία με κάποια από τις παραπάνω σε σχέση με full stock 4.4.2?

 

 

1) ή Flex ειναι το port απο το Flex & ειναι μαυρη... Δουλευει το Knock & Στις 2 ναι..

 

2) Εγω δεν το εχω δοκιμασει

 

3) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 / Full Backup κανεις με nandroid backup μεσω Recovery...

 

4) Απο 4.2.2 η Stock me Dorimanx 3.3 kernel, κανει παπαδες... απο 4.4 ΚΚ ή CloudyPro 2.0 για εμενα... εχει τη καλυτερη μπαταρια απο KK... Δεν εχω δοκιμασει φυσικα την CloudyStock 2.0 ακόμα, λενε πολυ καλα λογια στο XDA για τη μπαταρία

 

5) Αν κανεις root, μονο και μονο bloatware να αφαιρεσεις και να κοιμησεις προγραμματα με Titanium Backup θα δεις ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ σε μπαταρια... Σιγουρα αν αλλαξεις & ROM όμως θα βελτιωθουν ακομα περισσοτερο τα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω, πως μπορώ να κάνω full backup πριν δοκιμάσω να κάνω root να έχω το κεφάλι μου ήσυχο σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά? είμαι γενικά καινούργιος με τέτοια θέματα και επειδή τα έχω μελετήσει λίγο θέλω να προχωρήσω. από ότι διάβαζα υπάρχει το titanium backup όπως επίσης και τα custom recoveries που και τα 2 εν τέλη θέλουν root.

 

σαν πρώτο πρώτο βήμα πριν καν "ροοταρο" πως κάνω ένα fullbackup το σύστημα μου έτσι ώστε να το έχω και σαν επιλογή αν γίνει soft bricked το τηλέφωνο να το επαναφέρω η αν πάθει κάτι και θέλω να το παο στην LG να το χρησιμοποιήσω για να το επαναφέρω σε non-root stock version?

 

επίσης το G2 έχει stock recovery mode? και αν ναι πως το κάνω access? και με αυτό το recovery mode αν υπάρχει θα μπορώ να κάνω restore το backup που λέω παραπάνω σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά η όχι?

 

Thank you

George

υπαρχει το LG backup αλλα δεν το εχω χρισοιμοποιησει ποτε για να σου πω αν κανει ολικο back up της συσκευης.εγω εκανα ροοτ και περασα custom recovery και απο κει και μετα πηρα back up τις εφαρμογες με το titanium και nandroid backup (oλικο) μεσω της recovery....ισως καποιος αλλος ξερει κατι περισοτερο...βεβαια μην το φοβασαι και τοσο οτι και να γινει μπορεις να γυρησεις σε stock κατασταση

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την τελευταία 2.0.1 http://downloads.codefi.re/savoca/furnace/galbi/stock/furnace-2.0.1-lg_d802.zip

Και τις περισσότερες ρυθμίσεις στο trickster απο εδω http://m.imgur.com/a/zAJLT

Οχι, ολα, εχω αλλαξει μερικα. Και -50mv σε ολα..

Αμα δοκιμασεις γραψε πως παει στο δικο σου

 

thankssss θελω να δω ποσο θα βγαλει και με αυτη τη φορτιση το simple και θα το βαλω μετα και εγω να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για την μετάβαση απο cludyflex 2 se cludystock 2 πρεπει να ξαναπερασω baseband?

 

Οχι εισαι κομπλε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ένα bug της cloudystock 2. Όταν ακούω ραδιόφωνο και έχω εισερχόμενη κλήση, το ραδιόφωνο συνεχίζει να παίζει! Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?

 

Ισχυει το εχω παρατηρησει και εγώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία 2.0.1 http://downloads.codefi.re/savoca/furnace/galbi/stock/furnace-2.0.1-lg_d802.zip

Και τις περισσότερες ρυθμίσεις στο trickster απο εδω http://m.imgur.com/a/zAJLT

Οχι, ολα, εχω αλλαξει μερικα. Και -50mv σε ολα..

Αμα δοκιμασεις γραψε πως παει στο δικο σου

 

το λινκ που δινεις ειναι για την στοκ,σωστα?για τις aosp (εγω εχω slimkat) δε λειτουργει κανενα ,ουτε το στοκ,ουτε της aosp,αν κ δεν εχω δοκιμασει την 201

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

edit,μαλλον ηταν /ειναι θεμα της 2.0 εβαλα την 1.8.1 και ολα κομπλε

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Έχει ερωτηθεί πολλές φορές αλλά δεν έχω δει απαντήση ξέρει κανείς ποιο από τα δύο mod για την κάμερα είναι καλύτερο;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

πςσ μπορω να αλλαξω χρωμα στα εικονιδια επανω δεξια μπαταριας - σηματος -ωρας κ.τ.λ.?? περασα την cloudu 2 απο χτες ..και θελω τα λευκα στοιχεια επανω να τα κανω μπλε οπως ηταν στην στοκ..!! Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Με μια γρηγορη ματια ιδια μου φαινονται. Διαβασε λιγο και τα σχολια και αποφαφισε@taz dev
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

πςσ μπορω να αλλαξω χρωμα στα εικονιδια επανω δεξια μπαταριας - σηματος -ωρας κ.τ.λ.?? περασα την cloudu 2 απο χτες ..και θελω τα λευκα στοιχεια επανω να τα κανω μπλε οπως ηταν στην στοκ..!!

Βαλε g2 tweakbox και χρωματισε τα οτι χρωμα θες..

Link to comment
Share on other sites

Βαλε g2 tweakbox και χρωματισε τα οτι χρωμα θες..

 

ωραιος.. το εβαλα..αλλα παρακατω τι κανω? εκανα install κ το xposed..αλαλ μου λεει η τελευταια εκδοση του xposed δεν ειναι συμβατη....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ωραιος.. το εβαλα..αλλα παρακατω τι κανω? εκανα install κ το xposed..αλαλ μου λεει η τελευταια εκδοση του xposed δεν ειναι συμβατη....

 

Ποια δεν είναι συμβατη? Εβαλες την 2.5.1 απο εδω?

http://forum.xda-developers.com/xposed/framework-xposed-rom-modding-modifying-t1574401

Και θες της πληρη εκδοση του g2 tweakbox μετα, που ειναι paid.

Διαβασε προηγούμενες σελίδες, εχουν ξαναγραφτει.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε g2 tweakbox και χρωματισε τα οτι χρωμα θες..

Φιλε αυτη ζηταει να την αγορασουμε...Τα περισσοτερα κουτακια ειναι κλειστα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτη ζηταει να την αγορασουμε...Τα περισσοτερα κουτακια ειναι κλειστα.

 

+10000...οποτε αγοραζουμε η υπαρχει κ αλλη λυση?? ναι την 2,5,1 εχω...αλλα αυτο που λεει ο φιλος..ειναι κλειστα τα κουτακια...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

+10000...οποτε αγοραζουμε η υπαρχει κ αλλη λυση?? ναι την 2,5,1 εχω...αλλα αυτο που λεει ο φιλος..ειναι κλειστα τα κουτακια...

Τα κουτακια είναι κλειστά γιατι οπως έγραψα θελει αγορά. Δώστε και 1 € η συγκεκριμένη εφαρμογη κανει τοσα πραγματα που ισως ειναι η μονη που τα αξιζει. Δε θυμαμαι αν βρισκεται αλλιως..

Αλλιως δοκιμαστε το δωρεαν gravitybox. Προσωπικα δεν το προτεινω.

Link to comment
Share on other sites

Το XBlast Tools-Xposed φιλε τι λεει;Ειναι παρομοιο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το XBlast Tools-Xposed φιλε τι λεει;Ειναι παρομοιο;

 

Αφού υπάρχουν εφαρμογές αποκλειστικά για τη συσκευή μας γιατί θέλεις να μπλέξεις με κάτι που παίζει για όλα; μετά θα λέμε γιατί δεν παίζει αυτό γιατί εκείνο κλπ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα και ενα νεο moded file για δυνατοτερο ηχο https://www.dropbox.com/s/tg2d550h4lx67ft/mixer_paths.xml

Πιθανοτατα και τα παλαια θα ειναι ιδια, αλλα καλου κακου το ξαναεφτιαξα. Ελαφρως λιγοτερο δυνατο.

Τα γνωστα, βαζουμε τα καταλληλα permision και το ριχνουμε στο καταλληλο φακελο

 

θυμισε μου λγακι φιλε μου πια ειναι τα καταλληλα permision..???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καρτα για αγορα...να το παρω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

θυμισε μου λγακι φιλε μου πια ειναι τα καταλληλα permision..???

rw-r--r--

Ή ποιο απλα με root explorer πατα σε κάποιο αρχειο permissions, στο system folder και κοιτα που εχει τα τικ. Σαν γαμα ειναι ολα τα read επιλεγμενα και μονο το 1ο write. Ολα τα αλλα κενα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχω καρτα για αγορα...να το παρω.

 

Τοτε για προσωρινα ψαξε το g2 xposed που είναι παρομοιο και υπάρχει.. :D Αλλα θα εχεις παλαιοτερη εκδοση απο την τελευταία και αργα ή γρηγορα θα το αγορασεις..

Link to comment
Share on other sites

rw-r--r--

Ή ποιο απλα με root explorer πατα σε κάποιο αρχειο permissions, στο system folder και κοιτα που εχει τα τικ. Σαν γαμα ειναι ολα τα read επιλεγμενα και μονο το 1ο write. Ολα τα αλλα κενα

 

ευχαριστω πολυ φιλαρα μου..ολα καλα..αγορασα κ με ενα ευροπουλακι την εφαρμογη..ειμαι κομπλε..!!μονο δεν καταφερα να αλλαξω το text τις μπαταριας..που δειχνει ας πουμε 51%.. δεν μπορεσα να το βρω..!!

κ τελος παρατηρησα κ γω στις εισερχομενες κλησης οτι λιγακι αργει η οθονη να αναψει.. μπορουμε ν ατο διορθωσουμε αυτο???

 

ευχαριστω για ολαα

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...