Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανέβηκε η cloudy pro II 2.0.

 

Απο χθες... αλλα σιγα, δεν εχει διαφορές.. Δεν υπαρχει ΚΑΝ changelog, rework λεει απλα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο ram καταναλωνουν πολυ;

 

Βαλε g2 xposed που εκανε και αναβάθμιση για κιτ κατ και πλέον δουλεύει τέλεια

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος ιδέα για Pardus HD Rom??

Αξιζει?

 

Την είχα βάλει εγώ. Πολύ ελαφριά κ γρήγορη αλλά την έβγαλα στη δεύτερη μέρα. Επειδή φλασαρω συνέχεια όχι τπτ άλλο.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αμα βαλω aosp 4.4.2 rom πχ pac, πρεπει να ξαναφλασαρω jb baseband ή αφηνω το kitkat που ειχα βαλει?

Αν ξερει κανεις γιατι την βαζω τωρα :)

Thanks,

Link to comment
Share on other sites

Την είχα βάλει εγώ. Πολύ ελαφριά κ γρήγορη αλλά την έβγαλα στη δεύτερη μέρα. Επειδή φλασαρω συνέχεια όχι τπτ άλλο.

 

Δηλαδή τώρα με την cloudystock απότι βλέπω είσαι πιο ευχαριστημενος?

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Την είχα βάλει εγώ. Πολύ ελαφριά κ γρήγορη αλλά την έβγαλα στη δεύτερη μέρα. Επειδή φλασαρω συνέχεια όχι τπτ άλλο.

Φιλε με τα συνεχη φλασαρισματα...δεν μπορει να παθει κατι η συσκευη;:O

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαλε g2 xposed που εκανε και αναβάθμιση για κιτ κατ και πλέον δουλεύει τέλεια

Δεν τα εχει ολα ανοικτα ομως και θελει πληρωμη...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αμα βαλω aosp 4.4.2 rom πχ pac, πρεπει να ξαναφλασαρω jb baseband ή αφηνω το kitkat που ειχα βαλει?

Αν ξερει κανεις γιατι την βαζω τωρα :)

Thanks,

 

JB θέλει νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να θέλει εφόσον είναι 4.4 και έχει δικό της recovery? Ρωτάω και γω

 

Ετσι γράφουν οι devs ότι θέλει JB baseband

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και την κάμερα Lenovo Super Camera v3.5.6! Φαίνεται πιο γρήγορη από την stock στην εστίαση :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2654129

 

Εσυ την εχεις δοκιμασει φιλε ποια ειναι η γνωμη σου ειναι καλυτερη απτην μαμα?? Την κατεβαζω και θα την δοκιμασω!!!

Και επισης το κινητο δεν επιβαρυνεται που θα εχει 2 καμερες apk μηπως αυτη τρωει ποιο πολυ μπαταρια??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως 1500. Μb free ram και μονο 400 χρηση που βλέπω με την pac, δεν είχα ξαναδεί.. :)

Και αυτό με 150 εφαρμ, + xposed + module + widget, nova κλπ..

Βασικά την τεσταρω να δω αν αξίζει, γιατί λείπουν κάποια πράγματα απο τη rom της lg..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πηγα να βαλω την cflex 2 απο 4,2 που ημουν και ενω εκανα full wipe ,περασα το kit kat baseband με το που εκανα install την rom μετα απο λιγο μου εβγαλε error, cant open media libs κατι τετοιο. τωρα ειχα παρει backup την 4.2 αλλα δεν εχω το bb. την ξαναπερασα αλλα δεν ανοιξα το κινητο ακομα. τι ειναι καλυτερο να κανω τωρα που ειμαι σε recovery;:cry:
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πηγα να βαλω την cflex 2 απο 4,2 που ημουν και ενω εκανα full wipe ,περασα το kit kat baseband με το που εκανα install την rom μετα απο λιγο μου εβγαλε error, cant open media libs κατι τετοιο. τωρα ειχα παρει backup την 4.2 αλλα δεν εχω το bb. την ξαναπερασα αλλα δεν ανοιξα το κινητο ακομα. τι ειναι καλυτερο να κανω τωρα που ειμαι σε recovery;:cry:

 

Βάλε το JB baseband σου έγραψα που θα το βρεις, και μετά γύρνα το backup...

 

Ίσως να μην κατέβηκε το αρχείο σωστά.... Της flex εννοώ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε με τα συνεχη φλασαρισματα...δεν μπορει να παθει κατι η συσκευη;:O

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν τα εχει ολα ανοικτα ομως και θελει πληρωμη...

 

Το άλλο που λέει ο φίλος νομίζω θέλει πιο πολλά και όταν το είχα βάλει δεν δούλευε σωστά.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εσυ την εχεις δοκιμασει φιλε ποια ειναι η γνωμη σου ειναι καλυτερη απτην μαμα?? Την κατεβαζω και θα την δοκιμασω!!!

Και επισης το κινητο δεν επιβαρυνεται που θα εχει 2 καμερες apk μηπως αυτη τρωει ποιο πολυ μπαταρια??

 

Επειδή εχω κανει πολλές δοκιμές όσων αφορά το θέμα κάμερα για aosp rom καμία εφαρμογή δεν δίνει καλύτερα αποτελέσματα από το πορτ που παρέθεσα κανα 2 σελίδες πίσω. Μετά το πορτ θα έβαζα την εφαρμογή της lenovo

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καποιο καλο mod για τον ηχο εχουμε;;Φλασαρα την cloudyflex και ενω εχει πιο δυνατο ηχο δεν εχει καλη ποιοτητα..
Link to comment
Share on other sites

Εσυ την εχεις δοκιμασει φιλε ποια ειναι η γνωμη σου ειναι καλυτερη απτην μαμα?? Την κατεβαζω και θα την δοκιμασω!!!

Και επισης το κινητο δεν επιβαρυνεται που θα εχει 2 καμερες apk μηπως αυτη τρωει ποιο πολυ μπαταρια??

 

Δεν επιβαρυνεται και πιστευω οτι ειναι αρκετα βελτιωμενη σε θεματα focus. Μαζι θα εγκαταστησει και ενα πολυ ωραιο photo launcher. Σε video ομως προτιμω την "πειραγμενη" stock της Cloudyflex, που τραβαει 120 frames & UHD.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε η cloudy pro II 2.0.

 

Είναι κ αυτή μαύρη??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα με την cloudystock απότι βλέπω είσαι πιο ευχαριστημενος?

 

Τώρα φοράω cloudyflex 2.0 Απλά δεν το έγραψα στην υπογραφή ακόμα

 

 

 

 

 

Φιλε με τα συνεχη φλασαρισματα...δεν μπορει να παθει κατι η συσκευη;:O

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Όχι φίλε άμα ξέρεις τι κάνεις δεν παθαίνει κάτι. Θέλει διάβασμα κ λίγη προσοχη

Δεν τα εχει ολα ανοικτα ομως και θελει πληρωμη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα δοκίμασα την κάμερα της cloudyflex 2.0 και το apk της Lenovo. Καλύτερη φωτογραφία σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμό δωματίου και φλας έβγαλε η cloudyflex. Ίσως η Lenovo να εστιάζει ένα τικ πιο γρήγορα. Βέβαια η Lenovo έχει πολύ ωραία εφαρμογή με πάρα πολλές επιλογές! Οπότε θα την κρατήσω για συνθήκες ημέρας

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...