Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοεις ? Θελεις Recovery για να βαλεις την CloudyStock.. Αν δεν υπαρχει για την Kit Kat Recovery ( δεν εχω δει, δεν γνωριζω γιατι δεν χρησιμοποιω Κιτ Κατ ) τοτε πρεπει να γυρισεις σε Stock 4.2.2 και να βαλεις Custom Recovery, Install KK Baseband μετά Install CloudyStock & Enjoy!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496

Εδω το recovery για KK

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά νέα απο τον Cloudyfa για Custom Recovery Kitkat

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496

 

Και σε μένα δούλεψε πολύ καλά, πήγα σε 2 λεπτά από cloudystock 1.3 σε cloudyflex 2

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν ομως οποιος ασχολειται με customιες πριν κανει το οτιδηποτε να παιρνει backup τον EFS φακελο για να μην μπλεκει ετσι.

Ακομα κι ο πιο εμπειρος μπορει να κανει λαθος και να συμβει το μοιραιο...

 

Πως και που βρισκουμε αυτον το φακελο για να τον περασω στο pc? Ειχα παρει το imei backup με την ομωνυμη εφαρμογη αλλα για σιγουρια να το κανω ετσι και με το φακελο που λετε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω εγκατάσταση ένα LG apk σε custom Rom; Θέλω να κάνω εγκατάσταση το square life στην flex και δεν έχω βρει τρόπο..

 

Τελικά ρε παιδιά ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά ξέρει κανείς;

 

Αν δεν έχει άλλα libs που χρειάζονται για τη σωστή λειτουργία του .apk,

ανοίγεις ένα root browser και πηγαίνεις στη διαδρομή /system/app, βάζεις εκεί το .apk που θες (με copy paste), πατάς άλλη μια φορά επάνω του παρατεταμένα μέχρι να ανοίξουν οι επιλογές και του αλλάζεις τα σωστά permissions σε rw-r-r.

Κανείς επανεκκίνηση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έκανα αλλά τζίφος!Βασικά όταν έκανα αντίγραφα ασφαλείας από stock στο system/ app είχε δύο apk life square και life square log manager.Τα έκανα εγκατάσταση με τα σωστά permissions αλλά τίποτα!Τα libs αν έχει σε πιο φάκελο τα κάνω εγκατάσταση και που τα βρίσκω( υπάρχουν στον συγκεκριμένο φάκελο στο system; ) σε stock κατάσταση;Η μήπως δεν γίνεται να δουλέψει αν έχει libs;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έκανα αλλά τζίφος!Βασικά όταν έκανα αντίγραφα ασφαλείας από stock στο system/ app είχε δύο apk life square και life square log manager.Τα έκανα εγκατάσταση με τα σωστά permissions αλλά τίποτα!Τα libs αν έχει σε πιο φάκελο τα κάνω εγκατάσταση και που τα βρίσκω( υπάρχουν στον συγκεκριμένο φάκελο στο system; ) σε stock κατάσταση;Η μήπως δεν γίνεται να δουλέψει αν έχει libs;

 

/system/lib θα είναι, αλλά θα σε γελάσω αν υπάρχουν για τις συγκεκριμένες εφαρμογές μιας και δε το έχω ψάξει καθόλου. Αν συνοδεύεται από libs η εφαρμογή, φυσικά και χρειάζονται για τη λειτουργία της.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.ποια ειναι κατα τη ηνωμη σας η καλυτερη ρομ για το g2 32gb?εκτος την cm11 που το κανει σα το νεξους.

 

καποια stock based custom rom αν σου αρεσει το μαυρο στα μενου βαζεις cloudyflex 2.0 αν σου αρεσει το λευκο βαζεις cloudystock 1.3 η cloudypro 1.2 οι περισοτεροι αυτες προτιμουν οποτε μπορεις να τις δοκιμασεις ολες και να δεις ποια σου κανει

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Υπαρχει παιδια καποια εφαρμογη η mod για αλλαγη navbar κτλ σε χρωματισμο η και σε σχεδια;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Υπαρχει παιδια καποια εφαρμογη η mod για αλλαγη navbar κτλ σε χρωματισμο η και σε σχεδια;

 

G2 xposed. Δουλεύει σε rooted συσκευη με το xposed framework

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Υπαρχει παιδια καποια εφαρμογη η mod για αλλαγη navbar κτλ σε χρωματισμο η και σε σχεδια;

 

αυτη εδω ειναι η καλυτερη και κατεβαζεις θεματα extra για το navbar οπως βλεπω στο τελος του πρωτου post

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2549923

δεν ειναι free βεβαια οι περισοτερες λειτουργιες αλλα δεν ειναι ακριβη,πρεπει να εχεις κανει root

Edited by stan1
Link to comment
Share on other sites

αυτη εδω ειναι η καλυτερη και κατεβαζεις θεματα extra για το navbar οπως βλεπω στο τελος του πρωτου post

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2549923

δεν ειναι free βεβαια οι περισοτερες λειτουργιες αλλα δεν ειναι ακριβη,πρεπει να εχεις κανει root

Αυτη την G2 TweaksBox 2.0 λες φιλε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Απο ram καταναλωνουν πολυ;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αρκετοι με ρωτανε με pm γιατι θελουν διαφορετικά επίπεδα ήχου σε μεγαφ και ακουστικα να το αντιγραψω και εδω. Το παρακατω δουλευει στις rom του cloudy αλλα και σε άλλες

 

Κατεβασε τον 920 text editor απο market (free). Ανοιξε με αυτον το αρχειο mixer_paths.xml (system/etc) Θα δεις σε ενα σημειο αυτο:

 

 

<path name="speaker">

<ctl name="SLIM RX1 MUX" value="AIF1_PB" />

<ctl name="SLIM_0_RX Channels" value="One" />

<ctl name="RX7 MIX1 INP1" value="RX1" />

<ctl name="RX7 Digital Volume" value="70" />

<ctl name="SPK DRV Volume" value="7" />

<ctl name="SPK DAC Switch" value="1" />

<ctl name="RX7 HPF cut off" value="MIN_3DB_150Hz" />

</path>

 

<path name="speaker-mic">

<path name="adc5" />

<ctl name="ADC5 Volume" value="13" />

<ctl name="DEC2 Volume" value="61" />

</path>

 

<path name="handset">

<ctl name="SLIM RX1 MUX" value="AIF1_PB" />

<ctl name="SLIM_0_RX Channels" value="One" />

<ctl name="RX1 MIX1 INP1" value="RX1" />

<ctl name="CLASS_H_DSM MUX" value="DSM_HPHL_RX1" />

<ctl name="RX1 Digital Volume" value="67" />

<ctl name="DAC1 Switch" value="1" />

</path>

 

<path name="handset-mic">

<path name="adc1" />

<ctl name="ADC1 Volume" value="12" />

<ctl name="DEC6 Volume" value="60" />

</path>

 

<path name="handset-hac">

<path name="handset" />

</path>

 

<path name="anc-handset">

<path name="handset" />

</path>

 

<path name="handset-aat">

<path name="handset" />

</path>

 

<path name="headphones">

<ctl name="SLIM RX1 MUX" value="AIF1_PB" />

<ctl name="SLIM RX2 MUX" value="AIF1_PB" />

<ctl name="SLIM_0_RX Channels" value="Two" />

<ctl name="RX1 MIX1 INP1" value="RX1" />

<ctl name="RX2 MIX1 INP1" value="RX2" />

<ctl name="CLASS_H_DSM MUX" value="DSM_HPHL_RX1" />

<ctl name="HPHL DAC Switch" value="1" />

<ctl name="HPHL Volume" value="17" />

<ctl name="HPHR Volume" value="17" />

<ctl name="RX1 Digital Volume" value="62" />

<ctl name="RX2 Digital Volume" value="62" />

<ctl name="COMP1 Switch" value="1" />

</path>

 

 

Κατω απο την ταμπελα speaker εκει που εχω

<ctl name="RX7 Digital Volume" value="70" />

 

Άλλαξε το 70 σε οτι θες. Οσο ποιο μεγαλο τοσο δυνατότερο το μεγαφωνο.

Στο τελος κατω απο την ταμπελα headphones

 

 

<ctl name="RX1 Digital Volume" value="62" />

<ctl name="RX2 Digital Volume" value="62" />

Αλλαξε αυτα τα 2 νουμερα (και τα 2). Είναι ο ηχος των ακουστικών

Μη πειραζεις τιποτα αλλο. Σώστο, αλλαξε, permisions με root explorer (οτι ειχε το αρχικο) και καντο επικοληση στο φακελο του. Κανε reboot. Δοκιμασε διάφορα νουμερα μεχρι να πετυxεις αυτό που θες.

Good luck..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την Kitkat official και το έχω root. Kernel μπορώ να αλλάξω? Θα έχω διαφορά? Αν ναι ποιά και πως? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την Kitkat official και το έχω root. Kernel μπορώ να αλλάξω? Θα έχω διαφορά? Αν ναι ποιά και πως? Ευχαριστώ

Πρέπει να έχεις και custom recovery, αλλά δε θα σου πρότεινα να αλλάξεις kernel. Μια χαρά είναι ο stock και δεν υπάρχει κάτι αξιοσημείωτα καλύτερο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την Kitkat official και το έχω root. Kernel μπορώ να αλλάξω? Θα έχω διαφορά? Αν ναι ποιά και πως? Ευχαριστώ

 

Ναι μπορεις, κανεις πρωτα install recovery για Kit kat ( Εδώ ==> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496 )

 

Και μετα φλασαρεις μεσω Recovery τον kernel ( Εδώ ==> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2701704 )

 

Λενε οτι δινει καλυτερη μπαταρια... Δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ LG G2 32GB ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΜΕ ΔΙΚΤΥΑ 4G.ΠΗΓΑΙΝΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΡΥΘΜIΣΕΙΣ,ΔIΚΤYΑ,TETHERING & ΔIΚΤYΑ,ΔIΚΤYΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ, ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΕΣ ΔIΚΤYΟΥ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ 3 ΕΠΙΛΟΓΕΣ 1)ΜΟΝΟ GSM.2)MONO WCDMA.3)ΑΥΤΟΜΑΤΟ GSM/WCDMA..ΑΠΟ ΤΗ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΑ ΔIΚΤYΑ LTE, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ, ΠΟΥ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΝΦΑΝΙΖΕΙ.ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΕΑΤΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ LTE;;
Link to comment
Share on other sites

Ποιο gps προτείνετε παιδιά; είτε επί πληρωμή είτε δωρεάν, αλλά μόλις κλειδώσει το gps δορυφόρους να ξεκινάει την πλοήγηση αμέσως και να είναι σωστό να μη λέει ότι να ναι
Link to comment
Share on other sites

Ποιο gps προτείνετε παιδιά; είτε επί πληρωμή είτε δωρεάν, αλλά μόλις κλειδώσει το gps δορυφόρους να ξεκινάει την πλοήγηση αμέσως και να είναι σωστό να μη λέει ότι να ναι

 

Αντωνη εγω εχω το sygic και ειναι αρκετα καλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατι αλλο παιδια, θελω να βαλω την flex 2.0, ειμαι με 4.2 και philz, διαβασα τωρα που την κατεβαζα οτι εχει περασμενη την kitkat baseband. Δηλαδη περναω το zip και τελος;

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Αντωνη εγω εχω το sygic και ειναι αρκετα καλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατι αλλο παιδια, θελω να βαλω την flex 2.0, ειμαι με 4.2 και philz, διαβασα τωρα που την κατεβαζα οτι εχει περασμενη την kitkat baseband. Δηλαδη περναω το zip και τελος;

 

http://i.cubeupload.com/0q5rPX.png

 

Τι σημαινει αυτο ? ΠΡΩΤΑ θα φλασαρεις το ΖΙΡ της KK Baseband & μετά το ΖΙΡ της Flex!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...