Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

intelli3G αλλά θέλει εγκατάσταση xpsosed, δεν υπάρχουν widget που να κανουν απευθείας την αλλαγή χωρίς να μπαίνουν στις ρυθμίσεις

παρά μόνο σε custom roms (cyanogenmod π.χ.).

Aν έχει βγει τέτοιο widget ας μας πει καποιος γιατί έψαξα τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τελικά με κάποιο τρόπο η δυνατότητα να κρύβουμε τα κουμπιά σε όποια εφαρμογή θέλουμε στην Cloudystock?

 

Για την ωρα μονο στην Cloudy Flex.Ειπε οτι αργοτερα θα το βαλει και στην Στοκ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κάποια σαν την softkeys fade mode που κρύβονται βαθμιαία σε όλες τις εφαρμογές,δουλεύει στην cloudystock 1.3?
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το GravityBox και με τη "Διευρυμένη οθόνη" θα εμφανίζονται/εξαφανίζονται τα softkeys όποτε θες.

Μπορείς να το ενεργοποιήσεις είτε από το μενού λειτουργίας, είτε από ένα toggle widget στην επιφάνεια εργασίας.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω βαλει την Spidero αλλα τα εικονιδια ειναι πολυ μικρα(εφαρμογες και η κατω μπαρα της αρχικης οθονης.Αυτα αλλαζουν;Ειναι το μονο που με χαλαει σε αυτη την εκδοση.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω βαλει την Spidero αλλα τα εικονιδια ειναι πολυ μικρα(εφαρμογες και η κατω μπαρα της αρχικης οθονης.Αυτα αλλαζουν;Ειναι το μονο που με χαλαει σε αυτη την εκδοση.

 

Μα αυτό είναι το "ατού" αυτής της έκδοσης

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι το "ατού" αυτής της έκδοσης

 

Για να λειτουργήσει σαν ατού πρέπει να συνοδεύεται και με το πλεονέκτημα της ηλικίας. Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά..... θα τα ξαναπούμε σε μερικά χρονια, δεν είσαι μακριά! !!!

Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργήσει σαν ατού πρέπει να συνοδεύεται και με το πλεονέκτημα της ηλικίας. Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά..... θα τα ξαναπούμε σε μερικά χρονια, δεν είσαι μακριά! !!!

 

Μα για αυτό δεν την έχω βάλει, μου φαίνονται πολύ μικρά, απλώς είπα ότι η συγκεκριμένη rom αυτό διαφημίζει.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργήσει σαν ατού πρέπει να συνοδεύεται και με το πλεονέκτημα της ηλικίας. Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά..... θα τα ξαναπούμε σε μερικά χρονια, δεν είσαι μακριά! !!!

 

Άλλαξε το dpi και βάλε το στα 480

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Aυτο που λες πως γινεται;Νηπως ειναι καλυτερη τελικα του Pardus HD;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το GravityBox και με τη "Διευρυμένη οθόνη" θα εμφανίζονται/εξαφανίζονται τα softkeys όποτε θες.

Μπορείς να το ενεργοποιήσεις είτε από το μενού λειτουργίας, είτε από ένα toggle widget στην επιφάνεια εργασίας.

Το δοκίμασα αλλά δεν γίνεται + ότι μου κάνει πρόβλημα με την γραμμή κατάστασης που την έχω στο ίδιο χρώμα με σχεδόν κάθε εφαρμογή μέσω του G2tweaksbox.

Link to comment
Share on other sites

4.2.2 + Dorimanx 3.2 Stable = ΤΑ ΣΠΑΕΙ! ειμαι με 2 ωρες οθονη και 79% μπαταρια.. Απλα τρομερο! Και το εχω λιωσει το τηλ... το εχω κατα ευχαριστηθει....

 

Εχω βγαλει αρκετες φωτογραφιες ( αρκετα καλες θα ελεγα ακομα και σε σκοταδι με του XDABBEB το MOD... ) και ειμαι 5 ωρες σε 4G

 

Αναμονή 10 ωρες

 

MUST HAVE για Jelly Bean Users

Link to comment
Share on other sites

4.2.2 + Dorimanx 3.2 Stable = ΤΑ ΣΠΑΕΙ! ειμαι με 2 ωρες οθονη και 79% μπαταρια.. Απλα τρομερο! Και το εχω λιωσει το τηλ... το εχω κατα ευχαριστηθει....

 

Εχω βγαλει αρκετες φωτογραφιες ( αρκετα καλες θα ελεγα ακομα και σε σκοταδι με του XDABBEB το MOD... ) και ειμαι 5 ωρες σε 4G

 

Αναμονή 10 ωρες

 

MUST HAVE για Jelly Bean Users

 

Τις πιο καινούριες εκδόσεις ,τις δοκίμασες ?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Τις πιο καινούριες εκδόσεις ,τις δοκίμασες ?

 

Μόνο stable βάζω, οπότε μόνο η 3.4 μένει να δοκιμάσω αφού μου τελειώσει η μπαταρία να δω πως πάει...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο stable βάζω, οπότε μόνο η 3.4 μένει να δοκιμάσω αφού μου τελειώσει η μπαταρία να δω πως πάει...

 

Ok αναμένουμε εντυπώσεις....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα του lgbackup με το titanioum backup.. ποια ακριβως ειναι? Μπορει να μου πει καποιος??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα του lgbackup με το titanioum backup.. ποια ακριβως ειναι? Μπορει να μου πει καποιος??
Το δεύτερο πρέπει να είσαι root.
Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα απο τον Cloudyfa για Custom Recovery Kitkat

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496

Letv Le1 Pro X800.

When The smoke is going down

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα απο τον Cloudyfa για Custom Recovery Kitkat

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496

 

Πολυ ωραια!!!το εχει δοκιμασε κανενας στα δικα μας d802??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Στην cloudyflex 2.0 oταν ανοιγω την οθονη μου βγαζει και την ωρα της Κορεας...Πως θα την βγαλω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Λίγες ημέρες με την flex kit kat και το τηλέφωνο έχει στρώσει φοβερά. Είναι ελάχιστα καλύτερη απο την cloudystock σε μπαταρία. Σε smoothness είναι ιδιες. Το μαυρο δεν μπορούσα να συνηθίσω αλλα εντάξει κατι έγινε.

Στα τις μπαταρίας έμεινα ευχαριστησμενος. Ήμουν 6 ωρες με 3g data και δεν είχα drain. Ενω και στην συγκεκριμένη χρήση η κατανάλωση ηταν πολυ φυσιολογική. Ειμαι στην 3 φόρτιση τώρα και ακομα στο 50% και δεν μπορώ να πω πολλά

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις Την cloudystock Τι πρέπει να κάνω θέλει custom recovery Ή είμαι καλυμμένος με το στοκ της κιτκατ?
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις Την cloudystock Τι πρέπει να κάνω θέλει custom recovery Ή είμαι καλυμμένος με το στοκ της κιτκατ?

 

Τι εννοεις ? Θελεις Recovery για να βαλεις την CloudyStock.. Αν δεν υπαρχει για την Kit Kat Recovery ( δεν εχω δει, δεν γνωριζω γιατι δεν χρησιμοποιω Κιτ Κατ ) τοτε πρεπει να γυρισεις σε Stock 4.2.2 και να βαλεις Custom Recovery, Install KK Baseband μετά Install CloudyStock & Enjoy!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω εγκατάσταση ένα LG apk σε custom Rom; Θέλω να κάνω εγκατάσταση το square life στην flex και δεν έχω βρει τρόπο..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...