Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks! :) Στο changelog της 1.2 (το οποιο googlαρα αλλα δε βρισκω περιεργως) ο cloudy ελεγε οτι δεν προσθεσε ολο το mod του xdabbed για την καμερα, παρα μονο μπλα μπλα (δε θυμαμαι , νομιζω μονο το hd βιντεο ελεγε οτι προσθεσε :lol:) και οποιος θελει ολες τις λειτουργιες ας το βαλει. Δεν εδωσα μεγαλυτερη σημασια..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι οντως αυτο κανει ο dori. Με τι διαφορα οτι στο s2 υπηρχαν πολοι περισσοτεροι dev που φτιαχναν καλυτερους kernel. Στο g2 αυτος ειναι ο καλυτερος γιατι οι υπολοιποι ειναι χειροτεροι απο αυτον. Σε καποιες εκδοσεις του kernel εχει κανει καλη δουλεια παντως..

Στο χαρακτηρα ειναι περιεργος, σε στελνει στο διαολο για πλακα. 9 φορες στις 10 εχει δικιο παντως..

 

Είμαι περίεργος να δω εάν τα καταφέρει να βγάλει dual boot kernel με δικό του recovery όχι βασιζομενος σε άλλων δουλειά(GM )

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παίδες πώς και δεν έχουνε βγάλει ακόμα root για 4.4.2; Θα αναγκαστούμε στο τέλος όσοι περάσαμε την stock να κάνουμε downgrade και όλα τα υπόλοιπα,την τύχη μου μέσα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πώς και δεν έχουνε βγάλει ακόμα root για 4.4.2; Θα αναγκαστούμε στο τέλος όσοι περάσαμε την stock να κάνουμε downgrade και όλα τα υπόλοιπα,την τύχη μου μέσα

 

και γιατί δεν το κάνεις? μισή ώρα υπόθεση είναι

περίμενα κ εγώ το root αλλά βαρέθηκα, έκανα την διαδικασία και όλα καλά και γρήγορα

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν το κάνεις? μισή ώρα υπόθεση είναι

 

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά αλλά μου έχει κάτσει πολύ καλά η 4.4.2 και θέλω ένα full backup πρωτα και μετά να κάνω πειραματισμούς..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το mod (Xdabbeb's Camera) υπαρχει για την kitkat και σε απλο apk αρχειο για οσους δεν εχουν custom recovery και ερωτω τωρα εγω δημιουργει καινουριο camera apk ή βελτιωνει το ηδη υπαρχων,ρωταω γιατι ελεγα να το δοκιμασω στην 4.2.2 που ειμαι αλλα μην μου τα Γ....σει ολα,το εχει δοκιμασει κανεις σε 4.2.2 rootαρισμενo;

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το mod (Xdabbeb's Camera) υπαρχει για την kitkat και σε απλο apk αρχειο για οσους δεν εχουν custom recovery και ερωτω τωρα εγω δημιουργει καινουριο camera apk ή βελτιωνει το ηδη υπαρχων,ρωταω γιατι ελεγα να το δοκιμασω στην 4.2.2 που ειμαι αλλα μην μου τα Γ....σει ολα,το εχει δοκιμασει κανεις σε 4.2.2 rootαρισμενo;

No custom recovery, no party... Δε γινεται.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω custom rom πρέπει να ξεκλειδώσω bootloader?

Και αν ναι, πως γίνεται? Δεν το βρίσκω πουθενά.

 

Εχουμε 2 αναλυτικους οδηγους απο παιδια που αφιερωσαν χρονο για να βοηθηθουμε οι υπολοιποι ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383778

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε 2 αναλυτικους οδηγους απο παιδια που αφιερωσαν χρονο για να βοηθηθουμε οι υπολοιποι ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383778

 

Τους έχω δει αυτούς τους οδηγούς, από εκεί έκανα root & έβαλα custom recovery, δεν βρήκα πουθενά για unlock bootloader και μου φάνηκε περίεργο. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι ROOT και εχεις και custom recovery δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974 Ακυρο δεν ισχυει για 4.2.2. Edited by poison21

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω custom rom πρέπει να ξεκλειδώσω bootloader?

Και αν ναι, πως γίνεται? Δεν το βρίσκω πουθενά.

 

οχι .. τιποτα !!

εγω που εβαλα custom rom μονο root μετα recovery , μετα εγκατασταση της rom απο recovery και παπαλα !!:happy:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια μπορει να πιασει αυτο σε 4.4 stock ??? :worry:

 

 

το εχει κανει κανενας ??

Link to comment
Share on other sites

4K video στην 4.2.2 μπορούμε να έχουμε;; επίσης με το mod στην 4.2.2 έχουμε καλύτερες φωτογραφίες;

 

4κ στην 4.2.2 δεν γίνεται το ξεχνάς.Δεν υπάρχουν τα κατάλληλα libs στην jellybean ούτε μπορούν να εισαχθούν από την, κιτκατ.τα mod που είναι για jellybean βελτιώνουν αισθητά τις φωτογραφίες αλλά πιο πολυ το αργό focus σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.όσον αφορά την 4.4.2 και όσους έχουν μόνο root και όχι recovery πάλι μπορούν να βάλουν το mod απλά βάζοντας τα δύο αρχεία που δίνει ο xdabbed δλδ το .apk και το .odex στο system/apps αφού πρώτα κάνουν ένα backup τα original.δίνεις και τα κατάλληλα permissions reboot και τέρμα.Δε χρειάζεται custom recovery για αυτά αναγκαστικά,απλά πραγματάκια είναι και εξηγεί και ο xdabbed τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη 4κ βίντεο παίζει;

 

Ναι φυσικα.Σα να παιζεις PS4 σε CRT τηλεοραση. :lol:

Πλακιτσα κανω,παιζει κανονικοτατα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

4κ στην 4.2.2 δεν γίνεται το ξεχνάς.Δεν υπάρχουν τα κατάλληλα libs στην jellybean ούτε μπορούν να εισαχθούν από την, κιτκατ.τα mod που είναι για jellybean βελτιώνουν αισθητά τις φωτογραφίες αλλά πιο πολυ το αργό focus σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.όσον αφορά την 4.4.2 και όσους έχουν μόνο root και όχι recovery πάλι μπορούν να βάλουν το mod απλά βάζοντας τα δύο αρχεία που δίνει ο xdabbed δλδ το .apk και το .odex στο system/apps αφού πρώτα κάνουν ένα backup τα original.δίνεις και τα κατάλληλα permissions reboot και τέρμα.Δε χρειάζεται custom recovery για αυτά αναγκαστικά,απλά πραγματάκια είναι και εξηγεί και ο xdabbed τον τρόπο.

 

για εμας που εχουμε 4.4.2 official(χωρις root) δεν μπορουμε να βαλουμε κανένα mod για την φωτογραφική?

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

για εμας που εχουμε 4.4.2 official(χωρις root) δεν μπορουμε να βαλουμε κανένα mod για την φωτογραφική?

 

Χωρίς root Όχι γιατί όλα απαιτούν τροποποιήσεις στο system.Μπορεις να δοκιμάσεις κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας που υπάρχει είτε στο play πχ mx camera ή κάποια άλλη από το xda πχ την κάμερα του Lenovo που είναι επίσης καλή.βελτιώνουν κάποια πράγματα αλλά όχι τόσο θεαματικά όσο τα mods.

 

Επίσης η οθόνη του κινητού Ναι μεν παίζει τα 4κ βίντεο που τραβάει αλλά με downscale αφού είναι χαμηλότερης ανάλυσης.οπότε το σχόλιο " είναι σαν να παίζεις play4 σε crt"δεν είναι και τόσο άκυρο.τραβηγμένο μεν αλλά όχι άκυρο.πάντως σε 4κ τηλεόραση που έχω δει σε φίλου απο note 3 το βίντεο είναι μαγεία.

Link to comment
Share on other sites

4κ στην 4.2.2 δεν γίνεται το ξεχνάς.Δεν υπάρχουν τα κατάλληλα libs στην jellybean ούτε μπορούν να εισαχθούν από την, κιτκατ.τα mod που είναι για jellybean βελτιώνουν αισθητά τις φωτογραφίες αλλά πιο πολυ το αργό focus σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.όσον αφορά την 4.4.2 και όσους έχουν μόνο root και όχι recovery πάλι μπορούν να βάλουν το mod απλά βάζοντας τα δύο αρχεία που δίνει ο xdabbed δλδ το .apk και το .odex στο system/apps αφού πρώτα κάνουν ένα backup τα original.δίνεις και τα κατάλληλα permissions reboot και τέρμα.Δε χρειάζεται custom recovery για αυτά αναγκαστικά,απλά πραγματάκια είναι και εξηγεί και ο xdabbed τον τρόπο.

Ποιο ειναι το link φιλε με τα 2 αρχεια της καμερας που λες;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια !!

:cry:

περασα stock 4.2.2 αυτην http://www.mylgphones.com/european-version-of-the-lg-g2-d802-receiving-software-update-d80210e.html

με βαση τον οδηγο : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 (2η μεθοδος)

γιατι πριν ειχα 4.4 και ειχα ενα θεματακι αλλα και θελω να φτιαξω root.

 

 

περασε μια χαρα αλλα μου κανει bootloop στο σημα της LG , τι να κανω ????

να την ξαναπερασω παλι την ιδια η εχετε καποιο link να κατεβασω αλλη stock 4.2.2 ??

 

για πειτε μου .....

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια !!

:cry:

περασα stock 4.2.2 αυτην http://www.mylgphones.com/european-version-of-the-lg-g2-d802-receiving-software-update-d80210e.html

με βαση τον οδηγο : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 (2η μεθοδος)

γιατι πριν ειχα 4.4 και ειχα ενα θεματακι αλλα και θελω να φτιαξω root.

 

 

περασε μια χαρα αλλα μου κανει bootloop στο σημα της LG , τι να κανω ????

να την ξαναπερασω παλι την ιδια η εχετε καποιο link να κατεβασω αλλη stock 4.2.2 ??

 

για πειτε μου .....

 

Φαντάζομαι δεν πέρασες το baseband της 4.2.2.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δεν πέρασες το baseband της 4.2.2.

 

δηλαδη τι και πως ???

σε stock 4.4 ημουν και τι να περασω ???

το kdz αρχειο καταβασα 4.2.2 και το περασα με τον οδηγο !!

επρεπε να κανω κατι αλλο ?? :cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η δωστε μου link να καταβασω μια σωστη και καλη 4.2.2 kdz file , μηπως αυτη που κατεβασα δεν ειναι καλη..?? αλλα δεν νομίζω !!

Link to comment
Share on other sites

βαζοντας απο 4.4 stock σε 4.2.2 εφαγα boot loop στο logo της LG .

 

το boot loop νταξει το εφτιαξα ... ξαναπερασα παλι την ιδια 4.4 που ειχα πριν και μαλιστα το κινητο βγηκε οπως ηταν !!!!

απλα εχω την 4.4 D80220A_00.kdz ( φωτο ) ,, και ρωταω μπας και υπαρχει καμια αλλη καλυτερη stock 4.4 να κατεβασω ??

 

απο το πιο κατω Link η εκδοση D80220B_00.kdz τι διαφορα εχει ?? ειναι ασφαλες να την περασω ?? ( π.χ. portugal )

 

http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G2%2FStock%2FKitKat+4.4.2+Firmwares%2FKDZ%60s%2F

 

γιατι θελω να ξαναγυρισω παλι σε 4.2.2 λογω του προβληματος που υπαρχει στην 4.4 με το να μην ακουγετε ηχος στο αριστερο ηχειο των hand free οταν ακουμε μουσικη η βλεπουμε βιντεο.

Η αν γνωριζει καποιος 4.4 stock που να μην εχει το προβλημα αυτο ας μου πει.

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Το mod για την κάμερα βοηθάει και τις φωτο ή μόνο το βίντεο;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στη cloudy pro να έχουμε τα on screen πλήκτρα στο μισό μέγεθος, όπως γινόταν στη stock 4.2.2?

 

Αν εισαι root με GravityBox

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...