Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο σου ειναι ελληνικο?ευρωπαικο?ασιατικο? Καποιοι ειχαν battery drain, αλλα ως επι το πλειστον οι περισσοτεροι ειδαν διαφορα προς το καλυτερο. Εχεις θεμα με την μπαταρια και θες να φλασαρεις kk?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει δοκιμάσει κανείς την spiderio? Λέω να την φλασαρω αν κ είμαι ικανοποιημένος με αυτή που έχω
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την spiderio? Λέω να την φλασαρω αν κ είμαι ικανοποιημένος με αυτή που έχω

 

 

Πω ρε μαν τα ίδια σκεφτόμαστε.Σήμερα έλεγα να την βάλω μόνο και μόνο επειδή είναι 380 dpi.Την έχουν βάλει αρκετοί σε ένα group στο fb και είναι όλοι πολύ ευχαριστημένοι.Έχει και kernel του dorimanx έτοιμο απάνω και τα mod του xdabbed για την κάμερα.Καλύτερα να περιμένεις λίγο γιατί κάτι έλεγε ότι θα βγάλει νέο build σε λίγο,μη flashαρουμε συνέχεια δεν έχουνε και nexus πλέον :) !

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε μαν τα ίδια σκεφτόμαστε.Σήμερα έλεγα να την βάλω μόνο και μόνο επειδή είναι 380 dpi.Την έχουν βάλει αρκετοί σε ένα group στο fb και είναι όλοι πολύ ευχαριστημένοι.Έχει και kernel του dorimanx έτοιμο απάνω και τα mod του xdabbed για την κάμερα.Καλύτερα να περιμένεις λίγο γιατί κάτι έλεγε ότι θα βγάλει νέο build σε λίγο,μη flashαρουμε συνέχεια δεν έχουνε και nexus πλέον :) !

 

Χεχε Έχω πάθει πλάκα με τη συσκευή κ θέλω να φλασαρω συνέχεια!:p ειδικά όταν έρθει το meenova εκεί να δεις! Έχω διαβάσει κ γω Καλά σχόλια αλλά αφού είπες έτσι θα περιμένω! :D

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο σου ειναι ελληνικο?ευρωπαικο?ασιατικο? Καποιοι ειχαν battery drain, αλλα ως επι το πλειστον οι περισσοτεροι ειδαν διαφορα προς το καλυτερο. Εχεις θεμα με την μπαταρια και θες να φλασαρεις kk?

 

Κανένα θεμα... αντιθετως... στου κολλητου μου με 4.2.2 εχουμε δει και 8 ωρες και 50 λεπτα Οθονη με Online time 49 ωρες...

 

Εκει βαδιζει και το δικο μου παει ΤΡΟΜΕΡΑ η μπαταρια... οποτε προτεινεις να μεινω με 4.2.2 ε ?

 

Ευρωπαικο ειναι το τηλεφωνο μου... στο Build λεει EUR-XX

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω τρελαθει.

ειμαι 4.2.2 και θελω να βαλω την γερμανικη την 4.4

κανω τα βηματα κανονικα απο Download mode ανοιγω το UpTestEX και του βαζω το KDZ αρχειο που θελω

πατω normal web update και αυτο με πεταει στο support tool της lg οπου και μου λεει οτι το τηλεφωνο μου ειναι ενημερωμενο στην τελευταια εκδοση

να σημειωθει οτι οποια ρομ και να παω να του βαλω μου κανει το ιδιο δοκιμασα την EUR 4.2.2 τπτ

δεν μου ανοιγει το παραθυρο να επιλεξω country και language και να συνεχισει το update...

εσβησα drivers προγραμματα ολα και ξανα περασμα τπτ...

εχει κανεις καμια ιδεα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε μαν τα ίδια σκεφτόμαστε.Σήμερα έλεγα να την βάλω μόνο και μόνο επειδή είναι 380 dpi.Την έχουν βάλει αρκετοί σε ένα group στο fb και είναι όλοι πολύ ευχαριστημένοι.Έχει και kernel του dorimanx έτοιμο απάνω και τα mod του xdabbed για την κάμερα.Καλύτερα να περιμένεις λίγο γιατί κάτι έλεγε ότι θα βγάλει νέο build σε λίγο,μη flashαρουμε συνέχεια δεν έχουνε και nexus πλέον :) !

Μπορεις να μετατρεψεις οποιαδηποτε ROM σε οποιαδηποτε αναλυση επεξεργαζοντας το build.prop.

Π.χ. εγω τωρα ειμαι με stock ROM και εβαλα 400dpi. Ισως καποιες εφαρμογες να μην προβαλονται σωστα αλλα με το app settings mod το φτιαχνεις μπαμ-μπαμ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την spiderio? Λέω να την φλασαρω αν κ είμαι ικανοποιημένος με αυτή που έχω

 

Προχωρα αφοβα,όποτε δεν εχω Aosp γυρναω στη spiderio.Εξαιρετικη σε ολα.οJpcupra βαραει και 8ωρα οθονη,εγω 6 :)

Link to comment
Share on other sites

Προχωρα αφοβα,όποτε δεν εχω Aosp γυρναω στη spiderio.Εξαιρετικη σε ολα.οJpcupra βαραει και 8ωρα οθονη,εγω 6 :)

 

καλημερα παιδια!εχεις κανεις προχειρο link για την spiderio?μπας και πειραματιστω και εγω?

βαση εμπειριας χρησηςαπο αλλους πρεπει να ειναι η καλυτερη?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!εχεις κανεις προχειρο link για την spiderio?μπας και πειραματιστω και εγω?

βαση εμπειριας χρησηςαπο αλλους πρεπει να ειναι η καλυτερη?

 

ορίστε η spiderio http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2585574

επίσης πολύ καλή είναι και η cloudyflex...επί του παρόντος οι 2 καλύτερες ρομ που κυκλοφορούν :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2618864

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

ορίστε η spiderio http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2585574

επίσης πολύ καλή είναι και η cloudyflex...επί του παρόντος οι 2 καλύτερες ρομ που κυκλοφορούν :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2618864

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου...αλλα μαλλον μπερδευτηκα λιγο..ειναι για 4.2.2 ενω προσφατα ειμαι 4.4.2.λαθος μου

θα περιμενω spiderio για 4.4.2 :)

μπορουμε να βελτιωσουμε ταχυτητα,μπαταρια αλλαζοντας μονο kernel σε stock rom?εχει δοκιμασει κανεις?

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

ορίστε η spiderio http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2585574

επίσης πολύ καλή είναι και η cloudyflex...επί του παρόντος οι 2 καλύτερες ρομ που κυκλοφορούν :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2618864

 

Με την Spiderio παιδια θα δω ΚΑΛΥΤΕΡΗ μπαταρια απο 7-8 ωρες οθονη που εχει μια 4.2.2 μαμα ? Παραμετροποιησεις δεν με ενδιαφερουν να τις εχει η ROM μιας και τις κανω ολες με Gravity κλπ κλπ!

 

Ουτε ταχυτητα... παει κομματια και βγαζω 36900 σε Antutu με 4.2.2 μαμα... Απλα αν μπορω να δω ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ μπαταρια, ειναι ευπροσδεκτο φυσικα & θα την κανω την αλλαγη :P

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν δεν σε νοιαζει το στησιμο της συσκευης λογαριασμους apps φωτο κλπ τοτε για μενα καλο θα του κανεις κακο οχι!!! Μερικοι εδω μεσα θα σου πουν αν δεν κολλαει δεν χρειαζεται αλλα εγω οταν ερθει με το καλο στα ελληνικα G2 θα την περασω (οχι αμεσως βεβαια) και θα κανω επαναφορα και πριν και μετα την αναβαθμιση για να κατσει οσο ποιο ομαλα γινεται!! Αλλωστε σε αρκετα threads εδω μεσα για android συσκευες αρκετα παιδια αλλα και mods προτεινουν πριν αλλα και μετα !!! Οτι θες εσυ !!;) ;)

 

αν θελω να κανω επαναφορα ρυθμισεων του τηλεφωνου το κανω απο τις ρυθμισεις η μεσα απο την stock recovery?

μπας και δω καμμια αλλαγη γιατι με την 4.4.2 το κινητο σερνεται απο την με την 4.2..:(

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

επίσης πολύ καλή είναι και η cloudyflex...επί του παρόντος οι 2 καλύτερες ρομ που κυκλοφορούν :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2618864

 

Έχεις δοκιμάσει την mahdi? H cloudyflex πόσο smooth είναι συγκριτικά με την stock? Έχει θέματα με ήχο/ράδιο κτλ;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα!κατοχος απο χτες το lg g2 απο επιδοτηση και εχω καποιες αποριες...εχει 4.2.2 και παρατηρω σε γενικες γραμμες λαγκαρισματα.θα ηθελα να ρωτησω:υπαρχει τροπος να ξεφορτωθω αυτα τα lugs;(ειμαι στοκ ακομα αλλα τρωγωμαι για root) μπορω να περασω 4.4.2 cm για παραδειγμα;γενικα το λεω γιατι δεν μαρεσει και πολυ το interface της lg και σαν πρωην κατοχος νεξους ας πουμε οτι εχω συνηθισει σε pure android...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα

 

 

επειδή θα πάμε μάλλον σε στοκ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387424 σύμφωνα με αυτό, θα μπορούσε κάποιος να κάνει έναν οδηγό, ώστε να μην χάσουμε με back up καμία ρύθμιση (και πρέπει να τα ξαναστήσουμε οοοοολα απ την αρχή?)

 

 

γιατι για να δουλέψει σίγουρα θα θελήσει clean install

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα

 

 

επειδή θα πάμε μάλλον σε στοκ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387424 σύμφωνα με αυτό, θα μπορούσε κάποιος να κάνει έναν οδηγό, ώστε να μην χάσουμε με back up καμία ρύθμιση (και πρέπει να τα ξαναστήσουμε οοοοολα απ την αρχή?)

 

 

γιατι για να δουλέψει σίγουρα θα θελήσει clean install

Αφού μιλάμε για stock Rom λογικά θα δουλεύει και η εφαρμογή lg backup της συσκευής

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

μπας και δω καμμια αλλαγη γιατι με την 4.4.2 το κινητο σερνεται απο την με την 4.2..:(

Τι εννοεις;

 

 

 

 

καλημέρα και από μένα

 

 

επειδή θα πάμε μάλλον σε στοκ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387424 σύμφωνα με αυτό, θα μπορούσε κάποιος να κάνει έναν οδηγό, ώστε να μην χάσουμε με back up καμία ρύθμιση (και πρέπει να τα ξαναστήσουμε οοοοολα απ την αρχή?)

 

 

γιατι για να δουλέψει σίγουρα θα θελήσει clean install

Αφού μιλάμε για stock Rom λογικά θα δουλεύει και η εφαρμογή lg backup της συσκευής

Δε δουλευει για ρυθμισεις.

 

Το μονο που μπορεις ειναι να κανεις μεσο titanium μια μια εφαρμογη backup.

 

Με το LG back up δεν σωνοντε οι ρυθμισεις.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα!κατοχος απο χτες το lg g2 απο επιδοτηση και εχω καποιες αποριες...εχει 4.2.2 και παρατηρω σε γενικες γραμμες λαγκαρισματα.θα ηθελα να ρωτησω:υπαρχει τροπος να ξεφορτωθω αυτα τα lugs;(ειμαι στοκ ακομα αλλα τρωγωμαι για root) μπορω να περασω 4.4.2 cm για παραδειγμα;γενικα το λεω γιατι δεν μαρεσει και πολυ το interface της lg και σαν πρωην κατοχος νεξους ας πουμε οτι εχω συνηθισει σε pure android...

 

Εσυ εισαι δικος μου..

Βαλε mahdi και θα με θυμηθεις..

Τα ξεφορτωνεσαι μια και καλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σε όλους!Μήπως υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει cm11 nightly,Mahdi και γενικά custom 4.4.2 να μου πει πια είναι η πιο απροβλημάτιστη,με καλύτερη μπαταρια και να παίζουν τα πάντα;Φοράω stock 4.4.2,δεν έχω παράπονο πάει τρένο,αλλά αυτό το μικρόβιο που έχουμε οι περισσότεροι με τρώει να δοκιμάσω
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μετατρεψεις οποιαδηποτε ROM σε οποιαδηποτε αναλυση επεξεργαζοντας το build.prop.

Π.χ. εγω τωρα ειμαι με stock ROM και εβαλα 400dpi. Ισως καποιες εφαρμογες να μην προβαλονται σωστα αλλα με το app settings mod το φτιαχνεις μπαμ-μπαμ.

 

Μαν το ξέρω.απλά είναι μανούρα να το κάνεις ένα ένα και πάλι σε κάμερα και κάποια άλλα apps δε γίνεται.Νταξ πλέον με το xposed όλα φτιάχνονται αλλά έχει πλάκα που και που να δοκιμάζεις κάτι καινούριο :)

Link to comment
Share on other sites

Μαν το ξέρω.απλά είναι μανούρα να το κάνεις ένα ένα και πάλι σε κάμερα και κάποια άλλα apps δε γίνεται.Νταξ πλέον με το xposed όλα φτιάχνονται αλλά έχει πλάκα που και που να δοκιμάζεις κάτι καινούριο :)

Εννοειται οτι εχει πλακα να δοκιμαζεις, δεν ειμαι κατα. Το προηγουμενο κινητο το εχω ταραξει στα φλασαρισματα. Απλως νομισα οτι δεν το ηξερες αυτο και σου το προτινα. Επισης δεν καταλαβαινω γιατι λες μανουρα για ενα ενα.

Μια φορα στο build.prop βαζεις 380dpi και μετα μεσω app settings αλλαζεις σε default την καμερα, το ραδιοφωνο και καποιο αλλο προγραμμα που δε θυμαμαι τωρα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...