Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λυστε μου μια απορια..εχω g2 με par anoidandrod rom και σχεδον καθε βδομαδα βγαζει ota update στη rom και στα g apps..πρεπει καθε φορα να κανω clean install και σεταρισμα απο την αρχη?

 

Κανεις ρε παιδια να μου λυσει την απορια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανεις ρε παιδια να μου λυσει την απορια?

 

Όχι Δεν χρειάζεται αυτό έλειπε κάθε φορά να το στηνεις. Εκτός κ αν κάνει μεγάλο update αλλά θα το λέει!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς είναι η paranoid android (4.4.2) σε σχέση με τη mahdi (4.2.2). Νομίζω στη πρώτη δεν δουλεύει το Ραδιόφωνο. Κάτι άλλο σημαντικό;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς είναι η paranoid android (4.4.2) σε σχέση με τη mahdi (4.2.2). Νομίζω στη πρώτη δεν δουλεύει το Ραδιόφωνο. Κάτι άλλο σημαντικό;

 

Μόλις κατάλαβα αυτό για το ραδιόφωνο.. Εγώ με την mahdi είχα κάποια κολλήματα. Με την pa την έχω από το πρωί και μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα. Για το ραδιόφωνο δεν υπάρχει λύση ε;

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι οταν ειχα βαλει την mahdi, εμφανιστηκε και ενα εικονιδιο που ελεγα OTA Updater ή καπως ετσι. Και θελω να ρωτησω, πως ακριβως κανουμε αναβαθμιση μια custom rom; Ξανακατεβαζουμε απο το φορουμ, οταν βγει καινουρια εκδοση, ή υπαρχει δυνανοτητα και για OTA;

 

Επισης, θελει καθε φορα να κραταμε backup;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τα φωτα σας!Εκανα root με supersu αφησα stock rom και διαπιστωσα μετα απο hard reset οτι απο το menu λειπει εντελως η επιλογη προγραμματιστη:worry:επισης δε μπορω να κανω φωνητικη εγγραφη κατα την διαρκεια μιας κλησης και ενω εχω ενεργοποιησει τις φωνητικες ειδοποιησεις δεν γινεται καμια αναφωνηση ουτε κλησεων ουτε μηνυματων:worry:Το μονο που εκανα εκτος του root ειναι οτι εβαλα το high temperature property στο ON (οπου οντως ειδα πολυ λιγοτερο lag σε σχεση με την επιλογη στο off)Τι μπορει να εχει συμβει και τι προτεινετε??Ευχαριστω προκαταβολικα:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες τα φωτα σας!Εκανα root με supersu αφησα stock rom και διαπιστωσα μετα απο hard reset οτι απο το menu λειπει εντελως η επιλογη προγραμματιστη:worry:επισης δε μπορω να κανω φωνητικη εγγραφη κατα την διαρκεια μιας κλησης και ενω εχω ενεργοποιησει τις φωνητικες ειδοποιησεις δεν γινεται καμια αναφωνηση ουτε κλησεων ουτε μηνυματων:worry:Το μονο που εκανα εκτος του root ειναι οτι εβαλα το high temperature property στο ON (οπου οντως ειδα πολυ λιγοτερο lag σε σχεση με την επιλογη στο off)Τι μπορει να εχει συμβει και τι προτεινετε??Ευχαριστω προκαταβολικα:)

 

θα σου πω μονο για την επιλογη προγραμμτιστη που το ξερω σιγουρα... :)

θα πας ρυθμισεις-γενικες-σχετικα με το τηλεφωνο-πληροφοριες λογισμικου-θα χτυπησεις 7-8 φορες το πεδιο αριθμος κατασκευης...εισαστε πλεον προγραμματιστης :p

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε 4.4.2 λετε να κανω και μια επαναφορα ρυθμισεων για καλυτερο αποτελεσμα?εχω την d80220a-vdf-xx.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω alex:grin:Τελικα μπορει καποιος να μου πει σχετικα με την ενισχυση αποδοσης cpu?Κερδιζουμε κατι αν την ενεργοποιησουμε η οχι??
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μπρίκαρα το G2. Recovery δεν μπαίνει με τίποτα, bootloader μπαίνει αλλά δεν το βλέπει το pc. Υπάρχει κάποιος θαραλέος εδώ να του στο στείλω να δοκιμάσει να το επαναφέρει;

 

(πρέπει να γυρίσω επειγόντως σε samsung που τα ξέρω καλά...)

Link to comment
Share on other sites

Drivers έχεις περασμένους στο pc?έχει αρκετούς οδηγούς στο xda ρίξε μια ματιά.Είμαι από το κινητό τώρα και δε μπορώ για link.δύσκολα να το μπρικαρες πάντως,αφού μπαίνει σε bootloader θα το σώσεις.
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε 4.4.2 λετε να κανω και μια επαναφορα ρυθμισεων για καλυτερο αποτελεσμα?εχω την d80220a-vdf-xx.

 

Φιλε αν δεν σε νοιαζει το στησιμο της συσκευης λογαριασμους apps φωτο κλπ τοτε για μενα καλο θα του κανεις κακο οχι!!! Μερικοι εδω μεσα θα σου πουν αν δεν κολλαει δεν χρειαζεται αλλα εγω οταν ερθει με το καλο στα ελληνικα G2 θα την περασω (οχι αμεσως βεβαια) και θα κανω επαναφορα και πριν και μετα την αναβαθμιση για να κατσει οσο ποιο ομαλα γινεται!! Αλλωστε σε αρκετα threads εδω μεσα για android συσκευες αρκετα παιδια αλλα και mods προτεινουν πριν αλλα και μετα !!! Οτι θες εσυ !!;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μπρίκαρα το G2. Recovery δεν μπαίνει με τίποτα, bootloader μπαίνει αλλά δεν το βλέπει το pc. Υπάρχει κάποιος θαραλέος εδώ να του στο στείλω να δοκιμάσει να το επαναφέρει;

 

(πρέπει να γυρίσω επειγόντως σε samsung που τα ξέρω καλά...)

 

Recovery σιγουρα δεν μπαινει? Πατας τα κουμπια οπως πρεπει? Και γω εκανα λαλακια προχτες αλλα ευτυχως μπηκα recovery και φλασαρα ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που πήρα την απόφαση να του κάνω root ανέβηκε 50% η αξία του. Τώρα μπορώ να παίζω κατευθείαν από το κινητό στον ενισχυτή το Spotify και ότι άλλη μουσική θέλω, έχω πιο δυνατό ήχο, έβαλα να κρύβονται τα soft keys και έχει μεγαλώσει σημαντικά η οθόνη σε πολλές εφαρμογές και πολλά άλλα..

Θέλω να περάσω την 4.4.2 γτ χρειάζομαι το bluetooth 4.0 LE υπάρχει rom σταθερή και που παίζουν όλα;

Θα χάσω το custom recovery αν την περάσω;

Έχω πάρει ένα nandroid backup ότι και αν κάνω αν το κάνω restore είμαι οκ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Ρε παιδιά μήπως έχει δοκιμάσει κανείς cm11 nightly;Παίζουν όλα;Από μπαταρία;http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2495859
Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια μια nooboερώτηση:

έκανα root και κατέβασα τα apk Xposed framework & G2 Xposed. Πριν τα εγκαταστήσω υπάρχει τρόπος να πάρω nandroid backup χωρίς να έχω custom recovery? Γιατί φοβήθηκα να περάσω κάποια custom, για να μην κάνω καμιά μακακία όταν βγει το ΟΤΑ update και το brickαρω από αφηρημάδα...

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το dorinmax kernel κατεβασα και το faux sound app απο το play store και τα ο ηχος στα ακουστικα ειναι φοβερος παιζει πιο δυνατα και απο το iphone!! το αναφερω για οποιον δεν εχει βρει λυση οπως εγω πριν,το ηχειο επεζε δυνατα με τη cloudyflex αλλα οχι τα ακουστικα
Link to comment
Share on other sites

Για τα ελληνικα,επισημη οχι. Μπορεις να φλασαρεις ομως την γερμανοισπανοιταλικη. Αν εχεις απο τους σχιστοματιδες τοτε παλι μπορεις.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Για τα ελληνικα,επισημη οχι. Μπορεις να φλασαρεις ομως την γερμανοισπανοιταλικη. Αν εχεις απο τους σχιστοματιδες τοτε παλι μπορεις.

 

Αυτη που λες να φλασαρω, ειναι ΕΠΙΣΗΜΗ της LG ? Αν ναι εχει ΚΑΛΥΤΕΡΗ μπαταρια ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...