Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει και το moto g και το κορεατικο g2

 

Αν είναι έτσι, τότε :yahoo: το τσιμπήσαμε και εμείς...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια σε αυτο το εικονιδιακι που το βαζεις αρχικη οθονη αν θες που λεει καθαρισμος ραμ, γιατι ακομα και μετα που παταω καθαρισμος γραφει μονο 500-600mb ελευθερα;; 2gb ram εχει.. :confused:

Σε εσας τι λεει ρε παιδια;;;

Link to comment
Share on other sites

Σε εσας τι λεει ρε παιδια;;;

 

Οτιδήποτε από 250+ μέχρι 600κάτι...εξαρτάται τι τρέχεις. Αν πατήσω "Καθαρισμός", άντε να πάει στα 700+ και να μείνει εκεί για 20-30", μετά αρχίζει πάλι να παίζει....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Τι μανια ειναι αυτη που εχετε ολοι με τη μνημη.. Ποσες φορες πρεπει να γραφτει? Δεν ειναι windows. Στο android προσπαθουνε να γεμισουν ολη τη μνημη για να μη παει χαμενη, και να εχει ηδη προφορτωμενα καποια πραγματα. Οταν θα χρειαστει μνημη ελευθερη, σβηνει μονο του οτι πιστευει οτι δεν χρειαζεται.
Link to comment
Share on other sites

Ερχομαι απο iphone και δε σκαμπαζω καθολου και ειπα μηπως συμβαινει κατι..

 

καλα, υπαρχουν και τα memory leaks ή πολλες εφαρμογες που ενω δεν τις χρησιμοποιεις συνεχιζουν να τρεχουν.

αυτο κυνηγουν οι πιο πολλοι με τα task killers.

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα nandroid back και ειναι 2.2gb ,o ελευθερος χωρος στο κινητο μου ειναι 7.3gb αυτα τα gb που ειναι δεσμευμενα τι ειναι αφου απο μουσικη εχω 1gb το πολυ και λιγες φωτο, απο βιντεο η παιχνιδια δεν εχω κατι....επειδη ειμαι με custom rom μηπως εχουν μεινει διαφορα απο τη stock rom? γιατι ειναι πολλα gb δεσμευμενα και μου κανει εντυπωση,ειναι φυσιολογικο αυτο? (το back up το εχω μεταφερει σε στικακι δεν δεσμευει χωρο στο κινητο)
Link to comment
Share on other sites

Λυστε μου μια απορια..εχω g2 με par anoidandrod rom και σχεδον καθε βδομαδα βγαζει ota update στη rom και στα g apps..πρεπει καθε φορα να κανω clean install και σεταρισμα απο την αρχη?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το lg g2 για ενα φιλο. Θα το εχω μεχρι την παρασκευη. Πρωτη φορα εχω android κινητο στα χερια μου. Μονο τα symbian ξερω. Τι μπορω να κανω, ωστε να το βελτιωσω; Για να βαζω σπασμενες εφαρμογες και παιχνιδια, πρεπει να γινει root; Και πως του περναω την τελευταια εκδοσ

 

Εχει την 4.2.2 εκδοση. Μπορω να βαλω και πιο καινουρια; Απλα θελω να μου πειτε τα βηματα και να ειναι αρκετα stable, γιατι εαν παθει κατι το κινητο, ο φιλος μου μενει Θεσσαλονικη και εγω Αθηνα, και δε θα μπορω να τον βοηθησω..

 

Ποσο ασφαλης ειναι η διαδικασια rooting; Εαν πεσει το ρευμα κατα την διαρκεια του root, τι γινεται;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις αυτην εδω για να πει εντυπωσεις;

LG G Pro 2 Rom For LG G2 V2

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι,μηπως γνωριζει καποιος να μου πει ποια ειναι μια ικανοποιητικη βαθμολογια στο antutu για τα θηριακια μας??:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι,μηπως γνωριζει καποιος να μου πει ποια ειναι μια ικανοποιητικη βαθμολογια στο antutu για τα θηριακια μας??:rolleyes:

 

Μονο η βαθμολογια η δικια σου μετραει φιλε μου. Το ποσο smooth σου φαινεται κλπ κλπ. Μην κοιτατε τα νουμερα. Τα λεμε κ τα ξαναλεμε.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα nandroid back και ειναι 2.2gb ,o ελευθερος χωρος στο κινητο μου ειναι 7.3gb αυτα τα gb που ειναι δεσμευμενα τι ειναι αφου απο μουσικη εχω 1gb το πολυ και λιγες φωτο, απο βιντεο η παιχνιδια δεν εχω κατι....επειδη ειμαι με custom rom μηπως εχουν μεινει διαφορα απο τη stock rom? γιατι ειναι πολλα gb δεσμευμενα και μου κανει εντυπωση,ειναι φυσιολογικο αυτο? (το back up το εχω μεταφερει σε στικακι δεν δεσμευει χωρο στο κινητο)

καποιος να μου απαντησει?

Link to comment
Share on other sites

Μονο η βαθμολογια η δικια σου μετραει φιλε μου. Το ποσο smooth σου φαινεται κλπ κλπ. Μην κοιτατε τα νουμερα. Τα λεμε κ τα ξαναλεμε.

 

Δηλαδη τα 25000 του πρωτου τεστ ειναι φυσιολογικα??

Edited by pitbull79
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την madhi πριν λίγο. Άψογη η ρομ αλλά ο ήχος νομίζω είναι λίγο χαμηλός. Τι να βάλω για να τον αυξήσω λίγο;

 

Έχει τίποτα που δεν παίζει;Ποιο γρήγορη από kit Kat official;

Link to comment
Share on other sites

Έχει τίποτα που δεν παίζει;Ποιο γρήγορη από kit Kat official;

 

Official kit kat δεν έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχει βγει για τα δικά μας. Όσο την έχω δουλέψει αυτές τις ώρες δεν έχω δει κάτι να μην δουλεύει. Εκτός φυσικά από το ραδιόφωνο. Εδώ θα μείνω μέχρι να βγει για μας ή 4.4.

:D
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι εγινε, αλλα βλεπω μονο το εικονιδιο SUPERSU. Το ioroot στο τελος μου ελεγε κατι για full root και πατησα ok. Δε καταλαβαινω τωρα τι εγινε..

 

Σε εναν οδηγο σου, εχει ως 2ο βημα το : Εγκατάσταση custom recovery

 

Ειναι απαραιτητο; Και τι ακριβως κανει;

 

 

Βασικα τωρα πρεπει να κανω unroot; Το SuperSu δε μπορω να το σβησω απο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου απαντησει?

Αν και δεν έχω ασχοληθεί με custom ROM στο G2 και δεν ξέρω αν γίνεται με τον ίδιο τρόπο, αλλά στα Xperia πέρναγα το zip αρχείο της ROM στο κινητό, φλάσαρα με CWM και μετά έσβηνα το zip για να μην πιάνει χώρο, μήπως πρέπει να κάνεις κάτι σχετικό..?

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω ασχοληθεί με custom ROM στο G2 και δεν ξέρω αν γίνεται με τον ίδιο τρόπο, αλλά στα Xperia πέρναγα το zip αρχείο της ROM στο κινητό, φλάσαρα με CWM και μετά έσβηνα το zip για να μην πιάνει χώρο, μήπως πρέπει να κάνεις κάτι σχετικό..?

 

δεν ειναι αυτο,αυτα τα σβηνω πλεον η τα εχω στο στικακι.....thanks παντως :)

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι εγινε, αλλα βλεπω μονο το εικονιδιο SUPERSU. Το ioroot στο τελος μου ελεγε κατι για full root και πατησα ok. Δε καταλαβαινω τωρα τι εγινε..

 

Σε εναν οδηγο σου, εχει ως 2ο βημα το : Εγκατάσταση custom recovery

 

Ειναι απαραιτητο; Και τι ακριβως κανει;

 

 

Βασικα τωρα πρεπει να κανω unroot; Το SuperSu δε μπορω να το σβησω απο το κινητο.

Καιγομαι για απαντηση. Το κινητο δεν ειναι δικο μου και πρεπει να το δωσω!
Link to comment
Share on other sites

Καιγομαι για απαντηση. Το κινητο δεν ειναι δικο μου και πρεπει να το δωσω!

 

Πρώτα από όλα τι ακριβώς θελεις να κανεις;;Γιατί το ροοταρες ;;Η custom recovery Είναι για να βάζεις διαφορά mod και Roms,επειδή Δεν είναι δικό σου να ξέρεις ότι εφόσον είναι ροοταρισμενο Δεν είναι στην εγγύηση πια..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...