Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και το εχω δυναμωσει, παλι δεν μου αρκει. Η λυση για δυνατο ηχο εισερχομενης κλισης ειναι να βρεις ενα τραγουδι καλης ποιοτητας σε μεγαλη ενταση. Σκεφτειτε οτι για ηχο εχω το Life is Good της LG επειδη ειναι αρχειο flac και ειναι οτι πιο δυνατο και καθαρο αναπαραγεται απο το ηχειο κι ας ειναι μουφα το τραγουδι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πωω tupac προτιμώ να χασω τη κλήση παρά αυτό τον ηχο κλησης :lol:

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πωω tupac προτιμώ να χασω τη κλήση παρά αυτό τον ηχο κλησης :lol:

Χα χα χα χα χα! Οντως ειναι χαλια και ολοι με κοροιδευουν!

Βαριεμαι να ψαξω ομως για καποιο καλο τραγουδι σε flac μορφη. Αν ξερει κανενας ας μου πει που να κοιταξω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να το δυναμωσω τελικα απο καποιο κρυφο μενου?Αλλιως μετα μπλεκεις με προγραμματα που δυναμωνουν τον ηχο σε τραγουδια.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να το δυναμωσω τελικα απο καποιο κρυφο μενου?Αλλιως μετα μπλεκεις με προγραμματα που δυναμωνουν τον ηχο σε τραγουδια.

Κρυφό μενού δεν υπάρχει, όπως δεν υπάρχει και σε καμιά συσκευη...

Η το δυναμώνεις με τον οδηγό της 1ης σελίδας ή πάς σε κάποιο πρόγραμμα που θέλει και root όπως αυτό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα χα χα! Οντως ειναι χαλια και ολοι με κοροιδευουν!

Βαριεμαι να ψαξω ομως για καποιο καλο τραγουδι σε flac μορφη. Αν ξερει κανενας ας μου πει που να κοιταξω.

 

Κατεβαζεις ενα προγραμμα μετατροπης αρχειων ηχου και ετσι οποιο τρσγουδι θελεις το μετατρεπεις σε flac και το παιρνας στο κινητο....ετσι εκανα με τα δικα μου :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα χα χα! Οντως ειναι χαλια και ολοι με κοροιδευουν!

Βαριεμαι να ψαξω ομως για καποιο καλο τραγουδι σε flac μορφη. Αν ξερει κανενας ας μου πει που να κοιταξω.

 

εδώ έχει κάτι αλλά είναι κλασική μουσική. σαφώς καλύτερα από τα vienna boys όμως...:X:X:X

 

http://www.2l.no/hires/

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις ενα προγραμμα μετατροπης αρχειων ηχου και ετσι οποιο τρσγουδι θελεις το μετατρεπεις σε flac και το παιρνας στο κινητο....ετσι εκανα με τα δικα μου :)

Αυτο που λες απλως τα μετατρεπει σε flac. Η ποιοτητα ειναι ιδια. Λογικο αφου δεν μπορει να προσθεσει πληροφορια απο το τιποτα. Πρεπει να βρουμε τραγουδια που φτιαχτηκαν και πρωτοκυκλοφορησαν σε flac. Σκεψου οτι το Life Is Good ειναι 51MB.

 

εδώ έχει κάτι αλλά είναι κλασική μουσική. σαφώς καλύτερα από τα vienna boys όμως...:X:X:X

 

http://www.2l.no/hires/

Σ' ευχαριστω vanas. Θα τα κοιταξω. Σαφως και θα ειναι καλυτερα απο τη χορωδια της Βιεννης.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα .

εχει βγει τιποτα που να φτιαχνει τον ηχο κατα την εγγραφη του βιντεο ;

γιατι μεσα σε μαγαζι ηταν χαλια!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα .

εχει βγει τιποτα που να φτιαχνει τον ηχο κατα την εγγραφη του βιντεο ;

γιατι μεσα σε μαγαζι ηταν χαλια!!!!!!!!!!

Μα πολυ χαλια!!!

Μια μπακαλίστικη μοντα για να εχεις καπως καλυτερο ηχο οταν εισαι σε θορυβωδες περιβαλον ειναι να κλισεις το μικροφωνο με το δαχτυλο ωστε να περναει ηχος μικροτερης εντασης.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα πολυ χαλια!!!

Μια μπακαλικη μοντα για να εχεις καπως καλυτερο ηχο οταν εισαι σε θορυβωδες περιβαλον ειναι να κλισεις το μικροφωνο με το δαχτυλο ωστε να περναει ηχος μικροτερης εντασης.

φιλε tupac οι ανθρωποι ειναι εκτος τοπου!!!!

μ αρεσει που εχουν βαλει και τρια μικροφωνα!!!!!

σ αυτον τον τομεα μονο η apple και η nokia ολοι οι αλλοι ειναι ακομα επανω στα δεντρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Το temple run κάνει lag σε κανένα;Είναι το μόνο πράγμα που μου lagaρει στο κινήτο και μου σπάει τα νεύρα και δεν μπορώ να βρω τον λόγο.Τα υπόλοιπα παιχνίδια και εφαρμόγες πάνε τραίνο..(είμαι με branded Γερμανικό g2 με περασμένη όμως την Ευρωπαϊκη rom και επίσης είμαι root με xposed framework)
Link to comment
Share on other sites

φιλε tupac οι ανθρωποι ειναι εκτος τοπου!!!!

μ αρεσει που εχουν βαλει και τρια μικροφωνα!!!!!

σ αυτον τον τομεα μονο η apple και η nokia ολοι οι αλλοι ειναι ακομα επανω στα δεντρα!!!

Παλι καλα που δε μου χρειαζεται και τοσο πολυ αλλιως θα ειχα νευριασει πολυ. Επισης ο ηχος στην καταγραφη βιντεο, ακομα και σε ησυχο περιβαλον, ειναι πολυ κακος.

Για τα τρια μικροφωνα που λες, δεν ειναι σωστο, εκτος κι αν εχεις την verizon εκδοση.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Νομίζω υπάρχει ένα xposed module έτσι ώστε να εξαφανίζονται αυτόματα τα softkeys σε εφαρμογές που θα επιλέξεις.

Μπορείτε να μου πείτε ποιο είναι, αν δε θυμάμαι λάθος φυσικά???

 

Ευχαριστώ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Νομίζω υπάρχει ένα xposed module έτσι ώστε να εξαφανίζονται αυτόματα τα softkeys σε εφαρμογές που θα επιλέξεις.

Μπορείτε να μου πείτε ποιο είναι, αν δε θυμάμαι λάθος φυσικά???

 

Ευχαριστώ.

 

Eμενα αυτο το εχει η ρομ που εχω βαλει(cloudyflex 1.3),δεν το εχω βρει σε module.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόγραμμα πλοήγησης δουλεύεται παιδιά για το G2?

Thanks

To stock μια χαρά είναι...:)

 

Eμενα αυτο το εχει η ρομ που εχω βαλει(cloudyflex 1.3),δεν το εχω βρει σε module.

Μάλλον όνειρο το είδα...Thanks...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόγραμμα πλοήγησης δουλεύεται παιδιά για το G2?

 

 

Thanks

 

Igo το καλύτερο για εμένα και μετά navigation και sygic

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ειμαι root,phillz και στοκ rom.Επειδη εσβησα καποια προγραμματακια απο τη στοκ που τελικα τα χρειαζομαι και θελω να την ξαναφλασαρω,γινεται να το κανω χωρις να χασω απολυτως τιποτα απο την τωρινη κατασταση(apps & data ) του κινητου?Δηλαδη να φλασαρω μονο τη ρομ και να ξανανοιξει το κντ οπως ειναι τωρα συν τα προγραμματα της LG που ειχα σβησει..
Link to comment
Share on other sites

Igo το καλύτερο για εμένα και μετά navigation και sygic

Πλοήγησης internet κατάλαβα εγώ...

 

Για GPS και προγράμματα πλοηγης υπάρχει το αντίστοιχο νήμα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προβλημα αλλα το σπαστικο ειναι οτι οταν γινει εκαθαριση της μνημης ram του κινητου, δηλαδη οταν ο stock dialer και ο exdialer εχουν κλισει εντελως και δεν τρεχουν στο backround τοτε οταν ανοιγεις τον exdialer υπαρχει μια καθηστερηση και μετα σα να ανοιγει ο stock dialer γιατι τον βλεπεις για μισο δευτερολεπτο μεχρι να "μεταμορφωθει" στον exdialer. Δηλαδη σου παιρνει κανα 1,5 δευτερολεπτο απο τη στιγμη που πρωτοανοιγεις μετα απο εκαθαριση τον exdialer μεχρι τη στιγμη που μπορεις να τον χρισιμοποιησεις.

 

Αυτό γίνετε γιατί εκτός απ'τον ex επαναφορτώνει και το μαμά για να σου σβήνει τις ειδοποιήσεις που έχεις στη notification bar όταν τον ανοίγεις.

Υπάρχουν 2 λύσεις εκ των οποίον η πιο αποτελεσματική είναι να το κάνεις εφαρμογή συστήματος(με το titanium π.χ.) αλλά προϋπόθεση είναι να είσαι root(όπως και για τόσα άλλα όμορφα δυστυχώς)

Επίσης να έχεις τικάρη να παραμένει στη μνήμη όσο πιο πολύ γίνετε ο ex μέσα απ'τις ρυθμίσεις του.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Νομίζω υπάρχει ένα xposed module έτσι ώστε να εξαφανίζονται αυτόματα τα softkeys σε εφαρμογές που θα επιλέξεις.

Μπορείτε να μου πείτε ποιο είναι, αν δε θυμάμαι λάθος φυσικά???

 

Ευχαριστώ.

 

Το softkeysFadeMod έχω,αλλά δεν έχει ρυθμίσεις για να επιλέγεις.

Link to comment
Share on other sites

Eμενα αυτο το εχει η ρομ που εχω βαλει(cloudyflex 1.3),δεν το εχω βρει σε module.

App settings λεγεται το module ,άλλα νομίζω οτι η επιλογή immersive δουλεύει μόνο στην 4.4

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ειμαι root,phillz και στοκ rom.Επειδη εσβησα καποια προγραμματακια απο τη στοκ που τελικα τα χρειαζομαι και θελω να την ξαναφλασαρω,γινεται να το κανω χωρις να χασω απολυτως τιποτα απο την τωρινη κατασταση(apps & data ) του κινητου?Δηλαδη να φλασαρω μονο τη ρομ και να ξανανοιξει το κντ οπως ειναι τωρα συν τα προγραμματα της LG που ειχα σβησει..

Δεν εχει κανεις ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κανεις ιδεα;

Πρέπει να βρεις τα προγράμματα σε .apk και να τα περάσεις μέσω philz,έτσι δεν θα χάσεις τίποτα.

Τώρα που θα τα βρεις;Στο xda σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...