Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αληθεια ειναι πως πρεπει να εχεις δικιο,Με την 2.1 οντως δεν θυμαμαι να ειχα θεμα.Με την 2.2 ρουφαει οποτε θα γυρισω στην 2.1.

 

Φίλε μου έχω την 2.2 και μάλιστα έχω κάνει κάποιες αλλαγές που προτείνει ο dori μέσω trickstermod(το αγόρασα μόνο και μόνο γι'αυτό το λόγο).

Οι αλλαγές αυτές το κάνουν πολύ πιο σβέλτο με κόστος λίγο παραπάνω κατανάλωση... Και πάλι μου βγάζει άνετα 6-7 ώρες οθόνη...

Ίσως τρέχει τίποτα από πίσω και σου ρουφάει μπαταρία.

Η 2.1 όντως ήταν πιο φιλική προς την μπαταρία, αλλά αυτά τα ψιλοκολληματάκια που και που με τρελαίνουν!

2.2 με τις χειροκίνητες ρυθμίσεις που δίνει ο Dori και δε μασάει τίποτα!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με rom παναλαφρη(περιπου 1gb) και dorimanx 2.1 δεν εχω ψιλοκολληματακια.

Το κινητο ειναι σβελτο μεχρι αηδιας και φιλικο προς την μπαταρια.

Την 2.2 την περασα για καλυτερα αλλα δεν...οταν γινει stable κι η 2.3 θα την δοκιμασω κι αυτην.

 

Πραγματικα αν κι οι επομενης γενιας ναυαρχιδες εχουν ιδιες σε αναλυση οθονες δυσκολα θα το δωσω το G2.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παθει πλακα με droidkang 4.4.2 και Art.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2638757

Παει κομμάτια,μπαταρία φυσιολογικη με πολλα mod ενσωματωμένα κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παθει πλακα με droidkang 4.4.2 και Art.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2638757

Παει κομμάτια,μπαταρία φυσιολογικη με πολλα mod ενσωματωμένα κλπ κλπ.

 

Ρε φίλε σε μισώ!! Εκεί που έλεγα ότι μετά τη worshiprom με σεταρισμένο dori 2.2 πίστευα ότι δε θα ξαναάλλαζα εύκολα και τώρα βλέπω την droidkang και μου έρχεται να τα ξυλώσω πάλι όλα :/

Πες μου σε παρακαλώ ότι έχει κάποιο bug, κάποιο προβληματάκι ξέρω εγώ να με γλιτώσεις από τόσο κόπο!!!

Περιμένω να ακούσω έναν λόγο για να μην τη βάλω!!!

 

Ευχαριστώ :D

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παθει πλακα με droidkang 4.4.2 και Art.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2638757

Παει κομμάτια,μπαταρία φυσιολογικη με πολλα mod ενσωματωμένα κλπ κλπ.

 

Πες μας και για το ηχείο γιατί με την mahdi που είχα ήταν πολύ χαμηλός.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και για το ηχείο γιατί με την mahdi που είχα ήταν πολύ χαμηλός.

 

Ακόμα και για το ηχείο βρήκανε λύση... Διάβασε το νήμα στο xda και θα την βρεις. Λέει πως να το κάνεις πιο δυνατό και από την stock...

Ήδη μπήκα στη διαδικασία φλασαρίσματος... Είμαι πολυ περίεργος να δοκιμάσω και το ART runtime και να δω αν υπάρχουν ασυμβατότητες... Αν όχι, γιατί να μην κάνω το βήμα μπροστά :D

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Πες μας και για το ηχείο γιατί με την mahdi που είχα ήταν πολύ χαμηλός.

 

Στο νήμα της droidkang έχω link για αύξηση ήχων και λειτουργεί άψογα.

Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι ότι όταν πας να συνδέσεις συσκευή μέσω Bluetooth παγώνει για κάποια δευτερόλεπτα η οθόνη. Και η μπαταρία φυσικά που δε τη λες άσχημη αλλά stock δεν είναι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εβαλα την droidkang, τρομερη ταχυτητα, αλλα εχω προβλημα με τον ηχο... ακουγεται πολυ βραχνος... σα να εχει πολλα μπασα και παραμορφωνεται.... εβγαλα ολα τα μπασα απο τον equalizer αλλα ειδα ελαχιστη αλλαγη... δοκιμασα τις manual αλλαγες απο xda και η ποιοτητα χειροτερεψαι ακομα πιο πολυ! Καμια ιδεα γιατι μου αρεσει η rom, αλλα ο ηχος δεν παλευεται!!

 

Ευχαριστω!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παθει πλακα με droidkang 4.4.2 και Art.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2638757

Πάει κομμάτια,μπαταρία φυσιολογικη με πολλα mod ενσωματωμένα κλπ κλπ.

Την έχω από χτες, όντως πύραυλος! με φυσιολογική μπαταρία όπως τη παρατήρησα. Απλώς μου λείπουν τα εξής: Quick memo και τα features της στοκ καμερας (dual shot κτλ). Ξέρεις μήπως μπορούμε να τα βάλουμε ως apk;;

Ευχαριστώ

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Την έχω από χτες, όντως πύραυλος! με φυσιολογική μπαταρία όπως τη παρατήρησα. Απλώς μου λείπουν τα εξής: Quick memo και τα features της στοκ καμερας (dual shot κτλ). Ξέρεις μήπως μπορούμε να τα βάλουμε ως apk;;

Ευχαριστώ

 

Φίλε μου αν βάλεις την ένταση στο μέγιστο και ακούσεις κάποιο mp3 σου ακούγεται όσο καθαρά και με την stock rom?

Θα τρελαθώ :/ μόνο εγώ παρατηρώ την διαφορά?

Μου ακούγεται λες και έχει χαλάσει το ηχείο στους βαθύ ήχους, ενώ μόλις το γυρίσω σε stock rom όλα ακούγονται άψογα....

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Σπάνια ακούω μουσική από το ηχείο, συνήθως χρησιμοποιώ τα ακουστικά. Τα αρνητικά της Ρομ droidkang για μένα είναι τα εξής: απουσία quick memo, ir remote και τα features της στοκ κάμερας

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Σπάνια ακούω μουσική από το ηχείο, συνήθως χρησιμοποιώ τα ακουστικά. Τα αρνητικά της Ρομ droidkang για μένα είναι τα εξής: απουσία quick memo, ir remote και τα features της στοκ κάμερας

 

Και εγώ σπάνια ακούω για να είμαι ειλικρινείς, αλλά μου τη δίνει να έχω κινητό 400ίων ευρώ που όταν με παίρνουν τηλ. να ακούγεται σα μπακατέλα :D

 

Back to stock based πάλι και περιμένω την official :D

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Σπάνια ακούω μουσική από το ηχείο, συνήθως χρησιμοποιώ τα ακουστικά. Τα αρνητικά της Ρομ droidkang για μένα είναι τα εξής: απουσία quick memo, ir remote και τα features της στοκ κάμερας

 

Υπάρχει το remote και η στοκ κάμερα για aosp rom στο xda στην κατηγορία themes and apps.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα, υπάρχει κάποια stock based rom που να ανεβάζει τον αποθηκευτικό χώρο;

 

Φίλε μου οι περισσότερες Stock Based είναι γύρω στο 1GB!

Κερδίζεις δλδ 1GB αποθηκευτηκού χώρου χωρίς να χάνεις κάποια σημαντική εφαρμογή!

Κερδίζεις και λιγάκι σε ταχύτητα, ανταπόκρηση κτλ. κτλ...

 

Θα σου πρότεινα την Worshiprom μιας και την δοκίμασα για αρκετό καιρό και δε μου έβγαλε ποτέ μα ποτέ ούτε το παραμικρό προβληματάκι, αλλιώς πήγαινε στην καινούργια SPIDERIO που έχει και πιο όμορφο UI (380DPI).

Την SPIDERIO την δοκιμάζω από χτες και ως τώρα μπορώ να πω ότι δουλεύει και αυτή άψογα! (Βέβαια η SPIDERIO δε φοράει το stock KERNEL, αλλά ένα του DORIMANX το οποίο σου δίνει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά στην αυτονομία προς το καλύτερο, αλλά με τις μαμά ρυθμίσεις ψιλολαγκάρει που και που!)

Εγώ άλλαξα κάποια settings που προτείνει ο developer στο governor και τώρα πάει πολύ καλύτερα από stock και για αυτονομία δε φαντάζεστε...

 

Αν πάλι φτάνει η χάρη σου μέχρι αλλαγή ROM, πήγαινε στην Worshiprom όπως σου είπα και θα είναι σα να το ανοίγεις από την κούτα με 1GB παραπάνω χώρο!

 

Καλή τύχη φίλε μου!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να δοκιμάσω και εγώ τη Spiderio Rom που διάβασα πολλά καλά σχόλια.

Zacharia οταν λες οτι εχει μεγαλη διαφορα στη μπαταρία, μπορείς να το προσδιορίσεις στο περίπου? Είναι πολυ πιο smooth το κινητο σε σχεση με stock τελείως αφου εκανες και τα settings που προτείνει ο developer?

 

Όσον αφορά το μεγαλύτερο πλάτος που αναφέρει στα 380dpi, τι εννοεί ακριβώς?

 

Είναι αυτή τη στιγμή η Spiderio η καλύτερη?

 

Και τελευταία ερώτηση, υπάρχει κάποιος οδηγός για λήψη πλήρη backup σε stock κατάσταση οπως ειμαι τωρα, ουτως ωστε να το εχω σε περιπτωση που χρειαστει να γυρίσω σε τελείως stock μετά την αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να δοκιμάσω και εγώ τη Spiderio Rom που διάβασα πολλά καλά σχόλια.

Zacharia οταν λες οτι εχει μεγαλη διαφορα στη μπαταρία, μπορείς να το προσδιορίσεις στο περίπου? Είναι πολυ πιο smooth το κινητο σε σχεση με stock τελείως αφου εκανες και τα settings που προτείνει ο developer?

 

Όσον αφορά το μεγαλύτερο πλάτος που αναφέρει στα 380dpi, τι εννοεί ακριβώς?

 

Είναι αυτή τη στιγμή η Spiderio η καλύτερη?

 

Και τελευταία ερώτηση, υπάρχει κάποιος οδηγός για λήψη πλήρη backup σε stock κατάσταση οπως ειμαι τωρα, ουτως ωστε να το εχω σε περιπτωση που χρειαστει να γυρίσω σε τελείως stock μετά την αλλαγή?

 

 

380dpi σημαίνει μικρότερα εικονίδια άρα μεγαλύτερος χώρος!!

αν έχεις περάσει custom recovery,το οποίο συνεπάγεται ότι έχεις κάνει root μπορείς τότε να πάρεις ένα πλήρες nandoid backup μέσω του recovery...είναι πολύ απλό και βασικό αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά!

 

Οσο για την καλύτερη rom όλα είναι σχετικά....προσωπικά για εμένα οι καλύτερες rom είναι οι εξής α)Energy Rom β)Cloudy Flex και γ)Sotmax!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ούτε root ούτε έχω περάσει custom recovery. Υπάρχει καποιος οδηγός για απόκτηση backup εξ ολοκλήρου στη κατάσταση που είμαι τώρα (τελείως stock) και εν συνεχεία για επαναφορά του σε περίπτωση που χρειαστει?
Link to comment
Share on other sites

είμαι με MotoFlexRom εδώ και κανα 20 ημερο περίπου

 

κανα 2 κουλά κυρίως στη λειτουργία του ως τηλέφωνο και στον ήχο τα κάνει που και που, όπως την μη αναγνώριση των hands free

 

σε διαχείριση μπαταριας ενα εχω να σας πω ομως

είμαι φορτισμένο απο χτες το βράδυ (κατά τις 3 το εβγαλα) το χρησιμοποιώ μέτρια μεχρι τωρα (ιντερνετ, τηλέφωνο) και ειμαι στο .....100%

 

το φορτιζω καθε 3 ημέρες στην κυριολεξία μου χει φτασει και 4

 

Luciferia κανα νεο απ την motoFlex εχουμε?

 

παιδια εχω φαει το κοσμο και για πενάκι, για το σημειωματάριο, δεν έχω βρει τιποτα

καμια ιδεά?

 

να ρωτήσω κάτι άλλο

αξίζει τώρα να πάω απ την motoFlex στην energy, ή να περιμένω καλύτερα kitkat οταν βγει?

το χω στησει οπως θέλω το τηλ, αν πάρω nandroid backup θα μου δουλέψουν ολα μετά ακόμα και οι paid που έχω βάλει?

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ειμαι με Unlocked Bootloader, 4.2.2 Stock + Root, Greenify, Titanium backup..

 

Βγάζω καπου 2 μερες ανοιχτο το τηλ σε γενικες γραμμες με πανω κατω 7 ωρες οθονη...

 

Υπαρχει καμια καλη rom 4.4.2 που να προσφερει τις ιδιες επιδοσεις ?

 

4.3 ΔΕΝ ειδα στο XDA...

 

Να παω σε 4.4.2 η να μεινω σε καμια καλη 4.2.2 που να μου προσφερει παραπανω ωρες αναμονης κλπ κλπ ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είμαι με MotoFlexRom εδώ και κανα 20 ημερο περίπου

 

κανα 2 κουλά κυρίως στη λειτουργία του ως τηλέφωνο και στον ήχο τα κάνει που και που, όπως την μη αναγνώριση των hands free

 

σε διαχείριση μπαταριας ενα εχω να σας πω ομως

είμαι φορτισμένο απο χτες το βράδυ (κατά τις 3 το εβγαλα) το χρησιμοποιώ μέτρια μεχρι τωρα (ιντερνετ, τηλέφωνο) και ειμαι στο .....100%

 

το φορτιζω καθε 3 ημέρες στην κυριολεξία μου χει φτασει και 4

 

Luciferia κανα νεο απ την motoFlex εχουμε?

 

παιδια εχω φαει το κοσμο και για πενάκι, για το σημειωματάριο, δεν έχω βρει τιποτα

καμια ιδεά?

 

να ρωτήσω κάτι άλλο

αξίζει τώρα να πάω απ την motoFlex στην energy, ή να περιμένω καλύτερα kitkat οταν βγει?

το χω στησει οπως θέλω το τηλ, αν πάρω nandroid backup θα μου δουλέψουν ολα μετά ακόμα και οι paid που έχω βάλει?

 

κανενα λινκ για την ρομ φιλε ?

Link to comment
Share on other sites

είμαι με MotoFlexRom εδώ και κανα 20 ημερο περίπου

 

κανα 2 κουλά κυρίως στη λειτουργία του ως τηλέφωνο και στον ήχο τα κάνει που και που, όπως την μη αναγνώριση των hands free

 

σε διαχείριση μπαταριας ενα εχω να σας πω ομως

είμαι φορτισμένο απο χτες το βράδυ (κατά τις 3 το εβγαλα) το χρησιμοποιώ μέτρια μεχρι τωρα (ιντερνετ, τηλέφωνο) και ειμαι στο .....100%

 

το φορτιζω καθε 3 ημέρες στην κυριολεξία μου χει φτασει και 4

 

Luciferia κανα νεο απ την motoFlex εχουμε?

 

 

παιδια εχω φαει το κοσμο και για πενάκι, για το σημειωματάριο, δεν έχω βρει τιποτα

καμια ιδεά?

 

να ρωτήσω κάτι άλλο

αξίζει τώρα να πάω απ την motoFlex στην energy, ή να περιμένω καλύτερα kitkat οταν βγει?

το χω στησει οπως θέλω το τηλ, αν πάρω nandroid backup θα μου δουλέψουν ολα μετά ακόμα και οι paid που έχω βάλει?

 

Προς το παρόν δεν έχει βγεί κάποια νεότερη έκδοση για τη motoflex...

Η Energy είναι heavy modded themed,οπότε δεν ξέρω αν θα σου αρέσει γιατί το theme είναι αρκετά σκούρο,αλλά κατά τ'άλλα είναι πολύ σταθερή και αξιόπιστη,αυτή τη στιγμή βέβαια δοκιμάζω την CloudyFlex ,χωρίς να αλλάξω kernel από χθες το βράδυ στις 12 που το έβγαλα από τη πρίζα με 1μιση ώρα οθόνη αυτή τη στιγμή είμαι στο 90%!!

και ναι...άμα πάρεις nandoid όταν το περάσεις ξανά θα δουλεύουν τα πάντα,έτσι όπως τα είχες όταν πήρες το nandroid :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Κλαιρη στην cloudy flex μηνυματα,dialer,ρυθμισεις,μενου ειναι μαυρα ή λευκα σαν την στοκ ρομ;

Βαζω μονο ρομς με μαυριλες :lol:

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κλαιρη στην cloudy flex μηνυματα,dialer,ρυθμισεις,μενου ειναι μαυρα ή λευκα σαν την στοκ ρομ;

Βαζω μονο ρομς με μαυριλες :lol:

 

Χαχαχαχα και εγω μια απο τα ιδια...μαυρα τα συννεφα στη cloudyflex :p

Θα σου αρεσει :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...