Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Official 5.1.1 όχι, δεν πήραμε ποτέ. Ούτε και πρόκειται να πάρουμε!!

Για custom rom, μεχρι και android 7.0 δοκιμάζουν!

 

Οκ ευχαριστω πολυ αποτι διαβαζω σε αλλα αρθρα απλα υπηρχε μια περιπτωση να αναβαθμιστει αλλα τελικα δεν εγινε ποτε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχουν διαφορά..σε τι φάση είσαι ?? Τι θες να κάνεις??

Τελικά, έκανα και hard reset και wipe internal. Όλα μια χαρά μέχρι στιγμής. Το πρώτο που διαπίστωσα είναι πως έχω αδύνατο σήμα. Πάντα μόνιμα σε LTE, πολλές φορές δεν είναι διαθέσιμο. Το άλλο, λίγο με την αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας έχει μια καθυστέρηση, κατά τα άλλα, δεν με βλέπω να γυρνώ ξανά σε στοκ. Τεράστια διαφορά στη διαχείριση των εφαρμογών.

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, έκανα και hard reset και wipe internal. Όλα μια χαρά μέχρι στιγμής. Το πρώτο που διαπίστωσα είναι πως έχω αδύνατο σήμα. Πάντα μόνιμα σε LTE, πολλές φορές δεν είναι διαθέσιμο. Το άλλο, λίγο με την αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας έχει μια καθυστέρηση, κατά τα άλλα, δεν με βλέπω να γυρνώ ξανά σε στοκ. Τεράστια διαφορά στη διαχείριση των εφαρμογών.

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Έβαλες cyanogen?? Όχι πως την αμφισβητώ αλλά οι aosp είναι κατά την γνώμη μου ακόμα πιο γρήγορες πχ Orion & dirty unicorns

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες cyanogen?? Όχι πως την αμφισβητώ αλλά οι aosp είναι κατά την γνώμη μου ακόμα πιο γρήγορες πχ Orion & dirty unicorns

Είμαι σίγουρος ότι θα είναι καλύτερες, αλλά για πρώτη φορά σε custom (μέχρι τώρα έβαζα μόνο στοκ), προτίμησα τη cm13 nightly γιατί μου φάνηκε πιο εύκολη η εγκατάστασή της, σε σχέση με άλλες. Δεν πέρασα bootstack κτλ (δεν έχω ιδέα για αυτά), οπότε θα χρειαστώ βοήθεια και προτάσεις για κάποια άλλη. Πάντως πετάει, αν κρατούσα τη στοκ λολλιποπ θα το είχα σπάσει το τηλ. :D

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Ααα μια χαρααα θα τα εχεις γυρισει ολα οπως reef αγιο Νικολαο κλπ....σε λιγο ια ειναι ετοιμο το λινκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Update v1.3

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qQUZxUlprMnB4amM/view?usp=docslist_api

Dualwindow

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qQU9YQzJvVllsekk/view?usp=docslist_api

LGQremote

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qbEo1bjBsQTl6X1U/view?usp=docslist_api

Προτεινω να αφησετε τον κερνελ που υπαρχει γιατι τον εχω τροποποιησει λιγο.....καλα φλασαρισματα και πειτε μου για προβληματα

 

Καλησπέρα. Υπάρχει περίπτωση να την τροποποιήσεις για το d800; Ή αν είναι κάτι εύκολο ( που δεν νομίζω :p ) να μου πεις να το κάνω εγώ;

Link to comment
Share on other sites

τελικα απο τις AOSP που εχουν βγει ποια βγει ποιο καλη και σταθερη?

Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις;

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

θελω να δοκιμασω aosp αλλα δεν ξερω πια ειναι αυτην την στιγμη η ποιο καλη σε γενικο βαθμο cm,dirty unicorn,orion......?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για να περάσεις οποιοδήποτε official λογισμικό δε χρειάζεται root!

Οι μόνες οδηγίες στα Ελληνικά είναι για G3, αλλά είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5837788

Εδώ είναι η διαδικασία στο xda (Αγγλικά) για το G2:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Αρχικά θα βάλεις το ΙΜΕΙ σου εδώ:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Θα σου υποδείξει και την τελευταία rom για το τηλέφωνο σου, κάτι όμως που θα αγνοήσεις γιατί θα σου βγάλει σίγουρα κάποια lollipop. Αυτό που σ' ενδιαφέρει είναι να μάθεις ποιάς χώρας ειναι το κινητό σου.

Αφού μάθεις τη χώρα καταγωγής του κινητού σου θα πας στην λίστα με τα firmware και στη "δικιά" σου χώρα ώστε να κατεβάσεις και το ανάλογο kit kat firmware:

http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html

Οι version v10 είναι Jelly bean (4.2.2)

οι version v20 είναι Kit Kat (4.4.2) και όχι 4.4.4, την οποία δεν πήραμε ποτέ! ;)

Και οι version v30 είναι lollipop.

Σωστούς driver's στο pc, βάζεις το kdz μέσα στο φάκελο του flash tool, έχεις αρκετή μπαταρία στο κινητό, τον υπολογιστή στη πρίζα και έφυγες!!

 

 

παω να διαλεξω πχ. την 315.. και μου βγαζει αυτο.. http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW372695432109876543213/D80220D_00.kdz ειμαι μονο απο υπολογιστης και δεν εχω ιδεα.. απο αυτα ο λογος ειναι αυτος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6918072#post6918072 τι κανω λαθος..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Έχω και εγώ τελικά την cloudyg2 3.3. Όντως είναι η καλύτερη. Θέλω όμως να μάθω αν ποτέ βγει update κάνει μόνη της update; Δεν έχω βρει πουθενά την επιλογή. Ή πρέπει να κατεβάσω το νέο zip και να ξαναφλασάρω. Και αν ξαναφλασάρω, γίνεται να μη ξαναστήσω το κινητό; Να κάνω update από πάνω;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Έχω και εγώ τελικά την cloudyg2 3.3. Όντως είναι η καλύτερη. Θέλω όμως να μάθω αν ποτέ βγει update κάνει μόνη της update; Δεν έχω βρει πουθενά την επιλογή. Ή πρέπει να κατεβάσω το νέο zip και να ξαναφλασάρω. Και αν ξαναφλασάρω, γίνεται να μη ξαναστήσω το κινητό; Να κάνω update από πάνω;

Δεν υπάρχει νεότερη ούτε θα βγει..και μάλιστα πλέον θεωρείται παλιά..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει νεότερη ούτε θα βγει..και μάλιστα πλέον θεωρείται παλιά..

Υπάρχει άλλη καινούρια που να είναι σταθερή...

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε και δοκίμασε τες όλες

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Υπεροχη απαντηση @vrwmiaris... Ε ναι τι το περασε εδω? Φορουμ και θεμα για τροποποιησεις του κινητου? Καλω αμεσα να ζητησει συγνωμη που σου χαλασε τα 2 δευτερα χρονου να διαβασεις το μηνυμα του! Και δωσε iban να σου κανει καμια δωρεα που του απαντησες κιολας..

 

Δεν συνηθιζω να γραφω τετοια αλλα mods σας παρακαλω μην το διαγραψετε γιατι μερικες φορες ξεχνιεται ο κοσμος τι ειναι εδω και νομιζει οτι πρεπει να διαβαζει μονο οτι του αρεσει και να ειρωνευεται καθε τι αλλο

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Είναι η cleaNrom που βασίζεται σε nougat, δεν είναι όμως cm14 μην μπερδεύεσαι.

CM14 παρόλο που ετοιμάζεται, δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η cleaNrom που βασίζεται σε nougat, δεν είναι όμως cm14 μην μπερδεύεσαι.

CM14 παρόλο που ετοιμάζεται, δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.

προσωπική σου άποψη, ποια θα διάλεγες; Θα έβαζες την cleanrom ή θα περίμενες την cm14;

Link to comment
Share on other sites

τελικά γύρισα αρκετά πίσω το θέμα και έβαλα την f&f 1.3 και τώρα την στήνω. Θα ήθελα μόνο μία μικρή επιβεβαίωση. Για να βάλω xceed 12a κατεβάζω το zip και απλά το κάνω instal από το recovery. Τίποτα άλλο, ε; Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

τελικά γύρισα αρκετά πίσω το θέμα και έβαλα την f&f 1.3 και τώρα την στήνω. Θα ήθελα μόνο μία μικρή επιβεβαίωση. Για να βάλω xceed 12a κατεβάζω το zip και απλά το κάνω instal από το recovery. Τίποτα άλλο, ε;

 

Φιλε μου εγω οταν περναω καποιον κερνελ κανω wipe cache & dalvic cache.

Ετσι με συμβουλεψαν εδω στο νημα ;)

Δοκιμασε και τον τελευταιο dorimanx. Είναι πολυ καλος!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Η cleanrom είναι σε αρκετά πρώιμο στάδιο, έχει αρκετά bugs και το κυριότερο δεν μπαίνει σε deep sleep όταν σβήνεις την οθόνη.

Απ' ότι έχω διαβάσει είναι αρκετά καλή rom αυτή που έβαλες, κρίμα που δεν μπορώ να την δοκιμάσω στο d800.

Edited by AgMa
Link to comment
Share on other sites

Η cleanrom είναι σε αρκετά πρώιμο στάδιο, έχει αρκετά bugs και το κυριότερο δεν μπαίνει σε deep sleep όταν σβήνεις την οθόνη.

Απ' ότι έχω διαβάσει είναι αρκετά καλή rom αυτή που έβαλες, κρίμα που δεν μπορώ να την δοκιμάσω στο d800.

έχω μόνο ένα θέμα με την F&F 1.3, η xcam δε μου φαίνεται σε πλήρη οθόνη. βγάζει μαύρα πλαίσια μόνο σε δύο πλευρές. Προσπάθησα να βάλω drivers και άλλες cameres αλλά τα Link δε λειτουργούσαν. Μόνο ένα cameraG4 πήγα να βάλω και το κινητό κόλλαγε στο λογότυπο της LG... Υπάρχει άλλη;

 

Άφησα τελικά την δική του κάμερα. Μια χαρά είναι!

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

έχω μόνο ένα θέμα με την F&F 1.3, η xcam δε μου φαίνεται σε πλήρη οθόνη. βγάζει μαύρα πλαίσια μόνο σε δύο πλευρές. Προσπάθησα να βάλω drivers και άλλες cameres αλλά τα Link δε λειτουργούσαν. Μόνο ένα cameraG4 πήγα να βάλω και το κινητό κόλλαγε στο λογότυπο της LG... Υπάρχει άλλη;

 

Άφησα τελικά την δική του κάμερα. Μια χαρά είναι!

Να σε ρωτήσω ρε φίλε... Κ εγώ έχω την ίδια rom με σένα. Σου δουλεύει το usb otg; εμένα δε δουλεύει δε ξέρω γιατί ενώ δούλευε όταν την είχα φλασαρει...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σε ρωτήσω ρε φίλε... Κ εγώ έχω την ίδια rom με σένα. Σου δουλεύει το usb otg; εμένα δε δουλεύει δε ξέρω γιατί ενώ δούλευε όταν την είχα φλασαρει...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Αν θες για κάμερα έχω του g3. Zipακι.

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω ρε φίλε... Κ εγώ έχω την ίδια rom με σένα. Σου δουλεύει το usb otg; εμένα δε δουλεύει δε ξέρω γιατί ενώ δούλευε όταν την είχα φλασαρει...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θες για κάμερα έχω του g3. Zipακι.

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

Όταν λες usb otg εννοείς να το βλέπει ο υπολογιστής για μεταφορά αρχείων; Αν αυτό τότε ναι. Θα ήθελα το zip αλλά να ξέρω ότι σίγουρα δουλεύει. Μη κολλήσει όπως όλοι οι άλλοι drivers κάμερας στο λογότυπο της LG.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...