Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι :

Αν θελουμε να μεταφερουμε μηνυματα και εφαρμογες απο Blitz σε G2 3.3 απο ΚΚ σε LP με αλλα λογια πως το κανουμε;

Μπορουμε απλως να φλασαρουμε τα data της ΚΚ σε LP ή να χρησιμοποιησω το PC Suite;

Titanium backup

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Titanium backup

Δεν έχω καταφέρει να κάνω μπακ απ εφαρμογές.... Θέλει την αγορασμένα έκδοση;

Εγώ χρησιμοποιώ το my backup pro που έχω αγοράσει....

Link to comment
Share on other sites

Από χθες που έβαλα Dori μετά τον Xceed δεν δουλεύει το walelock detector. Έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά αλλά δεν.... Υπάρχει ασυμβατότητα;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με cloudyg2 3.3. Από ότι βλέπω οι περισσότεροι βάζετε κερνελ τον xceed; πρέπει να προσέξω να βάλω κάποια συγκεκριμένη έκδοση; Έχει καλύτερη αυτονομία ή επιδόσεις;

Ευχαριστώ!

Βάλε τον τελευταίο, οι περισσότεροι αυτόν έχουμε:

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347834398

Καλές θερμοκρασίες, καλή μπαταρία και πολύ σταθερός.

Εγω παιδια στην conqueror 3.1 ειχα δοκιμασει τον xceed για μερικες μερες και παρατηρησα οτι η συσκευη ζεστενονται ελαφρως περισσοτερο απο το συνηθισμενο για ΚΚ και επισης 2 φορες το τηλεφωνο σκαλωσε εντελως οπου επρεπε να κανω επανεκκινηση με το κουμπι.Ξαναγυρισα σε dorimax και ειναι αισθητη η διαφορα πλεον (και παλι).

Σε Kit Kat όσοι δοκιμάσαμε τον Xceed είχαμε θεματάκια! Δεν είναι τόσο καλός οσο η version για lollipop.

Και 'γω τον είχα δοκιμάσει σε Kit Kat και μου έκανε 2-3 παγώματα και τον έβγαλα!

Link to comment
Share on other sites

Από χθες που έβαλα Dori μετά τον Xceed δεν δουλεύει το walelock detector. Έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά αλλά δεν.... Υπάρχει ασυμβατότητα;

Χρειάζεται να κανείς κάτι ιδιαίτερο για να πας από xceed σε dori ή απλά φλασαρεις??

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να κανείς κάτι ιδιαίτερο για να πας από xceed σε dori ή απλά φλασαρεις??

Εγώ έκανα wipe cache and dalvik και φλάσαρα.

 

Τον έχω πολύ λίγο αλλά με απλό σερφάρισμα είναι πιο ζεστό το κινητό.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα wipe cache and dalvik και φλάσαρα.

 

Τον έχω πολύ λίγο αλλά με απλό σερφάρισμα είναι πιο ζεστό το κινητό.

Ευχαριστώ..έλατα Μήπως πρέπει να πειράξω τίποτα στο system/etc

Link to comment
Share on other sites

Από χθες που έβαλα Dori μετά τον Xceed δεν δουλεύει το walelock detector. Έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά αλλά δεν.... Υπάρχει ασυμβατότητα;

Σε εμένα δουλεύει με dori και cloudy 3.3. Το έχω κάνει βέβαια εφαρμογή συστήματος εδώ και πολύ καιρό γιατί μετά από αναβάθμιση του έτσι έπρεπε για να δουλέψει.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry για το off topic (καθότι έχουμε αντίστοιχο θέμα για το GΡS, αλλά έχει αραχνιάσει λίγο). Από τότε που πήρα το G2 (24 μήνες) δοκιμάζω συνέχεια με ανάλογο πρόγραμμα το κλείδωμα των δορυφόρων, γιατί είμαι ολίγον "καμμένος" με την απόδοση του GPS μου.

Όπως είπα εδώ και λίγες μέρες έχω την SRKG2-3.00 και πριν λίγο έκανα πάλι έξω τη δοκιμή μου! Ε λοιπόν από τότε που το πήρα πρώτη φορά είδα τόσο "καλό" κλείδωμα δορυφόρων. Είχε και πιο πολλές πράσινες μπάρες, αλλά δεν τις έπιασα στο screenshot!! Υπάρχει περίπτωση να παίζει ρόλο και η rom σ' αυτό ή ο kernel;

Link to comment
Share on other sites

Ολα παιζουν , ισως και οτι πριν 24 μηνες οι δορυφοροι ενδεχεται να ηταν λιγοτεροι :p

Μα συνέχεια κάνω τις δοκιμές μου........ δεν είχα 24 μήνες να το δοκιμάσω!! :p

Κάθε 1-2 βδομάδες "ρίχνω" μια δοκιμή!

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα , και η ρομ που ειπες αλλα και ο κερνελ εχουν μεριδιο .Θυμαμαι πριν 2-3 χρονια πως περιμεναμε πως και πως νεες εκδοσεις ρομ και κερνελς για να δουμε πιο ασπρη μερα. :)

 

Επισης και ο καιρος μεταβαλει πολυ τα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύει με dori και cloudy 3.3. Το έχω κάνει βέβαια εφαρμογή συστήματος εδώ και πολύ καιρό γιατί μετά από αναβάθμιση του έτσι έπρεπε για να δουλέψει.

 

Έχεις δίκιο. Ενώ με xceed δούλευε κανονικά, σε dori έπρεπε να την κάνω εφαρμογή συστήματος

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, με cloudy 3.3, το quickremote δεν εχει τις μαρκες που ειχε η στοκ, πως μπορω να τις επαναφερω... και κατι ακομη, οταν φλασαρα τη ρομ τσεκαρα και xposed (βεβαια δεν ξερω καν να τα χρησιμοποιω αυτα...) αλλα με το ψαξιμο μπερδευτηκα, πως μπορω να το εγκαταστησω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, με cloudy 3.3, το quickremote δεν εχει τις μαρκες που ειχε η στοκ, πως μπορω να τις επαναφερω... και κατι ακομη, οταν φλασαρα τη ρομ τσεκαρα και xposed (βεβαια δεν ξερω καν να τα χρησιμοποιω αυτα...) αλλα με το ψαξιμο μπερδευτηκα, πως μπορω να το εγκαταστησω?

Το xposed για lollipop είναι εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

Δεν είμαι σίγουρος αν η cloudy έχει μέσα το zip που χρειάζεσαι. Αν δεν το έχει το κατεβάζεις απ' το παραπάνω link και το φλασάρεις από recovery, μετά κανείς εγκατασταση το apk του xposed installer που επίσης είναι στο link.

Όσο για το remote control, δες αν στις επιλογές των συσκευών έχει τέρμα κάτω την επιλογή "Τηλεχειριστήριο γενικής χρήσης". Μπορείς να φτιάξεις ένα δικό σου τηλεχειριστήριο και να το κάνεις εκμάθηση απ' το κομπιούτερ της συσκευής που σ' ενδιαφέρει.

Ακόμη και να μην έχει τη μάρκα που ψάχνεις........ το φτιάχνεις εσυ!!

Link to comment
Share on other sites

θελω να επιστρεψω σε CloudyG2 2.2

 

Ενα link με το ζιπακι σας παρακαλω μη κανω καμια μαμακια ?

Επιστροφή, από lollipop σε Kit Kat:

https://www.dropbox.com/s/6apxo044a2n6e64/D802_PATCH_RETURN_KK_droidth.zip?dl=0

Link to comment
Share on other sites

 

Εισαι ωραιος... Ειδα την CloudyG2 στο κινητο της κοπελας μου τωρα και ειναι ΣΦΕΡΑ μπροστα στην Lollipop που εχω... και λεω γιατι το εχω κανει αυτο σε μενα ? χαχα και γυρναω σε Cloudy KK

Link to comment
Share on other sites

Το xposed για lollipop είναι εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

Δεν είμαι σίγουρος αν η cloudy έχει μέσα το zip που χρειάζεσαι. Αν δεν το έχει το κατεβάζεις απ' το παραπάνω link και το φλασάρεις από recovery, μετά κανείς εγκατασταση το apk του xposed installer που επίσης είναι στο link.

Όσο για το remote control, δες αν στις επιλογές των συσκευών έχει τέρμα κάτω την επιλογή "Τηλεχειριστήριο γενικής χρήσης". Μπορείς να φτιάξεις ένα δικό σου τηλεχειριστήριο και να το κάνεις εκμάθηση απ' το κομπιούτερ της συσκευής που σ' ενδιαφέρει.

Ακόμη και να μην έχει τη μάρκα που ψάχνεις........ το φτιάχνεις εσυ!!

 

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντησησ!!! Βασικα ναι ξερω για την εκμαθηση αλλα μου φαινεται οτι καποιος εδω μεσα ειχε αναφερει πως υπαρχει λυση αλλα δε μπορω να το βρω! Προς το παρον εκμαθηση για να βολευτουμε και βλεπουμε. Σ ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum!Κάτοχος G2 απο τις πρώτες σχεδόν ημέρες του,και με την τεράστια υποστήριξη της developer κοινότητας για πολλά χρόνια ακόμη!

 

Ένθερμος AOSP υποστηρικτής,έχοντας flashάρει ότι rom υπάρχει και καταλήγοντας σε SlimSaber και Blisspop (η οποία για μένα υπήρξε και η πιό γρήγορη και πάντα με 5+ ώρες οθόνης).

 

Θέλοντας όμως να χρησιμοποιήσω την κάμερα του κινητού (τα stock libs δλδ),αποφάσισα να γυρίσω σε stock.Flashαρα CloydyG2 3.3 + dori 6.4 + ΧCam ,κανένα θέμα ως τώρα,όλα καλά,

 

ΕΝΑ θέμα όμως που μου έχει κυριολεκτικά σπάσει τα νεύρα...θέλω να απαλλαγώ τελείως απο τα κουμπιά clear all & split view στο recent apps panel view.Με G3Tweaksbox(beta 1.5) αν και έχει κάποια τέτοια επιλογή δεν γίνεται απολύτως τίποτα..;(

 

Υπάρχει κάποια άλλη λύση;Έστω και χειροκίνητη (δλδ να σβήσω τπτ γραμμές κώδικα απο πουθενά);

 

Περιμένω εναγωνιωδώς κάποια απάντησή σας.Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Edited by alexx_kidd
Recent Apps
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει επιλογη για τα πληκτρα στις ρυθμισεις προβολης του τηλεφωνου ; Θυμαμαι οτι εκει τραβαγες για να βγαλεις και να βαλεις οτι θες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, άκυρο! Απεγκατεστησα το g3 tweaksbox 1.5 beta και έβαλα αντ αυτού το rc3, και η επιλογή για απόκρυψη των κουμπιών λειτούργησε ! Τελικά όντως η RC ήταν καλύτερη από beta :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, άκυρο! Απεγκατεστησα το g3 tweaksbox 1.5 beta και έβαλα αντ αυτού το rc3, και η επιλογή για απόκρυψη των κουμπιών λειτούργησε ! Τελικά όντως η RC ήταν καλύτερη από beta :)

 

Ποιο είναι το rc3? Ok αυτό έχω..... Δεν είχα δει ότι λέει rc3....

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...