Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αφου τελειωσατε με τους ξερνελ κ την μπαταρια ξαναρωτω....γνωριζει κανεις εαν μπορω να αλλαξω τον χρωματισμο στο σηματακι του bluetooth οταν αυτο συνδεεται απο το g3 tweakbox?? δεν μπορω το βρω εγω..!! ευχαριστω!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν μπεις στο νήμα της μπαταρίας έχω ανεβάσει screenshot για μένα είναι ανώτερη σε όλα ακόμα και στη μπαταρία και την δουλεύω σε dalvik.

Ο κερνελ αυτος δουλευει μονο με cloydy ή νπαινει κ σε optimus που εχω εγω?

Link to comment
Share on other sites

Στην αριστερή πλευρά της οθόνης του κινητού παρατήρησα μια λεπτή κάθετη κίτρινη απόχρωση από πάνω προς τα κάτω. Τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό με την cloudyflex θέλω να πάω σε G3 rom. Από ότι έχω δει υπάρχουν 4 τέτοιες rom και θα ήθελα να μου πείτε τις διαφορές τους και να μου προτείνετε την πιο απροβλημάτιστη. Μπαταρία βασικά δεν με ενδιαφέρει τόσο αφού με την χρήση που κάνω βγάζω άνετα τη μέρα (στη χειρότερη έχω υπόλοιπο μπαταρίας 20%) και το φορτίζω το βράδυ. Έχουν κάποιες διαφορές στην κάμερα ή έτσι και αλλιώς θα πρέπει να χρησιμοποιήσω το γνωστό mod του xdabbeb ή κάποια το έχει ενσωματωμένο? Έχει κάποια θέμα με το ραδιόφωνο και την quickwindow? Ευχαριστώ προκαταβολικά !!
Link to comment
Share on other sites

Στην αριστερή πλευρά της οθόνης του κινητού παρατήρησα μια λεπτή κάθετη κίτρινη απόχρωση από πάνω προς τα κάτω. Τι συμβαίνει;

 

Αυτό που συμβαίνει σε πολλούς...

LG hellas, service και αντικατασταση οθόνης.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό με την cloudyflex θέλω να πάω σε G3 rom. Από ότι έχω δει υπάρχουν 4 τέτοιες rom και θα ήθελα να μου πείτε τις διαφορές τους και να μου προτείνετε την πιο απροβλημάτιστη. Μπαταρία βασικά δεν με ενδιαφέρει τόσο αφού με την χρήση που κάνω βγάζω άνετα τη μέρα (στη χειρότερη έχω υπόλοιπο μπαταρίας 20%) και το φορτίζω το βράδυ. Έχουν κάποιες διαφορές στην κάμερα ή έτσι και αλλιώς θα πρέπει να χρησιμοποιήσω το γνωστό mod του xdabbeb ή κάποια το έχει ενσωματωμένο? Έχει κάποια θέμα με το ραδιόφωνο και την quickwindow? Ευχαριστώ προκαταβολικά !!

Cloudy g3 από μένα χωρίς προβλήματα,από κάμερα τις 3 που δοκίμασα έχουν την ίδια είναι η κάμερα του g3 και για μένα είναι η πιο απλή και πιο καλή κάμερα που εχω χρησιμοποιήσει σε smartphone και είχα s4 και note 3 πριν:D

Link to comment
Share on other sites

Στην αριστερή πλευρά της οθόνης του κινητού παρατήρησα μια λεπτή κάθετη κίτρινη απόχρωση από πάνω προς τα κάτω. Τι συμβαίνει;

 

Έχει ξανά επισημανθεί αυτή η κιτρινίλα στην οθόνη, είτε σαν γραμη, είτε σαν στίγμα.......κατευθείαν στο service της Lg. Έρχεται κουριερ το παραλαμβάνει, και το επιστρέφει χωρείς έξοδα αποστολής. Πρώτα μίλα με το serice γιατί αυτή δίνουν εντολή στην κουριερ...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και αφου τελειωσατε με τους ξερνελ κ την μπαταρια ξαναρωτω....γνωριζει κανεις εαν μπορω να αλλαξω τον χρωματισμο στο σηματακι του bluetooth οταν αυτο συνδεεται απο το g3 tweakbox?? δεν μπορω το βρω εγω..!! ευχαριστω!

 

Επειδή είδα ότι έχεις ξαναρωτήσει. Γιατί δεν ρωτάς στο θέμα του tweakbox στο xda όπου είναι και η πηγή??? Εκεί θα λάβεις σίγουρα απάντηση

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και αφου τελειωσατε με τους ξερνελ κ την μπαταρια ξαναρωτω....γνωριζει κανεις εαν μπορω να αλλαξω τον χρωματισμο στο σηματακι του bluetooth οταν αυτο συνδεεται απο το g3 tweakbox?? δεν μπορω το βρω εγω..!! ευχαριστω!

 

Για κοίτα ΕΔΩ αν κατάλαβα καλά...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που έχουν G3 roms μπορούν να μετακινήσουν τα signals στην αριστερή μεριά ios style...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2755700

 

Και καπάκι μπορείτε να περάσετε αυτά τα εικονίδια..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2795050

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την cloudy G3 1.3 . κερνελ αφού δεν πείραξα ποτέ, λογικά θα έχει τον κερνέλ που ερχετε προεγκατεστιμένος με την ROM.

Για να βάλω λοιπόν τον bruse kernel που όλοι λέτε τα καλύτερα, πρέπει να φορμάρω το κινητό; ποια είναι η διαδικασία για να βάλω ΜΟΝΟ κερνελ;;;;;;;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την cloudy G3 1.3 . κερνελ αφού δεν πείραξα ποτέ, λογικά θα έχει τον κερνέλ που ερχετε προεγκατεστιμένος με την ROM.

Για να βάλω λοιπόν τον bruse kernel που όλοι λέτε τα καλύτερα, πρέπει να φορμάρω το κινητό; ποια είναι η διαδικασία για να βάλω ΜΟΝΟ κερνελ;;;;;;;

 

recovery , wipe cache , dalvik cache και install κανονικα μονο τον κερνελ !

τιποτα αλλο , ουτε φορματ , ουτε να ξαναπερσεις ρομ , τιποτα αλλο ...

απλα και γρηγορα

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό με την cloudyflex θέλω να πάω σε G3 rom. Από ότι έχω δει υπάρχουν 4 τέτοιες rom και θα ήθελα να μου πείτε τις διαφορές τους και να μου προτείνετε την πιο απροβλημάτιστη. Μπαταρία βασικά δεν με ενδιαφέρει τόσο αφού με την χρήση που κάνω βγάζω άνετα τη μέρα (στη χειρότερη έχω υπόλοιπο μπαταρίας 20%) και το φορτίζω το βράδυ. Έχουν κάποιες διαφορές στην κάμερα ή έτσι και αλλιώς θα πρέπει να χρησιμοποιήσω το γνωστό mod του xdabbeb ή κάποια το έχει ενσωματωμένο? Έχει κάποια θέμα με το ραδιόφωνο και την quickwindow? Ευχαριστώ προκαταβολικά !!

Και 'γω θα σου προτεινω την cloudyG3!

Ειναι πολυ σταθερη, μετρια μπαταρια (μπορεις ομως να βαλεις και bruce kernel που εχει καλυτερη μπαταρια), παιζει το ραδιο, για την quickwindow δεν ξερω γιατι δεν την εχω, bug's οσο την ειχα δεν παρατηρησα.

Η καμερα της ειναι σαν του G3, αρκετα απλη. Εμενα προσωπικα δεν με ειχα ενθουσιασε αλλα φλασαρα τη καμερα του G2 και ολα OK :)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

απ οτι βλεπω οι ρομ ειναι πορτ απο το G3 για το G2..μηπως αυτο δεν ειναι και τοσο καλο?απο lag πως τα παει με την G3?

 

απο G2 based roms ποια προτιματε?διαβαζω καλα λογια για μια 7

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανά επισημανθεί αυτή η κιτρινίλα στην οθόνη, είτε σαν γραμη, είτε σαν στίγμα.......κατευθείαν στο service της Lg. Έρχεται κουριερ το παραλαμβάνει, και το επιστρέφει χωρείς έξοδα αποστολής. Πρώτα μίλα με το serice γιατί αυτή δίνουν εντολή στην κουριερ...!!!;)

 

επειδη το εχω και εγω ρωτησα εδω και μου ειπαν στη procordia,πηρα τηλεφωνο εκει και μου ειπε η τηλεφωνητρια να το παω και δεν χρειαζετε αποδειξη αγορας αφου δεν εχει κλεισει χρονο!! σιγουρα το παω στη procordia η να επικοινωνησω με την LG Hellas?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το επισημο σερβις στην Ελλαδα η procordia.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που δουλεύει την cloudyg3 μπορεί να μου επιβεβαιώσει οτι στην εφαρμογη του ραδιοφώνου δεν υπάρχει επιλογή για να παιζει το εξωτερικό ηχείο. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που δουλεύει την cloudyg3 μπορεί να μου επιβεβαιώσει οτι στην εφαρμογη του ραδιοφώνου δεν υπάρχει επιλογή για να παιζει το εξωτερικό ηχείο. Ευχαριστώ

 

Υπάρχει φίλε μου κανονικά πατάς παρατεταμένα το κουμπί των προηγούμενων εφαρμογών και εμφανίζονται ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου μια ROM που να υποστιρίζει ΟΤΑ και να είναι καλή για το κινητό μας.... βαριέμαι να κάνω clean install ROM κάθε φορα, και να τα στείνω όλα απο την αρχή.... Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...