Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βοηθεια παιδια!Πηγα να περασω custom recovery κτλ και κολησε στο σημα της lg.Τωρα για να ξεπλοκαρει βασει οδηγου με πηγαινει στο cwm του Philz touch 6 version 6.0.4.5 Τι κανω τωρα;Ενας φιλος μου ειπε οτι δεν ειναι η σωστη αυτη...

Το ελυσες το προβλημα; Ή να σου απαντησω;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ελυσες το προβλημα; Ή να σου απαντησω;

Eλα φιλε μου ενταξει.Απλα ξαναπηγα στην 4.2.2 της μανας του και του εκανα μονο ενα root.To φοβαμαι να το ξανα επιχειρησω να βαλω την παραπανω εκδοση γιατι μπερδευομαι στον τροπο...Δεν ξερω απο android ειμαι καινουργιος και με τους οδηγους στα ξενα δεν τα παω καλα.Το μονο λεω τωρα να κανω ειναι να περασω ενα mod για την camera.Αλλα και εκει μπερδευομαι ποιο αρχειο ειναι για μενα...Εαν μπορεις εσυ η καποιος αλλος φιλος να μου πει;Η μηπως να μου πειτε ποια ειναι η δικη μου εκδοση απο αυτες; For JB Based Stock ROM:

For KitKat Based Stock ROM (test version):

For AOSP/CM/Omni ROM

Ευχαριστω.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και είμαι καινούριος στο android και σε lg g2, θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω 4.4.2 στη συσκευή μου χωρίς να είναι Τ mobile. Έχω D802 μοντέλο αλλά δεν ξέρω απο ποιά χώρα είναι. Δεν γράφει τίποτα στο κουτί....έκανα update σε 4.4.2 και θα ήθελα να βάλω κάποια άλλη rom χωρίς όμως να κάνω root ή οτιδήποτε άλλο στη συσκευή...θέλω να είναι όλα official και δεν μου αρέσει να πειράζω τις συσκευές γενικότερα. Υπάρχει κανένας οδηγός για ελληνικά firmware σε 4.4.2?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και είμαι καινούριος στο android και σε lg g2, θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω 4.4.2 στη συσκευή μου χωρίς να είναι Τ mobile. Έχω D802 μοντέλο αλλά δεν ξέρω απο ποιά χώρα είναι. Δεν γράφει τίποτα στο κουτί....έκανα update σε 4.4.2 και θα ήθελα να βάλω κάποια άλλη rom χωρίς όμως να κάνω root ή οτιδήποτε άλλο στη συσκευή...θέλω να είναι όλα official και δεν μου αρέσει να πειράζω τις συσκευές γενικότερα. Υπάρχει κανένας οδηγός για ελληνικά firmware σε 4.4.2?

Σου απαντησα και πριν οτι μπορεις να περασεις οποια επισημη rom θες με τον πρωτο οδηγο που υπαρχει εδω. Μπορεις να διαλεξεις rom εδω: http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Εχει και την ελληνικη kitkat που θες.

Τελικα οντως δε βρηκες τιποτα στο κουτι απανω;

Τοτε για να μαθεις για πια αγορα προοριζεται βαλε το IMEI σου ή το S/D εδω: http://sndeep.info/en

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σου απαντησα και πριν οτι μπορεις να περασεις οποια επισημη rom θες με τον πρωτο οδηγο που υπαρχει εδω. Μπορεις να διαλεξεις rom εδω: http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Εχει και την ελληνικη kitkat που θες.

Τελικα οντως δε βρηκες τιποτα στο κουτι απανω;

Τοτε για να μαθεις για πια αγορα προοριζεται βαλε το IMEI σου ή το S/D εδω: http://sndeep.info/en

Το ξέρω φίλε tupac αλλά ούτε στο κουτί γράφει τίποτα...ούτε καν το χρώμα.εκεί που όλα τα κουτιά γράφουν χρώμα κ 3ψηφιο εμένα δεν έχει τίποτα. Κάτω από το αυτοκόλλητο πάλι δεν έχει τιποτα...έβαλα κ το ΙΜΕΙ στο site που μου έστειλες αλλά δεν λέει χώρα. Μόνο ότι είναι made for T mobile. Made in Korea,

Lost or stolen: clean, Δεν έχει πουθενά τριψήφιο ή χώρα.

Θα κοιτάξω τον οδηγό που μου έστειλες αλλά είναι λίγο δύσκολο για μένα που δεν το έχω ξανακάνει. Είμαι καινούριος στο android και ψάχνομαι ακόμα. Πάντως σε ευχαριστώ παρα πολύ για τις οδηγίες σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στη λίστα αυτή που έχει τις ελληνικές rom έχει 3. Ποια επιλεγω??Όλες ίδιες ειναι?λογικά είναι από παρόχους αλλά δεν ξέρω ποια κάνει για μένα. Cosmote έχω.

Link to comment
Share on other sites

γραφει schwartz το οποίο σημαίνει μαύρο στα γερμανικά οπότε υποθέτω πως είναι γερμανικό T mobile...δεν υπάρχει άλλη εξήγηση. Γράφει το κουτί πως προορίζεται για όλα τα ευρωπαικά δίκτυα οποτε σαν να λύθηκε αυτός ο γρίφος...Τώρα το μόνο που μένει είναι να περάσω ελληνική ρομ γιατί με το 4g δεν βρηκαμε άκρη. Ενώ έχω την επιλογή LTE δεν πιάνει..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα για σημερα.Τελικα ποια ειναι η καλυτερη εκδοση να περασω;( CloudyStock η καποια αλλη;)

Tωρα εχω αλλο θεμα..Μπηκα στο TWRP και δεν μπορω να βγω.Τι να κανω;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω φίλε tupac αλλά ούτε στο κουτί γράφει τίποτα...ούτε καν το χρώμα.εκεί που όλα τα κουτιά γράφουν χρώμα κ 3ψηφιο εμένα δεν έχει τίποτα. Κάτω από το αυτοκόλλητο πάλι δεν έχει τιποτα...έβαλα κ το ΙΜΕΙ στο site που μου έστειλες αλλά δεν λέει χώρα. Μόνο ότι είναι made for T mobile. Made in Korea,

Lost or stolen: clean, Δεν έχει πουθενά τριψήφιο ή χώρα.

Θα κοιτάξω τον οδηγό που μου έστειλες αλλά είναι λίγο δύσκολο για μένα που δεν το έχω ξανακάνει. Είμαι καινούριος στο android και ψάχνομαι ακόμα. Πάντως σε ευχαριστώ παρα πολύ για τις οδηγίες σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στη λίστα αυτή που έχει τις ελληνικές rom έχει 3. Ποια επιλεγω??Όλες ίδιες ειναι?λογικά είναι από παρόχους αλλά δεν ξέρω ποια κάνει για μένα. Cosmote έχω.

 

Το βιβλιαρακι σε τί γλωσσα ειναι;

Η τριτη που λεει v20B ειναι αυτη που σε ενδιαφερει γιατι ειναι η kit kat. Δεν ειναι κανενος παροχου αφου λεει OPEN.

Οσο για το 4G λενε οτι φταιει η ROM που ειναι της Τ mobile.

Φανταζομαι εχεις ειδοποιησει την Cosmote να σου ενεργοποιησει το 4G;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια πως θα βγω απο το TWRP;Εχει κολησει μαλλον...Τι restore ti rebbot τιποτα.Σβηνει ,αναβει το σημα και ξαναεμφανιζεται

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια πως θα βγω απο το TWRP;Εχει κολησει μαλλον...Τι restore ti rebbot τιποτα.Σβηνει ,αναβει το σημα και ξαναεμφανιζεται

Ε πες μας και τι εκανες; Τί πειραξες; Τί ηθελες να κανεις; Τί φλασαρες; Ετσι ξαφνικα μπηκες στο recovery και δεν μπορουσες μετα να bootαρεις στο λειτουργικο;

Μια λυση ειναι αμα εχεις otg καλωδιο να συνδεσεις ενα φλασακι αφου του εχεις βαλει το αρχειο zip τοu philz recovery και να το φλασαρεις μεσα απο το twrp αν εχεις την εκδοση που υποστυριζει otg ετσι ωστε να αλλαξεις recovery μπας και φταιει αυτο.

Backup τις rom σου μεσα απο το twrp εχεις παρει;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια πως θα βγω απο το TWRP;Εχει κολησει μαλλον...Τι restore ti rebbot τιποτα.Σβηνει ,αναβει το σημα και ξαναεμφανιζεται

Φιλε μου επειδη την "πατησα" κ' εγω παλιοτερα οταν ειχα την 4.2.2 δυστυχως δε βρηκα αλλη λυση απ' το να περασω official rom ξανα απ' την αρχη! Και οταν την περασεις και τη ρουταρεις περασε το recovery του Philz.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη την "πατησα" κ' εγω παλιοτερα οταν ειχα την 4.2.2 δυστυχως δε βρηκα αλλη λυση απ' το να περασω official rom ξανα απ' την αρχη! Και οταν την περασεις και τη ρουταρεις περασε το recovery του Philz.

To recovery ειναι καποιο συγκεκριμενο;Ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

To recovery ειναι καποιο συγκεκριμενο;Ευχαριστω

http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407580848

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει.Πηγα παλι στην 4.2.2 εκανα root και επειτα περασα την custom recovery του philz.Tωρα μπορω να παω σε αλλη rom φτιαγμενη;Aς πουμε στην CloudyStock 1.2...

 

Ενταξει.Πηγα παλι στην 4.2.2 εκανα root και επειτα περασα την custom recovery του philz.Tωρα μπορω να παω σε αλλη rom φτιαγμενη;Aς πουμε στην CloudyStock 1.2...

Kολησα παλι ρε γ@#$%%...Δεν μπορω να βγω απο το recovery.Εχει κολησει στο σημα.Τι κανω βρε παιδια θα με σκασει παλι.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kολησα παλι ρε γ@#$%%...Δεν μπορω να βγω απο το recovery.Εχει κολησει στο σημα.Τι κανω βρε παιδια θα με σκασει παλι.

Πες μας τι εκανες ακριβως. Τελικα ποιο recovery εβαλες; Γνωριζεις οτι για να πηγαινεις απο jb σε kk και απο kk σε jb πρεπει πρωτα να φλασαρεις το αναλογο baseband;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι εκανες ακριβως. Τελικα ποιο recovery εβαλες; Γνωριζεις οτι για να πηγαινεις απο jb σε kk και απο kk σε jb πρεπει πρωτα να φλασαρεις το αναλογο baseband;

Ουφ τι τα θελω τα android σε αυτη την ηλικια;Δεν ξερω εαν εκανα καλα.Ξαναπηγα πισω απο την αρχη στην 4.2.2 official.Μετα εκανα παλι root.Μετα περασα παλι την custom recovery του philtz.Eκανα δηλαδη οτι ελεγε ο οδηγος ( Οδηγός εγκατάστασης Madhi rom(4.4.2 stock) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383778.

Ακριβως εβαλα και περασα ολα τα προγραμματα και τα αρχεια εκτος την rom του Madfi το D802-PATCH.zip,το Χ-Υ_GApps_Standard_4.4.2_signed.zip,και το UPDATE-SuperSU-v1.91.zip που λεει οτι τα επιλεγουμε και τα βαζουμε με σειρα στο 5ο Βημα.

Rom εβαλα την CloudyStock_1.2.Moλις πριν λιγο τελειωσα.Στον οδηγο του ξενου σαιτ κατι λεει για Flashed the KitKat baseband...Αυτο δεν το εκανα.Με το που εβαλα την CloudyStock_1.2 κατεβηκε κανονικα και με οδηγουσε στην εγκατασταση αυτη.Ολο next παταγα.Μολις τελειωσε εκανε επανεκινηση και μπηκα κανονικα..Και στις οδηγιες παλι του ξενου λεει: Backup your ROM (if needed)

Full Wipe ("Clean to Install a New ROM")

Install the CloudyStock

Choose your variant in Aroma.Ουτε αυτο το variant in Aroma εκανα...Μηπως κατι δεν εκανα σωστα;:wacko:

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ουφ τι τα θελω τα android σε αυτη την ηλικια;Δεν ξερω εαν εκανα καλα.Ξαναπηγα πισω απο την αρχη στην 4.2.2 official.Μετα εκανα παλι root.Μετα περασα παλι την custom recovery του philtz.Eκανα δηλαδη οτι ελεγε ο οδηγος ( Οδηγός εγκατάστασης Madhi rom(4.4.2 stock) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383778.

Ακριβως εβαλα και περασα ολα τα προγραμματα και τα αρχεια εκτος την rom του Madfi το D802-PATCH.zip,το Χ-Υ_GApps_Standard_4.4.2_signed.zip,και το UPDATE-SuperSU-v1.91.zip που λεει οτι τα επιλεγουμε και τα βαζουμε με σειρα στο 5ο Βημα.

Rom εβαλα την CloudyStock_1.2.Moλις πριν λιγο τελειωσα.Στον οδηγο του ξενου σαιτ κατι λεει για Flashed the KitKat baseband...Αυτο δεν το εκανα.Με το που εβαλα την CloudyStock_1.2 κατεβηκε κανονικα και με οδηγουσε στην εγκατασταση αυτη.Ολο next παταγα.Μολις τελειωσε εκανε επανεκινηση και μπηκα κανονικα..Και στις οδηγιες παλι του ξενου λεει: Backup your ROM (if needed)

Full Wipe ("Clean to Install a New ROM")

Install the CloudyStock

Choose your variant in Aroma.Ουτε αυτο το variant in Aroma εκανα...Μηπως κατι δεν εκανα σωστα;:wacko:

Λοιποοοοον......,

Εχουμε και λεμε.

Μπορεις να μπεις μονο στο recovery και τιποτα αλλο και θελεις να περασεις την CloudyStock 1.2. Σωστα; Αν ναι ακολουθα τα παρακατω.

Κατεβασε στον υπολογιστη σου το philz-cloudy recovery για το 802 που ειναι ειδικο για την CloudyStock 1.2:

http://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=12840

Μετα κατεβασε την KitKat baseband για το 802:

http://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=12880

Τελος κατεβασε τη CloudyStock 1.2 ROM που βρησκεται στο topic αυτο που επρεπε να διαβασεις πρωτα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=50630975

Τωρα αυτα τα αρχεια με καποιο τροπο πρεπει να τα περασεις στη μνημη του κινητου. Αλλα αφου δεν φορτωνει το λειτουργικο και δεν εχουμε μια αναθεματισμενη sd card slot τοτε πρεπει να τα βαλεις σε ενα usb φλασακι και να βρεις ενα usb otg καλωδιο για να συνδεσεις το usb με το κινητο και να δει το recovery τα αρχεια απο κει.

Οταν το κανεις αυτο, στειλε για την συνεχεια.

 

Μ'αρεσει που ειδες και τα βηματα και παραδεχεσαι οτι δεν τα εκανες. Εισαι και νεος στο android. Τί περιμενες; Λογικο να πηγαν στραβα τα πραματα. Αν απλως ρωτουσες στην αρχη θα ειχες γλιτωσει πολλες ωρες αγχους και διαδικασιας. Φιλε Γιωργο στα λεω φιλικα με λιγο παραπονο και λιγακι εκνευρισμο. :) (Αλλιως δε θα σου απαντουσα καν).

Κι εγω στα πρωτα μου βηματα στο χωρο του android δεν ηξερα τιποτα. Πρωτου ομως αρχισω να πειραζω το κινητο αφιερωσα πολλες μα πολλες ωρες στο διαβασμα και στις κουβεντες με παιδια απο δω μεσα για να μαθω ποιο ειναι το σκεπτικο του android και πως να κινηθω ωστε να μην κανω καμια βλακεια και τρεχω μετα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοον......,

Εχουμε και λεμε.

Μπορεις να μπεις μονο στο recovery και τιποτα αλλο και θελεις να περασεις την CloudyStock 1.2. Σωστα; Αν ναι ακολουθα τα παρακατω.

Κατεβασε στον υπολογιστη σου το philz-cloudy recovery για το 802 που ειναι ειδικο για την CloudyStock 1.2:

http://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=12840

Μετα κατεβασε την KitKat baseband για το 802:

http://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=12880

Τελος κατεβασε τη CloudyStock 1.2 ROM που βρησκεται στο topic αυτο που επρεπε να διαβασεις πρωτα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=50630975

Τωρα αυτα τα αρχεια με καποιο τροπο πρεπει να τα περασεις στη μνημη του κινητου. Αλλα αφου δεν φορτωνει το λειτουργικο και δεν εχουμε μια αναθεματισμενη sd card slot τοτε πρεπει να τα βαλεις σε ενα usb φλασακι και να βρεις ενα usb otg καλωδιο για να συνδεσεις το usb με το κινητο και να δει το recovery τα αρχεια απο κει.

Οταν το κανεις αυτο, στειλε για την συνεχεια.

Μ'αρεσει που ειδες και τα βηματα και παραδεχεσαι οτι δεν τα εκανες. Εισαι και νεος στο android. Τί περιμενες; Λογικο να πηγαν στραβα τα πραματα. Αν απλως ρωτουσες στην αρχη θα ειχες γλιτωσει πολλες ωρες αγχους και διαδικασιας.

Εαν ηξερα και Αγγλικα φιλε μου καλα θα ηταν...Με την μεταφραση δεν τα καταλαβαινα καλα.Την CloudyStock 1.2 την περασα, αλλα μαλλον θελει και τα αλλα ετσι;Η εκδοση Android λεει 4.4.2 - και εκδοση λογισμικου CloudyStock 1.2 ...- εκδοση Kernel 3.4.0

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εαν ηξερα και Αγγλικα φιλε μου καλα θα ηταν...Με την μεταφραση δεν τα καταλαβαινα καλα.Την CloudyStock 1.2 την περασα αλλα μαλλον θελει και τα αλλα ετσι;

Μπορεις να απαντησεις στην πρωτη ερωτηση μου;

Edit: αρα μπορεις να μπεις στο λειτουργικο. Ποιο recovery εβαλες; ποια εκδοση; δωσε λινκ.

Εχεις στη μνημη σου τα τρια αρχεια που σου λεω παραπανω;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να απαντησεις στην πρωτη ερωτηση μου;

Edit: αρα μπορεις να μπεις στο λειτουργικο. Ποιο recovery εβαλες; ποια εκδοση; δωσε λινκ.

Εχεις στη μνημη σου τα τρια αρχεια που σου λεω παραπανω;

Ναι μπορω κανονικα να μπω στην μνημη.Τα εχω σε μορφη zip και τα 3 στον φακελο Download.Custom recovery εχω βαλει του philz την τελευταια.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες.σε λιγες μερες θα παρω κ εγω αυτο το καταπληκτικο κινητο στα χερια μου.σαν νεος στο android εχω πολλες αποριες. για αρχη αν εισαι ΜΟΝΟ ρουτ στην εκδοση 4.2.2 και ερθει ειδοποιηση για αναβαθμιση στην 4.4.2 τι κανεις? πρεπει να γινεις ανρουτ κ μετα να κανεις το update?
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες.σε λιγες μερες θα παρω κ εγω αυτο το καταπληκτικο κινητο στα χερια μου.σαν νεος στο android εχω πολλες αποριες. για αρχη αν εισαι ΜΟΝΟ ρουτ στην εκδοση 4.2.2 και ερθει ειδοποιηση για αναβαθμιση στην 4.4.2 τι κανεις? πρεπει να γινεις ανρουτ κ μετα να κανεις το update?

Όχι κάνεις κανονικά την αναβάθμιση κι απλώς χάνεις το root. Οι custom recoveries χαλάνε το γλυκό...:)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρουτ για 4.4.2 εχει βγει? δε θελω να το σκαλισω κ πολυ οταν το παρω. για αρχη μονο το μικροτερο navigation bar και καμια εφαρμογουλα που ειναι για ρουτ κινητα...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορω κανονικα να μπω στην μνημη.Τα εχω σε μορφη zip και τα 3 στον φακελο Download.Custom recovery εχω βαλει του philz την τελευταια.

Ωραια. Αφου εχεις και τα τρια απο αυτα που σου εδωσα, αρχιζουμε.

Μπες στο recovery και επελεξε install zip (καπως ετσι) και βρες και επελεξε το philz-cloudy recovery.

Αφου τελειωσει πηγαινε στο power και κανε reboot to recovery.

Μετα σε καποιο μενου (factory reset ή clear data, κατι τετοιο ) υπαρχει η επιλογη install new rom, επελεξε το. Αυτο θα σου διαγραψει τις εφαρμογες και τις ρυθμισεις. Οχι τα αρχεια σου.

Μετα πηγαινε παλι install zip και βρες τωρα το kitkat baseband και καντο install.

Μετα κανε ακριβως το ιδιο αλλα επελεξε τη rom που κατεβασες.

Οταν αρχισει η διαδικασια θα σε ρωτησει το aroma ποια εκδοση εχεις και τι θες να κανεις. Επιλεγεις d802 και install rom.

Τελος. Αστο να τα κανει μονο του και μετα θα bootαρει στη CloudyStock1.2, υποψην οτι το πρωτο boot διαρκει παραπανω.

Ενημερωσε μας πως πηγε.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρουτ για 4.4.2 εχει βγει? δε θελω να το σκαλισω κ πολυ οταν το παρω. για αρχη μονο το μικροτερο navigation bar και καμια εφαρμογουλα που ειναι για ρουτ κινητα...

Όχι ακόμα...

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...