Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εβαλα super su και πιστευω ειναι πολυ καλυτερο απο το superuser.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω εβαλα super su και πιστευω ειναι πολυ καλυτερο απο το superuser.
Οντος το SSU ειναι πολύ καλυτερο αν θες δωσε more info για το how to για να μην το ψαχνω...;)
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις;Απλα ξηλωσε το προηγουμενο και βαλε απο play store το super su.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Οντος το SSU ειναι πολύ καλυτερο αν θες δωσε more info για το how to για να μην το ψαχνω...;)

 

εγκατάσταση απο play store

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις;Απλα ξηλωσε το προηγουμενο και βαλε απο play store το super su.

 

εγκατάσταση απο play store

Ειχα την εντυπωση οτι πλην playstore πρεπει να περασεις και ενα update του SupersSu μεσω recovery.. τουλαχιστον στο Z ετσι περναγε..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πολύ καλή δουλειά! έβαλα το TRWP αλλά τώρα θέλω να το βγάλω να βάλω είτε το CWM είτε να γυρίσω σε STOCK RECOVERY! Μήπως μπορείς σε παρακαλώ να βοηθήσεις λίγο σε αυτό!?

 

Υ.Γ. Ο λόγος είναι οτι θέλω να φλασαρω το CM 11 και μου πετάει το TWRP errors όλη την ώρα και διάβασα οτι φταίει το TWRP και οτι πρέπει να γίνει με CWM....

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πολύ καλή δουλειά! έβαλα το TRWP αλλά τώρα θέλω να το βγάλω να βάλω είτε το CWM είτε να γυρίσω σε STOCK RECOVERY! Μήπως μπορείς σε παρακαλώ να βοηθήσεις λίγο σε αυτό!?

 

Υ.Γ. Ο λόγος είναι οτι θέλω να φλασαρω το CM 11 και μου πετάει το TWRP errors όλη την ώρα και διάβασα οτι φταίει το TWRP και οτι πρέπει να γίνει με CWM....

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Απο την στιγμη που εχεις αποφασισει να περασει την CM περνας σε stock κανοντας unroot και διαγραφεις το TWRP ... επειτα περνας το CWM και παει λέγοντας...

 

αληθεια το link του XDA που λεει για το CWM το εχεις ευκαιρο ?

Link to comment
Share on other sites

sos παιδια.. εκανα το παρακατω και εχω κολλησει σε ενα μενου. τι κανω τωρα;

 

Εγκατάσταση custom recovery

 

Κατεβάζουμε το TWRP recovery απο εδω (για D802) και βάζουμε το .img στον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής.

Κάνουμε εγκατάσταση το Flashify (for root users) απο το Play Store.

Μπαίνουμε στο flashify δίνοντάς του φυσικά root permissions και παίρνουμε καλού κακού BackUp το stock recovery.

Τέλος κάνουμε εγκαστάσταση το .img με το TWRP recovery και είμαστε έτοιμοι.

Link to comment
Share on other sites

sos παιδια.. εκανα το παρακατω και εχω κολλησει σε ενα μενου. τι κανω τωρα;

 

Εγκατάσταση custom recovery

 

Κατεβάζουμε το TWRP recovery απο εδω (για D802) και βάζουμε το .img στον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής.

Κάνουμε εγκατάσταση το Flashify (for root users) απο το Play Store.

Μπαίνουμε στο flashify δίνοντάς του φυσικά root permissions και παίρνουμε καλού κακού BackUp το stock recovery.

Τέλος κάνουμε εγκαστάσταση το .img με το TWRP recovery και είμαστε έτοιμοι.

 

Δεν βοηθας... γραψε μας τι λεει το μενου που εχεις κολλήσει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βοηθας... γραψε μας τι λεει το μενου που εχεις κολλήσει...

 

εκανε ρεσταρτ το κινητο και ειμαι στο TEAM WIN RECOVERY PROJECT. Παταω ρεμποοτ συστεμ και μου ξαναανοιγει αυτο.

 

 

εκανα αυτο εδω αλλα οταν μπηκα στο flashify αντι να πατησω την επιλογη "recovery image" πατησα "reboot image"

τι μπορω να κανω τωρα;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2554053

 

Ναι ...πως θα κάνω unroot και πόσο μάλλον πως θα καταργήσω το TWRP?

 

Απο την στιγμη που εχεις αποφασισει να περασει την CM περνας σε stock κανοντας unroot και διαγραφεις το TWRP ... επειτα περνας το CWM και παει λέγοντας...

 

αληθεια το link του XDA που λεει για το CWM το εχεις ευκαιρο ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2554053

 

Ναι ...πως θα κάνω unroot και πόσο μάλλον πως θα καταργήσω το TWRP?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2554053

 

Ναι ...πως θα κάνω unroot και πόσο μάλλον πως θα καταργήσω το TWRP?

Eδω κοιταξες?

Link to comment
Share on other sites

Οντος το SSU ειναι πολύ καλυτερο αν θες δωσε more info για το how to για να μην το ψαχνω...;)

 

 

οποτε ειναι καλυτερα να κανω απεγκατασταση το superuser και να βαλω το supersu?

Link to comment
Share on other sites

οποτε ειναι καλυτερα να κανω απεγκατασταση το superuser και να βαλω το supersu?

Koιτα να δεις απο την στιγμη που δεν σου εχει παρουσιασει προβλημα δεν το πειραζεις το αφηνεις ως εχει...

Link to comment
Share on other sites

Koιτα να δεις απο την στιγμη που δεν σου εχει παρουσιασει προβλημα δεν το πειραζεις το αφηνεις ως εχει...

 

sory που ρωταω αλλα για να ξερω...

τι προβλημα εννοεις? να μη δουλευει καποια εφαρμογη που χρειαζεται ροοτ?

 

παιδια το εντοπισμος σφαλματων USB πρεπει να το εχω κλικαρισμενο? γιατι τωρα ειναι σβηστο και διαβασα στα σχολια του superuser elite οτι πρεπει να το εχουμε κλικαρισμενο για να δουλευει το ροοτ... ισχυει?

Edited by johni41
Link to comment
Share on other sites

 

εκανα αυτο εδω αλλα οταν μπηκα στο flashify αντι να πατησω την επιλογη "recovery image" πατησα "reboot image"

τι μπορω να κανω τωρα;

 

To flashify τι σχεση εχει με το CWM? πως πηγες να περασεις το CWM γραψε τι εκανες?

 

sory που ρωταω αλλα για να ξερω...

τι προβλημα εννοεις? να μη δουλευει καποια εφαρμογη που χρειαζεται ροοτ?

Το βασικο προβλημα του ειναι ότι δεν δινει full δικαιωματα rw αλλα αυτη η εκδοση δεν εχει θεμα.

Το μονο μείον ειναι οτι δεν σε ειδοποιεί ποια εφαρμογη θελει root access και δεν τις εμφανιζει στην λιστα...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Το βασικο προβλημα του ειναι ότι δεν δινει full δικαιωματα rw αλλα αυτη η εκδοση δεν εχει θεμα.

Το μονο μείον ειναι οτι δεν σε ειδοποιεί ποια εφαρμογη θελει root access και δεν τις εμφανιζει στην λιστα...

 

μα κ γω γι'αυτο αναρωτιομουν χθες αν ειμαι ροοτ γιατι στο προηγουμενο κινητο που ειχα supersu που εβγαζε συνεχεια ειδοποιηση οτι η ταδε εφαρμογη ελαβε δικαιωματα κλπ... λες να το κρατησω οπως ειναι προς το παρων?

Link to comment
Share on other sites

μα κ γω γι'αυτο αναρωτιομουν χθες αν ειμαι ροοτ γιατι στο προηγουμενο κινητο που ειχα supersu που εβγαζε συνεχεια ειδοποιηση οτι η ταδε εφαρμογη ελαβε δικαιωματα κλπ... λες να το κρατησω οπως ειναι προς το παρων?

προσωπικα το εχω αλλαξει καθως θελω να εχω τον ελεγχο... αλλοι που δεν πολυνοιάζονται τους βολευει καλυτερα ετσι... ειναι θεμα του τι θες...

Link to comment
Share on other sites

κ γω θελω να βλεπω τι δουλευει και τι οχι. με το να κανω απεγκαταστη το superuser εχω προβλημα με το ροοτ? η απλα οταν περασω το supersu θα ξαναζητησουν αδεια οι εφαρμογες? το supersu το free να βαλω ή αξιζει το pro?
Link to comment
Share on other sites

κ γω θελω να βλεπω τι δουλευει και τι οχι. με το να κανω απεγκαταστη το superuser εχω προβλημα με το ροοτ? η απλα οταν περασω το supersu θα ξαναζητησουν αδεια οι εφαρμογες? το supersu το free να βαλω ή αξιζει το pro?

 

How To: Aντικατασταση superuser με supersu

 

1. Kανεις απεγκατσταση το super user

2. Kατεβαζεις το supersu (μια χαρα ειναι η δωρεαν εκδοση)

3. μετα την εγκασταση το ανοιγεις και σου ζηταει να κανει αναβαθμιση επιλεγεις κανονική (οχι μεσω TWRP-CWM) αφού εγκατασταθει και αυτή

4. Ανοιγεις μια μια τις εφαρμογες που εχεις και θελουν root για να εκχωρησεις δικαιωματα...

Link to comment
Share on other sites

How To: Aντικατασταση superuser με supersu

 

1. Kανεις απεγκατσταση το super user

2. Kατεβαζεις το supersu (μια χαρα ειναι η δωρεαν εκδοση)

3. μετα την εγκασταση το ανοιγεις και σου ζηταει να κανει αναβαθμιση επιλεγεις κανονική (οχι μεσω TWRP-CWM) αφού εγκατασταθει και αυτή

4. Ανοιγεις μια μια τις εφαρμογες που εχεις και θελουν root για να εκχωρησεις δικαιωματα...

 

σ'ευχαριστω! θα το δοκιμασω αυριο!

Link to comment
Share on other sites

Eδω

κοιταξες?

 

Οκ έγινε ! Βλακεία μου που δεν το κοίταξα καλύτερα! είμαι αδικαιολόγητος :p¨

 

Ευχαριστώ πολύ!! :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Ενω είμαι root πήγα να κάνω update ota (βλακεία) και τώρα με βγάζει συνέχεια

σε recovery και δεν ξεκινάει. Εκανα wipe & cache format εγκατέστησα πάλι τη rom

του Rayclobe αλλά με βγάζει συνέχεια στο recovery, κάνω reboot ξανά σε CWM.

Τα αρχεία της κάρτας τα βλέπω αλλά δεν μπουτάρει. Εχει κάποιος λύση ??

Σε download mode δεν μπαίνει με volume up πατημένο και σύνδεση σε Usb ?

γιατι το κάνω και δεν δουλεύει.

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Ενω είμαι root πήγα να κάνω update ota (βλακεία) και τώρα με βγάζει συνέχεια

σε recovery και δεν ξεκινάει. Εκανα wipe & cache format εγκατέστησα πάλι τη rom

του Rayclobe αλλά με βγάζει συνέχεια στο recovery, κάνω reboot ξανά σε CWM.

Τα αρχεία της κάρτας τα βλέπω αλλά δεν μπουτάρει. Εχει κάποιος λύση ??

Σε download mode δεν μπαίνει με volume up πατημένο και σύνδεση σε Usb ?

γιατι το κάνω και δεν δουλεύει.

Κάθε βοήθεια δεκτή.

 

Εφόσον υπάρχει το LG Update Tool δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι...το ότι δεν σου μπαίνει σε download mode ίσως είναι θέμα, αλλά μάλλον δικό σου λάθος χειρισμού. Εφόσον μπεις και το συνδέσεις με το Tool, απλώς ακολουθείς τα βήματα του οδηγού για να (ξανα)περάσεις την stock ROM :cool:

 

Και νομίζω το έχουμε ξαναπεί, η πιθανότητα για boot loop όταν έχεις custom recovery είναι πολύ μεγάλη...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον υπάρχει το LG Update Tool δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι...το ότι δεν σου μπαίνει σε download mode ίσως είναι θέμα, αλλά μάλλον δικό σου λάθος χειρισμού. Εφόσον μπεις και το συνδέσεις με το Tool, απλώς ακολουθείς τα βήματα του οδηγού για να (ξανα)περάσεις την stock ROM :cool:

 

Και νομίζω το έχουμε ξαναπεί, η πιθανότητα για boot loop όταν έχεις custom recovery είναι πολύ μεγάλη...

 

LG Update Tool εννοείς της μαμάς ή αυτό που υπάρχει στην πρώτη σελίδα του οδηγού: FlashTool (R&D Test Tool) ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...