Jump to content

myphone REVIEW: Έξι launchers στο μικροσκόπιό μας


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 100
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ αμέσως μετά που διάβασα το review, δοκίμασα να κατεβάσω τον Themer και εγκαταστάθηκε άμεσα.

 

 

*Για να ενεργοποιηθεί, χρειάζεται κωδικό που τον παίρνεις με λίστα αναμονής.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η πλάκα είναι ότι ακόμα και στην 4.1.+ υποστηρίζει συγκεκριμένες αναλύσεις οθόνης και δεν παίζει σε όλα τα κινητά. Ας πούμε στο δικό μου optimus G δεν παίζει διότι δεν υποστηρίζει την ανάλυση του, αν είναι δυνατόν μεγάλο Χ από μένα μέχρι να έρθουν στο σημείο να μην γελοιοποιούνται !!!!!!

Δεν παιζει η δοκιμαζομενη εκδοση στο κινητο σου και θεωρεις οτι γελιοποιουνται;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει η δοκιμαζομενη εκδοση στο κινητο σου και θεωρεις οτι γελιοποιουνται;

 

κατά την άποψη μου ΝΑΙ. Η ίδια ανάλυση υποστηρίζεται σε αντίστοιχα κινητά, δλδ τι περισσότερο ή λιγότερο έχει το G; Έχουν βάλει προφανώς φίλτρο στην υποστήριξη συγκεκριμένων κινητών με τα ονόματα τους και όχι με κριτήριο την ανάλυση όπως υποστηρίζουν και για αυτό το λόγο, πάντα κατά την άποψη μου, γελοιοποιούνται. Τέλος πάντων δεν με ενδιαφέρει πλέον, τώρα στο θέμα μας δοκίμασα την νέα έκδοση του Aviate και πραγματικά εντυπωσιάστηκα. Είναι κάτι διαφορετικό, ελαφρύς αρκετά και πιστεύω θα έχει λαμπρό μέλλον..!!!!!

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

TSF SHELL 3D

 

Αν έχεις δυνατό μηχανάκι, δεν ξανασχολείσαι με άλλους απλούς launcher.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

κατά την άποψη μου ΝΑΙ. Η ίδια ανάλυση υποστηρίζεται σε αντίστοιχα κινητά, δλδ τι περισσότερο ή λιγότερο έχει το G; Έχουν βάλει προφανώς φίλτρο στην υποστήριξη συγκεκριμένων κινητών με τα ονόματα τους και όχι με κριτήριο την ανάλυση όπως υποστηρίζουν και για αυτό το λόγο, πάντα κατά την άποψη μου, γελοιοποιούνται. Τέλος πάντων δεν με ενδιαφέρει πλέον, τώρα στο θέμα μας δοκίμασα την νέα έκδοση του Aviate και πραγματικά εντυπωσιάστηκα. Είναι κάτι διαφορετικό, ελαφρύς αρκετά και πιστεύω θα έχει λαμπρό μέλλον..!!!!!

Κατσε γιατι θα τρελαθω... σου λεει ο αλλος πριν να εχει ακομα ετοιμο προιον ελα να με βοηθησεις να βρουμε μαζι τα λαθη και να κανουμε δοκιμες σε ενα προιον που ακομα δεν ειναι ετοιμο αλλα το φτιαχνω ακομα ειναι δηλαδη υπο κατασκευη και τον λες γελοιο επειδη το προιον του δεν ειναι ακομα ετοιμο; :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα κινεζομάγαζα όταν αντιμετωπίζεις πρόβληματα με lag στα κινητα που σου πουλάνε προτείνουν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Nova. Διαβαζοντας σχετικα forum ΟΛΟΙ υποστηριζουν πως με τον Nova εξαφανίστηκαν τα lag. Ισχύει? Εχει δει καπιος διαφορα πριν και μετα? Εγω δεν μπορω να το δοκιμασω γιατι το δικό μου κινεζοεργαλείο (Star b94m) θερίζει...

 

Ισχύει. Όποια συσκευή λαγκαρει στο scrolling, ο Nova είναι ταχύτατος και smooth και δίνει λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

κατά την άποψη μου ΝΑΙ. Η ίδια ανάλυση υποστηρίζεται σε αντίστοιχα κινητά, δλδ τι περισσότερο ή λιγότερο έχει το G; Έχουν βάλει προφανώς φίλτρο στην υποστήριξη συγκεκριμένων κινητών με τα ονόματα τους και όχι με κριτήριο την ανάλυση όπως υποστηρίζουν και για αυτό το λόγο, πάντα κατά την άποψη μου, γελοιοποιούνται. Τέλος πάντων δεν με ενδιαφέρει πλέον, τώρα στο θέμα μας δοκίμασα την νέα έκδοση του Aviate και πραγματικά εντυπωσιάστηκα. Είναι κάτι διαφορετικό, ελαφρύς αρκετά και πιστεύω θα έχει λαμπρό μέλλον..!!!!!

 

Ρε φίλε σιγά μην αρνούνται να υποστηρίξουν το g και συγκεκριμένα κινητά...Αν το πάμε έτσι ειναι κατάπτυστοι γιατί προϋπόθεση για να τον κατεβάσεις είναι η 4.1. Άλλωστε είναι beta έκδοση και πάντα υπάρχουν θέματα σε αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Nova launcher από την 1η μέρα που έβαλα custom ICS στο παλιό μου Desire, λόγω της παραμετροποίησης που δεχόταν σε σχέση με τον stock launcher.

Εδώ και αρκετό καιρό είμαι και με Prime version στο Nexus μου, χάρη σε προσφορά που τον είχαν βγάλει.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αντι να περιμενεις τον themer, δοκιμαζεις τον buzz launcher και τελειωσες :) Αλλαζει ολοκληρωτικα αναλογα με το theme που θα του περασεις (τα οποια themes τα φτιαχνουν οι χρηστες) και εχει οτι χρειαζομαι (δημιουργια φακελων κτλ). Ειναι λιγο βαρυ ισως αλλά σε nexus 4 δεν εχω κανενα προβλημα
Link to comment
Share on other sites

τον εγκατέστησα αλλά δεν μου έκανε το κλικ, ίσως να θέλει να του δώσω περισσότερο χρόνο. έβαλα όμως τον παλιό καλό SPB που είχα αγοράσει, αφού δοκίμασα τον Yandex.Shell πρώτα.... είναι η εντύπωση μου ότι είναι στην ίδια βάση δουλεμένοι και οι δυο? λείπουν φυσικά κάποια πραγματάκια από τον Yandex αλλά είναι και δωρεάν.... Edited by vlachaquito
Link to comment
Share on other sites

off topic.

το πρόβλημα είναι ότι κατέβασες ένα πρόγραμμα ΔΩΡΕΑΝ, χωρίς κανένα κόστος και απλά δεν σου παίζει... και μάλλον θα φταις εσύ, γιατί ο Dev αναφέρει ότι θα πρέπει το κινητό να δουλεύει σε "στοκ" ανάλυση, να μην έχουμε δλδ αλλάξει την ανάλυση ή τα on screen πλήκτρα, πιθανόν λοιπόν κάτι σου ξέφυγε... αλλά και έτσι να μην είναι, θεωρώ τουλάχιστον αγενές να χρησιμοποιείς αυτούς τους χαρακτηρισμούς.

 

φαντάζομαι δλδ συμπεριφορά αν πλήρωνες κιόλας....

 

on topic τώρα.

τον εγκατέστησα αλλά δεν μου έκανε το κλικ, ίσως να θέλει να του δώσω περισσότερο χρόνο. έβαλα όμως τον παλιό καλό SPB που είχα αγοράσει, αφού δοκίμασα τον Yandex.Shell πρώτα.... είναι η εντύπωση μου ότι είναι στην ίδια βάση δουλεμένοι και οι δυο? λείπουν φυσικά κάποια πραγματάκια από τον Yandex αλλά είναι και δωρεάν....

 

Έχει ακουστεί ότι ο yandex στην ουσία είναι ο spb. Εξαγοράστηκε ο spb και αναπτύσσεται από την ομάδα του yandex.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί ότι ο yandex στην ουσία είναι ο spb. Εξαγοράστηκε ο spb και αναπτύσσεται από την ομάδα του yandex.

δλδ εγώ που αγόρασα τον Spb πιάστηκα....? :X :D

από αυτά που λες να υποθέσω ότι όποια καινούργια έκδοση θα έρχεται μόνο σαν yandex?

να αντικαταστήσω τον SPB με τον yandex?

 

μπερδεύτηκα....

Link to comment
Share on other sites

Καθε 2 μηνες περιπου βαριεμαι και αλλο lancer , τους εχω δοκιμαζει ολους για εμενα ο πιο καλος ειναι ο smart γιατι μου θυμιζει λιγο Η/Υ το κινητο οταν τον εχω ειδικα το Ubuntu theme.

 

Υ.Γ

Ψαχνω για ενα φιλαρακι lancer που να ειναι οσο πιο πολυ γινεται πιο κοντα στο sense ui της HTC εχετε να προτεινεται κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτά που διάβασα και εγώ έβαλα στο Ν7 πρώτης γενιάς τον Νόβα.

 

Ο στοκ είναι πιο αργός αλλά πιο αλαγκαριστος θαρρώ

Link to comment
Share on other sites

ένας τουλάχιστον εντυπωσιακός είναι και Vire, μόλις τον πέρασα και τον σεταρισα και δείχνει καλός, φυσικά στην πορεία θα φανεί αν έχει αδυναμίες...
Link to comment
Share on other sites

δλδ εγώ που αγόρασα τον Spb πιάστηκα....? :X :D

από αυτά που λες να υποθέσω ότι όποια καινούργια έκδοση θα έρχεται μόνο σαν yandex?

να αντικαταστήσω τον SPB με τον yandex?

 

μπερδεύτηκα....

Ο yandex έχει στηθεί πάνω στον SPB καθώς έγινε κάτι σαν "διάσπαση" πάνω στην εταιρία SPB Software που είχε την ανάπτυξή του με αποτέλεσμα οι περισσότεροι να την κάνουν και να ανοίξουν δική τους εταιρία.

Ο Yandex δεν αναπτύσσει μόνο Launcher πλέον, αλλά και market, maps, weather, navigator, browser (που έχω ακούσει πως είναι πολύ καλός) κτλ.

 

Δεν ξέρω αν ο SPB Shell θα συνεχίσει την ανάπτυξή του πάνω σε αυτό το project καθώς έχει μείνει αρκετά πίσω και δεν είναι και δωρεάν....

Link to comment
Share on other sites

Άμα μπεις στο κόλπο δεν σε ικανοποιεί τίποτα και θέλεις να αλλάζεις συνέχεια θέματα και εικονίδια οπότε επιμένω stock... Το Emotion της Huawei είναι απλά και λειτουργικό, το μόνο που υστερεί είναι ότι δεν έχει πολύ καλό time-weather widget (δεν έχει εικονίδια νυχτός)...
Link to comment
Share on other sites

Ο yandex έχει στηθεί πάνω στον SPB καθώς έγινε κάτι σαν "διάσπαση" πάνω στην εταιρία SPB Software που είχε την ανάπτυξή του με αποτέλεσμα οι περισσότεροι να την κάνουν και να ανοίξουν δική τους εταιρία.

Ο Yandex δεν αναπτύσσει μόνο Launcher πλέον, αλλά και market, maps, weather, navigator, browser (που έχω ακούσει πως είναι πολύ καλός) κτλ.

 

Δεν ξέρω αν ο SPB Shell θα συνεχίσει την ανάπτυξή του πάνω σε αυτό το project καθώς έχει μείνει αρκετά πίσω και δεν είναι και δωρεάν....

Βασικά ο yandex είναι η ρώσικη google που είδα πρόσφατα που απεβίωσε ο συνιδριτής της...

Link to comment
Share on other sites

Χτές έστειλα request για κωδικό στο themer,σήμερα μου τον έστειλαν.Ενεργοποίηση και φούλ δοκιμές...
Link to comment
Share on other sites

Nova χρησιμοποιώ αλλά διάβασα για τον themer και λέω να τον δοκιμάσω. Σε μια μέρα μου στείλανε τον activation code, είδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...