Jump to content

Lenovo A706


Slippy3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει,βρήκα άκρη τελικά!Ελληνικά έχει,ήρθε root αλλά με αρκετές κινεζοεφαρμογές.

Αγορασμένο από to2c.

 

Θα μπορούσες να κάνεις ένα backup τη rom σου και να μου τη στείλεις; Θα με σώσεις αν το κάνεις!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να κάνεις ένα backup τη rom σου και να μου τη στείλεις; Θα με σώσεις αν το κάνεις!

Φίλε μου πολύ ευχαρίστως,το κινητό όμως το έχω δώσει γιατί δεν ήταν για εμένα αλλά για μια φίλη.

Έχω κρατήσει όμως το γενικό backup που πήρα με το titanium πριν κάνω οτιδήποτε στο κινητό.

Αν θέλεις μπορώ να σου το στείλω(είναι 212mb) ή εκτός αν μου πεις ποιο αρχείο θέλεις να σου το στείλω μεμονωμένα.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ το titanium δεν κάνει backup το λειτουργικό νομίζω. Απλά τα δεδομένα :( Οπότε θα μου είναι άχρηστο αυτό το backup :(

Ευχαριστώ όπως και να χει.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ το titanium δεν κάνει backup το λειτουργικό νομίζω. Απλά τα δεδομένα :( Οπότε θα μου είναι άχρηστο αυτό το backup :(

Ευχαριστώ όπως και να χει.

Μήπως τα έχει όλα,γιατί η επιλογή είναι για backup όλων των αρχείων και των δεδομένων;

Αν ξέρεις πες μου ένα αρχείο να κοιτάξω αν είναι μέσα στο backup.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα έχει όλα,γιατί η επιλογή είναι για backup όλων των αρχείων και των δεδομένων;

Αν ξέρεις πες μου ένα αρχείο να κοιτάξω αν είναι μέσα στο backup.

 

To backup της rom είναι μόνο ένα αρχείο και δημιουργείται μόνο μέσω safe mode χρησιμοποιώντας το ClockworkMod. Το Titanium σου κρατάει backup όλα τα δεδομένα ώστε αν πάει κάτι στραβά ή αν το επαναφέρεις σε εργοστασιακές ρυθμίσεις ή π.χ. εγκαταστήσεις νέα rom να σου εγκαταστήσει πάλι όλα τα προγράμματα με τις ρυθμίσεις που έχεις. Ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον αλλά σίγουρα δε γίνεται με αυτό τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χμμμ το titanium δεν κάνει backup το λειτουργικό νομίζω. Απλά τα δεδομένα :( Οπότε θα μου είναι άχρηστο αυτό το backup :(

Ευχαριστώ όπως και να χει.

Σωστά, πλήρες backup μόνο μέσα από custom recovery.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλησπέρα έχω στα χέρια μου αυτό το μοντέλο και το κινητό αυτό όταν φτάνει 30% μπαταρία κλείνει η κάνει μόνο του επανεκκίνηση είναι πρόβλημα από την μητρική η από κάποια επιλογή του κινητού που το κάνει να "μπερδεύετε"

 

Επίσης χαλάει την μπαταρια (φουσκώνει)

 

*Το κινητό έχει αλλάξει πρόσφατα μπαταρία και πάλι τα ίδια κανει...

Όποιος μπορεί να βοηθήσει παρακαλώ ας στείλει ένα Μάιλ στο mak_tech@hotmail.com

Edited by Mak_tech
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...