Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς τι γίνεται με το mi 10t; Υπάρχει έλλειψη;

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

Είσαι σε λάθος θέμα

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το banggood σε pdm μου έστειλε τρακινγκ που ξεκινάει με GR έχει 15 αριθμούς και γράμματα καθ τελειώνει με g.... Ξέρει κανένας τι εταιρεία είναι;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Αγορά από bangood με priority mail μου έστειλαν ένα tracking number με 8 ψηφία, ξέρουμε με ποιες μεταφορικές έρχεται Ελλάδα και ποιους carriers ελέγχω?
Link to comment
Share on other sites

Είναι με comet... Πολύ γρήγορη... Μαχ 15 μέρες

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Αγορά από bangood με priority mail μου έστειλαν ένα tracking number με 8 ψηφία, ξέρουμε με ποιες μεταφορικές έρχεται Ελλάδα και ποιους carriers ελέγχω?
Το ίδιο κι εγώ έχω 10 μέρες αυτό το tracking με τα νούμερα μόνο και έχει φτάσει μέχρι ενός σημείου που έχει φύγει από αυτούς.Το δείχνει και στην παραγγελία μέσα.Ειναι με FLYT expess μεταφορική.Απο εκεί και πέρα πρέπει να έχει αλλάξει tracking και δεν μου έχουν στείλει λογικά.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εγώ έχω 10 μέρες αυτό το tracking με τα νούμερα μόνο και έχει φτάσει μέχρι ενός σημείου που έχει φύγει από αυτούς.Το δείχνει και στην παραγγελία μέσα.Ειναι με FLYT expess μεταφορική.Απο εκεί και πέρα πρέπει να έχει αλλάξει tracking και δεν μου έχουν στείλει λογικά.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο 17track θα σου δείξει παραλαβή από comet και μετά θα έρθει γρήγορα

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Το banggood σε pdm μου έστειλε τρακινγκ που ξεκινάει με GR έχει 15 αριθμούς και γράμματα καθ τελειώνει με g.... Ξέρει κανένας τι εταιρεία είναι;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Meest και Ελλάδα με speedex

Link to comment
Share on other sites

Το banggood σε pdm μου έστειλε τρακινγκ που ξεκινάει με GR έχει 15 αριθμούς και γράμματα καθ τελειώνει με g.... Ξέρει κανένας τι εταιρεία είναι;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες εδώ.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Αγορα απο ebay αξιας 56 ευρω , free shipping (FREE Standard SpeedPAK from China) ηρθε στη πορτα μου σημερα με γενικη ταχυδρομικη χωρις τελωνειο(14 μερες). Τι μεθοδος ειναι αυτο το speedPAK ?
Link to comment
Share on other sites

7η μέρα χωρίς να χει σκαναριστεί η επόμενη κίνηση (δλδ του pickup) από την gls

 

Να ανησυχώ που πιθανόν να πέσει μετά στην acs ή θα πάει σφαίρα από τη στιγμή που θα το πάρει η gls στα χέρια της a406eea269695e8679e503dd92f5fa5f.jpg

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω όταν με το καλό ξεκολλήσει να φτάνει Ελλάδα μετά από 9 μέρες και τότε υπάρχει περίπτωση να κολλήσει εδώ στην αναθεματισμενη ACS,οπλισου με απέραντη υπομονή...
Link to comment
Share on other sites

7η μέρα χωρίς να χει σκαναριστεί η επόμενη κίνηση (δλδ του pickup) από την gls

 

Να ανησυχώ που πιθανόν να πέσει μετά στην acs ή θα πάει σφαίρα από τη στιγμή που θα το πάρει η gls στα χέρια της a406eea269695e8679e503dd92f5fa5f.jpg

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

 

Μεχρι αυριο πιστευω θα σκαναριστεί και απο εκει μετράς αλλες 6-7 μερες για να μπει Ελλάδα και να το εχεις σε 8-9 αν δεν κολλησει στην ACS.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι!

 

Το προηγούμενο που πήρα για μένα έκανε 5 μέρες να πικαριστεί και συνολικά 15 να παραδοθεί (τα πήγε καλά η acs)

 

Είναι δώρο αυτό και ελπίζω να παραδοθεί πριν τα γενέθλια

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8 μέρες ήρθε δέμα από το banggood με priority. Το περίμενα να έρθει σήμερα και όντως ήρθε, αλλά το παράξενο είναι ότι στο tracking number δεν έγραψε ποτέ ότι έφτασε Ελλάδα αλλά ούτε SMS ήρθε από την comet.

Έχει τύχει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8 μέρες ήρθε δέμα από το banggood με priority. Το περίμενα να έρθει σήμερα και όντως ήρθε, αλλά το παράξενο είναι ότι στο tracking number δεν έγραψε ποτέ ότι έφτασε Ελλάδα αλλά ούτε SMS ήρθε από την comet.

Έχει τύχει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο;

Και τότε πως και το περίμενες;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8 μέρες ήρθε δέμα από το banggood με priority. Το περίμενα να έρθει σήμερα και όντως ήρθε, αλλά το παράξενο είναι ότι στο tracking number δεν έγραψε ποτέ ότι έφτασε Ελλάδα αλλά ούτε SMS ήρθε από την comet.

 

Έχει τύχει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο;

Σε μένα, μόλις παρέλαβα μια micro SD απο Κίνα σε μια βδομάδα!

 

Στο βιλαμπάχο της acs ακόμη τρίβουν.. 7cef5a4efe2119f15bf0cbbaffd9d27e.jpg

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τότε πως και το περίμενες;

Τι εννοεις?

Ηρθε το δεμα με την speedex αλλα πχ στο 17track δειχνει ακομα οτι ειναι στο δρομο και δεν εχει φτασει στην Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?

Ηρθε το δεμα με την speedex αλλα πχ στο 17track δειχνει ακομα οτι ειναι στο δρομο και δεν εχει φτασει στην Ελλαδα

Αυτό λέω ρε αδερφέ, πως το περίμενες να έρθει σήμερα (χθες), εφόσον δεν είχες καμία ένδειξη ότι βρίσκεται στην Ελλάδα;;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πριν καμια βδομαδα ηρθε παλι δεμα απο το banggood σε 7 μερες. Τωρα εφτασε στα χερια σε 8 μερες γιατι επεφτε Κυριακη
Link to comment
Share on other sites

Γιατι πριν καμια βδομαδα ηρθε παλι δεμα απο το banggood σε 7 μερες. Τωρα εφτασε στα χερια σε 8 μερες γιατι επεφτε Κυριακη

Με τι μέθοδο αποστολής φίλε μου;

Αν μπορείς γίνε λίγο πιο αναλυτικός.

Ευχαριστώ πολύ

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Pdm με comet.... Μόνο αυτή πάει τόσο γρήγορα

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Από τις 22/3 το κινητό περιμένει να πάει η gls να το πάρει από hk του banggood, και ακόμη δεν έχει γίνει handover να προχωρήσει.

 

Έτυχε τόσο πολύ καιρό αναμονής σε κάποιον άλλο με gls και EU Priority?

 

Στο support του banggood κλασικά θα το πάρετε σε 15-25 μέρες κλπ οι τυπικές αοριστιες

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2021-03-26 22:35

Puurs, The parcel was handed over to GLS.

 

2021-03-19 06:13

Puurs, The parcel data was entered into the GLS IT system; the parcel was not yet handed over to GLS.

 

σημερα ειναι βουλγαρια

οταν μπeι ελλαδα πως το αναζητω με acs ιδιο tracking number ?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην γίνει έτσι αλλά ακόμα και σήμερα βλέπω στο fb της ACS πολλά νεύρα, πολλοί βρίζουν, έχουν αγανακτήσει... όταν με το καλό φτάσει με την gls θέλει κυνήγι πολύ με την ACS, μήπως πάει για κλείσιμο (εγώ τους το εύχομαι πάντως)... εγώ ποτέ ξανά δεν θα παραγγείλω με eu priority line banggood μόνο και μόνο για την ACS.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι γράφουν στο site τους για μεγάλες καθυστερήσεις στην Αττική Δεν ξέρω αν ισχύει και για την υπόλοιπη χώρα
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...