Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι στιγμής, το eu priority του banggood έχει αποδειχθεί ασφαλές, οπότε αν δεν αλλάξει κάτι... δραστικά, *δεν* διατρέχεις κίνδυνο τελωνείου.

Με GLS, το παρακολουθείς εντός Κίνας με το tracking της FlytExpress, μετά το βλέπεις στη σελίδα της ίδιας της GLS, και στην Ελλάδα, απ' ό,τι θυμάμαι, το αναλαμβάνει η ACS, με tracking number που λογικά πρέπει να σου βγάλει η GLS, όταν το δέμα φτάσει εδώ.

Από 16/3 με την μέθοδο αυτή έφτασε η παραγγελία μου στο κεντρικό ΚΔ Αθήνα και δεν μπορεί να μου παραδοθεί από την ACS σε κατάστημα τους στο Μαρούσι,επικαλούνται πολύ υψηλό φόρτο παραδόσεων κλπ.

Προσωπικά εμένα μου δίνει την εντύπωση διάλυσης ή εσκεμμένης απαξίωσης η ACS,το μόνο μελανό σημείο στην όλη μου εμπειρία από την παραγγελία είναι αυτό.

Δεν θα παραγγείλω ξανά από banggood με EU Priority line γιατί καταλήγει στην ACS,αυτό δεν μπορεί να θεωρηθεί πλέον θεμιτό όσο και αν επικαλούνται έκτακτες συνθήκες,ας έκαναν είδικό σχεδιασμό ή στην τελική ας μην αναλάμβαναν περαιτέρω αποστολές αφού δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν.

Κανονικά θα έπρεπε να ενημερωθεί η GLS για τον συνεργάτη τους στην Ελλάδα,όσο διακινήθηκε το δέμα στην Ευρώπη ανα δυο μέρες υπήρχε ενημέρωση,συνολικά έκανε 7 μέρες με αφετηρία το Βέλγιο για να φτάσει Ελλάδα,εδώ πλέον βρίσκεται 8 μέρες και δεν κουνιέται,απλά τρελά πράγματα.

Πρώτη και τελευταία φορά λοιπόν για μένα.

Και υπάρχουν πολλές παρόμοιες πλέον καταγγελίες στο fb https://www.facebook.com/ACSCOURIER/

θέλει πολύ σκέψη λοιπόν τώρα μια παραγγελία με EU priority line γιατί καταλήγει στην πιο άθλια εταιρεία πλέον , θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα και θα κινηθώ ανάλογα..

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το κακό με το banggood είναι ότι αν παραγγείλεις με PDM ή EU priority δεν έχεις τρόπο να ξέρεις με ποια μεταφορική θα στο στείλουν.

Για παράδειγμα (κρίνοντας από τα όσα διαβάζω σε προηγούμενες σελίδες εδώ), αν πέσεις σε Comet, μπορεί να έχεις το δέμα σου σε 10 μέρες.

Ή να πέσεις σε κάτι όπως αυτό που περιγράφει ο rostropol παραπάνω (και δεν είναι αυτά τα χειρότερα της ACS - έχω δει πολύ χειρότερα με αυτούς, και μάλιστα σε παραγγελία μου από ελληνικό μαγαζί! - αν και οφείλω να αναγνωρίσω ότι -παραδόξως- δύο τελευταίες παραγγελίες από BG τις έφεραν σε... σχετικά λογικούς χρόνους!)

Το χειρότερο σενάριο βέβαια (που ευτυχώς νομίζω ότι δεν εφαρμόζεται με καμία από τις 'priority' μεθόδους, μόνο με απλά συστημένα ή και αυτά χωρίς καθόλου tracking) είναι να πέσεις σε ΕΛΤΑ και να κάνει κανένα δίμηνο μόνο... εντός Ελλάδας!

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με το banggood είναι ότι αν παραγγείλεις με PDM ή EU priority δεν έχεις τρόπο να ξέρεις με ποια μεταφορική θα στο στείλουν.

Για παράδειγμα (κρίνοντας από τα όσα διαβάζω σε προηγούμενες σελίδες εδώ), αν πέσεις σε Comet, μπορεί να έχεις το δέμα σου σε 10 μέρες.

Ή να πέσεις σε κάτι όπως αυτό που περιγράφει ο rostropol παραπάνω (και δεν είναι αυτά τα χειρότερα της ACS - έχω δει πολύ χειρότερα με αυτούς, και μάλιστα σε παραγγελία μου από ελληνικό μαγαζί! - αν και οφείλω να αναγνωρίσω ότι -παραδόξως- δύο τελευταίες παραγγελίες από BG τις έφεραν σε... σχετικά λογικούς χρόνους!)

Το χειρότερο σενάριο βέβαια (που ευτυχώς νομίζω ότι δεν εφαρμόζεται με καμία από τις 'priority' μεθόδους, μόνο με απλά συστημένα ή και αυτά χωρίς καθόλου tracking) είναι να πέσεις σε ΕΛΤΑ και να κάνει κανένα δίμηνο μόνο... εντός Ελλάδας!

Συμφωνώ για ΕΛΤΑ διαβάζω τα χειρότερα οντως,διμηνο σκαλωμένα στο αεροδρόμιο κλπ.,μέχρι στιγμής πάντως μόνο με την UPS δεν έχω συναντήσει πρόβλημα από amazon.es βέβαια (υποθέτω και η DHL δουλεύει σωστά),εγώ πάντως δεν θα εμπιστευθώ ποτέ ξανα καμία ελληνική εταιρεία courier,ειδικά την ACS.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για ΕΛΤΑ διαβάζω τα χειρότερα οντως,διμηνο σκαλωμένα στο αεροδρόμιο κλπ.,μέχρι στιγμής πάντως μόνο με την UPS δεν έχω συναντήσει πρόβλημα από amazon.es βέβαια (υποθέτω και η DHL δουλεύει σωστά),εγώ πάντως δεν θα εμπιστευθώ ποτέ ξανα καμία ελληνική εταιρεία courier,ειδικά την ACS.

Λύσε μου μία απορία. Όταν παρήγγειλες από Banggood σου είχε επιλογή σε Priority Direct Mail ή EU Priority line?

Γιατί έχω την εντύπωση ότι το 2ο το χρεώνει και παραπάνω. Πάντως εγώ όσα παρήγγειλα με PDM ήρθαν σφαίρα (και με Comet-Speedex).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Λύσε μου μία απορία. Όταν παρήγγειλες από Banggood σου είχε επιλογή σε Priority Direct Mail ή EU Priority line?

Γιατί έχω την εντύπωση ότι το 2ο το χρεώνει και παραπάνω. Πάντως εγώ όσα παρήγγειλα με PDM ήρθαν σφαίρα (και με Comet-Speedex).

Οταν παράγγειλα εγώ την 1/3/2021 δεν είχε άλλη επιλογή εκτός από το EU Priority line δυστυχώς(μαύρη ώρα σε ότι αφορά το σκέλος της αναθεματισμένης ACS).

Και τώρα για το εν λόφω κινητό μόνο αυτό δίνει.

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-9T-Global-Version-48MP-Quad-Camera-6000mAh-6_53-inch-4GB-64GB-Snapdragon-662-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1802784.html?cur_warehouse=HK&ID=630314362464446292566&rmmds=search

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα δέμα από chronopost, με αριθμό αποστολής ,, HR6********FR.

Το δείχνει Θεσσαλονίκη. Πήρα τηλέφωνο στην dpd, δεν το έχουν. Μια γνώμη ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως 2 λαπτοπ που πήρα από banggood και ήρθαν με gls acs δεν αντιμετώπισα καμία καθυστέρηση... Από τη στιγμή που μπήκε Ελλάδα σε 3 μέρες παρέλαβα από acs...

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω αγοράσει ένα προϊόν (21,35€) από Κίνα στάλθηκε με dhl το σταμάτησαν τελωνείο έστειλα τα αποδεικτικά,απλά έχουν σημείωση στο δέμα 79,15usd,και μου είπαν πρέπει να εκτελωνιστή με την τιμή των 79,15usd και σίγουρα να χρεώνουν πολλά, οπότε τα αποδεικτικά δεν με καλύπτουν,ένα λάθος και καίγεσαι, κάποιος βοηθεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά έχω αγοράσει ένα προϊόν (21,35€) από Κίνα στάλθηκε με dhl το σταμάτησαν τελωνείο έστειλα τα αποδεικτικά,απλά έχουν σημείωση στο δέμα 79,15usd,και μου είπαν πρέπει να εκτελωνιστή με την τιμή των 79,15usd και σίγουρα να χρεώνουν πολλά, οπότε τα αποδεικτικά δεν με καλύπτουν,ένα λάθος και καίγεσαι, κάποιος βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω αγοράσει ένα προϊόν (21,35€) από Κίνα στάλθηκε με dhl το σταμάτησαν τελωνείο έστειλα τα αποδεικτικά,απλά έχουν σημείωση στο δέμα 79,15usd,και μου είπαν πρέπει να εκτελωνιστή με την τιμή των 79,15usd και σίγουρα να χρεώνουν πολλά, οπότε τα αποδεικτικά δεν με καλύπτουν,ένα λάθος και καίγεσαι, κάποιος βοηθεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά έχω αγοράσει ένα προϊόν (21,35€) από Κίνα στάλθηκε με dhl το σταμάτησαν τελωνείο έστειλα τα αποδεικτικά,απλά έχουν σημείωση στο δέμα 79,15usd,και μου είπαν πρέπει να εκτελωνιστή με την τιμή των 79,15usd και σίγουρα να χρεώνουν πολλά, οπότε τα αποδεικτικά δεν με καλύπτουν,ένα λάθος και καίγεσαι, κάποιος βοηθεια.

 

Γιατί γράφει πάνω στο δέμα 79,15;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω αγοράσει ένα προϊόν (21,35€) από Κίνα στάλθηκε με dhl το σταμάτησαν τελωνείο έστειλα τα αποδεικτικά,απλά έχουν σημείωση στο δέμα 79,15usd,και μου είπαν πρέπει να εκτελωνιστή με την τιμή των 79,15usd και σίγουρα να χρεώνουν πολλά, οπότε τα αποδεικτικά δεν με καλύπτουν,ένα λάθος και καίγεσαι, κάποιος βοηθεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά έχω αγοράσει ένα προϊόν (21,35€) από Κίνα στάλθηκε με dhl το σταμάτησαν τελωνείο έστειλα τα αποδεικτικά,απλά έχουν σημείωση στο δέμα 79,15usd,και μου είπαν πρέπει να εκτελωνιστή με την τιμή των 79,15usd και σίγουρα να χρεώνουν πολλά, οπότε τα αποδεικτικά δεν με καλύπτουν,ένα λάθος και καίγεσαι, κάποιος βοηθεια.

 

Κανονικά , αφού δεν δέχονται το ποσό που αγόρασες το προϊόν , μιλάς με τον πωλητή και του αναφέρεις το πρόβλημα αφού είναι δικιά του υπαιτιότητα. Αν έκανε λάθος , θα πρέπει να επιστραφεί το πακέτο σε αυτόν και να σου στείλει άλλο , στο οποίο θα γράφει τρην κανονική τιμή.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

καλημερα δεν γνωριζω,τι λαθος εγινε απλα το εχω δει ξανα,σε αγορα απο ebay αγορασε κατι ακουστικα τα πληρωσε 24ε,ενω ειχε τιμη πανω 59ε ετσι στειλαμε αποδεικτικα,με τον πωλητη δεν βρεθηκε ακρη ουτε με αυτους και πληρωσε 29ε που στην πραγματικοτητα τοσο ειχαν ελλαδα,και εγω περιμενω αυτο το δεμα απο νοεμβριο 2020 το πρωτο χαθηκε με ελτα,και τους ειπα χρεωστε κατι αφου δεν μπορειτε αλλιως. φυσικα δεν γνωριζω την πολιτικη τους, να το παρω να τελειωνουμε,βαρεθηκα να περιμενω 5 μηνες κοντα, μετα θα προσεχω καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως 2 λαπτοπ που πήρα από banggood και ήρθαν με gls acs δεν αντιμετώπισα καμία καθυστέρηση... Από τη στιγμή που μπήκε Ελλάδα σε 3 μέρες παρέλαβα από acs...

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι σαφές πως σε μένα απλά έτυχε (πιστεύω μαζί με άλλους εκατοντάδες μαζί) και πλέον διανύουμε 24 μέρες εκ των οποίων οι 9 είναι στο Κορωπί και θα έρθει στο Μάρουσι κάποτε.

Είναι επίσης σαφές πως όλο αυτό υποτίθεται ότι οφείλεται σε έκτακτες συνθήκες λόγω covid(χωρίς όμως να έχουμε black Friday και Χριστούγεννα ),αυτήν την σημείωση έχουν βάλει και στο site τους κάτω από το πεδίο του tracking,έτσι πιστεύουν πως είναι ήδη καλυμμένοι.

όταν όμως προσπαθείς να τους πιάσεις για πάνω από 20 λεπτά στο τηλέφωνο και όταν σου απαντάνε με σχετική απάθεια ότι υπάρχουν καθυστερήσεις λόγω κλπ.κλπ. και πρέπει να κάνεις υπομονή χωρίς να μπορούν να σου πούνε πότε περίπου θα παραλάβεις τότε αρχίζεις και αγανακτείς...

Τους έθεσα ερώτημα για το που βρίσκεται το δέμα και μου είπαν πως θα ανοίξει αίτημα αναζήτησης από την εξ.πελατών,την Δευτέρα μου είχαν πει πως εντώς λίγων ημερών θα παραλάβω....μαζί με τηλ. στο ΚΔ Θεσσαλονίκης για να δω αν είναι ακόμα εκεί αλλά μου είπε πως είχε φτάσει Αθήνα...όλα αυτά δεν περιγράφουν πλέον μια εταιρεία που θέλει να αποκαλείται ταχυμεταφορών.

Εστειλα σχετικό ερώτημα στην GLS ήδη και το μόνο που περιμένω είναι μια απάντηση αν έχει ίσως χαθεί ή το άρπαξε κάποιος δικός τους και μετά πάω για refund και τέλος,ποτέ ξανά,δεν έχω καμία όρεξη να ασχολούμαι με την ερμηνεία τέτοιας παράλογης λειτουργίας μιας εταιρείας για την οποία ήδη υπάρχουν πάρα πολλές καταγγελίες.

Οσον αφορά το banggood χίλια μπράβο αλλά το πάν είναι όλη η αλυσίδα του συστήματος παραγγελιών αποστολών να έχει τελικά αξιόπιστους συνεργάτες και όχι να είναι θέμα τύχης/ατυχίας μια περίπτωση όπως η δικιά μου ή και χειρότερες.

https://www.facebook.com/ACSCOURIER/

Με μια απλή περιήγηση στα σχόλια εδώ υπάρχουν πάρα πολλές περιπτώσεις σαν την δική μου,δεν είναι κάτι τωρινό και αρχίζει και παρουσιάζει τάση γενίκευσης.

Τις μεγάλες εταιρείες τις ανεβάζουν οι πολλοί μικροί πελάτες και με τον αντίστροφο τρόπο την κατεβάζουν στο γκρεμό,αυτό ήδη είναι σε εξέλιξη μοιραία και για την ACS....

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

μιλησα και αφου δεν υπαρχει βοηθεια,ουτε αναγνωριζετε το λαθος,βεβαια καταλαβα πως ειπε τις αποστολες που στελνει με dhl με υπαρχει τιμη πανω,και που βρεθηκε τοτε η τιμη.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα δεν γνωριζω,τι λαθος εγινε απλα το εχω δει ξανα,σε αγορα απο ebay αγορασε κατι ακουστικα τα πληρωσε 24ε,ενω ειχε τιμη πανω 59ε ετσι στειλαμε αποδεικτικα,με τον πωλητη δεν βρεθηκε ακρη ουτε με αυτους και πληρωσε 29ε που στην πραγματικοτητα τοσο ειχαν ελλαδα,και εγω περιμενω αυτο το δεμα απο νοεμβριο 2020 το πρωτο χαθηκε με ελτα,και τους ειπα χρεωστε κατι αφου δεν μπορειτε αλλιως. φυσικα δεν γνωριζω την πολιτικη τους, να το παρω να τελειωνουμε,βαρεθηκα να περιμενω 5 μηνες κοντα, μετα θα προσεχω καλυτερα.

 

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς αλλά αν σε χρεώσουν για 79 ευρώ θα πληρώσεις τουλάχιστον άλλα τόσα στην DHL για τον εκτελωνισμό. Αν δεν σε νοιάζει πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

σε συγχωρεις ισως δεν τα ειπα καλα εννοειται δεν μπορω να πληρωσω τοσα πολλα χρηματα,αν χρεωσουν τα διπλασια απο τα 21,35ε που πληρωσα για το δεμα θα τα δωσω ευχαριστως,να το παρει ο θειος μου με ζαλισε καθε μερα.
Link to comment
Share on other sites

σε συγχωρεις ισως δεν τα ειπα καλα εννοειται δεν μπορω να πληρωσω τοσα πολλα χρηματα,αν χρεωσουν τα διπλασια απο τα 21,35ε που πληρωσα για το δεμα θα τα δωσω ευχαριστως,να το παρει ο θειος μου με ζαλισε καθε μερα.

 

Αν το ποσό είναι αυτό που λες (μαζί με τα μεταφορικά) δεν υπάρχει καμία χρέωση στο τελωνείο, καθώς η ατέλεια είναι στα 22€, μαζί με τα μεταφορικά, αλλά απ ότι κατάλαβα δεν δέχονται τα αποδεικτικά που τους έδωσες και θα σε χρεώσουν με το ποσό που αναγράφει το δέμα, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Αν το ποσό είναι αυτό που λες (μαζί με τα μεταφορικά) δεν υπάρχει καμία χρέωση στο τελωνείο, καθώς η ατέλεια είναι στα 22€, μαζί με τα μεταφορικά, αλλά απ ότι κατάλαβα δεν δέχονται τα αποδεικτικά που τους έδωσες και θα σε χρεώσουν με το ποσό που αναγράφει το δέμα, έτσι δεν είναι;

 

Από την στιγμή που θα κάνει τον εκτελωνισμό η DHL η αμοιβή για την DHL είναι 45 ευρώ + οποία επιπλέον έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χρόνια Πολλά να ενημερώσω απο τσεχικη αποθήκη απο banggood ενω αρκετές παραγγελίες μου το έστειλαν με dhl, τωρα με τσεχικο ταχυδρομείο και μπλεξιμο με τα τραγικά ελτα, ειχα επιλέξει eu priority line.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα μετά από 2-3 τηλέφωνα με 20 λεπτά αναμονή φαίνεται πως "ξεκλείδωσε" ή περιέργως βρέθηκε μετά το αίτημα αναζήτησης το δέμα μου και μέσα σε μια ώρα μου έστειλαν μήνυμα και πήγα και το παρέλαβα μετά από 10 μέρες που είχε πλέον φτάσει Ελλάδα.

Εντάξει τώρα ηρέμησα γιατί δεν χάθηκε το κινητό και όλα καλά αλλά ποτέ ξανά τέτοια ταλαιπωρία για κάτι που είναι αυτονόητο και θα έπρεπε να τελειώσει σε 3-4 μέρες το ανώτατο.

Μέχρι και αυτήν την περίοδο τα προβλήματα των ελληνικών ταχυμεταφορών είναι τόσα πολλά που πλέον θα πέσουν και καμπάνες..

https://de-facto.gr/courier-companies/?amp=1

Όση υπομονή και να έχεις κάπου τρελαίνεσαι αν είναι να περιμένεις 2-3 εβδομάδες για ένα δέμα να έρθει από Θεσσαλονίκη (αν σου τύχει)...

ACS ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Περιμένω ένα πακέτο από Κίνα και σύμφωνα με την ιστοσελίδα των Ελ.Τα. αυτό ανιχνεύθηκε τελευταία φορά στις 11/02 με ένδειξη "εκφόρτωση από μεταφορικό μεσο". Όμως, η περιοχή ανίχνευσης είναι κενή!

Πήρα στα Ελ.Τα. τηλέφωνο και μου λένε ότι ήρθε μεν ο σάκος, αλλά το πακέτο δεν ήταν μέσα σε αυτόν και θα πρέπει να κάνει αναζήτηση αποστολής ο αποστολέας.

Ισχύει κάτι τέτοιο; Αυτό σημαίνει η εν λόγω ένδειξη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Περιμένω ένα πακέτο από Κίνα και σύμφωνα με την ιστοσελίδα των Ελ.Τα. αυτό ανιχνεύθηκε τελευταία φορά στις 11/02 με ένδειξη "εκφόρτωση από μεταφορικό μεσο". Όμως, η περιοχή ανίχνευσης είναι κενή!

Πήρα στα Ελ.Τα. τηλέφωνο και μου λένε ότι ήρθε μεν ο σάκος, αλλά το πακέτο δεν ήταν μέσα σε αυτόν και θα πρέπει να κάνει αναζήτηση αποστολής ο αποστολέας.

Ισχύει κάτι τέτοιο; Αυτό σημαίνει η εν λόγω ένδειξη;

Η το φαγανε.....η σου λεει ******** ο υπαληλος....εμενα σε ιδια κατασταση ειναι απο 27/1/21 εκανα dispute αλλα βλεπω οτι ο aliexpres αλλαξε τακτικη και αν φαινεται το δεμα στην ελλαδα δεν επιστρεφει τα χρηματα αλλα σου λεει ψαξου με τα Ελληνικα ταχυδρομια......και πιθανον την πατησα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η το φαγανε.....η σου λεει ******** ο υπαληλος....εμενα σε ιδια κατασταση ειναι απο 27/1/21 εκανα dispute αλλα βλεπω οτι ο aliexpres αλλαξε τακτικη και αν φαινεται το δεμα στην ελλαδα δεν επιστρεφει τα χρηματα αλλα σου λεει ψαξου με τα Ελληνικα ταχυδρομια......και πιθανον την πατησα
LT475922361NL tracking number
Link to comment
Share on other sites

Και εγω η ιδια κατασταση με tracking number LTXXXXXXXXXNL και εχει κολλησει απο 4/3 σε αυτη τη κατασταση:

4/3/2021, 08:12 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

 

Μίλησα με τον seller που ειναι προθυμος αν περασουν 55 μερες και δεν παραλαβω να μου κανει refund.

 

Μια ερωτηση. Ξερετε τι παιζει με 4PX απο Κινα με tracking number LTXXXXXXXXXXBE? Καμια τυχη να ερθει Ελλαδα πριν το διμηνο ή να μη χαιρομαι τσαμπα;

 

Η μονη εταιρια που στελνει σχετικα γρηγορα και τα εχω παραλαβει ολα ειναι Orange Connex- Speedpak με το Ebay παντως.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι γίνεται με το mi 10t; Υπάρχει έλλειψη;

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...