Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζει να χρησιμοποίησε κανείς την trading shenzen?

 

Πιθανολογώ πως η επιλογή της "Global priority" είναι όμοια με το EU priority του bang

Μιας μορφής παραμάγαζο με παρόμοια πρακτική..

 

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παραγγελία από banggood με priority μου ήρθε ο κωδικός με τα 8 νούμερα.

Μπαίνω στο site της comet αλλά δεν μου βγάζει κάτι. Τι λάθος κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει πάρει ακόμα η Comer. Flytexpress μέχρι να το πάρει η comet. Επίσης η comet μη νομίζεις ότι έχει κανένα λεπτομέρες τρακινγκ... Θα το παραλάβει και η θα το πάει speedex η κατανομή σε οδηγο

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα τηλ. να διαμαρτυρηθουμε στα ΕΛΤΑ? δεμα απο 27/1/21

 

Jan 27, 2021 13:28

ELTA

DISPATCH UNLOADED

ATHENS AIRMAIL CENTER

Jan 27, 2021 13:28

PostNL

The item has been processed in the country of destination

Jan 27, 2021 15:28

PostNL

The item has arrived in the country of destination

Jan 27, 2021 15:28

Aliexpress-Cainiao

GR-The item has been processed in the country of destination:The item has arrived in the country of destination

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει κανα τηλ. να διαμαρτυρηθουμε στα ΕΛΤΑ? δεμα απο 27/1/21

 

Jan 27, 2021 13:28

ELTA

DISPATCH UNLOADED

ATHENS AIRMAIL CENTER

Jan 27, 2021 13:28

PostNL

The item has been processed in the country of destination

Jan 27, 2021 15:28

PostNL

The item has arrived in the country of destination

Jan 27, 2021 15:28

Aliexpress-Cainiao

GR-The item has been processed in the country of destination:The item has arrived in the country of destination

 

οχι τιποτε αλλο σε λιγο δεν θα στελνει κανενας Κινεζος στην Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η παραγγελία είναι από 7/12 από Κίνα. Στα ΕΛΤΑ δεν το βρίσκει το tracking number. Έχεις κάποιος καμια ιδέα;

 

και εμενα με βελγικο ταχυδρομειο UGxxxxxxxxxBE στην ιδια κατασταση με σενα απο 10/2

την εκανα 14/11 εντωμεταξυ και εφτασε Ελλαδα 3 μηνες μετα. Οποτε μη το εχουμε δεδομενο οτι τα στελνουν κ οι αλλες χωρες γρηγορα ειναι τι θα σου κατσει.

 

αναγκαστικα σημερα ανοιξα dispute γιατι κλεινει η παραγγελια και ξερω οτι δε φταιει ο κινεζος αλλα τι αλλο να κανεις

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εμενα με βελγικο ταχυδρομειο UGxxxxxxxxxBE στην ιδια κατασταση με σενα απο 10/2

την εκανα 14/11 εντωμεταξυ και εφτασε Ελλαδα 3 μηνες μετα. Οποτε μη το εχουμε δεδομενο οτι τα στελνουν κ οι αλλες χωρες γρηγορα ειναι τι θα σου κατσει.

 

αναγκαστικα σημερα ανοιξα dispute γιατι κλεινει η παραγγελια και ξερω οτι δε φταιει ο κινεζος αλλα τι αλλο να κανεις

 

Το ποιο πιθανό είναι να κάθεται 2 μήνες στο αεροδρόμιο μέχρι κάποιος να σκανάρει το δέμα και να το προωθήσει κατάλληλα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι πακέτο μου που πήγε σε ΓΕΤΑ Πειραιά παρελήφθη πριν 2 μέρες. Ήταν ένα motherboard κινητού σε ένα κουτάκι. Δύσκολο το περνάς για κινητό τόσο πανάλαφρο που είναι. Συνεπώς δεν γνωρίζουμε γιατί κατευθύνονται κάποια πακέτα εκεί, τυχαίο ίσως;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει πάρει ακόμα η Comer. Flytexpress μέχρι να το πάρει η comet. Επίσης η comet μη νομίζεις ότι έχει κανένα λεπτομέρες τρακινγκ... Θα το παραλάβει και η θα το πάει speedex η κατανομή σε οδηγο

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σημερα μου εστειλε μηνυμα η comet οτι ηρθε και τελευταιο εμφανιστηκε στο site της .

7 μερες απο Κινα σε Ελλαδα! Ρεκορ για banggood. Μονο μια φορα το εχω δει αυτο, για κινητο απο aliexpress , αλλα πριν πολλα χρονια.

 

Ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια ερώτηση να κάνω. Αρχές Μαρτίου έκανα μια παραγγελία στο Bangood διαφορα πράγματα αξίας γύρω στα 40 ευρώ. Ανάμεσα τους ήταν και ενα καλωδιο hdmi που δεν ήταν στο stock και έλεγε ότι θα ξανά στοκαρουν στις 18/03 αλλά δεν έγινε. Σε επικοινωνία μου με το Bangood συμφώνησα να γίνει split η παραγγελία για να φύγει ότι υπήρχε σε στοκ . Αξία περίπου 34 ευρώ. Η αρχική παραγγελία ήταν priority direct mail .Ομως αυτήν την βλέπω shipping fee. Άλλαξε κάτι ως προς την μέθοδο αποστολής ; Ευχαριστώ
London for ever
Link to comment
Share on other sites

7 μερες απο Κινα σε Ελλαδα! Ρεκορ για banggood. Μονο μια φορα το εχω δει αυτο, για κινητο απο aliexpress , αλλα πριν πολλα χρονια.

Για δες εδώ πολύ καλύτερος χρόνος, από παραγγελία έως παραλαβή και σε επαρχία και δεν μιλάω για ρεκόρ γιατί ενδεχομένως να υπάρχει ακόμη κάτι καλύτερο.

Και για του λόγου το αληθές:

2021-03-13 12:49 ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΔΙΑΝΟΜΕΑ (XXXXXXXXX)

2021-03-13 08:29 ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ XXXXXXXX

2021-03-13 07:40 ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ XXXXXXXX

2021-03-13 03:14 ΕΞΑΓΩΓΗ ΑΠΟ Δ/Κ ΔΙΑΜΕΤΑΚΟΜΙΣΤΙΚΟ XXXXXX

2021-03-13 02:16 ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΕ Δ/Κ ΔΙΑΜΕΤΑΚΟΜΙΣΤΙΚΟ XXXXXX

2021-03-12 22:40 ΑΦΙΞΗ ΣΕ HUB ΑΘΗΝΩΝ

2021-03-12 22:22 ΑΦΙΞΗ ΣΕ HUB ΑΘΗΝΩΝ

2021-03-12 19:25 ΑΦΙΞΗ ΣΕ HUB ΑΘΗΝΩΝ

2021-03-12 15:33 ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ ΜΕΣΩ SMS / VIBER

2021-03-12 15:30 Προώθηση αποστολής σε συνεργάτη

2021-03-12 15:30 Εισαγωγή αποστολής σε Comet Hellas

2021-03-09 15:47 CN Processing center, Item in transit

2021-03-09 09:46 CN Processing center, Item dispatched. PKG#:PKG32826117

2021-03-08 21:49 CN Processing center, Item in transit

2021-03-08 21:46 CN Processing center, Item received

2021-03-07 02:31 Μη εκτυπωμένο

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20210321-142524-Opera.jpg

 

Θεωρείται λογικό να έχει κολλήσει εκεί τόσο καιρό? Τι γίνεται?

20 μέρες Ολλανδία, 20 μέρες Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

20 μέρες Ολλανδία, 20 μέρες Ελλάδα?

 

Το θέμα είναι ότι μου έχει κολλήσει 20 μέρες Ελλάδα που δεν είναι φυσιολογικό. Δεν μου έχει ξανα τύχει να κάθεται τόσες μέρες στο κατ

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι μου έχει κολλήσει 20 μέρες Ελλάδα που δεν είναι φυσιολογικό. Δεν μου έχει ξανα τύχει να κάθεται τόσες μέρες στο κατ

 

μήπως το ταχυδρομείο της περιοχής σου είναι κλειστό λόγω κορονοιου? Γιατί εμένα έτσι έγινε

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι μου έχει κολλήσει 20 μέρες Ελλάδα που δεν είναι φυσιολογικό. Δεν μου έχει ξανα τύχει να κάθεται τόσες μέρες στο κατ

 

Τον τελευταίο καιρό (ένα χρόνο) είναι φυσιολογικό

Link to comment
Share on other sites

μήπως το ταχυδρομείο της περιοχής σου είναι κλειστό λόγω κορονοιου? Γιατί εμένα έτσι έγινε

 

Όχι μια χαρά ανοιχτό είναι και έχω παραλάβει κάποια πράγματα το τελευταίο καιρό. Αυτό όμως που θέλω ποιο πολύ δεν έρχεται λες και το κάνουν επίτηδες.

Link to comment
Share on other sites

και δεν μιλάω για ρεκόρ γιατί ενδεχομένως να υπάρχει ακόμη κάτι καλύτερο.

Εγω μιλαω για προσωπικο ρεκορ. Δεν περιμενα ποτε και ειδικα τωρα που πολλοι αγοραζουν απο Κινα να γινονται τετοιοι χρονοι. Μπραβο στο banggood

Το θέμα είναι ότι μου έχει κολλήσει 20 μέρες Ελλάδα που δεν είναι φυσιολογικό. Δεν μου έχει ξανα τύχει να κάθεται τόσες μέρες στο κατ

Eμενα απο 11/2 εχει κολλησει στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Το εναπομείναν κράτος δεν λειτουργεί πολύ απλά,

Ειδικά όσα είναι με ανίχνευση Ολλανδίας είναι για .....

το δικό μου είναι παρατημένο στο Κ.Δ.Μ. της περιοχής μου 10 μέρες

ότι είχα παραγγείλει 1η Νοεμβρίου από Κίνα με το απλό ταχυδρομείο του aliexpress, όσα έφτασαν έφτασαν τέλος Φλεβάρη, και μάλιστα τρία έκανα dispute και επεστράφησαν τα χρήματα, εάν έρθουν έχει καλός

Πάντως επιμένω ότι το πρόβλημα είναι πλέον "δικό" μας, με την καραμέλα "λόγο κοροϊδοϊου

Έφυγε ο περισσότερος κόσμος που είχε απομείνει με "εθελούσιες", έχουν δύο εργολάβους με τα γνωστά αποτελέσματα και περιμένουμε προκοπή;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έξω φρενών σήμερα πήγα να παραλάβω ένα δεματάκι ευτελούς αξίας που μου έστειλε ένας φίλος σα δώρο από Αυστραλία και δεν φτάνει που όλα μου τα δέματα είναι παρατημένα και ξεχασμένα στα ΕΛΤΑ Μου ζήτησαν και 3 ευρώ Έλεος τους είπα να το βάλουν εκεί που ξέρουν και σηκώθηκα έφυγα Θα έπρεπε να ντρέπονται
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Εκείνο το 3ευρω πρέπει να έχει καταργηθεί από το '17 ή '18, και ακόμα όποιος... έξυπνος το θυμάται, το ζητάει απ' τον κοσμάκη που ελπίζει να... δει το δέμα του μετά από μήνες!
Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε φίλε μου .. και εγώ όταν τους είπα αυτό το πράγμα.. μου το έπαιξε έξυπνη η υπάλληλος ότι αλλιώς πρέπει να το πληρώσει από την τσέπη της ..ότι να ναι..

Δηλαδή αν κάποιος άτυχος έχει παιδιά ή συγγενείς στην Αυστραλία και του στέλνουνε μικροπράγματα πρέπει να πληρώνει μόνιμα χαράτσι Δεν είμαστε καλά..

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση: έχω παραγγείλει ένα τάμπλετ από banggood με eu priority line και έρχεται με GLS. Υπάρχει κίνδυνος να πληρώσω τελώνιο;
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής, το eu priority του banggood έχει αποδειχθεί ασφαλές, οπότε αν δεν αλλάξει κάτι... δραστικά, *δεν* διατρέχεις κίνδυνο τελωνείου.

Με GLS, το παρακολουθείς εντός Κίνας με το tracking της FlytExpress, μετά το βλέπεις στη σελίδα της ίδιας της GLS, και στην Ελλάδα, απ' ό,τι θυμάμαι, το αναλαμβάνει η ACS, με tracking number που λογικά πρέπει να σου βγάλει η GLS, όταν το δέμα φτάσει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...