Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι oi κινεζοι μου λενε οτι επειδη δεν επελεξα το tariff insurance (που δεν το ειδα καπου καθως στην ολοκληρωση της παραγγελιας εχει μονο το broken screen glass και το shipping insurance) τα παρακατω:

you have chosen the "EU Priority Line" and it is not a tax-free shipping method.

We kindly remind you that you did not buy tariff insurance, thus, you will not be eligible for a refund of its import duties.

Below you can find more information about our policies for tariff insurance: {https://www.banggood.com/Insurances_hl69_at650}

To tracking number ειναι 12ψηφιος με gls και στο 17Track γραφει Βελγιο gls προς ελλαδα. Τελικα να ανησυχω η οχι για τελωνειο;

Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι oi κινεζοι μου λενε οτι επειδη δεν επελεξα το tariff insurance (που δεν το ειδα καπου καθως στην ολοκληρωση της παραγγελιας εχει μονο το broken screen glass και το shipping insurance) τα παρακατω:

you have chosen the "EU Priority Line" and it is not a tax-free shipping method.

We kindly remind you that you did not buy tariff insurance, thus, you will not be eligible for a refund of its import duties.

Below you can find more information about our policies for tariff insurance: {https://www.banggood.com/Insurances_hl69_at650}

To tracking number ειναι 12ψηφιος με gls και στο 17Track γραφει Βελγιο gls προς ελλαδα. Τελικα να ανησυχω η οχι για τελωνειο;

 

Μέχρι τώρα η μέθοδος EU Priority Line του Banggood δεν είχε θέμα με το Ελληνικό τελωνείο. Αν θα έχει το δικό σου, δεν το ξέρω.

Οι απαντήσεις του μαγαζιού είναι κλασικές Κινέζικες.

Link to comment
Share on other sites

Eφόσον πληρώνεις με PayPal, δεν υπάρχει λόγος να έχεις «ασφάλεια ταρίφα» :lol:

Με κάρτα απευθείας, αλλάζει το θέμα.

 

Μόλις έκανα μια παραγγελία στο Ebay, και μου έβγαλε παραλαβή 4 Μαρτίου :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα η μέθοδος EU Priority Line του Banggood δεν είχε θέμα με το Ελληνικό τελωνείο. Αν θα έχει το δικό σου, δεν το ξέρω.

Οι απαντήσεις του μαγαζιού είναι κλασικές Κινέζικες.

Αυτο καταλαβαινω και εγω. Σε ευχαριστω πολυ.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 9/12 από Banggood με PDM και 8ψηφιο κωδικό,σήμερα μου άφησε ειδοποίηση η speedex, και θα πάω να το παραλαβω εγώ αύριο.

Πάρα πολύ γρήγορα, αλλά τόσο τυφλή παραγγελία να μην ξέρεις που είναι το δέμα, να μην μπορείς να το ανιχνεύσεις, δεν έχω ξανασυναντησει.

Ο χρόνος όμως εξαιρετικός

Link to comment
Share on other sites

Απο banggood tracking number με 8 αριθμους που το παρακολουθαμε????

Σήμερα παρέλαβα μέσα σε 13 μέρες, πολύ καλός χρόνος. Αν εξαιρέσεις στην αρχή που υπήρχε μια ενημέρωση στο flytexpress, η επόμενη ενημέρωση που βρήκα ήταν το χαρτί της speedex για να παραλαβω

Link to comment
Share on other sites

Απο banggood tracking number με 8 αριθμους που το παρακολουθαμε????

 

Ψάξτο εδώ https://cometcourier.gr/pegasus/courier04/search00.php?pcode=SEARCHVOUCHER&r18p01=comet+courier και όταν φτάσει Ελλάδα πάρτους τηλ να σου δώσουν το tracking για την Speedex

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

To comet, σε μένα δεν δουλεύε.

Μπες στο flyexpress, με τον οχταψηφιο, και θα δείξει tn, και όταν έρθει Ελλάδα, Θα δείξει και το tn της speedex.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Me tn μπες στο 17track, ..θα δείξει μετά από 10~15 μέρες, τον αριθμό από speedex, θά έχει και, : comet παραλαβή, και παράδοση speedex.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από Banggood ψήνομαι για το POCO X3. Να προτιμήσω Ευρωπαϊκή αποθήκη με κόστος +20 ευρώ; Ή είναι ΟΚ από Hong Kong όπως παλιότερα; Ρωτάω λόγω κορωνοϊού κλπ
Link to comment
Share on other sites

Από banggood eu priority line μου έδωσαν 12 ψηφίο tracking μόνο αριθμούς. Που το ψάχνω?
Gls courier, κ Ελλάδα λογικα acs παραλαβή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gls courier, κ Ελλάδα λογικα acs παραλαβή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μη σας τύχει μεταφορική meest..... (ουκρανική)

Παραγγελία Banggood 21/11, αποστολή 21/11 και έχει από την 11/12 που έχει φύγει από Ολλανδία και πλέον αγνοείται η τύχη της.......

(είχαν δώσει delivery date 28/12. Να δούμε, που δε νομίζω ότι θα δούμε....) … υπομονή

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες ένα κινεζικό τρακ που μπορώ να το κοιτάξω εκτός από parcelsapp;
17track

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

με μέθοδο αποστολής PDM απο Banggood, έκανα απο 13 μέχρι και 24 ημέρες να παραλάβω,(είχα αρκετες παραγγελίες) είτε με Speedex, είτε με Comet , είτε με Acs . και στις 24 μέρες υπολογίζω και την εδω καθυστέρηση απο τις εταιρείες.

 

νομίζω οι Κινέζοι το τερμάτισαν!

 

Οτι άλλο περιμένω με ΕΛΤΑ , είναι φρίκη... Απο Γαλλία έρχεται ένα (Banggood) και απο 2/12 δείχνει οτι έφυγε απο κεί :lol:

 

Καλές γιορτές ,

Link to comment
Share on other sites

"Kατεβάζουν ρολά" τα ΕΛΤΑ για δέκα μέρες - Έπηξαν στις παραλαβές

https://slpress.gr/snews/quot-katevazoyn-rola-quot-ta-elta-gia-deka-meres-epixan-stis-paralaves/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...