Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δέμα από banggood cz αποθήκη με dhl έφθασε χθες Feucht, Germany πότε παραλαμβάνω σε Αθήνα είμαι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δέμα από banggood cz αποθήκη με dhl έφθασε χθες Feucht, Germany πότε παραλαμβάνω σε Αθήνα είμαι.

Από 5/12 feucht κι δεν ήρθε Ελλάδα. Δύσκολα θα παραλάβεις πριν το 2021.Εγω εύχομαι να το παραλάβεις πριν βγει ο χρόνος ,αλλά η dhl έχει πολύ μεγάλο φόρτο εργασίας κι θα είναι δύσκολο ,αλλά εσύ συνέχεισε να πιστεύεις στα ...θαυματα

Link to comment
Share on other sites

Δέμα από banggood cz αποθήκη με dhl έφθασε χθες Feucht, Germany πότε παραλαμβάνω σε Αθήνα είμαι.

 

με την DHL Θα παραλάβεις γρήγορα εμένα μου έδειχνε το δέμα Γερμανία και μου χτύπησε το κουδούνι και μου το έδωσε Δες εδώ

 

Dec 12, 2020 18:25 The shipment has been loaded onto the delivery vehicle

Dec 11, 2020 22:26 The shipment has arrived in the destination country/destination area

Dec 08, 2020 08:05 The international shipment has been processed in the export parcel center

Dec 07, 2020 15:36 The international shipment has been processed in the parcel center of origin

Dec 04, 2020 00:01 The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Dec 04, 2020 07:21 Package has been sterilized and shipped out.

Dec 03, 2020 06:05 Our warehouse has started packing your items.

Dec 03, 2020 05:58 Order submit.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Update Speedex Αχαρνών/Κάτω Πατήσια: Εν τέλει πήγα από εκεί και το παρέλαβα. Μιλάμε για 10-15 κλουβιά/παλέτες εκτός του μαγαζιού...ακόμα και πάνω στο δρόμο.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις παραδόσεις της DHL το κατώτερο αφορά δέμα από Banggod Τσεχίας που έχει φθάσει Ελλάδα από τις 7/12ου. Υπόψη ότι το screenshot είναι σημερινό...

 

Snap-2020-12-17-at-12-00-49.jpg

 

Ένα ακόμα της DHL από Banggod Τσεχίας που έχει φθάσει Ελλάδα από τις 11/12ου ακόμα αγνοείτε η τύχη του, δεν έχει καν "προγραμματιστεί" η παράδοση του από την DHL Express...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεία έχει παραγγείλει κανείς από ισπανική αποθήκη banggood να μου πει την εμπειρία του;

Έχω παραγγείλει ένα τάμπλετ κοντά ένα μήνα, έχω κωδικό gls αλλά είναι άφαντο!

Link to comment
Share on other sites

Update Speedex Αχαρνών/Κάτω Πατήσια: Εν τέλει πήγα από εκεί και το παρέλαβα. Μιλάμε για 10-15 κλουβιά/παλέτες εκτός του μαγαζιού...ακόμα και πάνω στο δρόμο.

 

Το συγκεκριμένο κατάστημα είναι το απολυτο τσίρκο. Υπο νορμαλ συνθηκες και μαλιστα μειωμενης κινησης , σου εστελναν μονιμα μηνυμα στο viber να πας να παραλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κατάστημα είναι το απολυτο τσίρκο. Υπο νορμαλ συνθηκες και μαλιστα μειωμενης κινησης , σου εστελναν μονιμα μηνυμα στο viber να πας να παραλαβεις.
Ισχύει. Αν ψάξει κανείς τις κριτικές θα καταλάβει...

Πιθανολογω πως από τη στιγμή που εμφανιστεί στο tracking ότι μπήκε στο κατάστημα μπορεί κάποιος να περάσει από εκεί. Αρκεί να μην έχει δωθεί σε κούριερ.

 

Οι τύποι σήμερα φτιάχνανε αυτοσχέδια τέντα με μουσαμά για να καλύψουν τις άπειρες κλούβες/παλέτες δεμάτων που περιμένουν απ'εξω... Τραγωδία

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μάλλον πρέπει να πάω να αγοράσω Λαχείο.

δεύτερη αποστολή που παραλαμβάνω σε διάστημα κάτω των 10 ημερών.

Banggood παραγγελία από Κίνα 8/12 παραλαβή σήμερα 18/12 από Speedex

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

μάλλον πρέπει να πάω να αγοράσω Λαχείο.

δεύτερη αποστολή που παραλαμβάνω σε διάστημα κάτω των 10 ημερών.

Banggood παραγγελία από Κίνα 8/12 παραλαβή σήμερα 18/12 από Speedex

 

Α ρε τυχερές. Τι μέθοδο επέλεξες. Pdm η eu;

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :Το δέμα με dhl paket από 5/12 (11 ημερολογιακές μέρες ) δεν έφτασε ακόμη Ελλάδα .Το άλλο δέμα με dhl paket ,που βρίσκεται στη Ελλάδα από 8/12, δεν έφτασε ακόμη σε μένα (καταληκτική ημερομηνία παραλαβής 17/12) .Δεν μπορώ να το βρω με το tracking number που βρίσκεται.

Στο δέμα από amazon (αγορά 27/11 με εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 14/12 )μου έδωσαν νέο περιθώριο παραλαβής 15-26/12 κι αν δεν έρθει μέχρι τότε να επικοινωνήσω για επιστροφή χρημάτων.(δεν ενημερώνεται το tr number τους , τελευταία ενημέρωση ότι έφυγε από Αγγλία 2/12).

Προσέχετε με τις αγορές από amazon γιατί ενώ αγόρασα από Γαλλία το προϊόν έφυγε από Αγγλία (εκεί ήταν η αποθήκη )με ότι αυτό συνεπάγεται για αγορές μετά την 1/1/2021 .Αφού η Αγγλία δεν θα έχει ατέλεια τελωνειακή με την Ε.Ε.

Αν έχετε ενημερώσεις στα πακέτα σας αναφέρετε για να ξέρουμε τι γίνεται.

 

Προσγείωση στην πραγματικότητα :

Από 27/11 αγορά myprotein dhl packet έφτασε 8/12 Ελλάδα το στείλανε στη speedex (λόγο ότι είμαι επαρχία ) κι στη speedex αναφέρει 11/12 εισαγωγή στο hub Αθηνών και στις 15/12 έξοδος από το hub Αθηνών σε επικοινωνία με την τοπική speedex μου είπαν να περιμένω 10 με 15 μέρες ακόμη για να παραλάβω.Δηλαδη 5-6 μέρες να φτάσει Ελλάδα κι 20-25 μέρες για να έρθει με την courier speedex στην επαρχία.Οως μπορούμε να αποζημιωθουμε για την καθυστέρηση .?

Link to comment
Share on other sites

Προσγείωση στην πραγματικότητα :

Από 27/11 αγορά myprotein dhl packet έφτασε 8/12 Ελλάδα το στείλανε στη speedex (λόγο ότι είμαι επαρχία ) κι στη speedex αναφέρει 11/12 εισαγωγή στο hub Αθηνών και στις 15/12 έξοδος από το hub Αθηνών σε επικοινωνία με την τοπική speedex μου είπαν να περιμένω 10 με 15 μέρες ακόμη για να παραλάβω.Δηλαδη 5-6 μέρες να φτάσει Ελλάδα κι 20-25 μέρες για να έρθει με την courier speedex στην επαρχία.Οως μπορούμε να αποζημιωθουμε για την καθυστέρηση .?

 

Στην ιστοσελίδα της ΕΕΤΤ έχει πλατφόρμα για καταγγελίες...

Link to comment
Share on other sites

Α ρε τυχερές. Τι μέθοδο επέλεξες. Pdm η eu;

 

pdm πάντα την πιο φθηνή. δεν είδα ποτέ καμία διαφορά

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

μάλλον πρέπει να πάω να αγοράσω Λαχείο.

 

δεύτερη αποστολή που παραλαμβάνω σε διάστημα κάτω των 10 ημερών.

 

Banggood παραγγελία από Κίνα 8/12 παραλαβή σήμερα 18/12 από Speedex

Να σου στείλω μια λίστα με κάτι πραγματάκια από banggood που τα βιάζομαι να μου τα παραγγείλεις? :)
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Να σου στείλω μια λίστα με κάτι πραγματάκια από banggood που τα βιάζομαι να μου τα παραγγείλεις? :)

 

αυτό που πρόσεξα είναι ότι μου ήρθε πρώτη η τελευταία και δεύτερη Η προτελευταία Αυτό σημαίνει ότι οι καινούργιες έχουν πλακώσει τις παλιές και έρχονται οι καινούργιες πρώτες

όχι άκυρο έκανα λάθος

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα δεματάκι (φάκελος στην ουσία) από Banggood Τσεχίας, σταλμένο με απλό ταχυδρομείο (αξία περιεχομένου 3,5€) μετά από 38 μέρες από ημερ. shipping !! Και απ' ότι βλέπω στον φάκελο στάλθηκε από Koeln (Κολωνία), Γερμανία.

 

Επίσης πήρα τηλ την DHL Express που έχει αναλάβει να παραδώσει 2 δέματα από Baggood Τσεχίας που έχουν φθάσει στην DHL Ελλάδας από 7 και 11 Δεκεμβρίου και μου είπαν να κάνω υπομονή, ούτε ξέρουν πότε θα τα φέρουν (Αθήνα είμαι).

 

Και ο φίλος πιο πάνω παρέλαβε από Κίνα μέσα σε 10 μέρες.... ΑΔΙΚΙΑΑΑΑ :lol::lol::lol:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα δεματάκι (φάκελος στην ουσία) από Banggood Τσεχίας, σταλμένο με απλό ταχυδρομείο (αξία περιεχομένου 3,5€) μετά από 38 μέρες από ημερ. shipping !! Και απ' ότι βλέπω στον φάκελο στάλθηκε από Koeln (Κολωνία), Γερμανία.

 

Επίσης πήρα τηλ την DHL Express που έχει αναλάβει να παραδώσει 2 δέματα από Baggood Τσεχίας που έχουν φθάσει στην DHL Ελλάδας από 7 και 11 Δεκεμβρίου και μου είπαν να κάνω υπομονή, ούτε ξέρουν πότε θα τα φέρουν (Αθήνα είμαι).

 

Και ο φίλος πιο πάνω παρέλαβε από Κίνα μέσα σε 10 μέρες.... ΑΔΙΚΙΑΑΑΑ :lol::lol::lol:

Και από Τσεχία σε 9 με DHL :):):)

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω από banggood CZ, ένα δέμα , με πρίζες blitzwolf, που από λάθος μου, έβαλα αποστολή με eu standar shipping,, αντί priority..., .

Φυσικά δεν έχω tracking number, αποστολή από 27/11/2020, και δεν ξέρω που είναι.

Και άγνωστο αν θα έρθει, αν χαθεί κλπ.

Πριν 8 μήνες, κάτι ασύρματα ακουστικά, τα χαίρεται πιθανόν (?),

κάποιος γείτονας, δεν τα παρέλαβα ποτέ.

Η γνώμη μου, να επιλέγεται η αποστολή priority ... ,/ tracking number.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω από banggood CZ, ένα δέμα , με πρίζες blitzwolf, που από λάθος μου, έβαλα αποστολή με eu standar shipping,, αντί priority..., .

Φυσικά δεν έχω tracking number, αποστολή από 27/11/2020, και δεν ξέρω που είναι.

Και άγνωστο αν θα έρθει, αν χαθεί κλπ...

 

Εγώ που παρήγγειλα το Χ3 από Τσεχία με standard;; Νόμιζα ότι θα είχε tracking...

Τώρα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα...

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Με chat, μίλησα μαζί τους, με λίγα αγγλικά που ξέρω, πριν μέρες, μου έδωσαν έναν αριθμό, προφανώς του δέματος, δεν ξέρω αν είναι συστημένο, και να ρωτήσω στο ταχυδρομείο, που περίμεναν πάνω από 20 άτομα, σε απόσταση κλπ, και

έφυγα, δεν πλησίασα καν.

Ένας γνωστός μου μου είπε, ότι έχουν αίθουσα με τα δέματα, όπου έψαχνες μόνο σου,.. και αυτό πριν χρόνια.

Ξέρει κάποιος αν είναι συστημένη αποστολή;

Link to comment
Share on other sites

07 Δεκ 2020 15:52

The item is on transport to the country of destination

 

29 Νοε 2020 18:49

The item is at the PostNL sorting center

 

29 Νοε 2020 18:49

Αποστολη Αντικειμενου Ολλανδια

 

29 Νοε 2020 17:49

The item is at the PostNL sorting center GR

 

29 Νοε 2020 15:26

Παραλαβη Απο Πελατη Στο Εξωτερικο Ολλανδια

 

18 Νοε 2020 19:30

Το φορτηγό γραμμής μεταφοράς έφτασε στο Λιέγη του Βελγίου Liege, Belgium

 

18 Νοε 2020 03:34

The item is ready for shipment

 

18 Νοε 2020 02:34

The item is pre-advised to PostNL

 

18 Νοε 2020 02:34

Παραλαβη Απο Πελατη Στο Εξωτερικο Ολλανδια

 

17 Νοε 2020 14:00

Παράδοση στην αεροπορική εταιρεία SHENZHEN

 

16 Νοε 2020 08:09

Επιτυχία εκκαθάρισης εξαγωγής

 

14 Νοε 2020 06:24

Ελήφθη μέσω γραμμής

 

13 Νοε 2020 23:33

Εξερχόμενα στο κέντρο διαλογής

 

13 Νοε 2020 22:45

Εισερχόμενα στο κέντρο διαλογής

 

13 Νοε 2020 07:53

Αποδεκτή από τον μεταφορέα

 

 

Αυτο θα το παραλαβω η να το ξεχασω?

Link to comment
Share on other sites

Αν το παρακολουθείς στα ΕΛΤΑ, θα καταλάβεις πότε άνοιξε ο σάκος που το περιέχει και σκαναρίστηκε το δέμα.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει φτασει καν Ελλαδα
Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση.μόνο που το δικό μου είναι από 2/12 ... Λογικά είναι στο αεροδρόμιο και σε αναμονή να ανοιχτεί ο σάκος.... Περιμένουμε

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...