Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από αποθήκη Τσεχίας του Banggood έχει πάρει κανείς πρόσφατα? Έχει ακόμα καθυστερήσεις ή έστρωσε η κατάσταση?
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι, με PDM είναι λαχείο αν θα το στείλουν με το Γερμανικό ταχυδρομείο (DHL Paket) ή το Ολλανδικό (NL Post).
Μην το λες αυτό, το ίδιο ισχύει και για το EU Priority line, έκανε προχθές παραγγελία με EU Priority line και μου έδωσαν tracking με NL Post. Οπότε όπως έχω καταλάβει και στις δύο περιπτώσεις, Priority Direct Mail και EU Priority line, είναι λαχείο αν θα το στείλουν με Dhl Packet ή με NL Post.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες αυτό, το ίδιο ισχύει και για το EU Priority line, έκανε προχθές παραγγελία με EU Priority line και μου έδωσαν tracking με NL Post. Οπότε όπως έχω καταλάβει και στις δύο περιπτώσεις, Priority Direct Mail και EU Priority line, είναι λαχείο αν θα το στείλουν με Dhl Packet ή με NL Post.

 

 

Προσωπικά, δεν έχω αγοράσει ποτέ από Banggood με EU Priority Line, αλλά πάντα με PDM.

Παλαιότερα έστελνε όλα τα δέματα με το Ολλανδικό, αλλά από πέρυσι και, μετά από προβλήματα που παρουσιάστηκαν με αυτή τη μεταφορική, έκανε νέα συμφωνία με το Γερμανικό και για ελαφριά και μικρά δέματα χρησιμοποιεί αυτή τη μέθοδο αποστολής, χωρίς να μπορεί, όμως, ο παραλήπτης να γνωρίζει τη μεταφορική κατα την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δεν έχω αγοράσει ποτέ από Banggood με EU Priority Line, αλλά πάντα με PDM.

 

Παλαιότερα έστελνε όλα τα δέματα με το Ολλανδικό, αλλά από πέρυσι και, μετά από προβλήματα που παρουσιάστηκαν με αυτή τη μεταφορική, έκανε νέα συμφωνία με το Γερμανικό και για ελαφριά και μικρά δέματα χρησιμοποιεί αυτή τη μέθοδο αποστολής, χωρίς να μπορεί, όμως, ο παραλήπτης να γνωρίζει τη μεταφορική κατα την παραγγελία.

Μου έχει τύχει σε πολλά προϊόντα να μην έχει άλλη μέθοδο αποστολής να επιλέξει κάποιος, δηλαδή έχει σαν μοναδική επιλογή αποστολής την EU Priority line, που συμβαίνει σε πολλά προϊόντα από όσο έχω δει, οπότε είναι " μονόδρομος " η επιλογή EU Priority line και " λαχείο " αν θα το στείλει πλέον με Dhl Packet ή με NL Post.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από αποθήκη Τσεχίας του Banggood έχει πάρει κανείς πρόσφατα? Έχει ακόμα καθυστερήσεις ή έστρωσε η κατάσταση?

shipped 17/06 ...one week delivery στο site ....ακομα περιμενω.....

Link to comment
Share on other sites

Ποια διαδικασια διαλεξες να το στειλουν?

 

Το πρωτο...EU standard shipping..μια λαμπα blitzwolf ειναι ...8 ευρω...το priority ηθελε +6,25 ....το πρωτο ηταν free αλλα χωρις tracking..

Link to comment
Share on other sites

Kαλα με το free ηταν σιγουρο οτι θα αργουσε. Νομιζω οτι για Τσεχια το priority πρεπει να εχει καλους χρονους.
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία Mini PC 24-6 από CN Warehouse Banggood

Με EU Priority Line

Παρέλαβα με DHL σήμερα στη Λάρισα

Πολύ καλός χρόνος...

Το free gift από Αγγλία ακόμη το περιμένω

Edited by matthiasscorp

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη, 4 παραγγελίες από AliExpress, κι ας είναι με συστημένο ταχυδρομείο, κοντεύουν δίμηνο και δεν τις έχω πάρει

Ούτε καν με τα trackers δεν μπορώ να τις βρω μετά από την αναχώρησή τους

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία Mini PC 24-6 από CN Warehouse Banggood

Με EU Priority Line

Παρέλαβα με DHL σήμερα στη Λάρισα

Πολύ καλός χρόνος...

Το free gift από Αγγλία ακόμη το περιμένω

 

Μπορείς να μου πεις πόσες μέρες έκανε από Feucht?

Link to comment
Share on other sites

7-7 ήταν εκεί ...την προηγούμενη Τρίτη

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη, 4 παραγγελίες από AliExpress, κι ας είναι με συστημένο ταχυδρομείο, κοντεύουν δίμηνο και δεν τις έχω πάρει

Ούτε καν με τα trackers δεν μπορώ να τις βρω μετά από την αναχώρησή τους

 

Οι παραγγελίες από Ali φτάνουν στο τρίμηνο πλέον. Εγώ έχω το parcelsapp και παρακολουθώ όλα τα δέματα ακόμη και εντός Κίνας.

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη, 4 παραγγελίες από AliExpress, κι ας είναι με συστημένο ταχυδρομείο, κοντεύουν δίμηνο και δεν τις έχω πάρει

Ούτε καν με τα trackers δεν μπορώ να τις βρω μετά από την αναχώρησή τους

 

:confused: - φιλε μου εγω την πατησα με εναν κινεζο,μηνες πριν μου εστειλε δεματακι επεσε η υποθεση με κορονοϊο και καθυστερουσε, του γραφω μου λεει μην ανησυχεις-υπομονη κλπ παπατζες, περασε καιρος του ξαναγραφω κια απαντα αναλογα, εληξε η ημερομηνια για το Dispute αλλα δεματακι ακομη να ερθει, του γραφου του ξαναγραφω μου κανει τον κινεζο στην κυριολεξια και δεν απαντα.

Product Action: Confirmation Received

Order Status: Finished

αυτο βλεπω πλεον στο συστημα του Ali,τσαμπα η πολυμηνη αναμονη δεματακι δεν ηρθε ποτε και πλεον δεν γινεται τιποτα,πανε τα λεφτα μου (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:confused: - φιλε μου εγω την πατησα με εναν κινεζο,μηνες πριν μου εστειλε δεματακι επεσε η υποθεση με κορονοϊο και καθυστερουσε, του γραφω μου λεει μην ανησυχεις-υπομονη κλπ παπατζες, περασε καιρος του ξαναγραφω κια απαντα αναλογα, εληξε η ημερομηνια για το Dispute αλλα δεματακι ακομη να ερθει, του γραφου του ξαναγραφω μου κανει τον κινεζο στην κυριολεξια και δεν απαντα.

Product Action: Confirmation Received

Order Status: Finished

αυτο βλεπω πλεον στο συστημα του Ali,τσαμπα η πολυμηνη αναμονη δεματακι δεν ηρθε ποτε και πλεον δεν γινεται τιποτα,πανε τα λεφτα μου (!)

Οπότε ποιος φταίει που δεν έκανες Dispute;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

:confused: - φιλε μου εγω την πατησα με εναν κινεζο,μηνες πριν μου εστειλε δεματακι επεσε η υποθεση με κορονοϊο και καθυστερουσε, του γραφω μου λεει μην ανησυχεις-υπομονη κλπ παπατζες, περασε καιρος του ξαναγραφω κια απαντα αναλογα, εληξε η ημερομηνια για το Dispute αλλα δεματακι ακομη να ερθει, του γραφου του ξαναγραφω μου κανει τον κινεζο στην κυριολεξια και δεν απαντα.

Product Action: Confirmation Received

Order Status: Finished

αυτο βλεπω πλεον στο συστημα του Ali,τσαμπα η πολυμηνη αναμονη δεματακι δεν ηρθε ποτε και πλεον δεν γινεται τιποτα,πανε τα λεφτα μου (!)

 

Σε δική μου ίδια περίπτωση, μετά από δύο μήνες αναμονής η παραγγελία έγινε finished από μόνη της, χωρίς να παραλάβω. Εκανα όμως dispute και το ali μου επέστρεψε τα χρήματα. Μετά βέβαια ήρθε το δέμα επικοινώνησα με τον πωλητη και του επέστρεψα τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με Nl Post τα Redmi Airdots S ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Στάλθηκαν 1 εβδομάδα μετά την παραγγελία μου, και εδώ και 2 εβδομάδες δεν βλέπω να κινείται κάτι. Την προηγούμενη φορα πάλι με Nl Post μια θήκη κινητού σε 22 μέρες ήταν στα χέρια μου.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Δέμα με priority από Banggood, με dhl paket, σε 21 μέρες παρελαβα

 

Από την στιγμή που εμφανίστηκε στο dhl πόσες μέρες έκανε να μπει Ελλάδα και να αλλάξει η κατάσταση στο tracking;

Link to comment
Share on other sites

Δέμα με priority από Banggood, με dhl paket, σε 21 μέρες παρελαβα
Σου άλλαξε στην πορεία το tracking number?

 

Από MI 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όχι dhl παρέδωσε φίλε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σου άλλαξε στην πορεία το tracking number?

 

Από MI 9 Lite με Tapatalk

Όχι παρέμεινε το ίδιο που λήγει σε DE

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Δύο αγορές από AliExpress με απλό ταχυδρομείο κάτω των είκοσι ευρώ, 67 ημέρες δείχνει ότι έχουν φτάσει Ελλάδα αλλά ακόμα τίποτα όσον αφορά την παράδοση...
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που εμφανίστηκε στο dhl πόσες μέρες έκανε να μπει Ελλάδα και να αλλάξει η κατάσταση στο tracking;

Δες όλη την πορεία https://postimg.cc/3dx35PJJ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...