Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Καμιά εμπειρία των τελευταίων ημερών (με όλα αυτά που γίνονται) με Priority από Banggood;Να δω αν αξίζει τον κόπο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τωρα με τις πτήσεις θα έρχονται κανονικά πακέτα από έξω;

 

Φαντάζομαι ναι, καθώς το μέτρο της απαγόρευσης θα αφορά τις επιβατικές πτήσεις...

Link to comment
Share on other sites

To Trading Shenzhen θεωρειται αξιοπιστο καταστημα για αγορες;

Με την μεθοδο Global Priority ειναι σιγουρο πως δεν περναει τελωνειο;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λέω να παραγγείλω κάτι από AliExpress αυτές τις μέρες και ήθελα να ρωτήσω το εξής, είναι ασφαλές αυτές τις μέρες να κάνω παραγγελία; Θα καθυστερήσει η αποστολή;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι τρόπο αποστολής θα διαλέξεις. Αν θα πας με απλό μη συστημένο το βλέπω τουλάχιστον δύο μήνες.

Εγώ είχα πάρει κάτι screen protectors για το δικό μου και της γυναίκας μου. Τα δικά μου που είχε δύο μέσα 9€ ήταν με συστημένο και έφτασε σε ένα μήνα ενώ το άλλο 3 μήνες. Και τώρα που περιμένω δύο θήκες του ευρώ για τα ακουστικά Air2 περιμένω είδη 2 μήνες.

Τώρα για το αν είναι ασφαλές δεν κατάλαβα τι εννοείς. Αν λες για τον ιό τότε λογικά ναι σε φάση αν φοβάσαι λόγω Κίνας, σε 30 μέρες που θα έρθει τουλάχιστον θα έχει ψοφήσει! Αλλά πάλι θα περάσει από πολλά χέρια και εδώ, οπότε κάνε μία απολύμανση.

Edited by komatoza
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι τρόπο αποστολής θα διαλέξεις. Αν θα πας με απλό μη συστημένο το βλέπω τουλάχιστον δύο μήνες.

Εγώ είχα πάρει κάτι screen protectors για το δικό μου και της γυναίκας μου. Τα δικά μου που είχε δύο μέσα 9€ ήταν με συστημένο και έφτασε σε ένα μήνα ενώ το άλλο 3 μήνες. Και τώρα που περιμένω δύο θήκες του ευρώ για τα ακουστικά Air2 περιμένω είδη 2 μήνες.

Τώρα για το αν είναι ασφαλές δεν κατάλαβα τι εννοείς. Αν λες για τον ιό τότε λογικά ναι σε φάση αν φοβάσαι λόγω Κίνας, σε 30 μέρες που θα έρθει τουλάχιστον θα έχει ψοφήσει! Αλλά πάλι θα περάσει από πολλά χέρια και εδώ, οπότε κάνε μία απολύμανση.

Για το αν είναι ασφαλές, σωστά το σκέφτηκες, σχετικά με τον κορωνοϊό.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση οποίος ξέρει να μου πει από banggood από την τσέχικη αποθήκη με EU Priority Mail εδώ θα μου το παραδώσει η acs ;;;
Link to comment
Share on other sites

:confused: - οπως το κοβω αμα ερθει τον ιουλιο καλα θα ειναι,τελευταια ενημερωση:

 

15 Φεβ 2020 21:52

Leave Xiangtan, Hunan Xiangtan, Hunan

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει tracking, ή είναι απ' αυτά που τα μαγαζιά τα δίνουν επίσημα χωρίς tracking, αλλά οι τοπικές τους μεταφορικές (π.χ. FlytExpress) παρέχουν πληροφορία για την πορεία του δέματος, αλλά μόνο μέχρι να φύγει απ' την Κίνα...;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση οποίος ξέρει να μου πει από banggood από την τσέχικη αποθήκη με EU Priority Mail εδώ θα μου το παραδώσει η acs ;;;

Νομιζω Ελτα και DHL .

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω Ελτα και DHL .

Επειδή στην περιοχή μου δεν υπάρχουν καταστήματα DHL για αυτό ρώτησα μήπως συνεργάζονται με acs...

Αλλά παίζει λες να έρθει και με ΕΛΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην περιοχή μου δεν υπάρχουν καταστήματα DHL για αυτό ρώτησα μήπως συνεργάζονται με acs...

Αλλά παίζει λες να έρθει και με ΕΛΤΑ;

Ναι...

 

From my Mi 9 Lite using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

παιδες κανενα ποιο ακριβες σαιτ να παρακολουθησουμε δεμα εκτος του 17 τρακ μπορει να γραψει καποιος ?

 

 

 

ευχ :)

Εφαρμογή αν θέλεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.metalsoft.trackchecker_mobile

 

From my Mi 9 Lite via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

παιδες κανενα ποιο ακριβες σαιτ να παρακολουθησουμε δεμα εκτος του 17 τρακ μπορει να γραψει καποιος?

Δες και το parcelsapp, το οποίο στέλνει το ερώτημα σε διάφορα sites του είδους, οπότε έχει καλές πιθανότητες να σου εντοπίσει το δέμα σου, αλλά και όλα τα στάδια που περνά/πέρασε - π.χ. από μεταφορικές εντός Κίνας, που σε sites όπως το 17track δε φαίνονται

(αν και τον τελευταίο καιρό μου φαίνεται ότι μας κάνει λίγο νερά... - μπορεί να είναι και ιδέα μου όμως).

Link to comment
Share on other sites

το trackchecker εχω κ εγω αλλα σε καποια δεν ενημερωνεται. ειχε θεμα με το τουρκικο 2-3 μηνες, τωρα δε μου βρισκει ενα απο wish post και αλλο απο Ταιβαν.

Πιο ενημερωμενο ειναι το parcelsapp που εγραψε και ο w2o4ts

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλά παίζει λες να έρθει και με ΕΛΤΑ;

Λογικα ναι.

 

Εγω περιμενω δεμα απο Τσεχικη αποθηκη του banggood αλλα απο λαθος φιλου μου θα ερθει χωρις tracking number γιατι διαλεξε EU free shipping.

Σε αυτη την περιπτωση ξερει κανενας τι θα γινει? Μπορω με το order no να δω που ειναι το δεμα?

Link to comment
Share on other sites

παιδες κανενα ποιο ακριβες σαιτ να παρακολουθησουμε δεμα εκτος του 17 τρακ μπορει να γραψει καποιος ?

ευχ :)

 

Αρκετά αξιόπιστο επίσης....

 

https://www.1tracking.net/en

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα παιδιά επειδή περιμένω κάτι δεματάκια τα ΕΛΤΑ δουλεύουνε για να πάω να τα παραλάβω ξέρει κάποιος κάτι για αυτό
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου έφεραν συστημένο στο σπίτι.

Δουλεύουν και τα καταστήματα κανονικά (με τους γνωστούς περιορισμούς για αποφυγή συνωστισμού).

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά αξιόπιστο επίσης....

 

https://www.1tracking.net/en

Υπ' όψιν ότι το συγκεκριμένο είναι του gearbest, οπότε δουλεύει καλύτερα για δέματα που έχουν στείλει οι ίδιοι(!)

Για δέματα σταλμένα από άλλους, 'βλέπει' ό,τι περίπου και το 17track...

Πριν λίγο μου έφεραν συστημένο στο σπίτι.

Δουλεύουν και τα καταστήματα κανονικά (με τους γνωστούς περιορισμούς για αποφυγή συνωστισμού).

Ένα ερώτημα είναι: με ποια αιτιολογία στο... γνωστό πλέον SMS (13033) μπορείς να πας στο ταχυδρομείο - ή και σε άλλη δημ. υπηρεσία...;

Ξέρει μήπως κανείς...;

Το πλησιέστερο θα ήταν αυτό για τράπεζα, υποθέτω, αλλά και πάλι δεν ταιριάζει ιδιαίτερα... (αυτό π.χ. για τελετή δεν κάνει σίγουρα! :p)

Link to comment
Share on other sites

Υπ' όψιν ότι το συγκεκριμένο είναι του gearbest, οπότε δουλεύει καλύτερα για δέματα που έχουν στείλει οι ίδιοι(!)

Για δέματα σταλμένα από άλλους, 'βλέπει' ό,τι περίπου και το 17track...

 

Ένα ερώτημα είναι: με ποια αιτιολογία στο... γνωστό πλέον SMS (13033) μπορείς να πας στο ταχυδρομείο - ή και σε άλλη δημ. υπηρεσία...;

Ξέρει μήπως κανείς...;

Το πλησιέστερο θα ήταν αυτό για τράπεζα, υποθέτω, αλλά και πάλι δεν ταιριάζει ιδιαίτερα... (αυτό π.χ. για τελετή δεν κάνει σίγουρα! :p)

 

Β2, μετάβαση σε εν λειτουργία κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...