Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπήκα στο Gearbest να δω για το OnePlus 7 και βλέπω πως έχουν και εκεί επιλογή "Shipping Guarantee" με κοστος 13 δολάρια, γνωρίζετε εαν είναι απαραίτητη;

Η αγορά θα γίνει με Paypal.

Εφόσον είναι με Paypal δεν χρειάζεται σε καλύπτει το Paypal.

Αν δεν έχεις κάνει παραγγελία, προλαβαίνεις (μία ώρα ακόμη) το 12GB RAM + 256GB ROM το έχει προσφορά στα 490.86€.

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009431793745.html?wid=1349303

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλα και 18,20€ να ηταν πάλι δεν θα ειχα? 20€ δεν είναι το όριο?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κόστος αντικειμένου + Shipping Cost + Shipping Guarantee = 22€

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εφόσον είναι με Paypal δεν χρειάζεται σε καλύπτει το Paypal.

Αν δεν έχεις κάνει παραγγελία, προλαβαίνεις (μία ώρα ακόμη) το 12GB RAM + 256GB ROM το έχει προσφορά στα 490.86€.

 

Δυστυχώς περιμένω πρωτα το refund απο Paypal για το 6T απο Banggood και μετά θα παραγγείλω, μέσα στις επόμενες μέρες λογικά.

Είναι πολύ καλή προσφορά αλλα μάλλον θα βολευτώ με το απο 7αρι στα 405€.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου ήρθε σπίτι σήμερα ο ταχυδρόμος με το δέμα, αλλά επειδή λείπω, μου άφησε χαρτί να το πάρω απ'το ταχυδρομείο. Πόσο καιρό το κρατάνε εκεί, γιατί θα γυρίσω 26 Αυγούστου.

 

Το δέμα παραμένει στο γραφείο 20 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό το priority του gearbest

Έχει περάσει ένας μήνας και ακόμα δεν έχει έρθει Ελλάδα(επικοινώνησα με ΕΛΤΑ και φαίνεται να μην έχει αναχώρηση καν το δέμα από Ολλανδία)

Προορισμός - Ώρα αποθήκευσης στη μνήμη: 2019-08-08 09:17:40 (GMT+03:00)

2019-07-25 08:14

NETHERLANDS, DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

 

2019-07-24 07:46

NETHERLANDS, POSTING/COLLECTION

 

Αφετηρία - Ώρα αποθήκευσης στη μνήμη: 2019-08-08 09:18:05 (GMT+03:00)

2019-08-01 09:11

The item has been processed in the country of destination

 

2019-07-31 17:00

The consignment has arrived in the country of destination

 

2019-07-31 17:00

The item has arrived in the country of destination

 

2019-07-26 03:49

The item is on transport to the country of destination

 

2019-07-25 08:14

The item is at the PostNL sorting center

 

2019-07-25 08:14

The item is processed at the PostNL sorting center

 

2019-07-24 09:39

The item is in transit

 

2019-07-22 03:10

The item is pre-advised to PostnL

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό το priority του gearbest

 

Έχει περάσει ένας μήνας και ακόμα δεν έχει έρθει Ελλάδα(επικοινώνησα με ΕΛΤΑ και φαίνεται να μην έχει αναχώρηση καν το δέμα από Ολλανδία)

 

Προορισμός - Ώρα αποθήκευσης στη μνήμη: 2019-08-08 09:17:40 (GMT+03:00)

 

2019-07-25 08:14

 

NETHERLANDS, DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

 

 

 

2019-07-24 07:46

 

NETHERLANDS, POSTING/COLLECTION

 

 

 

Αφετηρία - Ώρα αποθήκευσης στη μνήμη: 2019-08-08 09:18:05 (GMT+03:00)

 

2019-08-01 09:11

 

The item has been processed in the country of destination

 

 

 

2019-07-31 17:00

 

The consignment has arrived in the country of destination

 

 

 

2019-07-31 17:00

 

The item has arrived in the country of destination

 

 

 

2019-07-26 03:49

 

The item is on transport to the country of destination

 

 

 

2019-07-25 08:14

 

The item is at the PostNL sorting center

 

 

 

2019-07-25 08:14

 

The item is processed at the PostNL sorting center

 

 

 

2019-07-24 09:39

 

The item is in transit

 

 

 

2019-07-22 03:10

 

The item is pre-advised to PostnL

14 εργάσιμες έχουν περάσει από αυτά που βλέπω, μάλλον κάτι μετράς λάθος.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Έφυγε 8/7 από την αποθήκη τους , στο tracking φαίνεται μόνο η διαδρομή από ολλανδια
Μην ακους τα ΕΛΤΑ τι λενε

Εχει φτασει φιλε μου, απλα δεν το εχουν διαχειριστει τα ΕΛΤΑ λογω αυγουστου - Αδειων. Το δειχνει ξεκαθαρα οτι εφτασε ελλαδα απο την 31 του μηνος και απο τις 1 του μηνος επεξεργαζεται

2019-08-01 09:11

The item has been processed in the country of destination

Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει παράλληλα 6 παραγγελίες από Κίνα , Σιγκαπούρη με AliExpress και ήρθαν όλες στις 10 με 15 ημέρες.

Το θέμα είναι με τα δέματα από nlpost ,μου φαίνεται περίεργο να μην δουλεύει μόνο το τμήμα που τα χειρίζεται

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει παράλληλα 6 παραγγελίες από Κίνα , Σιγκαπούρη με AliExpress και ήρθαν όλες στις 10 με 15 ημέρες.

 

Το θέμα είναι με τα δέματα από nlpost ,μου φαίνεται περίεργο να μην δουλεύει μόνο το τμήμα που τα χειρίζεται

Καλημέρα φίλε μου, σίγουρα κάποιο πρόβλημα υπάρχει γιατί έχω και εγώ ένα δέμα με postnl από Gearbest με ίδια τελευταία ενημέρωση που είναι κολλημένο...

1/8/19 09:20 - The item has been processed in the country of destination, GREECE

Άλλα δέματα πχ από banggood με postnl τα έχω παραλάβει ήδη...

Όταν δείχνει αυτή την ενημέρωση : The item has been processed in the country of destination, GREECE το δέμα έχει φτάσει Ελλάδα και ύστερα από δύο με τέσσερις ημέρες παραλαμβάνω.

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έστειλε mail το Banggood πως για την καθυστέρηση φταίει η μεταφορική και πως επιβεβαίωσαν πως θα παραλάβω σίγουρα μέχρι τις 25/8.

Θα βάλουν επίσης extra 500 πόντους.

Με σημείωση πως εάν δεν παραλάβω μέχρι τις 25/8 να επικοινωνήσω μαζί τους και θα μου επιστρέψουν τα χρήματα χωρίς άλλη καθυστέρηση.

 

Ούτε καν, υπενθυμίζω πως παρήγγειλα 29/5, το έστειλαν 6/6 και είμαστε ήδη στις 65 μέρες, περιμένω να γίνει το refund απο το Paypal και θα πάω

για το OnePlus 7 πλέον απο Gearbest με 30€ παραπάνω.

Εάν τυχόν έρθει απλά δεν παραλαμβάνω για να επιστρέψει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλε mail το Banggood πως για την καθυστέρηση φταίει η μεταφορική και πως επιβεβαίωσαν πως θα παραλάβω σίγουρα μέχρι τις 25/8.

Θα βάλουν επίσης extra 500 πόντους.

Με σημείωση πως εάν δεν παραλάβω μέχρι τις 25/8 να επικοινωνήσω μαζί τους και θα μου επιστρέψουν τα χρήματα χωρίς άλλη καθυστέρηση.

 

Ούτε καν, υπενθυμίζω πως παρήγγειλα 29/5, το έστειλαν 6/6 και είμαστε ήδη στις 65 μέρες, περιμένω να γίνει το refund απο το Paypal και θα πάω

για το OnePlus 7 πλέον απο Gearbest με 30€ παραπάνω.

Εάν τυχόν έρθει απλά δεν παραλαμβάνω για να επιστρέψει πίσω.

Το ίδιο μήνυμα πήραν όλοι όσοι έχουν δέματα που δεν έχουν παραδοθεί με την Royalshipments. Το πρώτο δικό μου δέμα έφυγε 28/5, δεν έχει έρθει ακόμα...Το δεύτερο δέμα έχει φύγει από 3/6, ούτε αυτό έχει φτάσει... Υποθέτω ότι κάπου έχουν χαθεί ή γύρισαν πίσω λόγο προβλημάτων εκτελωνισμου. Γι'αυτό και σε όλους υπάρχει καινούργια ημερομηνία αποστολής 26/6, λογικά τα έστειλαν πάλι. Τα δέματα που δεν έχουν θέμα έχουν παραδοθεί όλα από 22-30 ημέρες. Οπότε γι'αυτό λένε ότι έως 25/8 θα έχουμε παραλάβει τα δέματα μας, αφού τα έστειλαν πάλι 26/7, και ένας μήνας περίπου παράδοσης, πάμε 25/8 !!!

Αααα, διάβασα σε Πολωνικό φόρουμ ότι κάποιος που είχε κάνει 7 αξιώσεις στο PayPal , dispute, λόγω των καθυστερήσεων με την Royalshipments, αφού τον δικαίωσαν στις δύο, πήρε δηλαδή Refund, του έκλεισαν τον λογαριασμό ή τον πάγωσαν... κάτι τέτοιο ( δεν λειτουργεί πάντα σωστά η μετάφραση Google...) Οπότε προσοχή στα πολλά Dispute...

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by longus
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι σημερα το Gearbest μου εστειλε μηνυμα να γραψω σε φορουμς κριτικη για αυτους απο την εμπειρια μου σχετικα με τις αγορες απο το μαγαζι τους και να μου κανουν και δωρο 300 ποντους :lol::lol:
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνουν έτσι όπως τα λέτε και να παραλάβουμε όλοι μας , τουλάχιστον μέχρι τέλος του μήνα.

 

Αλλά πολύ φοβάμαι οτι η ανωμαλία με τη royalshi(t)ments συνεχίζεται , είτε πρόκειται σε παλιές αποστολές είτε σε νέες όπως η δική μου από 19/7.

Το banggood μου είπε οτι η αποστολή έγινε στις 22/7 , αλλά σε μένα το tracking μου βγάζει μόνο αυτό : 2019-07-19 10:21:02 System has accepted the order και τίποτε άλλο, 21 ημέρες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μήνυμα πήραν όλοι όσοι έχουν δέματα που δεν έχουν παραδοθεί με την Royalshipments. Το πρώτο δικό μου δέμα έφυγε 28/5, δεν έχει έρθει ακόμα...Το δεύτερο δέμα έχει φύγει από 3/6, ούτε αυτό έχει φτάσει... Υποθέτω ότι κάπου έχουν χαθεί ή γύρισαν πίσω λόγο προβλημάτων εκτελωνισμου. Γι'αυτό και σε όλους υπάρχει καινούργια ημερομηνία αποστολής 26/6, λογικά τα έστειλαν πάλι. Τα δέματα που δεν έχουν θέμα έχουν παραδοθεί όλα από 22-30 ημέρες. Οπότε γι'αυτό λένε ότι έως 25/8 θα έχουμε παραλάβει τα δέματα μας, αφού τα έστειλαν πάλι 26/7, και ένας μήνας περίπου παράδοσης, πάμε 25/8 !!!

Αααα, διάβασα σε Πολωνικό φόρουμ ότι κάποιος που είχε κάνει 7 αξιώσεις στο PayPal , dispute, λόγω των καθυστερήσεων με την Royalshipments, αφού τον δικαίωσαν στις δύο, πήρε δηλαδή Refund, του έκλεισαν τον λογαριασμό ή τον πάγωσαν... κάτι τέτοιο ( δεν λειτουργεί πάντα σωστά η μετάφραση Google...) Οπότε προσοχή στα πολλά Dispute...

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ιδιο μήνυμα έλαβα και εγώ απο banggood. Αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι, το πως είναι δυνατόν να ξανα έστειλαν τα δέματα μας εκ νέου χωρίς να έχει αλλάξει το tracking number! Άρα ή δεν στάλθηκαν ξανά και απλά λένε οτι θα έρθουν... Ή τα ξαναστειλαν και δε μας έχουν πει το νέο tracking number, το οποίο είναι μέγα σφάλμα καθώς δεν μπορούμε να το παρακολουθήσουμε...

Για αλλη μια φορά δλδ θεωρώ οτι το banggood λέει δικαιολογίες για να κερδίζει χρόνο και να αλλάζει τις ημερομηνίες παράδοσης προς τα πίσω χωρίς πολλές πολλές γκρίνιες...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...Με σημείωση πως εάν δεν παραλάβω μέχρι τις 25/8 να επικοινωνήσω μαζί τους και θα μου επιστρέψουν τα χρήματα χωρίς άλλη καθυστέρηση..

 

Ναι, ναι! Θα τα επιστρέψουν όπως επέστρεψαν τα χρήματα και στις 60ημερες ως όφειλαν... Το ψέμα παει σύννεφο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν επιστρέψουν τα λεφτά σας το baggood πας paypal ανοίγεις case και σε μερικές μέρες έχεις πλήρες επιστροφή χρημάτων και άστους Κινέζους να λένε ότι θέλουν...
Link to comment
Share on other sites

Απο τη δική μου πλευρά έχω κάνει απο τη περασμένη βδομάδα case στο Paypal και escalation κατευθείαν.

Περιμένω απλά το refund λογικά, τους έχω στείλει και screenshots.

 

Είναι γελοίοι οι τύποι.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τρίτο claim πλέον, μετά από τηλέφωνα. Και ο λόγος, όταν έκανα dispute ότι η παραγγελία δεν έχει έρθει μετά από 45 μέρες, όπως περίμενε απάντηση από το banggood το οποίο του έστελνε το tracking number ότι το είχα παραλάβει. Έτσι έκλεινε εις βάρος μου το claim. Αλά ποια η διαφορά ; Ότι αυτό το tracking number ήταν από άλλη παραγγελία με άλλο order id .

Μετά από πάλι τηλέφωνο ότι κάνουν λάθος μου έστειλαν λινκ να ανεβάσω ότι αποδείξεις έχω , φωτογραφίες η email , αλλά πάλι εις βάρος μου ότι έχει φτάσει το προϊόν στα χέρια μου.

Μάλλον δεν έβλεπαν τα αποδεικτικά.

Πάλι τηλέφωνο ότι κάνουν λάθος και διάφορα άλλα αυτή την φορά μάλλον είδαν τα αποδεικτικά και άλλαξαν το case από ότι δεν έχω παραλάβει σε το προϊόν δεν ανταποκρίνεται στην περιγραφή , το άλλαξαν από μόνοι τους τη αιτιολογια . Και περιμένω να βγει η απόφαση μετά από απάντηση από το banggood. Να δω αυτή την φορά τί θα σκαρφιστει το banggood σαν απάντηση.

Edited by stefanidis
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο μήνυμα έλαβα και εγώ απο banggood. Αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι, το πως είναι δυνατόν να ξανα έστειλαν τα δέματα μας εκ νέου χωρίς να έχει αλλάξει το tracking number! Άρα ή δεν στάλθηκαν ξανά και απλά λένε οτι θα έρθουν... Ή τα ξαναστειλαν και δε μας έχουν πει το νέο tracking number, το οποίο είναι μέγα σφάλμα καθώς δεν μπορούμε να το παρακολουθήσουμε...

Για αλλη μια φορά δλδ θεωρώ οτι το banggood λέει δικαιολογίες για να κερδίζει χρόνο και να αλλάζει τις ημερομηνίες παράδοσης προς τα πίσω χωρίς πολλές πολλές γκρίνιες...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι, ναι! Θα τα επιστρέψουν όπως επέστρεψαν τα χρήματα και στις 60ημερες ως όφειλαν... Το ψέμα παει σύννεφο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έλαβα και εγώ το email. Είμαι στις 56 μέρες.

Σκέφτομαι να τους ζητήσω ένα γενναίο partial refund για να μην κάνω dispute στις 60 μέρες.

Υπάρχει περίπτωση λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τρίτο claim πλέον, μετά από τηλέφωνα. Και ο λόγος, όταν έκανα dispute ότι η παραγγελία δεν έχει έρθει μετά από 45 μέρες, όπως περίμενε απάντηση από το banggood το οποίο του έστελνε το tracking number ότι το είχα παραλάβει. Έτσι έκλεινε εις βάρος μου το claim. Αλά ποια η διαφορά ; Ότι αυτό το tracking number ήταν από άλλη παραγγελία με άλλο order id .

Μετά από πάλι τηλέφωνο ότι κάνουν λάθος μου έστειλαν λινκ να ανεβάσω ότι αποδείξεις έχω , φωτογραφίες η email , αλλά πάλι εις βάρος μου ότι έχει φτάσει το προϊόν στα χέρια μου.

Μάλλον δεν έβλεπαν τα αποδεικτικά.

Πάλι τηλέφωνο ότι κάνουν λάθος και διάφορα άλλα αυτή την φορά μάλλον είδαν τα αποδεικτικά και άλλαξαν το case από ότι δεν έχω παραλάβει σε το προϊόν δεν ανταποκρίνεται στην περιγραφή , το άλλαξαν από μόνοι τους τη αιτιολογια . Και περιμένω να βγει η απόφαση μετά από απάντηση από το banggood. Να δω αυτή την φορά τί θα σκαρφιστει το banggood σαν απάντηση.

Να υποθέσω ότι η τηλεφωνική επικοινωνία ηταν με το PayPal, σωστά;

Επίσης, να ξαναυποθεσω οτι η επικοινωνία ηταν στα αγγλικά; Επίσης σε ποιο αριθμό καλεσες; Δωσε αν θέλεις καποια επιπλέον πληροφορία ώστε αν συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον αλλον να ξέρει πως να κινηθεί!!!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω μια ερωτηση δυστηχως εχω παραγγειλει ενα κινητο απο το banggood ναι το εχω αναφερει τον ηπια με την αποστολη royal shipments... εδω εχω καποια στοιχεια απο το tracking που εχω:

2019-07-29 09:52:57 Arrived at sort facility (Customs inspection)

2019-07-23 15:52:29 In Transit (Waiting for customs clearance)

2019-07-23 15:51:23 In Transit (HUB UK - LONGDON)

2019-07-21 20:36:29 In Transit (Leaving Hong Kong)

2019-07-20 21:11:01 In Transit (Arriving at the Hong Kong warehouse)

2019-07-13 04:41:59 System has accepted the order

2019-07-13 04:41:58 System is processing the order

2019-07-13 04:41:58 Request for shipping label

 

το πακετο δυσκολα το βλεπω να το παιρνω.. η ερωτηση μου ειναι μπορω να κανω refund μεσο του paypal απο τωρα? η θα πρεπει να περιμενω αλλο 1 μηνα να κλεισει τους 2 μηνες και τοτε μπορω να κανω refund?

Edited by Nick84
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι η τηλεφωνική επικοινωνία ηταν με το PayPal, σωστά;

Επίσης, να ξαναυποθεσω οτι η επικοινωνία ηταν στα αγγλικά; Επίσης σε ποιο αριθμό καλεσες; Δωσε αν θέλεις καποια επιπλέον πληροφορία ώστε αν συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον αλλον να ξέρει πως να κινηθεί!!!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η επικοινωνία ήταν με PayPal και στα αγγλικά (αν και ζήτησα Έλληνα δεν γίνεται) το τηλέφωνο όταν πας κάτω κάτω στην σελίδα τους , επικοινωνία μαζί μας θα σου βγάλει τηλέφωνο και έναν κωδικό, όταν απαντήσουν σου ζητούν αυτόν τον κωδικό. Το τηλέφωνο βγαίνει Ιρλανδία και για να μην χρεωθείς άσχημα αγοράζεις μονάδες μέσω viber out , εμένα μου στοίχησε 5 euro για απεριόριστη επικοινωνία για ένα μήνα στην Ευρώπη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως αυτό το ότι οι Κινέζοι έστειλαν άλλο tracking number στο paypal ώστε να φαίνεται ότι παρέλαβα και έτσι να κλείσει κατά μου η υπόθεση , και το δέχτηκε το PayPal , το διάβαζα και δεν το πίστευα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω μια ερωτηση δυστηχως εχω παραγγειλει ενα κινητο απο το banggood ναι το εχω αναφερει τον ηπια με την αποστολη royal shipments... εδω εχω καποια στοιχεια απο το tracking που εχω:

2019-07-29 09:52:57Arrived at sort facility (Customs inspection)

2019-07-23 15:52:29In Transit (Waiting for customs clearance)

2019-07-23 15:51:23In Transit (HUB UK - LONGDON)

2019-07-21 20:36:29In Transit (Leaving Hong Kong)

2019-07-20 21:11:01In Transit (Arriving at the Hong Kong warehouse)

2019-07-13 04:41:59System has accepted the order

2019-07-13 04:41:58System is processing the order

2019-07-13 04:41:58Request for shipping label

 

το πακετο δυσκολα το βλεπω να το παιρνω.. η ερωτηση μου ειναι μπορω να κανω refund μεσο του paypal απο τωρα? η θα πρεπει να περιμενω αλλο 1 μηνα να κλεισει τους 2 μηνες και τοτε μπορω να κανω refund?

Αν τον " ήπιες " εσύ που είσαι 27 ημέρες από την αποστολή τι να πουν κάποιοι που είναι στις 72....

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω μια ερωτηση δυστηχως εχω παραγγειλει ενα κινητο απο το banggood ναι το εχω αναφερει τον ηπια με την αποστολη royal shipments... εδω εχω καποια στοιχεια απο το tracking που εχω:

2019-07-29 09:52:57Arrived at sort facility (Customs inspection)

2019-07-23 15:52:29In Transit (Waiting for customs clearance)

2019-07-23 15:51:23In Transit (HUB UK - LONGDON)

2019-07-21 20:36:29In Transit (Leaving Hong Kong)

2019-07-20 21:11:01In Transit (Arriving at the Hong Kong warehouse)

2019-07-13 04:41:59System has accepted the order

2019-07-13 04:41:58System is processing the order

2019-07-13 04:41:58Request for shipping label

 

το πακετο δυσκολα το βλεπω να το παιρνω.. η ερωτηση μου ειναι μπορω να κανω refund μεσο του paypal απο τωρα? η θα πρεπει να περιμενω αλλο 1 μηνα να κλεισει τους 2 μηνες και τοτε μπορω να κανω refund?

Θα περιμένεις, αλλά δεν βλέπω να έχεις πρόβλημα ακόμα στην μεταφορά , πιστεύω θα σου έρθει.
Link to comment
Share on other sites

απιστευτα προβληματα με την συννενοηση με το banggood.

Δεν το περιμενα οτι θα τραβηξει τοσο..

Ακομα επιμενουν να μου τα στειλουν με air parcel register οταν εγω εχω πληρωσει για μεθοδο με tariff insurance.

Ξαφνικα μου ηρθε email οτι τα ζωα εστειλαν ενα μερος απο την παραγγελια με αυτον τον τροπο.

Ειναι μεγαλα αντικειμενα και θα μπουν τελωνειο.

Να δω τι θα γινει με τους αχρηστους.

Εχουμε ανταλαξει 30 email και τα ζωα δεν καταλαβαινουν.

Πρεπει να ειμαστε κοντα στις 30 μερες και η μ@λ@κια με αυτους συνεχιζεται για το πως πρεπει να τα στειλουν και τελικα στελνουν με τον τροπο που τους εχω πει απο την αρχη οτι δεν συμφωνω.

Δεν γινετε να τους εμπιστευτεις με τιποτα.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

απιστευτα προβληματα με την συννενοηση με το banggood.

Δεν το περιμενα οτι θα τραβηξει τοσο..

Ακομα επιμενουν να μου τα στειλουν με air parcel register οταν εγω εχω πληρωσει για μεθοδο με tariff insurance.

Ξαφνικα μου ηρθε email οτι τα ζωα εστειλαν ενα μερος απο την παραγγελια με αυτον τον τροπο.

Ειναι μεγαλα αντικειμενα και θα μπουν τελωνειο.

Να δω τι θα γινει με τους αχρηστους.

Εχουμε ανταλαξει 30 email και τα ζωα δεν καταλαβαινουν.

Πρεπει να ειμαστε κοντα στις 30 μερες και η μ@λ@κια με αυτους συνεχιζεται για το πως πρεπει να τα στειλουν και τελικα στελνουν με τον τροπο που τους εχω πει απο την αρχη οτι δεν συμφωνω.

Δεν γινετε να τους εμπιστευτεις με τιποτα.

 

απο οτι βλεπω υπαρχει μεγαλη ταλαιπωρεια , εγω προσωπικα μια daxh cam 70 ευρο παρελαβα σε 15 μερες χωρις παραττραγουδα , σε πιο μεγαλο ογκο βλεπω εχετε μεγαλο θεμα , κ οντος ειναι για σφαλιαρες πλεον ,γτ χαλασαν ετσι

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...