Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically......

Είναι εύκολο να μου εξηγήσει κάποιος φίλος τι σημαίνει αυτό το μήνυμα?? Από 5 Ιουνίου αυτό βγάζει στο 17Track.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically......

Είναι εύκολο να μου εξηγήσει κάποιος φίλος τι σημαίνει αυτό το μήνυμα?? Από 5 Ιουνίου αυτό βγάζει στο 17Track.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα γνωστα αγγλικα των κινεζων που προσπαθουν να βγαλουν νοημα. Τες πσ. Καταλεξη ειναι . Οι οδηγιες τις αποστολης εχουν δοθει στην dhl απο τον αποστολεα ηλεκτρονικα

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ανησυχώ η απλά αναμονή?? Από Gearbest η παραγγελία. Σε ευχαριστώ πολύ!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιμενεις.
Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στατιστικά από τις 10 τελευταίες παραγγελίες μου φέτος από Κίνα

 

TRACKING NUMBER ΗΜΕΡ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ ΗΜΕΡ SHIPPING ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΗΜΕΡ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΜΕΡΕΣ ΑΠΌ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΜΕΡΕΣ ΑΠΌ SHIPPING

1 banggood RQ02_____9TH 25-Ιαν 26-Ιαν 1 8-Φεβ 14 13

2 banggood LX63_____7NL 12-Μαρ 13-Μαρ 0 27-Μαρ 15 14

3 banggood RQ0_____3TH 15-Μαρ 17-Μαρ 18 16-Απρ 32 30

4 banggood LX6_____1NL 4-Απρ 7-Απρ 0 18-Απρ 14 11

5 banggood LX6_____92NL 5-Απρ 10-Απρ 0 6-Μαϊ 31 26

6 banggood RQ02_____5TH 16-Απρ 19-Απρ 14 17-Μαϊ 31 28

7 banggood *RQ0_____07TH 4-Μαϊ 4-Μαϊ 14 31-Μαϊ 27 27

8 banggood RQ0_____5TH 5-Μαϊ 5-Μαϊ 1 20-Μαϊ 15 15

9 banggood *LX7_____91NL 23-Μαϊ 23-Μαϊ 0 7-Ιουν 15 15

10 GearBest LB5______4BE 4-Ιουν 4-Ιουν 0 14-Ιουν 10 10

 

Όπου Banggood και tracking LX___NL είναι με PDM .

Δεν επιβαρύνθηκα με έξοδα τελωνείου για τίποτα, άλλωστε όλες οι παραγγελίες ήταν κάτω των 20€

Η ευχάριστη έκπληξη ήταν η τελευταία από Gearbest που γενικά δεν την εμπιστεύομαι λόγω αμαρτωλού παρελθόντος... :rolleyes:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Με EU priority line Θα περάσει σιγουρα τελωνείο η παραγγελία μου??

Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Με EU priority line Θα περάσει σιγουρα τελωνείο η παραγγελία μου??

Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΔΕΝ θα περάσει... σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ θα περάσει... σίγουρα.
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Από Gearbest έκανα παραγγελία, πόσο χρόνο κάνουν περίπου να έρθουν??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Από Gearbest έκανα παραγγελία, πόσο χρόνο κάνουν περίπου να έρθουν??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εξαρτάται. Συνήθως σε 20 μέρες θα το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ξέρουμε τι ταχυδρομείο είναι το RN xxxxxx MY? Και χρόνους περίπου;αγορά από ebay Κίνα. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

αυτό το eu priority line του banggood περνάει τελωνείο?

Λένε πως όχι, και ότι το έβγαλε ως συμπληρωματικό του priority direct mail, καθώς το τελευταίο έχει κάποιο περιορισμό στο βάρος ή/και μέγεθος των δεμάτων που καλύπτει.

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ο ίδιος μέχρι στιγμής πάντως, και νομίζω θα είχε ενδιαφέρον αν κάποιος το έχει κάνει και μπορεί να μας πει εντυπώσεις...

Γεια σας. Ξέρουμε τι ταχυδρομείο είναι το RN xxxxxx MY? Και χρόνους περίπου;αγορά από ebay Κίνα. Ευχαριστώ πολύ

MY --> Μαλαισία. 2-3 πράγματα που μου έχουν έρθει με τέτοιο τους τελευταίους μήνες (τα 2 από eBay) έκαναν όλα περίπου μήνα (συν/πλην κάτι μέρες)...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!

 

MY --> Μαλαισία. 2-3 πράγματα που μου έχουν έρθει με τέτοιο τους τελευταίους μήνες (τα 2 από eBay) έκαναν όλα περίπου μήνα (συν/πλην κάτι μέρες)...

Link to comment
Share on other sites

Λένε πως όχι, και ότι το έβγαλε ως συμπληρωματικό του priority direct mail, καθώς το τελευταίο έχει κάποιο περιορισμό στο βάρος ή/και μέγεθος των δεμάτων που καλύπτει.

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ο ίδιος μέχρι στιγμής πάντως, και νομίζω θα είχε ενδιαφέρον αν κάποιος το έχει κάνει και μπορεί να μας πει εντυπώσεις...

ευχαριστώ αλλά μάλλον θα περιμένω.

 

Το priority line του gear τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

τελικά ισως και να δοκιμάσω την eu priority line του banggood.

βλέπω οτι το προϊόν το έχει και στο cn direct αλλά και στο hk direct με αμελητέα διαφορά στα μεταφορικά.

Απο που ισως ειναι ασφαλέστερο να αγοραστεί σε συνδιασμό με την μέθοδο αυτη?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

τελικά ισως και να δοκιμάσω την eu priority line του banggood.

βλέπω οτι το προϊόν το έχει και στο cn direct αλλά και στο hk direct με αμελητέα διαφορά στα μεταφορικά.

Απο που ισως ειναι ασφαλέστερο να αγοραστεί σε συνδιασμό με την μέθοδο αυτη?

 

Και τα 2 είναι Κίνα, το 1ο είναι αποθήκες στην αχανή Κίνα και το 2ο (ίσως μια) αποθήκη στο πολύ περιορισμένο κομμάτι γης που βρίσκεται το ΗΚ.

Link to comment
Share on other sites

Aγορασα δυο θηκες δερματινες απο ebay. (εχω ξαναπαρει απο αλλον σελλερ).

Αυτη τη φορα περασαν 2 μηνες (η τελευταια μαξιμουμ μερα παραδοσης ηταν 14 Ιουνιου) και τιποτα.

Μπηκα στο σαιτ τηε μεταφορικης και βλεπω οτι στις 14 Μαιου ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΟΝ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ!!

 

18 04 2019 05:17 am

Started to transport,CHINA,GUANGZHOU,TERMINAL Flight Number:CZ ............

 

"14 05 2019 03:50 pm

RETURN TO SENDER,SHENZHEN"

 

Πως εγινε αυτο δεν ξερω. Δεν ελαβα καμια ειδοποιηση. Γιατι εγινε και τι πρεπει να κανω?

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Απο Banggood με Priority Direct LX702641187NL παει βολτα Θεσσαλονικη ενω μενω Πελοπόννησο, τι φαση; Το χα ξαναδει παλαιοτερα εδω που καποιος το ειχε αναφερει αλλα δεν μου ειχε τυχει ποτε. Να ανησυχησω ή τυχαιο γεγονος και το εστειλαν να παρει αερα;
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναγίνει.

Μην αγχώνεσαι. Μπορεί απλά να μπέρδεψαν τα τρακινγκ.

Απο Banggood με Priority Direct LX702641187NL παει βολτα Θεσσαλονικη ενω μενω Πελοπόννησο, τι φαση; Το χα ξαναδει παλαιοτερα εδω που καποιος το ειχε αναφερει αλλα δεν μου ειχε τυχει ποτε. Να ανησυχησω ή τυχαιο γεγονος και το εστειλαν να παρει αερα;
Link to comment
Share on other sites

Aγορασα δυο θηκες δερματινες απο ebay. (εχω ξαναπαρει απο αλλον σελλερ).

Αυτη τη φορα περασαν 2 μηνες (η τελευταια μαξιμουμ μερα παραδοσης ηταν 14 Ιουνιου) και τιποτα.

Μπηκα στο σαιτ τηε μεταφορικης και βλεπω οτι στις 14 Μαιου ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΟΝ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ!!

 

18 04 2019 05:17 am

Started to transport,CHINA,GUANGZHOU,TERMINAL Flight Number:CZ ............

 

"14 05 2019 03:50 pm

RETURN TO SENDER,SHENZHEN"

 

Πως εγινε αυτο δεν ξερω. Δεν ελαβα καμια ειδοποιηση. Γιατι εγινε και τι πρεπει να κανω?

Eiδα στo "contact seller", μυνημα προς πωλητη, δινει δυο option.

1) Na το ξαναστειλουν

η'

2) Refund

 

Να ζητησω να το ξαναστειλουν?

(αν και δεν γνωριζω τον λογο για τον οποιο το εστειλαν πισω)

Link to comment
Share on other sites

Απο Banggood με Priority Direct LX702641187NL παει βολτα Θεσσαλονικη ενω μενω Πελοπόννησο, τι φαση; Το χα ξαναδει παλαιοτερα εδω που καποιος το ειχε αναφερει αλλα δεν μου ειχε τυχει ποτε. Να ανησυχησω ή τυχαιο γεγονος και το εστειλαν να παρει αερα;
Καλησπέρα ήθελα να σε ρωτήσω πότε έγινε shipped, γιατί και εγώ έχω μια παραγγελία από banggood η οποία έγινε shipped 12/6 και ακόμη φαίνεται pre advised

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να σε ρωτήσω πότε έγινε shipped, γιατί και εγώ έχω μια παραγγελία από banggood η οποία έγινε shipped 12/6 και ακόμη φαίνεται pre advised

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι σχετικά νωρίς να ανησυχείς με την καθυστέρηση 6 ημερών, από τις οποίες οι δύο είναι ΣΚ, αλλά εύχομαι να μην συμβεί και σ' εσένα αυτό που συνέβη σ' εμένα, σε παραγγελία από 6/4 που κόλλησε στο pre-advised για 2 μήνες περίπου και το Banggood έκανε τον ... κινέζο, μέχρι να με δικαιώσει το paypal.

Απίστευτη συμπεριφορά after sales από το συγκεκριμένο μαγαζί, πολύ περισσότερο όταν από την αρχή ο κωδικός παρακολούθησης που μου έδωσαν έγραφε Not Found στο site τους και αυτοί απαντούσαν μέχρι το τέλος ότι το έστειλαν με το συγκεκριμένο κωδικό του PostNL:O

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν ανησυχώ αλλά ανυπομονώ,καταλαβαίνεις...

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...