Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τα ΕΛΤΑ υπάρχει μόνο Αθήνα και Θεσσαλονίκη ,εμάς στην επαρχία μας έχουν γραμμένους ,τα δέματα μου βγήκαν την Δευτέρα από τελωνείο ,για Θεσσαλονίκη στον φίλο μου έφυγε Δευτέρα ,εμένα κάνει διακοπές στο κέντρο διαλογής Αττικής .

 

το κρατησανε για καφε :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάει χάλασε και το banggood... η ταλαιπωρία συνεχίζεται... Άλλοι 2 που ρώτησα έχουν ήδη παραλάβει εδω και 2 εβδομάδες (Το ίδιο προϊόν , ίδια μέρα παραγγελία)

1ο μειλ:

dK0cim.jpg

2ο μειλ:

8m35sV.jpg

 

Wgus9f.jpg

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν χάλασε...το είπες κ μόνος σου..2 άλλοι παρέλαβαν στην ώρα τους..

Παρέλαβα προχθές σε 13 μέρες συνολικά..

Απλά έπεσες στην περίπτωση...

Πάει χάλασε και το banggood... η ταλαιπωρία συνεχίζεται... Άλλοι 2 που ρώτησα έχουν ήδη παραλάβει εδω και 2 εβδομάδες (Το ίδιο προϊόν , ίδια μέρα παραγγελία)

1ο μειλ:

dK0cim.jpg

2ο μειλ:

8m35sV.jpg

 

Wgus9f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μια θήκη από allie βλέπω στο tracking "ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ-ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙ,ATHENS AIRMAIL CENTER.

Πρέπει να κάνω κάτι?

Είναι κάτω από 22 ευρώ...

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μια θήκη από allie βλέπω στο tracking "ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ-ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙ,ATHENS AIRMAIL CENTER.

Πρέπει να κάνω κάτι?

Είναι κάτω από 22 ευρώ...

Ευχαριστώ πολύ

 

τιποτα ...αναμονη να ξεκολλησει. αν χρειαστει αποδειξη θα το γραψει το tracking

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μια θήκη από allie βλέπω στο tracking "ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ-ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙ,ATHENS AIRMAIL CENTER.

Πρέπει να κάνω κάτι?

Είναι κάτω από 22 ευρώ...

Ευχαριστώ πολύ

Τιποτα δεν κάνεις. Αν σου ζητήσουν παραστατικά δίνεις τα στοιχεία από τράπεζα/paypal με email και περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

κανά 20ήμερο να υποθέσω??

Τιποτα δεν κάνεις. Αν σου ζητήσουν παραστατικά δίνεις τα στοιχεία από τράπεζα/paypal με email και περιμένεις.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

κανά 20ήμερο να υποθέσω??

:lol: :lol: :lol: Ούτε τα τελωνείο δεν ξέρει.... :p Από 1 έως ....... μέρες
Link to comment
Share on other sites

Σε παρόμοια περίπτωση μου έκαναν refound. Δεν το έχουν σε στοκ.

Μιλα μαζί τους.

Μου απάντησαν σήμερα:

Please don't worry. Your order is still in our shipment period and we are stocking up on goods now. If the order does not ship on time, we will send an email notification to you.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

κανά 20ήμερο να υποθέσω??

 

Εχω δέμα από 4/12 σε αυτήν την κατάσταση ,επίσης 4/2 αλλά έχω παραλάβει ήδη δέμα που ήταν σε αυτή την κατάσταση στις 12/2

Βγάλε άκρη

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Τζόκερ δηλαδή... κατάλαβα...

Εχω δέμα από 4/12 σε αυτήν την κατάσταση ,επίσης 4/2 αλλά έχω παραλάβει ήδη δέμα που ήταν σε αυτή την κατάσταση στις 12/2

Βγάλε άκρη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Τελικά όντως υπάρχει θέμα με το Banggood και priority?

2 παραγγελίες για το ίδιο κινητό, και οι δύο μπήκαν σχεδόν την ίδια ώρα με priority, και οι 2 preadviced από τις 18/2, την μία την παρέλαβα την Δευτέρα , η άλλη ακόμα preadviced.

Παίζει να χάθηκε λέτε???

Mercedes/CLA/cdi200/140ps/AMG exclusive pack, Audi/A1/1,6/tdi/116ps/S tronic/S line pack

Apple/MacBook/Pro/15inch/TouchBar-ID/SpaceGray/i7/TurboBoost3.8GHz/16GbRam,

Apple/Iphone/X/64Gb, Samsung/Galaxy/Note8/128Gb, Apple/Ipad/Pro10,5/64Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Τελικά όντως υπάρχει θέμα με το Banggood και priority?

2 παραγγελίες για το ίδιο κινητό, και οι δύο μπήκαν σχεδόν την ίδια ώρα με priority, και οι 2 preadviced από τις 18/2, την μία την παρέλαβα την Δευτέρα , η άλλη ακόμα preadviced.

Παίζει να χάθηκε λέτε???

 

Και εγώ έτσι είμαι :(

Μήπως περιμένεις και εσύ το gome u7 ?

Η τελευταία απάντηση του Banggood:

ju0Wygl

https://imgur.com/a/ju0Wygl

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι είμαι :(

Μήπως περιμένεις και εσύ το gome u7 ?

Η τελευταία απάντηση του Banggood:

ju0Wygl

https://imgur.com/a/ju0Wygl

 

Όχι ...mi mix 3 περιμένω με priority μου κάνει εντύπωση γιατί παρήγγειλα 2 την ίδια ώρα από διαφορετικο λογαριασμό γιατί δεν μου έπαιρνε το κουπόνι, το ένα το παρέλαβα σε χρόνο ρεκόρ, το άλλο αγνοείται η τύχη του πραγματικα. Τα ίδια απάντησαν και σε μένα πάνε λέει ρωτά στο τοπικό ταχυδρομείο... τι να ρωτήσω? χωρίς να έχω track number είναι δυνατόν να έρθει έτσι ασκανάριστο.... περίμενε λένε....

Mercedes/CLA/cdi200/140ps/AMG exclusive pack, Audi/A1/1,6/tdi/116ps/S tronic/S line pack

Apple/MacBook/Pro/15inch/TouchBar-ID/SpaceGray/i7/TurboBoost3.8GHz/16GbRam,

Apple/Iphone/X/64Gb, Samsung/Galaxy/Note8/128Gb, Apple/Ipad/Pro10,5/64Gb

Link to comment
Share on other sites

Όχι ...mi mix 3 περιμένω με priority μου κάνει εντύπωση γιατί παρήγγειλα 2 την ίδια ώρα από διαφορετικο λογαριασμό γιατί δεν μου έπαιρνε το κουπόνι, το ένα το παρέλαβα σε χρόνο ρεκόρ, το άλλο αγνοείται η τύχη του πραγματικα. Τα ίδια απάντησαν και σε μένα πάνε λέει ρωτά στο τοπικό ταχυδρομείο... τι να ρωτήσω? χωρίς να έχω track number είναι δυνατόν να έρθει έτσι ασκανάριστο.... περίμενε λένε....

 

Και έμενα τα ιδια μου έλεγαν μετα απο ενα +μήνα και ανταλλαγή email πήρα το χρήμα πίσω

Link to comment
Share on other sites

Όχι ...mi mix 3 περιμένω με priority μου κάνει εντύπωση γιατί παρήγγειλα 2 την ίδια ώρα από διαφορετικο λογαριασμό γιατί δεν μου έπαιρνε το κουπόνι, το ένα το παρέλαβα σε χρόνο ρεκόρ, το άλλο αγνοείται η τύχη του πραγματικα. Τα ίδια απάντησαν και σε μένα πάνε λέει ρωτά στο τοπικό ταχυδρομείο... τι να ρωτήσω? χωρίς να έχω track number είναι δυνατόν να έρθει έτσι ασκανάριστο.... περίμενε λένε....

 

Εγώ ρώτησα και Postnl (λόγο nl tracking number), μου απάντησαν ότι δεν έχουν παραλάβει κάτι και να επικοινωνήσω με το banggood :X

Link to comment
Share on other sites

Από πότε είναι preadviced τα δικά σας???

Mercedes/CLA/cdi200/140ps/AMG exclusive pack, Audi/A1/1,6/tdi/116ps/S tronic/S line pack

Apple/MacBook/Pro/15inch/TouchBar-ID/SpaceGray/i7/TurboBoost3.8GHz/16GbRam,

Apple/Iphone/X/64Gb, Samsung/Galaxy/Note8/128Gb, Apple/Ipad/Pro10,5/64Gb

Link to comment
Share on other sites

Απατεώνες πωλητής η λάθος των ΕΛΤΑ ,ενώ μενω Γιάννενα ,το δέμα το έστειλαν κέντρο διαλογής Ηρακλείου Κρήτης

 

Αυτό είναι από λάθος εγώ το έπαθα 3 φορές. Είμαι από Κρήτη και 2 φορές το έστειλαν Αλεξανδρούπολη και 1 Λάρισα. Η πλάκα είναι ότι τα δέματα που πήγεναν Αλεξανδρούπολη σταματούσαν στο κέντρο διαλογής της Θεσσαλονίκης και δεν το έβλεπαν ούτε εκεί. Έπρεπε να πάει τέρμα Θεού για να το στείλουν πίσω. Και όλο αυτό το πάνω κάτω κρατάει φυσικά μια εβδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

Απο aliexpress ενω στο site εγραφε οτι θα ερθει με PostNL τωρα στο tracking number γραφει China EMS. Θα εχω καποιο προβλημα?

Τελικα το πακετο ηρθε με απλο china post. Εκανε 15μερες να ερθει Ελλαδα αλλα εκανε και αλλες 15 μερες για να κουνηθουν στο τελωνειο. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

κάπου είχα διαβάσει οτι αν μπει τελωνείο ενα δέμα αν φαίνεται αρχική τιμή πάνω από 22€ η 24$ υπάρχει πρόβλημα ακόμα και αν τελικά πλήρωσες κάτω από τα ποσά αυτα χρησιμοποιώντας κάποιο κουπόνι.

Παίζει αυτό?

 

Φαίνεται στην "απόδειξη" από το aliexpress οτι χρησιμοποίησα κουπόνι για να κατέβει η τιμή κάτω από 22€ η 24$ ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...