Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από AliExpress έχετε εμπειρία αν πρέπει να προσέξω κάτι; Αφορά αγορά handsfree 20€

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παρήγγειλα ένα κινητό από gearbest με belgium registered αλλά το έστειλαν με dpduk2 και μου έδωσαν κωδικό 10ψήφιο, είναι φυσιολογικό αυτό?

Mercedes/CLA/cdi200/140ps/AMG exclusive pack, Audi/A1/1,6/tdi/116ps/S tronic/S line pack

Apple/MacBook/Pro/15inch/TouchBar-ID/SpaceGray/i7/TurboBoost3.8GHz/16GbRam,

Apple/Iphone/X/64Gb, Samsung/Galaxy/Note8/128Gb, Apple/Ipad/Pro10,5/64Gb

Link to comment
Share on other sites

Από AliExpress έχετε εμπειρία αν πρέπει να προσέξω κάτι; Αφορά αγορά handsfree 20€

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω κάνει πάνω απο 270 παραγγελίες, και όλες o.k. ;)

 

Picture0001.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι του forum καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί η αποστολή μου αυτή RL769869651CN είναι σταματημένη από τις 03/02/2018 στο status ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ ???

Είναι δύο φθηνές πλακέτες στυλ Arduino με συνολικό κόστος 12€...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι του forum καλημέρα σας και καλή εβδομάδα.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί η αποστολή μου αυτή RL769869651CN είναι σταματημένη από τις 03/02/2018 στο status ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ ???

Είναι δύο φθηνές πλακέτες στυλ Arduino με συνολικό κόστος 12€...

Ευχαριστώ.

 

Και εγώ παρόμοια κατάσταση και χειρότερη μην πω, από 22-1-2018 στο ίδιο status

 

fbb0f2ec62e3f101b01aa472fe41f319.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

πριν λιγες μερες που ειχα παρει κατι απο banggood με απλο ταχυδρομειο china post (CN) εκαναν 22 μερες στην εκφορτωση στον αερολιμενα...ειναι σε σακους και εχουν παρει σειρα για να ανοιξουν.

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρόμοια κατάσταση και χειρότερη μην πω, από 22-1-2018 στο ίδιο status

 

fbb0f2ec62e3f101b01aa472fe41f319.jpg

 

τι έγινε ρε φίλε μας ξεχάσανε ???

Link to comment
Share on other sites

Το banggood πακέταρε και παρέδωσε το δέμα σου στις 12)2 , αλλά από 13/2 και για μια βδομάδα στην Κίνα είχαν αργίες, οπότε η μεταφορική στην Κίνα πρέπει να τα έκανε εξαγωγή για Ολλανδία κατά τις 18/2, γι'αυτό και αυτή η καθυστέρηση.

Τα δικά μου δέματα, με ημερομηνία παραγγελίας 12/2 και αποστολής 13/2 με priority , σήμερα έφτασαν Ελλάδα.

Καλη σου μερα,μα εσυ εκανες την παραγγελια μετα απο μενα οπως λες στις 12/2,εγω εκανα την παραγγελια 10/2 κι εγω με priority,εσενα λες οτι εφτασαν Ελλαδα,πως γινεται αυτο?ενω εμενα ακομα λεει pre-adviced,κι εσενα δεν επεσε μεσα στις αργιες?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγέλλω ΑυΤΟ απο aliexpress, λέτε να χρεωθώ τελωνείο...?

 

ποτε δεν ξερεις.

Αλλα αν παρουμε υποψη το μεγεθος, μαλλον θαγλυτωσεις το τελωνειο.

 

Του ζήτησα να γράφει στο κουτί 9€ για να αποφύγω το τελωνειο, μου απάντησε καταφατικά,......ίδωμεν...! :secret:

 

Picture0001.png

 

Μετα απο 22 μέρες ηρθε (aliexpress) σήμερα στα χέρια μου η πλακέτα για το LG G2 αξίας 30€ περίπου. Είχα ζητήσει απο τον πωλητή, να γράψει στο κουτί 9€ για τυχών τέλει, και φορολόγηση στο τελωνειο. Εν τέλει, τέλος καλό, ολα καλά :D

 

20180226_093019.jpg

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ένα δέμα που έχω παραγγείλει από το Gearbest έχει κολλήσει από της 16/2 στο στάδιο " Άφιξη σε Κ.Μ.Δ" και έχουνε Περάσει 6 εργάσιμες εκεί, γίνεται κάτι στο συγκεκριμένο στάδιο και κολλάει τόσο καιρό πάντα ?
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν είμαι εκτός θέματος, αλλά σήμερα τελικά παρέλαβα επιτέλους απο το lightinthebox το Xiaomi Redmi Note 4. Το πρόβλημα είναι ότι μου στείλαν λάθος ευρωπαϊκό αντάπτορα. Το έχει πάθει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν είμαι εκτός θέματος, αλλά σήμερα τελικά παρέλαβα επιτέλους απο το lightinthebox το Xiaomi Redmi Note 4. Το πρόβλημα είναι ότι μου στείλαν λάθος ευρωπαϊκό αντάπτορα. Το έχει πάθει κανείς?

Εννοείς ότι δε σου έστειλαν ευρωπαϊκό, αλλά -π.χ.- αμερικάνικο;

Αν είναι έτσι, μικρό το κακό, νομίζω. Τις πιο πολλές συσκευές από Κίνα τις έχουμε συνήθως έτσι, και με ένα ανταπτοράκι του ~€1 από μαγαζί με ηλεκτρολογικά, για να προσαρμόζει την πρίζα με τα 2 ελάσματα σε ευρωπαϊκή.

Τα κινεζομάγαζα το κάνουν συχνά...

(εκτός αν εννοείς κάτι άλλο και δεν κατάλαβα σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν εχει να κανει με αγορα απο κινα αλλα απο ευρωπη με dhl. Το tracking number είναι το

CB363733955DE.

Καμια ιδεα τι γίνεται αφότου φτάσει ελλαδα; απο που το κανω tracking απο εδω και περα;

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν εχει να κανει με αγορα απο κινα αλλα απο ευρωπη με dhl. Το tracking number είναι το

CB363733955DE.

Καμια ιδεα τι γίνεται αφότου φτάσει ελλαδα; απο που το κανω tracking απο εδω και περα;

 

Ελτα μου φαίνεται

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν εχει να κανει με αγορα απο κινα αλλα απο ευρωπη με dhl. Το tracking number είναι το

CB363733955DE.

Καμια ιδεα τι γίνεται αφότου φτάσει ελλαδα; απο που το κανω tracking απο εδω και περα;

 

Θα στο παραδωσει η ιδια η DHL αν μενεις Αττικη. Αν μενεις επαρχια συνεργαζεται με SPEEDEX.. Tracking με το site της DHL gr μην περιμενεις πολλα πραγματα γιατι ενημερωνει μονο οταν το εχεις παραλαβει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν εχει να κανει με αγορα απο κινα αλλα απο ευρωπη με dhl. Το tracking number είναι το

CB363733955DE.

Καμια ιδεα τι γίνεται αφότου φτάσει ελλαδα; απο που το κανω tracking απο εδω και περα;

 

Έμενα όταν έφτασε Ελλάδα, μου έστειλε η dhl μήνυμα στο κινητό με άλλο τράκινκ και σε δύο μέρες μου το έφεραν.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι.

Το ξαναέγραψα αλλά ακόμα δεν μπορώ να το εξηγήσω...

Γιατί κάτι που έρχεται από Κίνα ( tracking: RL769869651CN ) και έχει φτάσει 03/02/2018 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) / ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟΟΟΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΕΙ??? 17 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ !!!

Δυό μικρές πολύ φθηνές πλακετίτσες είναι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,παραγγελία από Banggood 10/2,το έστειλαν 12/2 με<< priority direct mail>> μόλις σημερα μου έδωσε update:<<26/2/2018 19:55 - ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΟΛΛΑΝΔΙΑ.Οποτε τη βάψαμε πάμε για τρελή καθυστέρηση ετσι παιδιά?Γιατί 14 εργάσιμες που λένε αυτοί με priority,είναι 5/3 και με ανοχή.Δεν το βλέπω με τίποτα.Αυτη η αποστολή μας καρκινωσε,πρώτη φορά το Banggood μου το κάνει αυτό,βέβαια έχουν τρελαθεί να στέλνουν συγνώμες για το logistic τους,λεει Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μπορεί κάποιος να μου απαντήσει ποια είναι τα βήματα για δέμα μέσω DPD UK1; Εννοώ μετά το "Southall, your parcel is on it's way" ποια είναι τα επόμενα βήματα που θα δείξει;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Το πρώτο λάθος είναι και το τελευταίο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μπορεί κάποιος να μου απαντήσει ποια είναι τα βήματα για δέμα μέσω DPD UK1; Εννοώ μετά το "Southall, your parcel is on it's way" ποια είναι τα επόμενα βήματα που θα δείξει;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Και εγώ την ίδια απορία έχω, όποιος έχει παρόμοια δέματα και γνωρίζει ας απαντήσει. Παρηγγείλα με belgium registered αλλά τελικά από ότι βλέπω μου το έστειλαν με DPDUK2

Edited by lakiss

Mercedes/CLA/cdi200/140ps/AMG exclusive pack, Audi/A1/1,6/tdi/116ps/S tronic/S line pack

Apple/MacBook/Pro/15inch/TouchBar-ID/SpaceGray/i7/TurboBoost3.8GHz/16GbRam,

Apple/Iphone/X/64Gb, Samsung/Galaxy/Note8/128Gb, Apple/Ipad/Pro10,5/64Gb

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ίδια απορία έχω, όποιος έχει παρόμοια δέματα και γνωρίζει ας απαντήσει. Παρηγγείλα με belgium registered αλλά τελικά από ότι βλέπω μου το έστειλαν με DPDUK2

 

Είχαν πει απο το Gearbest οτι δέματα από αποθήκη HK με Belgium post χάνονται(κάποιος τα έβαζε χέρι) όποτε πιθανολογώ οτι τα έστειλαν με DPD.Νομίζω όμως ότι το έλυσαν το θέμα και το Belgium post απο HK δουλεύει κανονικά τώρα.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μπορεί κάποιος να μου απαντήσει ποια είναι τα βήματα για δέμα μέσω DPD UK1; Εννοώ μετά το "Southall, your parcel is on it's way" ποια είναι τα επόμενα βήματα που θα δείξει;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Περίπου 15-20 μέρες δείχνει southall, μετά θα σου γράφει άλλη τοποθεσία και we have your parcel, η επόμενη ένδειξη συνήθως κάποιες ώρες αργότερα θα είναι your parcel has left United Kingdom, σε περίπου 7-8 ημέρες θα έχεις το δέμα στα χέρια σου αφού το δεις να κάνει στάσεις σε Βουδαπέστη, Σόφια, Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα update αυτό:με NL και priority χωρίς τελωνεια

27/2/2018 16:10 - The item is on transport to the country of destination, GREECE

Πόσες μέρες το βλέπετε να φτάνει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα update αυτό:με NL και priority χωρίς τελωνεια

27/2/2018 16:10 - The item is on transport to the country of destination, GREECE

Πόσες μέρες το βλέπετε να φτάνει?

Γύρω στη βδομάδα υπολόγιζε

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...