Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανένας κάποια αλλαγή που έχει γίνει κατά την παραγγελία από το lightinthebox;;

 

Δίπλα στην τιμή της μεθόδου αποστολής και μέσα σε παρένθεση εμφανίζεται ένα ποσοστό 100%, ή 30% ή 60% (ή δεν ξέρω όποιο άλλο) και όταν αναλόγως επιλέξεις/αποεπιλέξεις τα "Προσθέστε Κάλυψη Δασμών & Φόρου" ή/και "Προσθέστε Ασφάλεια Αποστολής" τότε εμφανίζεται μετά το ποσοστό και πάλι εντός της παρενθέσεως η λέξη "ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΈΝΟ", αν μετά κάνεις refresh τη σελίδα σβήνει και μένει μόνο το ποσοστό, παραπέρα δεν ξέρω τι γίνεται γιατί δεν προχώρησα την παραγγελία.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να σημαίνουν αυτά; μήπως μείωση του ποσοστού επιστροφής στην περίπτωση των εξόδων του εκτελωνισμού;

 

 

Δύο εβδομάδες στο αεροδρόμιο άγγιχτο και ακόμη περιμένω...

 

RU161660279NL

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι δύο εβδομάδες είναι τρεις, άσε τι λέει το 17track.net και τα postnl για 17/1/2018, μετά από μια-δυο μέρες που εμφανίζονται τα δέματα στα ΕΛΤΑ φτάνουν στην Ελλάδα. Στη δική σου περίπτωση 10/1/2018 στα ΕΛΤΑ άρα 11 ή 12/1/2018 στο αεροδρόμιο.

 

Το δέμα σου από lightinthebox είναι;

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Μόλις ανανεώθηκε το Status. Η αποστολή είχε γίνει 19-11.

 

0000.jpg

Καλησπέρα δεν φαίνεται καλά η εικόνα. Από ποιο site έκανες track?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανένας κάποια αλλαγή που έχει γίνει κατά την παραγγελία από το lightinthebox;;

 

Δίπλα στην τιμή της μεθόδου αποστολής και μέσα σε παρένθεση εμφανίζεται ένα ποσοστό 100%, ή 30% ή 60% (ή δεν ξέρω όποιο άλλο) και όταν αναλόγως επιλέξεις/αποεπιλέξεις τα "Προσθέστε Κάλυψη Δασμών & Φόρου" ή/και "Προσθέστε Ασφάλεια Αποστολής" τότε εμφανίζεται μετά το ποσοστό και πάλι εντός της παρενθέσεως η λέξη "ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΈΝΟ", αν μετά κάνεις refresh τη σελίδα σβήνει και μένει μόνο το ποσοστό, παραπέρα δεν ξέρω τι γίνεται γιατί δεν προχώρησα την παραγγελία.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να σημαίνουν αυτά; μήπως μείωση του ποσοστού επιστροφής στην περίπτωση των εξόδων του εκτελωνισμού;

 

 

 

Δεν είναι δύο εβδομάδες είναι τρεις, άσε τι λέει το 17track.net και τα postnl για 17/1/2018, μετά από μια-δυο μέρες που εμφανίζονται τα δέματα στα ΕΛΤΑ φτάνουν στην Ελλάδα. Στη δική σου περίπτωση 10/1/2018 στα ΕΛΤΑ άρα 11 ή 12/1/2018 στο αεροδρόμιο.

 

Το δέμα σου από lightinthebox είναι;

 

Όχι, από eBay είναι. Μου είπαν πως έχει φτάσει 17/1 στο Αεροδρόμιο και δεν έχει ανοίξει ο σάκος. Ελλάδα είναι. Είναι φοβερά εκνευριστικό να ξέρεις ότι είναι Ελλάδα και να μην κινείται.

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Όχι, από eBay είναι. Μου είπαν πως έχει φτάσει 17/1 στο Αεροδρόμιο και δεν έχει ανοίξει ο σάκος. Ελλάδα είναι. Είναι φοβερά εκνευριστικό να ξέρεις ότι είναι Ελλάδα και να μην κινείται.

 

Αν ειναι τοσο πολυ στο αεροδρομειο τοτε να ετοιμαζεσαι για τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι τοσο πολυ στο αεροδρομειο τοτε να ετοιμαζεσαι για τελωνειο.
123€ το αγόρασα, πόσο λες να πάει το κουστούμι;

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει εμπειρία από τελωνείο, από τη στιγμή που στέλνεις email με την απόδειξη του paypal στο ΓΕΤΑ, πόσο χρόνο κάνει περίπου το δέμα για να ξεκολλήσει και να πάει στο Κ.Δ.ΑΤΤΙΚΗΣ;

Σήμερα 1/2 παρέλαβα το δέμα στη Θεσσαλονίκη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

123€ το αγόρασα, πόσο λες να πάει το κουστούμι;

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν σου ζητήσουν απόδειξη Paypal θα πληρώσεις 44,50. Αν δεν ζητήσουν θα εκτιμήσουν μόνοι τους την αξία, μετά από μια αναζήτηση στο ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 1/2 παρέλαβα το δέμα στη Θεσσαλονίκη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν σου ζητήσουν απόδειξη Paypal θα πληρώσεις 44,50. Αν δεν ζητήσουν θα εκτιμήσουν μόνοι τους την αξία, μετά από μια αναζήτηση στο ίντερνετ

Αυτό έχω υπολογίσει και εγώ. Άντε να δούμε πότε θα ξεκολλήσει. Επαναϋπολογισμός δασμών να φανταστώ παίρνει κανένα δίμηνο επιπλέον..; Και πώς πληρώνω σε περίπτωση που Μπέι τελωνείο; Θα το φέρουν στο τοπικό κατάστημα ΕΛΤΑ και θα ζητήσουν τα χρήματα; (Δεν μου έχει ξανασυμβεί)

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Η SP συνεχίζει το δούλεμα ... Αγορά 30/1 από ALI αποστολή 31/1 και σήμερα μήνυμα ότι έφθασε στην Ελλάδα ... :X
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Η SP συνεχίζει το δούλεμα ... Αγορά 30/1 από ALI αποστολή 31/1 και σήμερα μήνυμα ότι έφθασε στην Ελλάδα ... :X

Από μεγάλη περιέργεια, ποια είναι η SP?

Link to comment
Share on other sites

Μετρητής ρεύματος παραγγελία 13/1 έφτασε Ελλάδα 28/1 και χθες το είχα στα χέρια μου. 18 μέρες δηλαδή και 3 μέρες έκανε να έρθει από αεροδρόμιο σε μένα. Άψογα. Untracked προφανώς Βελγίου από gearbest. Τα πιο γρήγορα δέματα και πάντα έρχονται. Ας είναι untracked ποτέ δεν περνάνε τελωνείο και έρχονται πολύ γρήγορα.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μετρητής ρεύματος παραγγελία 13/1 έφτασε Ελλάδα 28/1 και χθες το είχα στα χέρια μου. 18 μέρες δηλαδή και 3 μέρες έκανε να έρθει από αεροδρόμιο σε μένα. Άψογα. Untracked προφανώς Βελγίου από gearbest. Τα πιο γρήγορα δέματα και πάντα έρχονται. Ας είναι untracked ποτέ δεν περνάνε τελωνείο και έρχονται πολύ γρήγορα.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

Καλά για το "πάντα έρχονται" μη παίρνεις και όρκο... :rolleyes:

 

Ναι, στα 99,5% έρχονται και παραλαμβάνεις αλλά αν σου κάτσει η στραβή δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.... ιδίως με e-shop όπως το Gearbest...:mad:

Δεματάκι (με Mi Babd 2) unregistered (untracked) με ημερ. αποστολής 6/11, άφιξη Ελλάδα 21/11 (με το sky56) και έκτοτε αγνοείται η τύχη του... Πλέον με μικρές πιθανότητες να είναι ακόμα τελωνείο αλλά το πιθανότερο να "απαλλοτριώθηκε" με τον α-β τρόπο κάπου στην πορεία...

 

Είναι να μην σου κάτσει... στις σχεδόν 250 αγορές μου από εξωτερικό είναι η 3η φορά που χάνω δέμα (1 ακόμα unregistered και 1 registered). Και δεν είναι τόσο η αξία της αγοράς, το σπαστικό είναι η άγνοια για το που είναι και πότε θα έρθει....

 

Οπότε για μένα κανόνας πλέον απαράβατος... πάντα registered ;)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται, ολα σχετικα ειναι, το registered ελεγχεται περισσοτερο με αποτελεσμα να εχει αυξημενες πιθανοτητες να περασει τελωνειο,

ελπιζω τουλαχιστον να αποζημιωθηκες απο το gearbest,

προσωπικα, για το ιδιο αντικειμενο, αν και το ειχα παρει registered, αργησε επισης παρα πολυ (το χει αυτο το gearbest τελευταια, 2-3 μηνες κανει να μου ερθει το οτιδηποτε),

μου εκαναν refund (στους 2 μηνες που δινουν) και οταν αργοτερα ηρθε, μου εστειλαν invoice το οποιο και πληρωσα μεσω paypal και

μαλιστα μου εκοψαν και 3+ ευρω, το invoice ηταν 10 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω υπολογίσει και εγώ. Άντε να δούμε πότε θα ξεκολλήσει. Επαναϋπολογισμός δασμών να φανταστώ παίρνει κανένα δίμηνο επιπλέον..; Και πώς πληρώνω σε περίπτωση που Μπέι τελωνείο; Θα το φέρουν στο τοπικό κατάστημα ΕΛΤΑ και θα ζητήσουν τα χρήματα; (Δεν μου έχει ξανασυμβεί)

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν σου βάλουν 5-6 ευρώ παραπάνω ΦΠΑ δεν αξίζει να περιμένεις για επανυπολογισμό . Εμένα μου ήρθε μήνυμα στις 8 το πρωί στο κινητό, ότι το δέμα βρίσκεται στο τοπικό ταχυδρομείο και το ποσό που έπρεπε να πληρώσω.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μια απ' τα ίδια. Ανοιξα ticket και τους ρωτάω γιατί άλλαξαν από μόνοι τους την μέθοδο αποστολής και αν ειναι το DDP 100% ασφαλές όπως το PDM. Αναμένω απάντησή τους. Καλού-κακού ειχα κρατήσει και το screenshot με το info που έλεγε μέθοδο αποστολής PDM. Αν απαντήσουν θα σας ενημερώσω...

 

φιλε στο GB ειναι ηλίθιοι τους ρωτησα γιατι μου αλλαξαν την παραγγελια απο PDM se DDP και αν ειναι ασφαλης η μεθοδος

και κοιτα τ μου απαντησαν :lol:

 

Thank you for your message.

 

 

 

We advise you to contact with your local Custom office.

 

 

 

Then please confirm whether you want us to modify the shipping method into NL (DDP).

 

 

 

Thank you very much for your cooperation.

 

Best Regards

April

Gearbest Customer Service

http://www.gearbest.com/

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται, ολα σχετικα ειναι, το registered ελεγχεται περισσοτερο με αποτελεσμα να εχει αυξημενες πιθανοτητες να περασει τελωνειο,

ελπιζω τουλαχιστον να αποζημιωθηκες απο το gearbest,

προσωπικα, για το ιδιο αντικειμενο, αν και το ειχα παρει registered, αργησε επισης παρα πολυ (το χει αυτο το gearbest τελευταια, 2-3 μηνες κανει να μου ερθει το οτιδηποτε),

μου εκαναν refund (στους 2 μηνες που δινουν) και οταν αργοτερα ηρθε, μου εστειλαν invoice το οποιο και πληρωσα μεσω paypal και

μαλιστα μου εκοψαν και 3+ ευρω, το invoice ηταν 10 ευρω

 

ολα απο την ιδια κορδελα περνανε.΄Ασχετα αν εσυ διαλεξες απλο ή συστημενο. Το μηχανημα σαρωνει τις πληροφοριες και μεσω μιας πλατφορμας που μονο τα ταχυδρομεια εχουν προσβαση, ξερουν απο που ερχονται και που πανε. Οποτε και αν το στειλουν ασυνοδευτο, παλι θα βρουν τροπο να σε στειλουν ειδοποιηση αν κριθει απαραιτητο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε στο GB ειναι ηλίθιοι τους ρωτησα γιατι μου αλλαξαν την παραγγελια απο PDM se DDP και αν ειναι ασφαλης η μεθοδος

και κοιτα τ μου απαντησαν :lol:

 

Thank you for your message.

 

 

 

We advise you to contact with your local Custom office.

 

 

 

Then please confirm whether you want us to modify the shipping method into NL (DDP).

 

 

 

Thank you very much for your cooperation.

 

Best Regards

April

Gearbest Customer Service

http://www.gearbest.com/

Το ιδιο ακριβως και σε εμενα. Τους σπαμαρα 3-4 φορες την ιδια ερωτηση μεχρι τελικα να μου πουν οτι ειναι NL priority . Με Ολλανδικο δηλαδη μεσω priority line.

Edited by darksoul9
Link to comment
Share on other sites

εξαρταται, ολα σχετικα ειναι, το registered ελεγχεται περισσοτερο με αποτελεσμα να εχει αυξημενες πιθανοτητες να περασει τελωνειο,

ελπιζω τουλαχιστον να αποζημιωθηκες απο το gearbest,

προσωπικα, για το ιδιο αντικειμενο, αν και το ειχα παρει registered, αργησε επισης παρα πολυ (το χει αυτο το gearbest τελευταια, 2-3 μηνες κανει να μου ερθει το οτιδηποτε),

μου εκαναν refund (στους 2 μηνες που δινουν) και οταν αργοτερα ηρθε, μου εστειλαν invoice το οποιο και πληρωσα μεσω paypal και

μαλιστα μου εκοψαν και 3+ ευρω, το invoice ηταν 10 ευρω

 

- Αν είναι αξίας πάνω από 20€ δεν το διακινδυνεύω με απλό registered, μόνο από banggood και priority πλέον...

- Αποζημίωση από gearbest σε unregisterd (και ανασφάλιστο) ?!? :blink: μπααα... ούτε που θα ασχοληθώ (14,5€ μου κόστισε με κουπόνι)

 

Πάντως το ρεκόρ μου παραλαβής δέματος είναι 105 μέρες (από μέρα shipped) , ένα unregisterεd από Banggood το 2015.

Έχω ακόμα ένα (registered κιόλας) στις 96 μέρες από Fast Teck και ένα της Gearbest (unregisterεd ) στις 98 μέρες, όλα το 2015...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου ήρθε σήμερα παραγγελιά που έκανα με priority από banggood στις 19/1 (smartwatch αξίας 65e). Ρεκόρ ταχύτητας, δεν το πίστέυα όταν είδα το χαρτάκι των ΕΛΤΑ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου ήρθε σήμερα παραγγελιά που έκανα με priority από banggood στις 19/1 (smartwatch αξίας 65e). Ρεκόρ ταχύτητας, δεν το πίστέυα όταν είδα το χαρτάκι των ΕΛΤΑ!!!

 

Τι να πώ μπράβο είσαι τυχερός.

 

Στη δική μου περίπτωση κάτι δεν πάει καλά τους τελευταίους 3 μήνες με τα ΕΛΤΑ.

 

Ενω εδω και χρόνια φέρνω απο κίνα μέσω ebay κυρίως ψιλοπραγματάκια αξίας <10 ευρώ δεν έχει χαθεί ουτε 1 .

 

Τον Νοέμβριο - Δεκέμβριο έκανα 3 παραγγελίες απο 3 διαφορετικούς πωλητές πάλι πραγματάκια ευτελούς αξίας . 3-4 ευρώ.

Αυτη την φορά δεν έχει έρθει απολύτως τίποτα !

Εχουμε κλείσει 50+ ημέρες και ολα έχουν Tracking number αλλά δεν φαίνονται Ελλάδα.

 

Μήπως εχουν κολλήσει Ελλάδα σε καμια αποθήκη κανα μήνα ; Πραγματικά δεν έχει ξανασυμβεί αυτό με τα Ελτα και με βάζει σε υποψία οτι η καθυστέρηση γίνεται εσκεμένα για να αποθαρύνουν τις αγορές απο τρίτες χώρες.

 

Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλίως . Ειναι 3 διαφορετικοί πωλητές 3 διαφορετικές παραγγελίες δεν είναι μια παραγγελία μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ίδια περίπτωση, αγορά 23/1/2018, αποστολή 26/1/2018 και μόλις πριν που τσέκαρα στο t.17track.net είδα αυτό:

 

RS95******8NL

 

Καθ' Οδόν

 

Ολλανδία

PostNL International Mail

Ελλάδα

ELTA

2018-01-31 01:42 The item is pre-advised

 

Χώρα Προορισμού : Ελλάδα - Χρόνος Αναζήτησης: 5148 ms

Χώρα Προέλευσης : Ολλανδία - Χρόνος Αναζήτησης: 3588 ms

2018-01-31 01:42

The item is pre-advised

Σήμερα εμφανίστηκε και στα ΕΛΤΑ

 

Κωδικός Αντικειμένου: RS95******8NL

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

1/2/2018, 14:31:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ μπράβο είσαι τυχερός.

 

Στη δική μου περίπτωση κάτι δεν πάει καλά τους τελευταίους 3 μήνες με τα ΕΛΤΑ.

 

Ενω εδω και χρόνια φέρνω απο κίνα μέσω ebay κυρίως ψιλοπραγματάκια αξίας <10 ευρώ δεν έχει χαθεί ουτε 1 .

 

Τον Νοέμβριο - Δεκέμβριο έκανα 3 παραγγελίες απο 3 διαφορετικούς πωλητές πάλι πραγματάκια ευτελούς αξίας . 3-4 ευρώ.

Αυτη την φορά δεν έχει έρθει απολύτως τίποτα !

Εχουμε κλείσει 50+ ημέρες και ολα έχουν Tracking number αλλά δεν φαίνονται Ελλάδα.

 

Μήπως εχουν κολλήσει Ελλάδα σε καμια αποθήκη κανα μήνα ; Πραγματικά δεν έχει ξανασυμβεί αυτό με τα Ελτα και με βάζει σε υποψία οτι η καθυστέρηση γίνεται εσκεμένα για να αποθαρύνουν τις αγορές απο τρίτες χώρες.

 

Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλίως . Ειναι 3 διαφορετικοί πωλητές 3 διαφορετικές παραγγελίες δεν είναι μια παραγγελία μόνο.

 

Ίσως δεν είναι σύμπτωση ότι και εγώ (έχοντας παραγγείλει εκατοντάδες πράγματα από ebay) δεν έχω παραλάβει ακόμα κάτι ευτελές (4ε) που παρήγγειλα από ebay τέλη Νοέμβρη!! Βέβαια απαίτησα και πήρα refund!

Link to comment
Share on other sites

Με τα του Νοεμβρη υπαρχει προβλημα. Ή ερχονται τωρα ή καθολου

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

φιλε στο GB ειναι ηλίθιοι τους ρωτησα γιατι μου αλλαξαν την παραγγελια απο PDM se DDP και αν ειναι ασφαλης η μεθοδος

 

Το ιδιο ακριβως και σε εμενα. Τους σπαμαρα 3-4 φορες την ιδια ερωτηση μεχρι τελικα να μου πουν οτι ειναι NL priority . Με Ολλανδικο δηλαδη μεσω priority line.

 

Είναι χαμένοι στη μετάφραση, δεν εξηγείται αλλιώς... Ή απλά το παίζουν Κινέζοι :P

Εγώ τους ρώτησα γιατί άλλαξαν τη μέθοδο αποστολής και μου έστειλαν ένα μακροσκελές μήνυμα το οποίο εν ολίγοις έλεγε ότι έχουν στείλει το δέμα και να μην ανησυχώ διότι αργά ή γρήγορα θα παραλάβω. Αλλ' αντ άλλων δηλαδή. Φυσικά ξαναρώτησα, πάλι, γιατί άλλαξαν το PDM se DDP και περιμένω πάλι απάντηση. Ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως και σε εμενα. Τους σπαμαρα 3-4 φορες την ιδια ερωτηση μεχρι τελικα να μου πουν οτι ειναι NL priority . Με Ολλανδικο δηλαδη μεσω priority line.

Μιλαμε για εντελώς γίδια στο gearbest φίλε μακριά από αυτούς είναι ζώα εγώ θα προσπαθήσω να ακυρωθεί η παραγγελία μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ελπίζω να μην είμαι off topic, αλλά ήθελα να ρωτήσω για αγορές από κινεζομάγαζα μέσω paypal, είχα διαβάσει κάπου ότι ρυθμίζουμε την paypal να πληρώνει σε δολάρια. Στο μαγαζί διαλέγουμε να πληρώνουμε με δολάρια ή δεν παίζει ρόλο ?(δηλαδή τι να φαίνεται το πσό σε ευρώ ή δολάριο?)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...