Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φύγε Μήτσο και Καλά Χριστούγεννα . Ένα δικό μου έχει την ένδειξη "Is on transport to the country of destination, GREECE" εδώ και 22 ημέρες εάν θυμάμαι καλά ...
Έτσι είναι .... Καλά Χριστούγεννα καλά να περασεις .... Μην το περιμένεις

Για τον mhtso το τέρας αλλά και για μας ισχύουν οι ευχές

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ανεξάρτητες παραγγελίες (1 action camera, 1 Xiaomi speaker) από Gearbest στάλθηκαν με το Βέλγικο Ταχυδρομείο και τις παρέλαβα σε 19 ημέρες (χωρίς τελωνείο) από την ημέρα επίδοσης tracking number!!

Την ημέρα επίδοσης του ειδοποιητηρίου από τα ΕΛΤΑ το be_etr και το 17track έγραφαν: delivery impossible-adress incomplete. Back to sender. International Post!!

Τρόμαξα μέχρι να πάω και να το παραλάβω. Δεν είναι μόνο οι δικοί μας, είναι και απ' έξω με πρόβλημα!!!

Αυτά τα ολίγα παράξενα!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλά μήπως τα Priority της Post NL με κωδικό "RU" έχουν διαφορά στην ταχύτητα από άλλα με "RS";
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλά μήπως τα Priority της Post NL με κωδικό "RU" έχουν διαφορά στην ταχύτητα από άλλα με "RS";

 

τι εχει γινει με τις παραγγελειες με priority παο bangood? κοντευω μηνα, μεχρι πριν κανα μηνα ερχονταν στο 15ημερο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση φίλε. αυτό έκανα.

γενικά όμως, και να βρουν πόσο κάνει πραγματικά το αντικείμενο τώρα, πώς μπορούν να ξέρουν αν εγώ το πλήρωσα τόσο?

θα μπορούσε να έχει αγοραστεί σε snap up deal ή με μεγάλη έκπτωση 70% σε black friday πχ.

 

Εγώ τους έστειλα το invoice απο το Gearbest με εικονικη αξία 50ευρω και φορολογηθηκε βάση αυτου. Κινητο αξιας 500ευρω..

Oneplus 7 Red 8/256 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φύγε Μήτσο και Καλά Χριστούγεννα . Ένα δικό μου έχει την ένδειξη "Is on transport to the country of destination, GREECE" εδώ και 22 ημέρες εάν θυμάμαι καλά ...
3 δέματα έχω από banggood, το ένα 22 μέρες, 20 και 18 μέρες όλα με την ίδια ένδειξη! Καλά Χριστούγεννα και καλή πρωτοχρονιά!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους σμρ μου εβγαλε το περιβόητο

20/12/2017, 00:10:12 Κ.Α.Τ. ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ

Αποστολή απο GB με Sweden post regestred στις 22/11

Αρα στέλνω την απόδειξη αγορας από paypal στο geta@elta-net.gr οκ?

 

από εκεί και πέρα θα μπορούσε να μου πει κάποιος

που πληρώνω και το πιο σημαντικό πόσος χρόνος απαιτειται μέχρι το δέμα να φύγει απο εκεί και να έρθει Τρίκαλα που το περιμένω?

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο ταχυδρομείο της περιοχής όπου θα παραλαβέις το δέμα πληρώνεις , όσο για τον χρονο , ακριβώς μέρες δεν μπορώ να πώ , αλλά πλέον είναι πολύ σύντομοι.

Ακόμα και σε χώρα Αφρικής παραλαμβάνουν νωρίτερα , είναι απαράδεκτο δέμα με απλό ταχυδρομείο να κάνε λίγες μέρες να έρθει και εδώ ελλαδα να κάνει 2-4 μήνες να το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αλλά μήπως τα Priority της Post NL με κωδικό "RU" έχουν διαφορά στην ταχύτητα από άλλα με "RS";

 

καμια σχεση, ολα ειναι ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια σοβαρή ερώτηση

Pririty EU από Gearbest μέσω DPDUK1

 

από το track της DPD μου βγάζει αυτό:

 

Date & Time Location Description

20 Dec 2017 01:53 International Gateway Your parcel has left the United Kingdom and is on its way to Greece

20 Dec 2017 01:52 International Gateway We have your parcel and it's on its way to our depot

19 Dec 2017 23:27 Hub 4 - Hinckley Your parcel has left the United Kingdom and is on its way to Greece

19 Dec 2017 23:26 Hub 4 - Hinckley We have your parcel and it's on its way to our depot

 

από http://www.parcelmonitor.com το παρακάτω:

 

Shipment en route

 

Columbus, Franklin County, Ohio, United States

 

20 Dec 17 01:53 AM

 

Τί εννοεί ο ποιητής πάει Αμερική;;;;;;;;;;;;;

...και πλάκα θά'χει να θεωρηθεί οτι έρχεται από Αμερική μετά, όταν φτάσει, και να φάει εκτελωνισμό

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια σοβαρή ερώτηση

Pririty EU από Gearbest μέσω DPDUK1

 

από το track της DPD μου βγάζει αυτό:

 

Date & Time Location Description

20 Dec 2017 01:53 International Gateway Your parcel has left the United Kingdom and is on its way to Greece

20 Dec 2017 01:52 International Gateway We have your parcel and it's on its way to our depot

19 Dec 2017 23:27 Hub 4 - Hinckley Your parcel has left the United Kingdom and is on its way to Greece

19 Dec 2017 23:26 Hub 4 - Hinckley We have your parcel and it's on its way to our depot

 

από http://www.parcelmonitor.com το παρακάτω:

 

Shipment en route

 

Columbus, Franklin County, Ohio, United States

 

20 Dec 17 01:53 AM

 

Τί εννοεί ο ποιητής πάει Αμερική;;;;;;;;;;;;;

...και πλάκα θά'χει να θεωρηθεί οτι έρχεται από Αμερική μετά, όταν φτάσει, και να φάει εκτελωνισμό

 

http://www.dpd.co.uk/ δοκιμασε εδω

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

http://www.dpd.co.uk/ δοκιμασε εδω

 

Αυτό είναι το DPD που αναφέρω.. εκεί απλά λεεί ότι έφυγε από το International Gateway.

Αυτό που με φοβίζει είναι οτι οι ώρες στα 2 tracking συμβαδίζουν

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το DPD που αναφέρω.. εκεί απλά λεεί ότι έφυγε από το International Gateway.

Αυτό που με φοβίζει είναι οτι οι ώρες στα 2 tracking συμβαδίζουν

το ειδες σε αυτο το site που σου εστειλα αφου βαλεις το tracking number εκει μετα θα πας ποιο κατω και σου βγαζει 2 + στο δευτερο + θα πατησεις εκεινον τον αριθμο που λεει dpd group και θα σου πει ακριβως που ειναι δοκιμαζε και πες μου

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

το ειδες σε αυτο το site που σου εστειλα αφου βαλεις το tracking number εκει μετα θα πας ποιο κατω και σου βγαζει 2 + στο δευτερο + θα πατησεις εκεινον τον αριθμο που λεει dpd group και θα σου πει ακριβως που ειναι δοκιμαζε και πες μου

 

Με ψιλο ησυχάζεις..

 

20/12/2017 01:52 Hinckley, Le ...

In transit.

19/12/2017 23:26 Hinckley, Le ...

In transit.

19/12/2017 23:21 Middlesex (GB)

In transit.

12/12/2017 17:22 DPD data centre

Order information has been transmitted to DPD.

 

Φαντάζομαι όλα δείχνουν οκ από εδώ, έτσι; Αν ναι, τι σκάλωμα έφυγε το άλλο.. τόσο καιρό όλα καλά τα έδειχνε..

Link to comment
Share on other sites

Με ψιλο ησυχάζεις..

 

20/12/2017 01:52 Hinckley, Le ...

In transit.

19/12/2017 23:26 Hinckley, Le ...

In transit.

19/12/2017 23:21 Middlesex (GB)

In transit.

12/12/2017 17:22 DPD data centre

Order information has been transmitted to DPD.

 

Φαντάζομαι όλα δείχνουν οκ από εδώ, έτσι;

εδω θα βλεπεις σε αυτο που σε ειπα ναι μια χαρα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

εδω θα βλεπεις σε αυτο που σε ειπα ναι μια χαρα

 

thanks για τις διευκρινήσεις ρε παιδί. είναι η 3η παραγγελία με τριγωνική και είμαι ακόμα πρωτάρης σε αυτήν

Link to comment
Share on other sites

Με ψιλο ησυχάζεις..

 

20/12/2017 01:52 Hinckley, Le ...

In transit.

19/12/2017 23:26 Hinckley, Le ...

In transit.

19/12/2017 23:21 Middlesex (GB)

In transit.

12/12/2017 17:22 DPD data centre

Order information has been transmitted to DPD.

 

Φαντάζομαι όλα δείχνουν οκ από εδώ, έτσι; Αν ναι, τι σκάλωμα έφυγε το άλλο.. τόσο καιρό όλα καλά τα έδειχνε..

 

Φιλε μου το δικο πως μερες ηταν κολλημενο στο Southall τι ημερομηνια στο στειλανε και ποτε ξεκολλησε?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το δικο πως μερες ηταν κολλημενο στο Southall τι ημερομηνια στο στειλανε και ποτε ξεκολλησε?

 

αστα αδερφε εμενα ειναι 31 μερα και ακομα ειναι southall μαλλον ο φιλος απο επανω ειναι τυχερος

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

αστα αδερφε εμενα ειναι 31 μερα και ακομα ειναι southall μαλλον ο φιλος απο επανω ειναι τυχερος
Ρε εσείς 31 μέρες είναι πάρα πολλές. Έχετε επικοινωνήσει με τον αποστολέα; Τι σας έχει πει....

 

Πάντως το gearbest έχει βγάλει ανακοίνωση κ για κάθε εβδομάδα που θα καθυστερεί θα επιστρέφει 5% οπότε αν είναι κάτι ακριβό παρακαλάτε να αργήσει κάνα μήνα ακόμα για να σας έρθει τσάμπα...

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 από τα 3 προχώρησαν αμέσως,

το πρώτο από 6/12 στις 17/12 και τώρα είναι Βουδαπέστη

Το δευτερο 10/12 είναι ακόμα κολλημένο

Το τρίτο (για το οποίο μίλαγα) από 12/12 κινήθηκε στις 19/12

Link to comment
Share on other sites

αστα αδερφε εμενα ειναι 31 μερα και ακομα ειναι southall μαλλον ο φιλος απο επανω ειναι τυχερος

 

Και μενα απο της 21/11 κολλημενο στο Southall!!

Link to comment
Share on other sites

αστα αδερφε εμενα ειναι 31 μερα και ακομα ειναι southall μαλλον ο φιλος απο επανω ειναι τυχερος

 

Και είσαι σίγουρος ότι το έχει στείλει το gearbest και όχι ότι απλά ενημέρωσε την dpd για δεμα?

Έχει παραγγείλει κάνεις από Amazon.de, πόσες μέρες κάνει με DHL (γερμανικό ταχυδρομείο)?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω παραγγείλει από ebay ένα Xiaomi MI Band 2. Ο τύπος γράφει στο tracking του ebay ότι το έστειλε με EMS και λογικά από Κίνα γιατί εκεί γράφει. Σε όποιο σαιτ κι αν έχω βάλει τον κωδικό βγάζει μόνο ότι είναι "on transit" και τίποτα άλλο. Ο αριθμός είναι ο "BZ019565291CN" αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...