Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Οχι δεν περναει εχω ψωνισει πολλα κινητα και android boxakia με αυτον τον τρόπο και μαλιστα να ξερεις το banggood σε σχεση πλεον με gearbest ειναι πολυ ποιο γρηγορο στις αποστολες του

 

Ωραίος φίλε.

Στο lightinthebox,ποια επιλογή βάζουμε για αποφυγή τελωνείου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια μπορειτε να με βοηθησετε λιγο. Εχω αγορασει κατι αντικειμενα απο gearbest μικρης αξιας (15e) και εχουν κολλησει στο αεροδρομειο εδω και ενα μηνα. Τι πρεπει να κανω, να ζητησω refund? Oλες οι προηγουμενες παραγελεις εφταναν σε μενα μεσα σε 20-25 μερες.

 

2017-11-01 10:34 The item has arrived in the country of destination

2017-10-20 07:56 The item is on transport to the country of destination

2017-10-19 13:43 The item is processed at the PostNL sorting center

2017-10-19 13:43 The item is at the PostNL sorting center

2017-10-13 11:30 The item is pre-advised

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να με βοηθησετε λιγο. Εχω αγορασει κατι αντικειμενα απο gearbest μικρης αξιας (15e) και εχουν κολλησει στο αεροδρομειο εδω και ενα μηνα. Τι πρεπει να κανω, να ζητησω refund? Oλες οι προηγουμενες παραγελεις εφταναν σε μενα μεσα σε 20-25 μερες.

 

2017-11-01 10:34 The item has arrived in the country of destination

2017-10-20 07:56 The item is on transport to the country of destination

2017-10-19 13:43 The item is processed at the PostNL sorting center

2017-10-19 13:43 The item is at the PostNL sorting center

2017-10-13 11:30 The item is pre-advised

Όλοι στην ίδια μοίρα με σένα είμαστε. Υπομονή υπομονή υπομονή.

 

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε.

Στο lightinthebox,ποια επιλογή βάζουμε για αποφυγή τελωνείου?

 

Οταν το βάλεις στο καλάθι θα το δεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλοι στην ίδια μοίρα με σένα είμαστε. Υπομονή υπομονή υπομονή.

 

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

 

Υπάρχουν και άλλοι πολύ χειρότερα, από Σεπτέμβριο.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να με βοηθησετε λιγο. Εχω αγορασει κατι αντικειμενα απο gearbest μικρης αξιας (15e) και εχουν κολλησει στο αεροδρομειο εδω και ενα μηνα. Τι πρεπει να κανω, να ζητησω refund? Oλες οι προηγουμενες παραγελεις εφταναν σε μενα μεσα σε 20-25 μερες.

 

 

Μάλλον δεν πρέπει να ξαναπαραγγειλεις από Κίνα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

27/11/2017, 08:31:23 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

24/11/2017, 12:17:07 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ)

24/11/2017, 09:55:32 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11 ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

24/11/2017, 08:13:45 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11 ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

24/11/2017, 07:18:36 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11 ΑΦΙΞΗ ΣΕ

24/11/2017, 05:33:28 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11)

23/11/2017, 23:10:28 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11)

23/11/2017, 21:10:28 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

23/9/2017, 22:05:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Περιμένω ένα δέμα με προορισμό την Κηφισιά.

Έχεις κανείς ιδέα τι είναι αυτά που βλέπω στο trackNumber μου; Πρώτη φορά βλέπω τέτοια διαδρομή.

Θα μου έρθει εν τέλει;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν έχω ξαναπαραγγείλει με το συγκεκριμένο σχήμα, να ρωτήσω:

Παραγγελία από την αποθήκη Αγγλίας (EU-17 τη λέει) του Gearbest, που στέλνεται με Priority Line,

τα ΕΛΤΑ θα τη διαχειριστούν και παραδώσουν εδώ...;

 

 

Αν και αυτό το "Priority Line" για αποστολή από ευρωπαϊκή αποθήκη μου φαίνεται ασυνήθιστο.

Και τα μεταφορικά που ζητάνε (ποσά της τάξεως των €5 ακόμα και για μεγάλα και βαριά αντικείμενα) είναι ασυνήθιστα χαμηλά -νομίζω- για Ευρώπη, ό,τι και να έχει καταφέρει να κανονίσει με τις μεταφορικές ο πωλητής.

Μήπως τελικά δεν τα στέλνουν από UK, αλλά από Κίνα και το Priority Line είναι το... γνωστο EU Priority που ξέραμε τόσον καιρό...;

Link to comment
Share on other sites

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

27/11/2017, 08:31:23 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

24/11/2017, 12:17:07 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ)

24/11/2017, 09:55:32 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11 ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

24/11/2017, 08:13:45 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11 ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

24/11/2017, 07:18:36 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11 ΑΦΙΞΗ ΣΕ

24/11/2017, 05:33:28 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11)

23/11/2017, 23:10:28 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11)

23/11/2017, 21:10:28 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

23/9/2017, 22:05:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Περιμένω ένα δέμα με προορισμό την Κηφισιά.

Έχεις κανείς ιδέα τι είναι αυτά που βλέπω στο trackNumber μου; Πρώτη φορά βλέπω τέτοια διαδρομή.

Θα μου έρθει εν τέλει;

τι το παραξενο βλεπεις δηλαδη; το δεμα προχωραει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

27/11/2017, 08:31:23 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

24/11/2017, 12:17:07 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ)

24/11/2017, 09:55:32 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11 ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

24/11/2017, 08:13:45 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11 ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

24/11/2017, 07:18:36 Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11 ΑΦΙΞΗ ΣΕ

24/11/2017, 05:33:28 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11)

23/11/2017, 23:10:28 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 11)

23/11/2017, 21:10:28 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

23/9/2017, 22:05:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Περιμένω ένα δέμα με προορισμό την Κηφισιά.

Έχεις κανείς ιδέα τι είναι αυτά που βλέπω στο trackNumber μου; Πρώτη φορά βλέπω τέτοια διαδρομή.

Θα μου έρθει εν τέλει;

 

Μακάρι να έβλεπα έστω και το "παραλαβή από πελάτη στο εξωτερικό"...

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έβλεπα έστω και το "παραλαβή από πελάτη στο εξωτερικό"...

 

Και εγώ που το είδα πριν κανα δίμηνο περίπου και έκτοτε τίποτα άλλο τι κατάλαβα; ακόμη περιμένω.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. απο οτι ειδα ο οδηγος ειναι του 2013.

θελω να παραγκειλω απο geekbuying. υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω;

διαβασα στο https://gr.gizchina.com αυτο:Σημείωση: Για να αποφύγετε έξτρα χρεώσεις αλλά και να ασφαλίσετε το smartphone σας όταν κάνετε παραγγελία από το GearBest κατα την επιλογή αποστολή επιλέξτε επιλογή μεταφοράς Priority Line + EU Express, μια διαδικασία που περιλαμβάνει τον Ευρωπαϊκό εκτελωνισμό προ της μεταφοράς του δέματος στην Ελλάδα. Οι αποθήκες που παρέχουν αυτή την μέθοδο είναι CHINA | ΗK-2 | Honk Kong

ισχυει το παραπανω; η παραπανω διαδικασια ειναι ιδια για geekbuying;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς τι παίζει με το lightinthebox.com ; Έχει παραγγείλει κανένας; Με την ασφάλεια για δασμούς που λέει δεν πάει καθόλου τελωνείο ή περνάει τελωνείο και μετά τρέχεις να στα δώσουν πίσω αυτοί; Παράγγειλα ένα Μι6 για να διώξω το Neo V (ναι ξέρω , ακόμα) και ελπίζω να μην το φυσά και δεν κρυώνει
Link to comment
Share on other sites

Περναει και στα δινει.

Το προβλημα ειναι οτι εχει μεταφορικα και ανεβαινουν οι τιμες.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Number: 66256226677

Package status: In transit

Destination country: Greece

Origin country: China

2017-10-01 07:00 Greece, Arrive at Greece airport.

2017-10-01 07:00 Greece, Arrive at Greece airport.

2017-09-28 07:00 Handled by airline,flight No..

2017-09-27 19:00 Internationg Mail Center, Prepare to dispatch.

2017-09-26 19:00 Internationg Mail Center, Received.

2017-09-25 19:06 Despatched from yanwen sorting center.

2017-09-25 16:59 Yanwen Acceptance.

2017-09-25 16:59 Process completed in yanwen sorting center.

2017-09-21 22:14 The item information was created by the seller.

 

Να ζητήσω refund? Έλεος πια!!!

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Number: 66256226677

Package status: In transit

Destination country: Greece

Origin country: China

2017-10-01 07:00 Greece, Arrive at Greece airport.

2017-10-01 07:00 Greece, Arrive at Greece airport.

2017-09-28 07:00 Handled by airline,flight No..

2017-09-27 19:00 Internationg Mail Center, Prepare to dispatch.

2017-09-26 19:00 Internationg Mail Center, Received.

2017-09-25 19:06 Despatched from yanwen sorting center.

2017-09-25 16:59 Yanwen Acceptance.

2017-09-25 16:59 Process completed in yanwen sorting center.

2017-09-21 22:14 The item information was created by the seller.

 

Να ζητήσω refund? Έλεος πια!!!

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Είναι ένα ζήτημα πλέον. Έχω την ίδια απορία. Σήμερα κλείνω 53 μέρες από τη μέρα που μου το έστειλαν. Εμένα στην εξυπηρέτηση μου λένε πως είναι στο αεροδρόμιο από τις 10-10 αλλά δεν έχει διαχειριστεί ακόμη. Στο aftership η τελευταία ένδειξη είναι 9-10 που αναχώρησε από Βιέννη, τίποτα άλλο. Τι κάνω?

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι όσα δέματα αργούν μετά το μήνα, συγκεντρωνουν υψηλές πιθανότητες να παραληφθουν μεταξύ της 65ης και 70ης μέρας. Άρα οι 70 μέρες έχουν γίνει οι νέες "60". Και μπορεί σε λίγο να είναι οι 80...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν δέματα ακόμα στην ίδια κατάσταση από Σεπτέμβρη (μαζί με το δικό μου).. Δεν είναι ότι έχουν χαθεί. Αν θέλετε την γνώμη μου όπου να ναι θα ξεκολλήσουν από εκεί που είστε τώρα. το θέμα είναι να μην κολλήσουν πάλι παρακάτω, όπως άλλα πάλι που έχω (ένα από αυτά παραμένει Κ. Δ Αττικής από της 2 του μήνα).. τελευταία φορά που αγόρασα απλό register, έστω και για μικροπραγματα.

 

Το να ζητήσω refund το θεωρώ κρίμα για τους πωλητές που δεν μας φταίνε σε τίποτα για την σ****κατάσταση που βρίσκεται η χώρα μας στα ταχυδρομεία, ακόμα και αν το πακέτο φτάσει με βατραχοπέδιλα από το νερό που θα έχουν φάει στο αεροδρόμιο.

Edited by FeVerSeCtioN
Link to comment
Share on other sites

τι το παραξενο βλεπεις δηλαδη; το δεμα προχωραει κανονικα.

 

Απλά σε περισσότερες από 50 παραγγελίες που έχω κάνει, μετά τη Κ.Μ.Δ. πηγαίνει

απευθείας στα Ελτα Κηφισιάς και δεν κάνει βόλτες.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι στο forum αυτό, όλοι εσείς που ταλαιπωρείστε όσο εγώ ή και χειρότερα.

Πρέπει να κάνουμε μια *δράση μαζική* με σκοπό την επίλυση του τεράστιου αυτού προβλήματος. Στο μυαλό μου είναι εντελώς απαράδεκτό αυτό που συμβαίνει. Δεν έχω καμία αντίρρηση να πληρώνονται οι αναλογούντες φόροι και η όλη διαδικασία να γίνεται λογικά, νόμιμα και γρήγορα.

Δεν είμαι ειδικός σε θέματα νομικά, αλλά πιστεύω ότι θα πρέπει να γίνουν μαζικές *καταγγελίες/μηνύσεις* κατά παντός υπευθύνου είτε ο υπεύθυνος είναι το κράτος, είτε ο υπεύθυνος είναι μια ( ή περισσότερες ) ιδιωτικές εταιρίες.

Θα περιμένω με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον τις απόψεις / απαντήσεις σας.

Τελευταίο σημείο που θα ήθελα να σας επισημάνω: Σε πάρα πολλά θέματα μεταξύ αυτών κι αυτό εδώ, θα πρέπει να μας κάνουν να σηκωθούμε λίγο από τον καναπέ του σπιτιού μας.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Με εκτίμηση,

Μιχάλης Κρανίδης

 

Υ.Γ. κάτι ανάλογο έχω κάνει στο facebook για τους κλέφτες με τα πενταψήφια νούμερα ( με μεγάλη επιτυχία )... Για όποιον ενδιαφέρεται ας έρθει εδώ:

https://www.facebook.com/groups/243559902805929/

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι στο forum αυτό, όλοι εσείς που ταλαιπωρείστε όσο εγώ ή και χειρότερα.

Πρέπει να κάνουμε μια *δράση μαζική* με σκοπό την επίλυση του τεράστιου αυτού προβλήματος. Στο μυαλό μου είναι εντελώς απαράδεκτό αυτό που συμβαίνει. Δεν έχω καμία αντίρρηση να πληρώνονται οι αναλογούντες φόροι και η όλη διαδικασία να γίνεται λογικά, νόμιμα και γρήγορα.

Δεν είμαι ειδικός σε θέματα νομικά, αλλά πιστεύω ότι θα πρέπει να γίνουν μαζικές *καταγγελίες/μηνύσεις* κατά παντός υπευθύνου είτε ο υπεύθυνος είναι το κράτος, είτε ο υπεύθυνος είναι μια ( ή περισσότερες ) ιδιωτικές εταιρίες.

Θα περιμένω με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον τις απόψεις / απαντήσεις σας.

Τελευταίο σημείο που θα ήθελα να σας επισημάνω: Σε πάρα πολλά θέματα μεταξύ αυτών κι αυτό εδώ, θα πρέπει να μας κάνουν να σηκωθούμε λίγο από τον καναπέ του σπιτιού μας.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Με εκτίμηση,

Μιχάλης Κρανίδης

 

Υ.Γ. κάτι ανάλογο έχω κάνει στο facebook για τους κλέφτες με τα πενταψήφια νούμερα ( με μεγάλη επιτυχία )... Για όποιον ενδιαφέρεται ας έρθει εδώ:

https://www.facebook.com/groups/243559902805929/

Δυστυχως λειπει η υποδομη και και το αυτονοητο. Να κανουν απλα την δουλεια τους. Ειναι λιγοι που δουλευουν, ενω οι περισσοτεροι ειναι αραχτοι. Το ελληνικο δημοσιο βρωμαει απο παντου.

Στις χωρες που ημουν ο δημοσιος υπαλληλος αν κανει 3 φαουλ σε καποιο χρονικο διαστημα θα φαει κοκκινη καρτα, αν οχι μια περικοπη μισθου.

Λεγοντας υποδομη τα ελτα ειναι λιγο καλυτερα απο το κοτετσι του κυρ μητσου στην ανω ραχουλα. Και στο λεω αυτο γιατι ηδη εργαζομαι σε ταχυδρομειου του βελγιου, καθως ημουν σε Γερμανια, γαλλια, φινλαδια. Ουτε στο ελαχιστο δεν μπορω να τα συγκρινω,

Οσον αφορα την διαφανεια υπαρχουν πολλοι παραμετροι να το ορισει κανεις. Αν χρειαζεται να πληρωσεις φορο, παρουσιαζεις παραστατικο αγορας και υστερα σε χρεωνουν 24%, ουτε +15 ευρω και αλλες τετοιες αλχημειες. Στην σπανια περιπτωση που υπαρχει διαφωνια, το δεμα ανοιγετε μπροστα σου, λες την περιγραφη, και υστερα αποφασιζουν να πληρωσεις ή οχι το ποσο που αναλογει. Εφοσον γινει ερευνα αγορας, παλι μπροστα σου.

Αν στο πακετο γραφει " κινητο τηλεφωνο 12 ευρω" και κινησει υποψιες, τοτε ισχυει η τελευταια προταση μου.

Οπως και να το δεις, απεχουμε πολυ απο τον πολιτισμο. Και δυστυχως υπαρχουν ελληνες που εχουν ορεξη για δουλεια και υπευθυνοτητα, αλλα τους τρωει το σαπιο ελληνικο συστημα που οπου και αν το πιασεις λερωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

UPS σε ερώτηση πότε θα έχω το δέμα μου απάντησαν ότι 30 /11 θα είναι στην πόλη μου , ΕΛΤΑ για δέμα από Ευρώπαικη χώρα που από 21/11 είναι Ελλάδα , λόγω φόρτου εργασίας στο κέντρο διαλογής Αττικής οπότε σκαναριστει το δέμα μου,η απάντηση τους.
Link to comment
Share on other sites

Το ήμισυ του παντώς σε τέτοιες κινήσεις είναι η μαζικότητα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση εξίσου σημαντικό είναι και το οποιοδήποτε οικονομικό μέρος προκύψει καθώς η νομική εκπροσώπηση σε όσο περισσότερα άτομα μοιραστεί τόσο πιο ανώδυνο θα είναι. Κατά την άποψη μου 200 άτομα και άνω θα είναι μια εφικτή δράση. Αυτό βέβαια είναι μια εκτίμηση καθώς μιλάω με παλιότερα δεδομένα που έγινε σε μαζική προσφυγή στον ΑΣΕΠ και έτσι μοιράστηκε το οικονομικό θέμα με ομαλό τρόπο άσχετα αν το εγχείρημα έληξε άδοξα.

Οπότε ας μαζευτούμε όσο περισσότεροι το βλέπουμε ζεστά το θέμα, ας οργανωθούμε και μετά καλό θα ήταν να βρεθεί δικηγόρος από Αθήνα επειδή όσοι είμαστε από επαρχία δε μπορούμε να βοηθήσουμε ιδιαίτερα σε αυτό το θέμα, καθώς η εκπροσώπηση πρέπει να είναι από την πρωτεύουσα από κάποιον που εκτός απο εμπειρία (και ας ελπίσουμε όχι αρπακτικό) έχει και ευελιξία κινήσεων.

 

Sent from my CUBOT_MANITO using Tapatalk

Edited by ankostas
Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

@ankostas Συμφωνώ στα σημεία που θίγεις.

Βέβαια μπορεί να γίνει και ενεργοποίηση του Συνήγορου του καταναλωτή { http://www.synigoroskatanaloti.gr/index.html }.

Η μαζικότητα βέβαια πάντα είναι το ζητούμενο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...