Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Περιμένω ένα δέμα απλό από Κίνα με NL Post από τις 27-09!!

Υπάρχει κανείς άλλος που περιμένει τόσο πολύ με τον ίδιο τρόπο αποστολής;

Από 18/9 περιμένω εγώ και είναι από 5/10 Ελλάδα. Απαράδεκτοι απλά.

 

Send From Note 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει καποιο τολμηρος αποστολη πιο ακριβου και μεγαλου πακετου(ταμπλετ κτλ) με unregister?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει καποιο τολμηρος αποστολη πιο ακριβου και μεγαλου πακετου(ταμπλετ κτλ) με unregister?

 

Και να ήθελε σιγά μη στο στείλει ο κινέζος με unregistered. Mέχρι κάποια τιμή στέλνουν ( συνήθως το πολύ κανα 30ευρώ άντε με τα πολλά παρακάλια 40 )

Link to comment
Share on other sites

Και να ήθελε σιγά μη στο στείλει ο κινέζος με unregistered. Mέχρι κάποια τιμή στέλνουν ( συνήθως το πολύ κανα 30ευρώ άντε με τα πολλά παρακάλια 40 )
Μη λες και μεγάλες κουβέντες.630f94ca014ad059b3f741276df0b66d.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Μη λες και μεγάλες κουβέντες.https://uploads.tapatalk-

 

Μωρέ τις λεω και ισχύουν, για κάνε την αγορά και πες μου μετά με τι θα στο στείλει.

Η επιλογή υπάρχει πάντα, το τι γίνεται είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα δέμα απλό από Κίνα με NL Post από τις 27-09!!

Υπάρχει κανείς άλλος που περιμένει τόσο πολύ με τον ίδιο τρόπο αποστολής;

Και γω από 27/9 περίμενα από nl και χθες έγινε το θαύμα μετά από 40+ μέρες, πέρασε ένα 2ωρο στο ΓΕΤΑ και είναι πλέον καθ'οδον . Εμένα όμως ήταν registered όχι απλό.

Link to comment
Share on other sites

Μη λες και μεγάλες κουβέντες.630f94ca014ad059b3f741276df0b66d.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Και γιατι δεν αγοράζεις φιλε μου από bangood με priority direct mail και χωρις τελωνειο, και σε καλυτερη τιμη στα 101 ευρω αν είναι αυτό που εβαλες στη φωτο.? https://www.banggood.com/Teclast-98-32G-MediaTeK-MT6753-Octa-Core-10_1-Inch-Android-6_0-Tablet-PC-p-1126102.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN Edit: Και με κουπονι ακομη φθηνοτερο, 8% off coupon:38ec9b

Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Και όμως το έστειλαν με ότι ακριβώς αναφέρει το screenshot .και ήρθε κανονικά σε 12 μέρες μάλιστα και χωρίς τελωνείο .ρισκο ,αλλά ήρθε.λες να μπήκα στη διαδικασία να το ανεβάσω χωρίς να έχει ολοκληρωθεί ; απλα αφορά παραγγελία πριν ένα μήνα και ρωτάω μηπως κάποιος έχει τώρα κάνει κάτι παρόμοιο .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά πιστεύω ότι αν παραγγείλω από Banggood priority directl mail. Δεν θα έχω πρόβλημα με τελωνειο πιστέυω?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί μου φίλοι,

από προσφορά του GearBest παρήγγειλα ενα κινητό με Priority Line + EU Express, μετά την παραγγελία κοιτώντας τη σχετική σελίδα μου βλέπω σαν Shipping method: DPDUK2 ! ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΗΣΩ ή είναι το ίδιο με το Priority Line + EU Express ???

Σας παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας. Δεν έχω όρεξη για τελωνείο....

Σας ευχαριστώ από πριν

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί μου φίλοι,

από προσφορά του GearBest παρήγγειλα ενα κινητό με Priority Line + EU Express, μετά την παραγγελία κοιτώντας τη σχετική σελίδα μου βλέπω σαν Shipping method: DPDUK2 ! ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΗΣΩ ή είναι το ίδιο με το Priority Line + EU Express ???

Σας παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας. Δεν έχω όρεξη για τελωνείο....

Σας ευχαριστώ από πριν

 

Μια χαρά είσαι δεν καταλαβαίνω όμως και εγω έκανα παραγγελία μετά προσφορά από gearbest με την ίδια μέθοδος αποστολής και μέχρι ακύρωσαν τη παραγγελία μου τόσο γκαντέμης είμαι έλεος.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι δεν καταλαβαίνω όμως και εγω έκανα παραγγελία μετά προσφορά από gearbest με την ίδια μέθοδος αποστολής και μέχρι ακύρωσαν τη παραγγελία μου τόσο γκαντέμης είμαι έλεος.

 

Για να δούμε τι θα γίνει στην περίπτωσή μου. Δεν μου την έχουν στείλει ακόμα. Πριν μια ώρα την έκανα...

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι θα γίνει στην περίπτωσή μου. Δεν μου την έχουν στείλει ακόμα. Πριν μια ώρα την έκανα...

 

Εγώ την έκανα προχθές την άλλη μέρα με την ακύρωσαν και σήμερα έγινε refund από το gearbest.

Πρόσεχε μη σε αλλάξουν τη μέθοδο αποστολής σε DHL HK να την ακύρωσης αμέσως γιατί θα υπάρχει τελωνείο και μάλιστα βαρη.

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα προχθές την άλλη μέρα με την ακύρωσαν και σήμερα έγινε refund από το gearbest.

Πρόσεχε μη σε αλλάξουν τη μέθοδο αποστολής σε DHL HK να την ακύρωσης αμέσως γιατί θα υπάρχει τελωνείο και μάλιστα βαρη.

Ναι το ξέρω. Σε ευχαριστώ πάντως για την επισήμανση. Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση! Όλα τα απλά δέματα με China post, SG post κ.λ.π. τα παρακολουθείς μέχρι ένα σημείο, αλλά με NL post δεν υπάρχει τρόπος. Εννοείται υπομονή!

Τα παλαιότερα συστημένα μου με SG post ήρθαν σχεδόν μετά από 2 μήνες! Σιγά σιγά λόγω των καθυστερήσεων θα παραγγέλνεις ένα κινητό και όταν το παραλαβαίνεις θα έχει βγεί το πιό καινούριο μοντέλο..!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση! Όλα τα απλά δέματα με China post, SG post κ.λ.π. τα παρακολουθείς μέχρι ένα σημείο, αλλά με NL post δεν υπάρχει τρόπος. Εννοείται υπομονή!

Τα παλαιότερα συστημένα μου με SG post ήρθαν σχεδόν μετά από 2 μήνες! Σιγά σιγά λόγω των καθυστερήσεων θα παραγγέλνεις ένα κινητό και όταν το παραλαβαίνεις θα έχει βγεί το πιό καινούριο μοντέλο..!

Τι εννοείς;

Αν είναι registered έχω πάρει πόσα πακέτα με NL,SG κλπ και τα παρακολουθούσα μέχρι την παράδοση.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος να μου πει αν ειναι φυσιολογικο να εχει φτασει το δεμα μου( κεραια wifi ) απο την 1/11 στο αεροδρομιο

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 01-11-2017 08:37 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

και να μην προχωράει καθολου;

Οσα πραγματα εχω παρει μεχρι τωρα σε 5 μερες το πολυ απο την ωρα που εφταναν στο αεροδρομιο τα ειχα στα χερια μου.

 

Αν εχω καταλαβει καλα μπορει να μεινει το δεμα μου μεχρι και 1 μηνα στο αεροδρομιο.

 

Υπαρχει περιπτωση να πληρωσω τελωνιο (16 ευρω την εχω αγορασει) και ποσο;

 

Μπορει και να μην παραλαβω καθολου;

 

Να ανοιξω case στο paypal και να ζητησω τα λεφτα πισω;

 

Αν οχι μετα απο ποσο καιρο πιστευετε οτι πρεπει να το κανω;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί μου φίλοι,

από προσφορά του GearBest παρήγγειλα ενα κινητό με Priority Line + EU Express, μετά την παραγγελία κοιτώντας τη σχετική σελίδα μου βλέπω σαν Shipping method: DPDUK2 ! ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΗΣΩ ή είναι το ίδιο με το Priority Line + EU Express ???

Σας παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας. Δεν έχω όρεξη για τελωνείο....

Σας ευχαριστώ από πριν

 

Νομίζω στο έστειλαν με chronopost μέσω Γαλλίας ( Europe express), υπάρχει περίπτωση να πληρώσεις τελωνείο, ελάχιστη πιθανότητα αλλά υπάρχει, επίσης έρχεται γρηγορότερα με αυτήν τη μέθοδο

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα δέματα από Ολλανδία unregister φυσικά τα παρακολουθείς μέχρι που φτάνουν ελλαδα στο σάιτ sky56 .

 

Εμένα δεν μου δείχνει κάτι το sky56.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοείς;

Αν είναι registered έχω πάρει πόσα πακέτα με NL,SG κλπ και τα παρακολουθούσα μέχρι την παράδοση.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Εννοώ μόνο τα απλά από Ολλανδία NL post αποστολή από Κίνα.

Edited by djmemos
Link to comment
Share on other sites

Από 18/9 περιμένω εγώ και είναι από 5/10 Ελλάδα. Απαράδεκτοι απλά.

υπαρχουν και χειροτερα, απο αρχες σεπτεμβρη παραγγελια, 14/9 αξιωθηκαν οι κυριοι του site να την στειλουν,

ε, σημερα συμπληρωνουμε διμηνακι, ειναι ωρα να στειλουν το refund, διαφορετικα εχει.. paypal

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στο έστειλαν με chronopost μέσω Γαλλίας ( Europe express), υπάρχει περίπτωση να πληρώσεις τελωνείο, ελάχιστη πιθανότητα αλλά υπάρχει, επίσης έρχεται γρηγορότερα με αυτήν τη μέθοδο

Ελπίζω να μην είμαι στην κατηγορία των άτυχων... Σε κάθε περίπτωση θα ενημερώσω το forum...

Link to comment
Share on other sites

Δεν στο βγάζει γιατί είναι από Aliexpess υποθέτω κοίτα στο δικό του σάιτ , κάπου θα έχει για αναζήτηση δεμάτων.

 

Πρώτη μου φορά που αγόρασα κάτι από superbuy γιατί δεν το έβρισκα πουθενά αλλού! Όλα πήγαιναν σφαίρα μέχρι να φτάσει το αντικείμενο στο warehouse τους. Όταν ήρθε η ώρα να επιλέξω την εταιρία αποστολής πλήρωσα μεταφορικά (US $4.23) για την PostNL.

Όταν τελικά το έστειλαν στις 27-09 ο αριθμός αποστολής ήταν απλός, πράγμα που δεν μου άρεσε. Μέχρι κάπου στις 13-10 έβλεπα την πορεία του στα Κινέζικα φυσικά μέσα απο site τους. Μάλλον τότε πρέπει να έφτασε Ελλάδα !! Μίλησα με το customer service τους online με πολύ καλή εξυπηρέτηση και βρήκα αυτό μεταφρασμένο τώρα στο logistics τους:

2017-10-13 16:33:00 [GREECE] The item has arrived in the country of destination,shipment in transit

2017-10-06 12:48:00 [GREECE] The item is on transport to the country of destination,shipment in transit

2017-10-05 07:47:00 [GREECE] The item is on transport to the country of destination,shipment in transit

2017-09-29 01:45:00 [GREECE] The item is pre-advised,item was picked up/posted

 

Οπότε κι εγώ στην ουρά... μέχρι να παραλάβω.

Edited by djmemos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...